Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Kontroler w 27 Kwi 2014, 23:42

The Originals - http://www.filmweb.pl/serial/The+Originals-2013-608361

Serial powiązany z The Vampire Diaries
Najstarsze wampiry na świecie powracają do miasta, które wybudowały kilkaset lat temu.


Salem - http://www.filmweb.pl/serial/Salem-2014-695610

Weteran wojenny, John Alden, powraca do rodzinnego miasta Salem, by przekonać się, że zostało ono opanowane przez czarownice.


American Horror Story - http://www.filmweb.pl/serial/American+H ... 011-616381

Antologia mrożących krew w żyłach opowiadań, których wspólnym mianownikiem są nawiedzone miejsca.


Dracula - http://www.filmweb.pl/serial/Dracula-2013-661388

Dracula przyjeżdża do Londynu i pod przybranym nazwiskiem Alexandra Graysona zakłada przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją energii elektrycznej. Prawdziwym jednak celem przybycia jest zemsta na wrogach, którzy zrujnowali jego życie kilka wieków temu.


Poza tym przypomnę tytuły z moim poprzednich postów:

-The Walking Dead
-The Vampire Diaries
-True Blood
-Smallville
-Fringe
-Supernatural
-Californication


Dodam jeszcze moje ulubione seriale "za smarkacza":

Czynnik PSI - http://www.filmweb.pl/serial/Czynnik+PSI-1996-94642

Serial o tematyce paranormalnej. Zespół badaczy tych zjawisk podąża po całej Ameryce za zgłoszeniami różnych ludzi dotyczących tajemniczych i niewyjaśnionych zjawisk. Każdy odcinek opatrzony został komentarzem samego Dana Aykroyda.


Z Archiwum X - http://www.filmweb.pl/Z.Archiwum.X

Dwójka agentów FBI pracuje w wydziale X zajmującym się zjawiskami paranormalnymi.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez xionc w 30 Kwi 2014, 21:08

Stary ty poważnie nam tu naświetlasz fabułe Z Archiwum X? Lmao
W każdym razie czas na coś dobrego dla odmiany po tych waszych pamietnikach wampirów hue
FARGO
http://www.imdb.com/title/tt2802850/?ref_=nv_sr_1
Image
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Pangia w 31 Maj 2014, 20:05

UWAGA/WARNING/ACHTUNG/ATTENTION/POZOR/ВНИМАНИЕ/注意!

Od 3 czerwca TVP1 puści MacGyvera :) Godziny takie same, jak poprzednio Drużyna A (ostatni odcinek w poniedziałek), czyli pon.-pt. o 15:45.
Flacha dla kolesia u nich, który wpada na takie dobre pomysły.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Kpuc w 31 Maj 2014, 20:54

Pangia napisał(a):
pon.-pt. o 15:45.
Flacha dla kolesia

Albo flachą przez pacynę :P Większość ludzi pracuje do 16 to zanim zajadą do domu to po odcinku.

Co o tematu to 7 sezon Californication jest bardzo udany, dawno się tak w tym serialu nie uśmiałem.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Gambino w 05 Cze 2014, 12:18

A ja właśnie po pierwszym odcinku stwierdziłem, że to najmniej śmieszny sezon ze wszystkich - ani razu sie nawet nie uśmiechnałem. No ale może później bedzie lepiej. Postanowiłem poczekać, aż się sezon skończy i machnąć wszystko za jednym razem :) Szkoda, że to już koniec Cali, ale Duchovny dostał już rolę w innym serialu, tylko nie pamietam nazwy.
Do komunikacji ze znajomymi używam TeamSpeak 3
Awatar użytkownika
Gambino
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 12 Gru 2013, 14:25
Ostatnio był: 05 Cze 2014, 12:18
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez xionc w 05 Cze 2014, 13:17

To bedzie Aquarius, cos o Mansonie zdaje sie. A Cali to przestalo byc zabawne 2 sezony temu

Wyslane z xiondzofona Tapalkiem 2
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Wiewi0r w 26 Paź 2014, 00:03

Jakby ktoś chciał obejrzeć serial - medyczny, "historyczny", raczej z wolniejszych: The Knick będzie jak znalazł.
Mnie urzekły:
1) od strony medycznej - część wiedzy z praktyki, trochę ze "Stulecia chirurgów" ("Trimf chirurgów" in progress); choć pewne rzeczy mi się nie zgadzały, nie można opierać się na jednym źródle. Pominę nazywanie odkryć/technik operacyjnych nazwiskami postaci fikcyjnych, co sprowadzi w Hameryce falę skarg "bo to Thackery odkrył a nie jakiś McBurney" :suchar:

2) wizualnie - krwawe efekty specjalne, realia, i czarno-złota kolorystyka (nocą i w pomieszczeniach) która chodzi za mną od DE:HR.

3) fabuła i bohaterowie - nietuzinkowy Thackery i inni, godni swoich czasów, obserwujemy też ich rozwój bądź upadek, ale bez spoilerów ;) ; fabuła toczy się powoli, ale ostatecznie (i częściowo przewidywalnie) wątki łączą się. Ciekawe co będzie w 2. sezonie.

Ciekawe też jest, że twórcy publikują tło historyczne (wspomnę tylko Tyfusową Mary, bo jest szerzej znana) i źródła inspiracji, wraz z archiwalnymi zdjęciami na stronie.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Realkriss w 07 Lis 2014, 13:33

Czy ktoś oprócz mnie czeka na zakończenie finału "Sons of Anarchy"?
Jak na razie najlepszy serial jaki w życiu oglądałam, mam nadzieję, że końcówka mnie nie zawiedzie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez margarita w 08 Lis 2014, 18:37

Tym, którzy mają dość współczesnych wam-- tfu, wytworów wampiropodobnych typu Edward, zdecydowanie polecam serial The Strain.
Fabuła w skrócie - na lotnisku Kennedy'ego ląduje samolot. Gdy nikt z załogi nie odpowiada na radiowe wezwania, pojawiają się podejrzenia, że coś jest nie tak (duh) i na miejsce wkracza zespół epidemiologiczny. Naukowcy odkrywają, że samolot jest pełen martwych pasażerów... którzy jakiś czas po przewiezieniu do kostnicy zaczynają wracać do życia. Spotykają również podstarzałego łowcę wampirów, który twierdzi, że pasażerowie zostali przemienieni, ale wciąż jest szansa, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ich po całym mieście.
Ogólnie mówiąc wampiry w starym wydaniu (czyli zamiast błyszczeć w słoneczku zaczynają się palić, a jeśli już zwalają z nóg wyglądem to dlatego, że są aż tak paskudne) w klimatach trochę medyczno-współczesnych. :E Pierwszy sezon już wyszedł, ale z tego co się orientuję mają być kolejne, oparte o trylogię napisaną przez Guillermo del Toro i Chucka Hogana. Ciekawostka - del Toro najpierw chciał zrobić z tego serial, ale koniec końców się nie udało, bodajże z powodu braku chętnych na zakupienie serii, zatem popełnił książki, które, koniec końców, jednak udało się zekranizować.
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Michu w 10 Lis 2014, 22:08

Ktoś nadal ogląda The Walking Dead?

Miało to swoje lepsze i słabsze sezony, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony sezonem piątym. Póki co same dobre epizody i ostatni (nr.5) naprawdę zaskakujący i mocny. I nie mocny bo krew i flaki.

Jak ktoś się na czwartym zniechęcił to polecam oglądać piąty!

Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Adik.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez xionc w 11 Lis 2014, 00:25

Tytuł tematu mówi "seriale ameryakńskie" ja sie wyłamie teraz i zapodam coś europejskiego:
http://www.imdb.com/title/tt0477507/
Engrenages, angielski tytuł Spiral, u nas emitowny pare lat temu jako Spirala i to zdaje sie przez TVP i tylko pierwszy sezon. Gorąco polecam bo kino pierwsza klasa. W w tym miesiącu startuje sezon 5, dokładnie dzisiaj. Przygotujcie sie na tłuste włosy, smród, brud i ubóstwo.
Image
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez paintball_0 w 28 Gru 2014, 13:10

Image

Adventure Time.

Opening: https://www.youtube.com/watch?v=BHjg6cTxmrQ

Serial opowiada o przygodach Finna (ludzkiego chłopca) i Jake'a (magicznego psa), którzy w bajkowym świecie o nazwie "Ooo" (czytane "Uuu") robią za miejscowych bohaterów. Ratują księżniczki z obsesji, walczą z potworami, przemierzają lochy w poszukiwaniu legendarnych skarbów i zasadniczo świetnie się przy tym bawią.

Pierwsze co uderza widza to jakość produkcji. Już od pierwszych sekund widać, że twórcy kochają swoje dzieło i wkładają w nie całe serce. Drugie co uderza (i zaskakuje jeszcze bardziej) to moment, kiedy uświadamiasz sobie, że to nie jest bajka dla dzieci. To jest bajka dla rodziców.

Każdy odcinek jest napakowany nawiązaniami do filmów, gier, książek i pop kultury ale nie w bezpośredni, wulgarny sposób niczym w Futuramie, Family Guy'u albo South Parku. Tutaj widz przeważnie musi naprawdę się postarać kojarzyć fakty i być spostrzegawczym, żeby je wyłapać. Pojawiają się wszędzie. W scenografii, w dialogach, w fabule, w tym jak się bohaterowie zachowują albo co robią. Dzieci w przedziale wiekowym do których serial jest rzekomo przeznaczony nie mają szans na ich zrozumienie. Rodzic spędza z pociechą czas oglądając wspólnie bajkę i jest wkręcony w akcję nawet bardziej niż dziecko! Nic dziwnego, że Adventute Time ma rzeszę dorosłych fanów, którzy przebierają się za postacie z serialu na konwentach oraz publikują masę tapet i przeróbek w internecie.

Na jutubie można znaleźć setki filmików, na których jutubowi krytycy próbują zrozumieć co jest w tej bajce, że jest taka genialna. Jeśli uważacie się za fanów gier RPG i gier w ogóle, musicie przynajmniej zobaczyć ten serial.

Adventure Time jest emitowane na Cartoon Network, jego polska wersja językowa jest tragiczna więc w Polsce nie zyskał należnego rozgłosu. Znam osobiście co najmniej 3 osoby, które widziały AT w TV i stwierdziły, że to zwykła głupia bajka z CNa, nie warta zachodu.
Dopiero oglądana po angielsku pokazuje prawdziwe oblicze. Głosy w oryginale dobrano perfekcyjnie, aktorzy są pierwszorzędni i dają z siebie wszystko.

Pierwszy raz usłyszałem o AT przy okazji oglądania jakiegoś panelu dyskusyjnego na jakimś konwencie. I z początku olałem bajkę. Olewałem ją przez całe 4 lata aż do bodaj września tego roku, kiedy akurat nie miałem co robić i postanowiłem sprawdzić dlaczego co druga tapeta w internecie przedstawia żółtego psa albo kolesia w białej czapce z uszami. Od tamtej pory mam obsesję.

Sprawdźcie ten serial, a bardzo możliwe że przebijecie się przez niego w tydzień nie śpiąc po nocach. ;)

p.s.: w brazylijskiej telewizji wyciekł najnowszy odcinek, którego premiery na świecie jeszcze nawet nie ogłoszono. Oglądałem w wersji "nagrywane telefonem z ekranu telewizora" siedząc na krawędzi fotela. Tak więc wiecie... obsesja. :|
p.p.s.: serial nie zawiera żadnych kodów i żadnych zagadek, które trzeba rozwiązywać na forach, żeby odkryć "drugie dno" danego odcinka, jak to zrobiono w Gravity Falls. To dodatkowa zaleta serialu, bo jest stworzony jako "stand alone" i nie potrzebujesz wikipedii do jego pełnego zrozumienia.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość