Czym jest dla Ciebie niepodległość?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Papa Mobile w 18 Wrz 2016, 18:01

Interesuje mnie to co w temacie, może napiszę ksiązkę.
p.s. Vandr raczej nie liczę na poważne potraktowanie tematu, ale próbuję.
Ostatnio edytowany przez Papa Mobile, 18 Wrz 2016, 18:21, edytowano w sumie 1 raz
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Reklamy Google

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez vandr w 18 Wrz 2016, 18:10

Lepiej nie pisz, będzie to tak samo zrozumiałe jak kandaryjskie papirusy.

A w temacie - niepodległość to wolność. :suchar:
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Wheeljack w 18 Wrz 2016, 19:05

Niepodległość to możliwość nasrania niemcowi na wycieraczkę bez konieczności tłumaczenia się.

Za ten post Wheeljack otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, vandr, Alchemik.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez trolololo w 18 Wrz 2016, 20:48

Nie tyle nie trzeba, co się nie umie :caleb:


Niepodległość jest wtedy kiedy twój kraj ma możliwość wyboru, do kogo będzie się łasił, i robił za bufar przeciw atomowy :u3:
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Poldzer w 19 Wrz 2016, 08:13

trolololo napisał(a):Niepodległość jest wtedy kiedy twój kraj ma możliwość wyboru, do kogo będzie się łasił, i robił za bufar przeciw atomowy


Tez tak somdze. I inny kraj niech się nie wpie*dala jaka to komuna była a demokracja dobra. A no i mogę sobie wsadzić wypociny Clarcsona na temat samochodu borewicza #pdk.
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Mito w 19 Wrz 2016, 17:31

Niepodległość? Jest to wtedy, gdy żaden sku*wiel spoza państwa nie ma prawa ingerować w sprawy kraju.

To jest: taki krótki okres w życiu Polski pomiędzy obaleniem komunizmu a dołączeniem do UE.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez trolololo w 19 Wrz 2016, 20:35

Myślę jednak, i wtedy też tak większość myślała, że wstąpienie do NATO, i EU zwiększyło nasze znaczenie, i siłę.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez The Witcher w 19 Wrz 2016, 21:20

Moim zdaniem to nie ma tak, że państwo jest niepodległe albo nie. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro… kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić… znaczy… marchew.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, Universal, Poldzer, Cysiu.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Microtus w 20 Wrz 2016, 16:05

Punkt widzenia zależy jak zwyke od miejsca siedzenia. Przedewszystkim pomyslcie jaka jest definicja niepodległości a nie jest ona jednoznaczna i jedna. Przedewszystkim niepodległe może być państwo, naród ale także jednostka. Co do samej deffinicji to określa ona, iż takie państwomusi pozostawać niezależne od innych w sprawach stosunków zewnetrznych, niezawislości, suwerenności, wolności.

Biorąc na serio ta definicje to można stwierdzic, że takie państwo na Świecie nie istnieje. No może Korea Północna :suchar: Jeśli chodzi o Twoje pytanie czym dla mnie jest niepodległość to juz odpowiedam:
samodzielność i niezależnośc, czy żyjemy w kraju który nie podlega żadnym wpływom i jest samodzielny i niezależny - NIE. Ale nie ma co plakać mogło być gorzej. Rodząc się w Polsce i tak ladujemy w tej zdecydowanie lepszej ni zdecydowanie mniejszej części Świata.

Jeśli chodzi o niezależnośc jednostki - to tego też można szukać może na jakiejśc zapomnianej przez ludzi i boga pustelni na Syberii. Czasem można pomyśleć, że bezdomni są niezależni ale nic bardzej mylnego, śa zależni najczęściej od alkoholu... i datków ludzi zależnych od Pańśtwa... ku*wa pogubić sie można.

Niestety jesteśmy współzależni od Siebie nawzajem. Piszę niestety bo trochę mnie mdli jak pomyślę, że moje życie jest po części zależne od 460 zjebów na Wiejskiej. Możesz sie całe życie starać i być prawym i postępować dobrze a Twoje życie i tak może zależeć od jednego zjeba, ktory wsiada za kóło po flaszce... Świat jest poje*any i staram sie za dużo nie rozmyślać o ty wszystkim. Lepiej sie śpi, jak się nie roztrząsa całego syfu, który jest na Swiecie.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Universal w 20 Wrz 2016, 16:28

Microtus napisał(a):Przedewszystkim niepodległe może być państwo, naród ale także jednostka.

Niepodległe czy suwerenne? Nie słyszałem o "niepodległej decyzji Kowalskiego", ale o suwerennej już tak.

Taka Polska - niepodległa, acz niesuwerenna.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Microtus w 20 Wrz 2016, 17:56

Tu Uni wchodzimy w samo znaczenie niepodległości oraz fakt jak jej znaczenie ulegało zmianie i przenikało się po części ze słowem wolnośc. Dawniej niepodległośc uznawana była również jako swoboda jednostki do rozpożadzania swoją osobą, bycie niezależnym i smodzielnym czy samowystarczalnym. Dziś już takich ludzi praktycznie nie ma. A samo sformułowanie dotyczy głównie państwa, narodu.

Universal napisał(a):Taka Polska - niepodległa, acz niesuwerenna.


A czy państwo niesuwerenne może być niepodległe? Zwłaszcza gdy nie ma suwerenności ekonomicznej? DLa mnie jednak nie bardzo. Jak dla mnie zwłaszcza na przykladzie Unii jesteśmy współzależni i udział w tym współdziałaniu zależy głównie od ekonomii danego Państwa a w dalszej mierze na prowadzeniu polityki. Nie mamy ani tego ani tego...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Czym jest dla Ciebie niepodległość?

Postprzez Alchemik w 30 Wrz 2016, 17:58

Cóż, jeżeli o niepodległość chodzi... Nie miałbym nic przeciwko temu by w przyszłości Europa stała się jednym państwem, ale poszczególne republiki/stany/landy powinny mieć swoje prawodawstwo i wara komu od narzucania nam głupich przepisów o ogórkach, rasizmie i bogowie wiedzą co jeszcze. Który to polityk lewicy nas w ch*** zrobił, mówiąc nam że tylko gospodarczo będziemy związani z UE? Pamiętam że było coś takiego, że tylko Shengen, a potem zaczęto nam narzucać traktat lizboński i inne pierdoły...
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości