Nowa lepsza Stalker wiki pl? Potrzebna pomoc.

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Nowa lepsza Stalker wiki pl? Potrzebna pomoc.

Postprzez ярмарка борьба w 19 Maj 2017, 10:26

Witam was.

Od dłuższego czasu poprawiam strony na pl.stalker.wikia żeby były w porządku. Zastanawiam się czy inni użytkownicy ze Stalker.pl nie chcieliby również pomóc. Robię to tylko kiedy nie mam nic lepszego do roboty, ale rozszerzyłem pare artów i pare dodałem. Mam tam nick FairFight. Jak byście mieli jakieś uwagi czy zastrzeżenia to walcie śmiało. Mogą być błędy bo wiele rzeczy pisałem z pamięci lub wspomagając się innymi wiki stalkera, głownie zagranicznymi.

Niektóre artykuły tam miały po 5 linijek i zawierały wulgaryzmy i tego typu rzeczy. Teraz wyglądają lepiej już, jest co poczytać. Prawie wszystkie lokacje poprawiłem, choć wciąż można to zrobić lepiej, rozszerzyć itp.

Co sądzicie? To w sumie nic takiego, ale jeśli ktoś z Was nie miałby nic do roboty to czemu nie? :P

Pare przykładowych artykułów, które zostały poprawione:

http://pl.stalker.wikia.com/wiki/Pijawka

http://pl.stalker.wikia.com/wiki/Kontroler

http://pl.stalker.wikia.com/wiki/Spe%C5 ... ycze%C5%84

A tak w ogóle to przydały by mi się tam prawa admina ale nie mam do kogo zagadać.

Pozdrawiam.

Za ten post ярмарка борьба otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Marcus_Polonus.
ярмарка борьба
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 19 Maj 2017, 10:21
Ostatnio był: 19 Maj 2017, 15:35
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Nowa lepsza Stalker wiki pl? Potrzebna pomoc.

Postprzez lehoslav w 19 Maj 2017, 10:35

Teksty są do poprawki językowej, np.

Pijawka to rodzaj rzadkiego mutanta zwykle znajdującego się w głębszych obszarach Zony. Wydają się przypominać zgarbionego humanoida o wysokości zbliżonej do przeciętnej osoby. Ich oczy się świecą, a ich usta są otoczone przez kilka potężnych macek, które używają do wysysania krwi. Krew jest podstawowym produktem żywnościowym dla każdego rodzaju Pijawek.


Pomiędzy pierwszym a drugim zdaniem zmieniasz liczbę (poza to tym "wydają się przypominać" jest słabe). Niepotrzebnie powtarzasz "ich" w "ich usta". Nie "które używają", a "których używają". Nie bardzo wiadomo, czemu pijawka na końcu jest z wielkiej litery. Itd. itp., w każdym zdaniu. Poza tym masa brakujących przecinków w miejscach naprawdę oczywistych.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Nowa lepsza Stalker wiki pl? Potrzebna pomoc.

Postprzez ярмарка борьба w 19 Maj 2017, 10:42

Właśnie dlatego przyda mi się pomoc :P Wiki może edytować każdy nawet bez rejestracji, jeśli widzisz błąd to możesz go poprawić od razu.

PS. Akurat zacytowany przykład to ten, który pozostawiłem bez zmian w stosunku do tego co było wcześniej.
ярмарка борьба
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 19 Maj 2017, 10:21
Ostatnio był: 19 Maj 2017, 15:35
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 7 gości