Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez PainChiller w 11 Lut 2017, 16:19

Mam u siebie Maskę MC-1 z staaarym pochłaniaczem MS-3. Doczytałem że może być on szkodliwy, więc postanowiłem że najlepiej będzie wyciągnąć zawartość i wypchać np: Srajtaśmą. Teraz pytanie... Wie ktoś jak to otworzyć?

Filtr dokładnie taki jak na zdjęciu, na nim napis "MS-3" (dałbym własną fotkę ale nie mam możliwości zrobienia i przesłania tu zdjęcia)

Image
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Reklamy Google

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez caleb59 w 11 Lut 2017, 16:23

Wybebeszanie filtra z azbestem (samemu) jest dużo bardziej ryzykowne niż oddychanie przez niego. Zwłaszcza, że raczej nie powinno się tego wyrzucać do "normalnych" śmieci.
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez PainChiller w 11 Lut 2017, 16:26

w MS-3 jest azbest? Doczytałem tylko o Aktywnym węglu i fakcie że po "terminie ważności" może się zrobić szkodliwy :/ To potwierdzona informacja? jak tak to może lepiej się go pozbyć :P
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez Pangia w 11 Lut 2017, 16:52

Setki razy było na forum. Szkodliwe będzie, jak to otworzysz i dostanie ci się do dróg oddechowych. W innym wypadku po prostu maska nie spełnia swojego zadania i możesz jej użyć co najwyżej do ochrony nosa przy krojeniu cebuli.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez PainChiller w 11 Lut 2017, 17:00

Filtr jest mi potrzebny do celów "Rekonstrukcyjnych" (Głównie ASG, ale nie tylko)

Czyli rozumiem że otwieranie MS-3 to zły pomysł i lepiej będzie się go pozbyć w odpowiednim miejscu ;)
Jeśli tak to temat można zamknąć.
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez Universal w 11 Lut 2017, 21:40

viewtopic.php?p=332951#p332951

Dzień dobry
Image
Jestem prawie pewien, że MS-3 nie zawiera azbestu. Chociaż węgiel jakoś też się nie sprawdza przy inhalacjach.

Pewnym rozwiązaniem jest przymocowanie nietkniętego filtropochłaniacza do aesgejowego "stalkera" (drut, klej na gorąco itd.). Przypomina to maskę, a choćbyś się skichał, to w żaden sposób nie zaszkodzi. Albo, jeśli dysponujesz jakimś nieco większym budżetem, poszukaj gotowca, są takie do airsoftu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez PainChiller w 11 Lut 2017, 22:06

Mam cały zestaw - maskę + filtr który dostałem razem z nią, mogę wkręcić ale jakoś nie mam chęci aby z tym chodzić czy oddychać ze świadomością że zawartość jest "przeterminowana" :/
Czyli jak w końcu - można rozebrać ten filtr czy nie? w internecie nie wyczytałem nic na temat aby w MS-3 był azbest, a problem pyłów podobno można rozwiązać robiąc wszystko pod wodą.
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez Pangia w 11 Lut 2017, 22:08

@Uni
Sacharow mówił „Witam”. :u3:
@Pain
Weź to zostaw i nic tam nie grzeb najlepiej. Smog pewnie też odfiltruje, jeśli o to ci chodzi, bo skoro papierowe gówno z gumką do trzymania się ryja za dwa złote da radę, to to też spełni takie zadanie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez PainChiller w 11 Lut 2017, 22:19

Jak już pisałem - maska ma tylko "wyglądać" a nie służyć do ochrony, więc to czy działa czy nie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jedyne co chciałbym wiedzieć to czy filtr MS-3 zawiera azbest (w internecie wyczytałem że ten akurat podobno zawiera tylko węgiel aktywny, ale wypowiadali się tam raczej ludzie który maski prawodobonie na oczy nie widzieli ) I jeśli nie to jak go otworzyć :)
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez Pangia w 11 Lut 2017, 22:45

No a ja ci mówię, że już wielokrotnie było pisane na forum, że tak długo, jak nie jest to otwarte, to nic ci się nie stanie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Demontaż Filtropochłaniacza "MS-3"

Postprzez PainChiller w 11 Lut 2017, 23:07

Dobrze, temat można zamknąć. Wymyśliłem inny sposób - mianowicie, zmodyfikowałem maske w taki sposób aby powietrze nie przechodziło z filtra, ale bezpośrednio z "zewnątrz". Nie dość że moge bez obaw używać każdego filtra to jeszcze łatwiej się oddycha :E
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości