Film

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Film

Postprzez jedrek777 w 08 Maj 2016, 21:30

Ja byłem na "Hardcore Henry" i bylo ok. Sam film jest niezły, twórcy wiedzieli czego chcą: prostego, super brutalnego filmu akcji bez żadnego morału i taką produkcję zrobili, bez wciskania na siłę poważnych przekazów.
Jest nieźle, ale pod koniec ciągła nawalanka może się przejeść.
Jeśli chodzi o nudności to pierwsze słyszę, by komuś ten film zaszkodził.
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Reklamy Google

Re: Film

Postprzez quanticox w 08 Maj 2016, 22:36

jedrek777 napisał(a):DEADPOOL - chyba pierwsza komedia sensacyjna Marvela, bo czystą sensacją tego nazwać nie można - film był po prostu zbyt śmieszny :E

Plusy:
+ Humor, humor i więcej humoru
+ genialne teksty
+ łamanie czwartej ściany
+ coś świeżego od Marvela

A jeśli chodzi o minusy, to cieżko się do czegoś przyczepić, bo w zamyśle film miał być chaotyczny, żeby podkreślić charakter głównego bohatera. Niektóre postacie drugoplanowe grały trochę sztucznie, a główny zły był zbyt nijaki - może dla kontrastu z Deadpoolem, ale dla mnie źli bohaterowie byli tutaj trochę za słabi.

W każdym razie Deadpool to najlepszy film o superbohaterach od dawna. Według mnie przebija droższe produkcje takie jak "Avengers" czy "Thor".


Muszę być strasznie sztywny, bo raptem może 2-3 wypowiedzi w jakiś sposób były dla mnie w miarę śmieszne (żeby nie było film oglądałem w oryginalnej ścieżce dźwiękowej bez lektora) Reszta raczej na poziomie podstawówki.
Lubię Marvela, Avengers i samą postać Deadpoola jednak film jako całokształt wg mnie wypadł bardzo słabo. Ot zmarnowany potencjał.

Za ten post quanticox otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alchemik.
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Film

Postprzez Terminus w 09 Maj 2016, 13:32

Obejrzałem w końcu "Marsjanina".
Zaczyna się Rambo potem jest Odyseja Kosmiczna 2010 (nie mylić z O 2001). Początek sztuczny i naciągany, potem lepsza chwila jak zaczyna myśleć nad przeżyciem, następnie do bólu przewidywalny "dramatyczny zwrot akcji", reszta to już dramat. Nie że gatunek literacki/filmowy tylko że mdłe, amerykańskie kino "kosmiczne" z flagami, średnio dramatycznym finałem, geniuszem co w garażu wymyślił ocalenie misji kosmicznej, zbędnymi scenami z Chinami (od razu widać gdzie w czasie kręcenia filmu USA miało interesy ;-) ). No i obowiązkowo kiczowatym finałem.

Da się obejrzeć, ale ogólnie przeciętniak.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Film

Postprzez Plaargath w 10 Maj 2016, 17:19

Zgodzę się z powyższym, aczkolwiek bardziej go doceniłem, kiedy chwilę potem obejrzałem "Gravity". Dejm.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Film

Postprzez Cromm Cruac w 10 Maj 2016, 17:31

E tam, "Gravity" było lepsze, bo przynajmniej była ładna pani a nie jakiś zarośnięty buc.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak,
Negative vandr.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Film

Postprzez Kudkudak w 11 Maj 2016, 20:29

Z dwojga złego (filmu o hodowli ziemniaków i filmu z całkowicie nieprzewidywalnym i zaskakującym pod każdym względem scenariuszem) wybieram butelkę liquidu i śmierć :u3: Oba filmy to kał i jedyne sf jaki widziałem z nowszych a które mi się spodobało to Interstellar, możecie mnie już ukamieniować.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Film

Postprzez doomer77 w 11 Maj 2016, 23:30

Predestination (Przeznaczenie, 2014r.)

Film dziwny. Podróżnicy w czasie zapobiegają różnym przestępstwom w przeszłości a w filmie obserwujemy poczynania jednego z nich. Zaczyna się ciekawie i dość intrygująco, ale liczących na efektowne strzelaniny czeka zawód. Gdy opowieść sugeruje, że właśnie zacznie się najciekawsza część, zaczyna się najdziwniejsza. Napięcie rośnie a potem ulatuje jak z nieszczelnego balonu (nie ma bum, jak w przypadku pękniętego balonu), a jej miejsce zajmuje z początku niezrozumienie zagmatwanego scenariusza a potem pukanie się w głowę i chęć wykrzyczenia do scenarzysty - ty idioto, nie rozumiesz w ogóle czasu!

Doskonały pomysł na film. A film - albo raczej scenariusz - ten pomysł doskonale skopał. Nielogiczny, sprzeczny, niedorzeczny nawet jak na kino s-f, całkowicie odrzucający konsekwencje podróży w czasie. Co jak na film, który na tych podróżach się opiera, jest dość dziwnym zabiegiem.

Zapowiadał się naprawdę niezły film s-f, bez ufoludków, marsjan, koncentrujący się na konsekwencjach, a nie na działaniu, bez fajerwerków i amerykańskiej flagi w tle. Wyszło... Nie wiadomo co. 3/4 filmu niezłe, potem chyba scenarzysta się naćpał i zakończył ciekawą opowieść w najgorszy z możliwych sposobów.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Film

Postprzez STA1KERpl w 13 Maj 2016, 02:06

Kudkudak napisał(a):(...) jedyne sf jaki widziałem z nowszych a które mi się spodobało to Interstellar, możecie mnie już ukamieniować.


Również wiele osób, które zakochało się w Interstelarze, zachwycało się "Moonem".
Nie wydaje wam się, że filmy te były ku*ewsko przewidywalne i bardziej napompowane reklamą, niż faktycznie dobre? W obu przypadkach wcześniej niż w połowie przewidziałem jak to się skończy (w duchu modliłem się, co by tak się nie stało) i jestem zły na niesamowicie rozdmuchane recenzje, relacje, restauracje, spodziewając się czegoś grubego.

Byłbym wdzięczny za pomoc w podrzuceniu jakiegoś tytułu, który robi niezły mindfuck pod koniec, wrażenie tak mocne jak zniszczona statua w Planecie Małp czy wyjaśnienie historii z Old Boya (oryginalnego, amerykańskiego nie widziałem). Może być sci-fi, choć wybrzydzać nie będę.

Ps.: Co do Old Boya, tego Koreańskiego- polecam motzno. Sam Tarantino stwierdził, że jest bardziej Tarantinowski niż wszystkie jego produkcje razem zszyte. Świetnie zaplątana fabuła, odpowiednie wyważenie akcji i przegadania, ciężki klimat rozrzedzany co jakiś czas betonowym humorem. Brutalny.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Film

Postprzez KOSHI w 13 Maj 2016, 10:34

Deadpool hmmm... Obejrzałem 60 min i wyjebka. Dla mnie film 1 sceny i kilku tekstów. Spokojnie do ogarnięcia na trailer. Co do kosmicznych to tak:

Interstellar>Moon>Marsjanin i gdzieś tam na końcu Grawitacja. Wszystkie są naciągane, ale Interstellar podszedł mi najbardziej, tylko końcówka do skrócenia. Moon to dobry przeciętniak, Marsjanin bajeczka, którą się dobrze oglądało do 2/3, bo potem poziomem bzdur przebijał Gravity. Grawitacja to natomiast totalna ściema i bajka, plus za zdjęcia i muzykę jedynie. Ogólnie to żaden z nich nie jest tym, co po dobrym SF oczekuje. Jako dobre SF to mogę polecić Łowcę Androidów, 8 pasażera Nostromo, 12 Małp, Czy Dystrykt 9, choć to i tak w porównaniu do dobrej literatury fantastycznej popłuczyny (Blade Runner to akurat jak dla mnie wyszedł lepiej od ksiązki to tak na marginesie).
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Film

Postprzez Herezja w 13 Maj 2016, 12:11

W dobie filmów robionych dla efektów specjalnych jedynie ja czekam na ekranizację "Planeta śmierci" Harry Harrison.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Film

Postprzez Soviet w 13 Maj 2016, 12:45

Ależ jesteś wyrafinowany i inteligentny, szacun.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI, The Witcher, Universal, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Film

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 14 Maj 2016, 15:14

Z okazji, że w TVN lecą wszystkie Transformersy :E . Kocham ten filmy(1,2 i 3) i zawsze je oglądam. Fabuła, bohaterowie, epickie sceny walki, epicka muzyka podczas starć, zabawne dialogi i sytuacje- te filmy mają wszystko. Opowieść o heroicznej walce Autobotów i ludzi przeciwko Deceptikonom to według mnie najlepsze filmy, jakie kiedykolwiek wyszły. Co prawda w 3 zabrakło Megan, a zamiast niej pokazała się modelka od bielizny, to film nadrabiał scenami walki w mieście. Co prawda jak zwykle było mało wojska, ale scena z desantem NEST-u i walka w wieżowcu robią wrażenie. Fabuła jest rozbudowana, aktorzy genialnie zagrali swoje role, a muzyka, gdy Autoboty napieprzają we wrogów jest epicka. Już chyba żaden film nie podskoczy do tego poziomu(według mnie) i to ta seria jest dla mnie osiągnięciem ludzkości. Nie oglądałem 4, ale według moich kolegów twórcy zjechali film, podobnie jak Terminatora 4 i Piratów. Jednak mimo to Transformers rządzi i polecam serdecznie.

Moja ulubiona sceny- część I, udział kanonierki i samolotów szturmowych oraz Zemsta Upadłych- Bitwa o Egipt.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 4 gości