Film

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Film

Postprzez Terminus w 25 Sty 2015, 20:26

Do wszystkiego można dorobić teorię. Nawet do bzdurnego filmu z koszmarnym aktorstwem jak w "Żołnierzach Kosmosu".

Edit:
Byłem na Paddingtonie z synem. Sympatyczne kino rodzinne, mimo tradycyjnie dla takich produkcji, przesłodzonego finału.
Nie podobał mi się infantylny polski dubbing.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Film

Postprzez Adam w 25 Sty 2015, 20:31

Terminus napisał(a):Nie podobał mi się infantylny polski dubbing.


Zmora naszych czasów. Może kiedyś nie raził on tak bardzo, przy kreskówkach, czy filmach animowanych (choć niektóre produkcje z dobrym, ochrypłym lektorem mają według mnie jakiś klimat ;) ), to już dubbing w filmach, zwykle familijnych, komediowych, denerwuje całkowicie. Moim zdaniem jest to spowodowane nie tylko braniem strasznie krzykliwych i jęczących aktorów, ale również niedopasowaniem słów z ruchem ust aktorów z filmu.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Film

Postprzez Wiewi0r w 25 Sty 2015, 23:34

Niestety, w przypadku filmów familijnych to konieczność - nie oczekuję, że czterolatek przeczyta napisy.

W temacie, widziałem Brud.
Nie wiem, co powiedzieć po seansie. Czarna komedia (dobre teksty bohatera) przechodzi w dramat, z szokującym zwrotem akcji.
Studium rozpadającej się osobowości i nałogu, chyba.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Film

Postprzez Cromm Cruac w 25 Sty 2015, 23:41

paintball_0 napisał(a):Starship Troopers jest w dodatku niezamierzoną satyrą gier FPS. Nie wszystkich, ale na przykład Call of Duty obśmiewa wręcz wzorowo. ;)
Starhip Troopers - 1997
Call of Duty I - 2003
Nawyraźniej zaczęli się z tego śmiać zanim powstało :P

Ale, żeby nie off-topić to pamiętam z kina jak czekałem aż wreszcie zabiją tą debilnie uśmiechającą się Denise Richards, a ta cholera nie chciała ginąć. Naprawdę zacząłem kibicować robalom.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Film

Postprzez paintball_0 w 26 Sty 2015, 08:07

Oto właśnie chodziło, żeby główni bohaterowie byli bohaterscy i cukierkowi aż do porzygania. Wszyscy są przystojni, umięśnieni, mają wielkie cycki itd. Robale natomiast są brzydkie, odczłowieczone i bez serca. Aż tak trudno się zorientować, że nie ma takiej siły na ziemi i niebie, żeby ten film sam wierzył w to, co pokazuje na ekranie?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Film

Postprzez Tajemniczy w 26 Sty 2015, 11:34

Ot, będą deliberować nad hamerykańskim filmidłem klasy B :caleb: . Dla mnie też film też aż przelewa sztucznością i patosem też miałem takie uczucia jak Cromm podczas oglądania ale taki to miał być film, napierdalanką z dużą ilością patosu typu amerykańskiego i z niewielką domieszką krytyki systemu totalitarnego.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Film

Postprzez Wiewi0r w 26 Sty 2015, 14:05

I do książki ni chu chu nie podobny. :caleb:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Film

Postprzez paintball_0 w 26 Sty 2015, 16:08

Ale właśnie o to chodziło. To miało być przeciwieństwo książki, to miała być polemika do książki. Specjalnie jest przepełniony patosem, specjalnie jest plastikowy i sztuczny.

Popatrzcie na grę-żart od Chmielarza o tytule Duty Calls! Tę parodię też potraktowaliście dosłownie? :facepalm:
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Film

Postprzez dorian w 29 Sty 2015, 19:52

Bardzo fajny, miły i śmieszny film:


N. Kidman jak zwykle świetna.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Film

Postprzez KOSHI w 31 Sty 2015, 23:53

Właśnie zmęczyłem Grawitację. Myślałem, że będzie to ciut ambitniejsze, ale się przeliczyłem. Latanie na gaśnicy, ciuciubabka w kosmosie i ględzenie filozoficzne niezbyt dobrze się zgrały. Ogólnie film dla mnie okazał się nudny i płytki. Plus za widoczki, efekty i całkiem fajny soundtrack, który od czasu W stronę słońca, wszedł mi gdzieś w ucho. Będę go musiał poszukać. Werdykt - 3/10. Niestety, ale za duży miszmasz z tego wyszedł by dać więcej. Od bidy można spojrzeć, a żeby nie przedłużać...

Image
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Film

Postprzez Papa Mobile w 01 Lut 2015, 01:07

Czasem trzeba wyruszyć w daleką podróż, aby odkryć skarb w domu.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Film

Postprzez Iwaszka w 01 Lut 2015, 14:05

Image

Polecam, jeden z lepszych wojennych filmów ostatnich lat. Brad Pitt w szczytowej formie, świetne efekty specjalne w których nie widać komputera i sztuczności, bardzo dobre odgłosy bitew i wszelkiego oręża (czuć moc) i do tego wyważony fabularnie - mamy i mocne sceny/walkę oraz trochę "koszarowego" życia w upadających Niemcach (ukazane relacje z niemieckimi cywilami).
Podoba mi się porzucenie Hamburgerowego patosu - tutaj nie padają żadne czcze kawałki o ojczyźnie, wierności itp.
Mamy po prostu ekipę doświadczoną wojną, nienawidzącą swego wroga, ludzi chcących podetrzeć sobie dupę SSmańską czapką z czaszeczką.
Warto zwrócić uwagę na muzykę - coś wspaniałego, zarzucono nudny schemat dawania muzyki z "tamtych lat", za to otrzymujemy coś takiego:
:


Polecam wszystkim fanom IIWŚ, Czołgów, STG44 i Brada Pitta. Uniwersalny, byłem w kinie z moją lubą i dała 10/10 ;)
I choć jak to wyraził na moim FB Terminus ""Srać" na stg 44. W filmie jest oryginalny Tiger I nr 131 z muzeum w Bovington. [i patrząc po trailerach to chyba będzie jedyna atrakcja tego filmu]" (Przyznaję Tiger wypadł świetnie)
To takiego wojennego kina nie oglądałem od czasu Cienkiej Czerwonej Linii. Z zastrzeżeniem, że polecam ten film jako kinowy, jest wiele ambitniejszych dzieł, które jednak nie wnoszą nic specjalnego na wielki ekran gdyż można je obejrzeć spokojnie w domu na DVD z braku rozbudowania wizualnego.

Do tego, był bym zapomniał. Nienawidzisz Niemcow? Brzydzisz się Nazizmem? Uwielbiasz widok wyżynanych SSmanów?
Lubisz patrzeć jak uważającym się za lepszych i wyższych wypruwają flaki? Tak? - To film dla Ciebie :)
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości