Maska przeciwgazowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Maska przeciwgazowa

Postprzez Mr Matches w 10 Sie 2017, 00:56

Hej , ogółem to ostatnio zainteresowałem się kupnem nowej maski p gaz , którą jest GP7-vm , mam tylko jeden zasadniczy problem, nie jest ona zbyt dostępna, co skłoniło mnie do zapytania was. Jaka maska w przystępnym przedziale cenowym , która nie jest maską mc 1 , bulldogiem, ani jakąkolwiek maską ze zintegrowanym czepkiem, oraz całkiem dobrze wpasowuje się w uniwersa stalkera oraz metro . piszcie mi nazwy i podsyłajcie linki, z góry thx ;)
Mr Matches
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Sie 2017, 22:36
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 21:08
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Maska przeciwgazowa

Postprzez Universal w 10 Sie 2017, 04:21

Jeśli już koniecznie musisz - wybierz półmaskę lakierniczą a nie pełne maski przeciwgazowe. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś, co Ci się nie przyda, co jest cholernie niewygodne. Możesz też ogarnąć sobie wzór z neta - http://www.mypapercraft.net/anti-gas-ma ... aft/10214/ (nie sprawdzałem) - i pobawić się z włóknem szklanym oraz żywicą, a od środka wykleić to czymkolwiek miękkim (np. flanela) - nie będzie z tej cholernej gumy i zrobisz coś swojego. Tylko pamiętaj o wentylacji. Jeszcze taniej, z butli po mleku i butelki PET: http://blackspindl8.deviantart.com/art/ ... -376879516
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Maska przeciwgazowa

Postprzez Mr Matches w 10 Sie 2017, 20:34

Co do tego że maski są niewygodne to w moim wypadku niezbyt się zgodze , gdyż jestem obecnie posiadaczem mc 1 , i bulldoga i moim zdaniem jedyna wada to zaparowywanie szkieł, jeśli chodzi o tą propozycje z kategorii diy to nigdy nie potrafie zebrać sie do roboty i zebrać materiałów , ale mimo wszystko thx ;)
Mr Matches
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Sie 2017, 22:36
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 21:08
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Maska przeciwgazowa

Postprzez Universal w 10 Sie 2017, 21:54

Yhym, mam MC-1, Bulldoga, MUA i PBF/EO-19. Wszystkie są cholernie niewygodne i je olałem - leżą zakurzone w szafie. Tania półmaska lakiernicza WZL kupiona za dwie dychy na allegro (peerelowska, przechowana u jakichś dziadków) jest wygodniejsza. Nie ma zastosowania, w których te maski by się sprawdzały - spocisz się, zmęczysz, nie chronią, a aż takiej "premii do wyglądu" nie zapewniają by było warto się męczyć. I nie mam na myśli użytkowania przez trzy minuty, a dłuższego. Po prostu nie da się zdzierżyć, a kto w tym mimo wszystko siedzi, jest masochistą.

Dlatego zaproponowałem Ci DIY lub półmaski. Wyglądają dobrze, są wygodniejsze. DIY nie jest aż tak trudny - na oko wystarczą Ci dwa litry żywicy i trochę tkaniny szklanej plus szkiełka, zmieścisz się w 50 zł. A do cosplayu Stalkera i Metra nie są niezbędne - to tylko dodatek, samym dobrze skomponowanym strojem można osiągnąć dużo więcej. A na larpy - tylko półmaski z jakimiś przewierceniami, by móc biegać. Nie katuj się bez potrzeby.

Tak sobie teraz myślę, że mógłbyś spróbować przewiercenia szkieł lub wymiany ich na np. poliwęglanowe, chociaż nie wiem czy jest sens.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Maska przeciwgazowa

Postprzez Mr Matches w 10 Sie 2017, 22:28

A właśnie z tymi półmaskami to ciekawy pomysł , gdyby dodać kominiarke 3-otworową, jakieś steampunkowe gogle , kaptur i już jest spoko


Ps , nie masz nic przeciwko , w doda.iu cie do znajomych na steamie?
Mr Matches
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Sie 2017, 22:36
Ostatnio był: 12 Sie 2017, 21:08
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Maska przeciwgazowa

Postprzez Universal w 11 Sie 2017, 09:57

Zależy do czego Ci to potrzebne. Larp, cosplay? W obu przypadkach sprawa wygląda inaczej (a wszelkie dziwactwa można podciągnąć pod dwa powyższe - np BDSM to larpy :suchar:). Kominiarek też raczej nie polecam - a jeśli już, to zwróć uwagę na materiał. Nie bierz akrylu (kiepsko z przepływem powietrza + morze potu), raczej nie bawełnę (łatwo przepocić), jak już to coś z kategorii termoaktywnych. Pro forma: odradzam szalokominiarkę WP z demobilu, nie warto - mam i przeznaczyłem na larpowe szmaty.

Niezależnie co planujesz - zwracaj uwagę na wygodę i przepływ powietrza. Szkoda pieniędzy wyrzuconych na coś, co potem będzie Cię tylko wku*wiać przy noszeniu.

Steam: Jeśli nie kojarzę ludzi to nie akceptuję zaproszeń. Całkiem jak na facebooku. Jak coś -> forumowe pw.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości