Śmigłowiec RC

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Śmigłowiec RC

Postprzez doomer77 w 27 Kwi 2016, 22:42

Niedawno nabyłem droga kupna śmigłowiec RC :) Zabaweczka, dwu wirnikowe maleństwo za parędziesiąt złotych, które jakoś lata, ale doszedłem do wniosku, że czas na coś większego. Oczywiście nie chcę się rzucać od razu na profesjonalny sprzęt.
Są tu jakieś osoby, które mogłyby pomóc w wyborze? Chodzi o model z tej półki:

http://allegro.pl/helikopter-zdalne-ste ... 05675.html

Maksymalna kwota to 300zł (chyba, że coś mnie zainteresuje droższego), używki wchodzą w grę. 4 kanały, 1 wirnik. Prawdę mówiąc nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze. Ma to latać i nauczyć mnie obsługi do czegoś większego, może już 6 kanałowego.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Reklamy Google

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez Terminus w 27 Kwi 2016, 23:19

Miałem taki, tylko że kosztował 90zł :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez trolololo w 28 Kwi 2016, 19:48

Polecam Biedrony Image
Uups, coś niw wyszło, tu link
[url]
http://www.google.pl/search?q=biedron&b ... 4dDlK4M%3A[/url]
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez lukebuka w 28 Kwi 2016, 19:57

Terminus napisał(a):Miałem taki, tylko że kosztował 90zł :caleb:


Może podobny, ale z dwoma wirnikami głównymi(układ Kamowa) i tylnym wirnikiem pomocniczym? To jednak wbrew pozorom dość spora różnica.

A co do pytania: Zwykły śmigłowiec RC do latań halowych powinien się zamknąć w cenie 300-600 geldów.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... opter.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Fly_.html

Pamiętaj, że pierwszy lot trzeba zacząć od ostrożnego uruchomienia silnika na najniższych obrotach o wytrymowania go, żeby Ci nie zrobił nagle skoku w bok. Jeśli ruszyłbyś z kopyta, to najzwyczajniej w świecie roztrzaskałby Ci się o ścianę. ;)
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez doomer77 w 28 Kwi 2016, 22:14

trolololo napisał(a):Polecam Biedrony


Chodzi mi o śmigłowiec, nie dron.

lukebuka napisał(a):http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... opter.html

Pamiętaj, że pierwszy lot trzeba zacząć od ostrożnego uruchomienia silnika na najniższych obrotach o wytrymowania go, żeby Ci nie zrobił nagle skoku w bok. Jeśli ruszyłbyś z kopyta, to najzwyczajniej w świecie roztrzaskałby Ci się o ścianę. ;)


Tego Black Hawka wczoraj oglądałem :) Zacny model, ale nieco poza moim zasięgiem. Nie jest to niby jakiś wielki pieniądz, ale wolę na początek coś tańszego.
Start i trymowanie znam, zupełnym laikiem nie jestem :) Mimo wszystko jednak ryzyko uszkodzenia jest, stąd to pierwotne założenie co do ceny.
Latasz lub latałeś czymś? Jest w tych modelach możliwość łatwego wypięcia i wpięcia aku, żeby móc polatać w czasie, gdy jeden się ładuje?
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez lukebuka w 28 Kwi 2016, 23:18

Owszem, jest taka możliwość, a jeśli nawet nie, to w sumie i tak są dostępne wtyki, które można przylutować. Tak, czy siak, akumulator masz prawie zawsze podczepiony od dołu, lub z przodu, więc po zdjęciu obudowy przewody powinny być łatwo dostępne.

Troszkę kiedyś latałem, ale nie wyczynowo, za to mam znajomego, który jeździ często na zawody w akrobatyce śmigłowcowej RC. Zwykle ma w walizce przynajmniej 4 zapasowe akumulatory. :E
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez Provski w 29 Kwi 2016, 21:27

Dużo w tym siedziałem i dalej do tego ciągnie, ale na razie mam już parę pieniądzossących zajęć :D Przy helikach klasy 450 koszt po normalnej kraksie to ok. 350-450zł. Im większy helik, tym więcej kosztuje.
Jak myślisz coś kupić to kup chociaż coś ze znanej firmy bo wtedy jak się rozwalisz, a się rozwalisz, to kupisz tylko nową część i gitara.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez quanticox w 30 Kwi 2016, 05:56

Pamiętam że do jedno wirnikowego potrzeba było mieć już konkretnego skilla.. Latałeś już takim?
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez doomer77 w 30 Kwi 2016, 09:32

Miałem okazję i chyba całkiem nieźle mi poszło, bo właściciel się nie spocił ;) Co prawda ostrożnie i bez szaleństw, ale nawet udało mi się poprawnie wylądować.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Śmigłowiec RC

Postprzez doomer77 w 05 Maj 2016, 20:24

No i wybór padł na to:
Image

Na tyle duży (438mm, wirnik 400mm), że na zewnątrz sobie dobrze radzi i na tyle mały, że nie wymaga do latania lotniska. Przyleciał do mnie dzisiaj, po naładowaniu baterii udało mi się trochę polatać, ale pierwsze ładowanie zużyłem w zasadzie na trymowanie, drugie na wyczucie go w powietrzu.
Sterowanie radiowe, 4 kanały, 2,4GHz, metalowy szkielet.
Ma dwa tryby lotu - wolny i szybki, przełączane z pilota. Ten pierwszy to po prostu wolniejsze reakcje na drążki, drugi dla bardziej wprawionych. Bateria 700mAh starcza na 10-12 minut lotu, ładowanie trwa ok. dwóch godzin. Bilans może nieciekawy, ale nie odbiega od innych. Baterię zawsze można zmienić na mocniejszą.
Lot jest dość stabilny, na drugim ładowaniu baterii mogłem nim już wylądować i wykonać prosty przelot, ale nie oznacza to, że jest łatwy w pilotażu. Gdyby nie moje wcześniejsze doświadczenia, to już dzisiaj czekałaby go nieplanowana kąpiel. A było blisko ;)
Model naprawdę fajny, dobrze wykonany, budzi zaufanie i chociaż to chińczyk, to na tle innych w tej i niższej cenie wypada całkiem nieźle. Obie zębatki są chronione obudową, śmigła na tyle elastyczne, że nie pękają po pierwszym upadku. Niestety mój egzemplarz ma źle wyregulowane popychacze tarczy sterującej i mimo trymowania musiałem wciąż go kontrować. Prosta regulacja mechaniczna to wyeliminuje (taka regulacja jest przewidziana przez konstrukcję). Wadą jest również źle pomyślane gniazdo ładowania. Bardzo krótki kabel baterii utrudnia podłączenie.
Przede mną jeszcze parę godzin nauki, co przy wydajności baterii oznacza wiele, wiele dni :D
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości