Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 26 Lut 2017, 09:49

Panowie, spokojnie, bez nerwów. :piesek: :TM:

Ja żałuje, że się skaszaniło z serialem Zona. Tematyka podobna, ale chyba z kasą im nie poszło. Co do mnie to tak:

Kompania braci - rewelacja, klimat Szeregowca.
Pacyfik - po 2/3 odpuściłem. Świetne odc. wymieszane z nudnymi.
Soprano - widziałem różne odc. , całości nie. Będzie to trzeba całe obejrzeć.
Prison - 1 sezon był git. Potem nie miałem czasu, ale zmieniło się to w Modę na sukces, więc niewiele straciłem.
Spartakus - pierwsze dwa sezony. Potem zaczęła się kicha, kupa ględzenia i tyle.
12 małp - po 1,5 odc. odpuściłem. Wolę film.
Walking Dead - Też zaraz odpuściłem. Po akcji, co rąbali typa wymiękłem. napie*dala go toporkiem ze 30 razy, a na kitlach ani kropli, a załoga sapie jak małe dzieci, a pewnie sami zaje*ali masę zombiaków i widzieli nie takie rzeczy. Potem się tym wysmarowali, mimo, iż to zakażało ( :pogarda: ) i poszli się przejść, a tu jeb deszcz. Wyłączyłem w piz*u, bo bym został z własną inteligencją...
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Reklamy Google

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Pangia w 26 Lut 2017, 11:40

KOSHI napisał(a):Spartakus - pierwsze dwa sezony. Potem zaczęła się kicha, kupa ględzenia i tyle.


Tak gdzieś od połowy trzeciego zaczyna się nieco rozkręcać, a pod koniec to już się ogląda tak jak drugi sezon. Zresztą łatwo wyjaśnić obniżenie lotów – zmienili głównego aktora, bo Andy Withfield zmarł na chłoniaka.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 18 Mar 2017, 18:51

Trzeci zarzuciłem w połowie. Moc, energia, wena odeszła mi od ich ciągłego pie*dolenia, że muszą walczyć. Tera łyknąłem Tabu. Hardy zjada grą chu*owego Małaszyńskiego na śniadanie i wysrywa, a Belle Epoque w porównaniu do scenerii i klimatu w Tabu to jak oglądać Tarantino a produkcje typu Bułgarski Pościkk.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Pangia w 18 Mar 2017, 21:22

Doradziłbym ci mimo wszystko pomęczyć dalej, bo później naprawdę się rozkręca ten trzeci sezon, a pod koniec to wręcz czekałem na kolejny odcinek i niechybny koniec serii, bo rzeczywiście ciągnęło do ekranu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez hunt w 31 Mar 2017, 15:13

Game of Thrones Season 7: Long Walk - Official Promo (HBO)
Awatar użytkownika
hunt
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 06 Kwi 2016, 12:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 09:38
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez ThaiWarrior w 26 Kwi 2017, 23:31

Southland. Bezkompromisowy, 5 sezonowy serial o policji w LA. Świetnie oddaje realia służby tamtejszych stróżów prawa. Trzyma się aktualnych problemów. Serial, w którym 4/5 przestępców to czarni/latynosi, serial, który ukazuje roszczeniową postawę społeczeństwa, wymieszaną ze sprawiedliwością Kalego. Serial który oddaje w pełni ideę Cienkiej Niebieskiej Lini(Thin Blue Line-idea, która zawitała także do nas, w tych trzech słowach zawarta jest solidarność mundurowych, oraz wsparcie społeczeństwa). Serial tak samo dobry, jak nasz serial Pitbull sprzed dziesięciu lat czy film End of Watch.
Image

Za ten post ThaiWarrior otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Sivert, mCq.
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez hunt w 27 Kwi 2017, 17:27



Drugi sezon na początku maja 2017.
Awatar użytkownika
hunt
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 06 Kwi 2016, 12:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 09:38
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KOSHI w 02 Maj 2017, 19:35

Westworld - 2 pierwsze odc. grubo, 3 taki se, po 15 min. 4 odc. dałem se siana. Bzdura zaczęła gonić bzdurę. napie*dalanka kowbojska co chwilę, hosty padają, reaktywują ich, coś im się tam je*ie, jakiś typ co się go kule nie imają odpie*dala srogie imby (Świerczewski??), do tego Hopkins lata se po świecie od tak, ehh... Mydło i powidło się zrobiło, na ch*j się mam męczyć.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Eros w 02 Maj 2017, 20:38

True Detective 1szy sezon jest oficjalnie jedną z najlepszych(jak nie najnaj) rzeczy jakie zdarzyło mi się oglądać.
Technicznie i aktorsko(duet Matthew McConaughey i Woody Harrelson) doskonały, dialogi, poryte kminy, klimat luizjańskiego zadupia, muzyka, okultystyczne mordy, pedofilia, dragi i Fryderyk Nietzsche XD
Pomimo perfekcji wykonania niekoniecznie dla wszystkich, na początku komuś może się wydawać za mało akcji, większość jest przegadana i trzeba się wczuć w psychosferę, ale wytrwałym pewien odcinek w końcu brak wrażeń wynagrodzi.
Jeden z niewielu przypadków gdzie mogę oglądać po ileś razy, bo chociaż znam na pamięć to całość jest tak za*****ta że nie przeszkadza. Dajcie szansę i może zwiększycie popularność bo po drugim sezonie(Farrell, Vince Vaughn) który powiedzmy nie był już tak dobry jak pierwszy(wykonanie i aktorstwo wciąż 1-sza klasa ale nie podołał ciężkiego zadania dorównania legendarnego sezonu 1) posypała się fala hejtu i plany trzeciego sezonu jakoś się ostudziły ;(
Poza tym z HBO jeszcze Gra o Tron XD A do samego Detektywa najbliżej ma Breaking Bad ale który chyba już był wspomniany razem z Walking Dead który na początku był przyjemny a teraz to telenowela z zombiakami, już nie mówiąc o Prison Break którego pierwszy sezon był kozacki a reszta już ssała pałczana.
Z luźniejszych Two and a Half Men(ale do 8 sezonu z Sheenem) albo Futurama. Lost też dobrze wspominam, a ze świeższych rzeczy Taboo z Tomem Hardy ma pewną ilość potencjału.
Awatar użytkownika
Eros
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 28 Paź 2013, 00:55
Ostatnio był: 27 Gru 2018, 03:02
Kozaki: 7

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Provski w 02 Maj 2017, 20:55

Teraz oglądam na bieżąco Better Call Saul i muszę powiedzieć, że jest tu bardzo dużo klimatu z Breaking Bad. Sama praca kamerą i ujęcia są baardzo dobre. Nie zawsze coś się dzieje, ale to w jaki sposób seria jest prowadzona i właśnie te ujęcia same w sobie są ciekawe. Nie zdażył mi się jeszcze żaden przynudnawy moment co przy podobnych seriach już napewno miałoby miejsce.
Fanom Breaking Bad napewno się spodoba bo jest to w pewnym sensie dopełnienie części historii z Breaking Bad i wyjaśnienie (a raczej myślę, że zostanie to w jakiś sposób opisane) tego jak Jimmy został Saulem Goodmanem.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 02 Maj 2017, 22:28

Twin Peaks - serial rzekłbym Kultowy, zrealizowany przez imć pana Lyncha. Piszę przez duże 'K', bo ostatnio to określenie się zdewaluowało a w tym przypadku jest ono jak najbardziej na miejscu. Ojciec i matka chrzestna oraz niedościgniony wzór niezliczonej ilości seriali, które z mniejszym lub większym szczęściem się na nim wzorowały.

Właśnie skończyłem oglądać po raz kolejny oba sezony i w oczekiwaniu na sezon 3, który ukaże się po 25-letniej :!: przerwie - co zresztą zostało zapowiedziane w ostatnim odcinku - żrę pączki zapijając kawą.



Aha, pamiętajcie: sowy nie są tym czym się wydają!
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez ThaiWarrior w 03 Maj 2017, 18:50

Żal nie wspomnieć o moim numero uno wśród seriali. Fascynacji z dzieciństwa, Świętym Grallu szklanego ekranu, czyli dziesięciu sezonach Z Archiwum X. Nie było do tej pory serialu, który wciągnął by mnie równie mocno co ten.
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości