Maski i filtry

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Maski i filtry

Postprzez Templar1 w 22 Mar 2017, 22:30

Witam.
Od jakiegoś czasu szukałem odpowiedzi na moje pytania lecz ich nie znalazłem.
Więc przychodzę z prośbą o pomoc do was.
1.Otóż mam maskę Mc1 i filtr p5. Czy filtry p5 i fp5 posiadają w swojej budowie azbest?
2.Czy oba te filtry nie szkodzą zdrowiu podczas noszenia, po przeterminowaniu?
3.Czy da się wyjąć bebechy tych filtrów nie narażając siebie na jakiś uszczerbek na zdrowiu?
4.Jeśli tak, to jak to łatwo zrobić nie naruszając przy tym za bardzo struktury samej puszki?
5.Czy w gumie z której zrobiona jest maska nie znajdują się żadne szkodliwe dla skóry substancje? Ponieważ z tego co wyczytałem to maski miały utrzymać przy życiu głównie żołnierzy przez krótki okres. Tzn. Nikt nie myślał za bardzo jakie skutki przyniesie to po kilkudziesięciu latach.

Proszę o odpowiedź.
Templar1
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Mar 2017, 22:09
Ostatnio był: 23 Mar 2017, 16:50
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Maski i filtry

Postprzez Marcus_Polonus w 22 Mar 2017, 22:41

Cześć,

Popatrz może tu:
viewtopic.php?f=9&t=18810
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Maski i filtry

Postprzez Templar1 w 22 Mar 2017, 23:02

Dzięki za link, ale widziałem ten temat wcześniej, lecz tam jest mowa o filtrach ogółem, a mi chodzi o te dwa konkretne p5 i fp5.
Templar1
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Mar 2017, 22:09
Ostatnio był: 23 Mar 2017, 16:50
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Maski i filtry

Postprzez Pangia w 23 Mar 2017, 10:52

Templar1 napisał(a):1.Otóż mam maskę Mc1 i filtr p5. Czy filtry p5 i fp5 posiadają w swojej budowie azbest?

Podobno nie, zresztą jeśli filtr nie jest uszkodzony, to nawet gdyby był, to nic by ci się od niego nie stało.
2.Czy oba te filtry nie szkodzą zdrowiu podczas noszenia, po przeterminowaniu?

Nie, o ile nie wejdziesz w skażony teren.
3.Czy da się wyjąć bebechy tych filtrów nie narażając siebie na jakiś uszczerbek na zdrowiu?

Na pewno się da, skoro asgejowcy to robią, bo im się źle oddycha w maskach z przeterminowanymi i w konsekwencji bezużytecznymi filtrami.
4.Jeśli tak, to jak to łatwo zrobić nie naruszając przy tym za bardzo struktury samej puszki?

To już ci ktoś inny musi powiedzieć, np. wujek Google. :u3:
5.Czy w gumie z której zrobiona jest maska nie znajdują się żadne szkodliwe dla skóry substancje? Ponieważ z tego co wyczytałem to maski miały utrzymać przy życiu głównie żołnierzy przez krótki okres. Tzn. Nikt nie myślał za bardzo jakie skutki przyniesie to po kilkudziesięciu latach.

No pomyśl tak logicznie: co może być w gumie, skoro guma niczego nie pochłania i nic w nią nie wsiąka? Co najwyżej możesz mieć wysypkę, jak okaże się, że masz uczulenie czy coś.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Maski i filtry

Postprzez Provski w 23 Mar 2017, 12:30

Ten rozpis dobrze opisuje różne filtry względem zawartości/niebezpieczeństwa. Akurat tu nie ma FP5 i P5, ale jak widać generalnie wszystkie ruskie mają w sobie coś szkodliwego. Na samej górze pisze też, że niby filtry po 1990 są bez azbestu, no ale gwarantować nic nie można i lepiej nie ryzykować.
Image
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Maski i filtry

Postprzez Universal w 23 Mar 2017, 12:45

Templar, wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zaje*iście, ale to zaje*iście ważne pytanie. Czy ta maska jest Ci w ogóle do czegoś potrzebna? Serio, do czego jej potrzebujesz? Do airsoftu? Do cosplayu? Chcesz w niej biegać? Tak naprawdę czegokolwiek byś nie wymyślił - są lepsze opcje. Poczynając od półmasek (np. lakierniczych czy airsoftowych, po ucharakteryzowaniu wyglądają bardzo dobrze), przez atrapy (https://gunfire.pl/product-pol-11522010 ... zarny.html) po... brak maski.

Można i tak: https://gunfire.pl/product-pol-11521982 ... wkowa.html + przymocowane zamknięte filtropochłaniacze. Pokleisz, pomalujesz, pokombinujesz - nie do odróżnienia, a dupa spokojna.

Gunfrajer wyskoczył mi pierwszy w google, to nie jest reklama :u3:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Maski i filtry

Postprzez Templar1 w 23 Mar 2017, 16:07

OK dzięki wam wszystkim za odpowiedzi. Bardzo mi pomogliście.
Więc z tego co widzę to źle szukałem, ponieważ wyszukiwałem tylko polskich haseł.
A wystarczyło trochę ruszyć mózgownicą i wpisać po angielsku.
Templar1
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Mar 2017, 22:09
Ostatnio był: 23 Mar 2017, 16:50
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości