Strój stalkera w realu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Wiatrak w 19 Kwi 2014, 10:03

To że trzeba te ciuchy zjechać to ja wiem, efekt będzie piękny :E . A z kapturem jeszcze zobaczę jak będzie, jeżeli nie znajdę tego od kurtki to za radą Gizbarusa spróbuję przefarbować inny :D .
Kiedy widzisz snajpera , to znaczy , że snajper widzi Ciebie .
Awatar użytkownika
Wiatrak
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 27 Cze 2012, 10:06
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Kieł8778 w 19 Kwi 2014, 18:42

Do tych co chcą zrobić strój czystego nieba. Niedawno ktoś wrzucił podobne camo na tablice. Dla gapowatych zamieszczam link- http://olx.pl/oferta/stroj-moro-metro-s ... 4edaed8b1e
Nikt lepiej nie zna samotności od samotnika.
Kieł8778
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 09 Kwi 2014, 14:35
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 21:37
Miejscowość: Prypeć.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez impulse_101 w 19 Kwi 2014, 19:04

@Kieł8778 To jest metro a nie skyblue.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Grzechu300 w 19 Kwi 2014, 19:05

@ UP
Nic z tego - czarno-biały kamuflaż, to Monolit, a nie Czyste Niebo. Zresztą trzymaj:
Monolit:
:

Image

I Czyste Niebo:
:

Image


@WroobelChannel
O, i chyba znalazłem rozwiązanie, co do kamuflażu Czystego Nieba, proszę:

Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive WroobelChannel.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez WroobelChannel w 19 Kwi 2014, 20:58

Dzięki Grześku, ratujesz sytuację :D Szkoda tylko że to miltec, który jest do bani, a ceni się strasznie. Zawsze alternatywą jest zrobić monolit, łatwiej o praktycznie gotową stylizację :P
Awatar użytkownika
WroobelChannel
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 17 Kwi 2014, 16:50
Ostatnio był: 25 Sie 2015, 18:25
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Kamo w 19 Kwi 2014, 22:49

Prawda jest taka że GSC do każdej frakcji dodało swoje kamuflaże. Trochę w tym siedzę i już dawno stwierdziłem że jeżeli by ktoś chciał zrobić REKONSTRUKCJE to mu się nie uda. Pozostaje szukać jedynie czegoś najbardziej podobnego do STYLIZACJI bo jeżeli spojrzymy dokładnie to Wolność nie chodzi ani we Flecktarnie ani w jego rosyjskim odpowiedniku czyli Izłomie ani we Flecktarnie-D, Monolit nie chodzi w Metrze, a nawet to co mają Wojskowi wygląda co najwyżej jak jakiś kuzyn kamuflażu używanego przez siły zbrojne Ukrainy.
Wniosek z tego taki że jak już pisałem reko nie da się zrobić bo GSC albo tylko się wzorowało na realnych kamuflażach albo zrobili to na odpierdziel(co wydaje się prawdopodobne bo przypomnijmy że broń jest w grze symetryczna czego efektem jest to że kałach którego trzymamy w łapie ma zamek z lewej strony).
A STYLIZACJA jest określeniem dość luźnym więc wystarczy że strój będzie jako tako odwzorowywał te z gry.
Si vis pacem para bellum!
Awatar użytkownika
Kamo
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 28 Sty 2014, 15:54
Ostatnio był: 15 Paź 2015, 14:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 22:56

Kamo napisał(a):jak już pisałem reko nie da się zrobić bo GSC albo tylko się wzorowało na realnych kamuflażach albo zrobili to na odpierdziel(co wydaje się prawdopodobne bo przypomnijmy że broń jest w grze symetryczna czego efektem jest to że kałach którego trzymamy w łapie ma zamek z lewej strony)

Powiedziałbym raczej, że to pierwsze, a AK ma zamek z lewej strony tylko dlatego, żeby można było w miarę łatwo zrobić sensowną animację przeładowania (wystarczy spojrzeć na wymachiwanie kulasami w Shokerze i już wiadomo, dlaczego mamy leworęcznego kałacha ;)).
A wracając to całkiem fajnie wygląda ten ubiór kota. Trochę gębę obsmarować i tylko ten AK nie pasuje, bo broń za dobra jak na młodego :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez WroobelChannel w 19 Kwi 2014, 23:24

Większość kamuflaży jest albo totalnie nie wzorowana na niczym konkretnym, albo delikatnie przerobiona, całkiem możliwe że chodzi np o prawa jak do nazwy, dlatego większość pukawek, mimo realnego odpowiednika, ma pozmieniane nazwy. Co wcale nie uniemożliwia Rekonstrukcji, można załatwić swoje nadruki na materiale gdyby się uprzeć (ceny i minimalne ilości których trzeba wziąć, aby w ogóle ktoś znalazł czas na zrobienie są oczywiście absurdalne na dla zwykłego kowalskiego), szpej można uszyć (mam znajomków krawców taktycznych, czy pracujących dla firm produkujących wyposażenie), więc w sumie mit obalony :P Trzymanie się sztywno na realnym wyposażeniu pewnie nigdy nie było założeniem twórców gry, chcieli stworzyć coś swojego, a może czasem wkradł się leniuszek w czasie pracy (nigdy np mi się buty postaci nie podobały, mogli zrobić je jakoś realniej, bo nie trzymają wymiarów za bardzo), wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
WroobelChannel
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 17 Kwi 2014, 16:50
Ostatnio był: 25 Sie 2015, 18:25
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Kieł8778 w 19 Kwi 2014, 23:35

Kieł8778 napisał(a):Do tych co chcą zrobić strój czystego nieba. Niedawno ktoś wrzucił podobne camo na tablice. Dla gapowatych zamieszczam link- http://olx.pl/oferta/stroj-moro-metro-s ... 4edaed8b1e


To camo to na serio czarny? Cholera... wszystkich przepraszam za gafe, chyba będę musiał kupić se nowy monitor...
Nikt lepiej nie zna samotności od samotnika.
Kieł8778
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 09 Kwi 2014, 14:35
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 21:37
Miejscowość: Prypeć.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Kamo w 19 Kwi 2014, 23:40

Pukawki to jak napisałeś kwestia nazwy, szpej można uszyć i to też nie jest problem bo wystarczy maszyna, materiały, wolne wieczory i jazda. Jednak drukowanie kamuflaży to nie na rękę przeciętnego Kowalskiego ani nawet takiego z grubym portfelem. Już taniej wyjdzie robić reko SEALsów i wywalić 30 kawałków na kontraktowy sprzęt w AORze. Jak to się mówi nie ma rzeczy nie możliwych, są tylko takie które kosztują fortunę. A ja miałem na myśli przeciętnego zjadacza śniadania turysty, bo zawszę też można przekupić szefów LCT żeby zaczęli robić kałachy z zamkiem po lewej stronie. ;)
Si vis pacem para bellum!
Awatar użytkownika
Kamo
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 28 Sty 2014, 15:54
Ostatnio był: 15 Paź 2015, 14:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez WroobelChannel w 20 Kwi 2014, 02:15

To już wolę być posiadaczem 'prawilnego' ak, chociaż lct łyknąłbym, choćby miało zamek u góry :P Mój znajomy się orientował ostatnio z tymi nadrukami, wychodziło po 22zł za metr chyba, ale jak już robią, to szpulę po 100m2 najmniej chyba, więc jeśli ktoś nie szyje w ilościach hurtowych, to po co mu tyle materiału za takie kwoty? A za aory byś wcale aż tyle nie zapłacił :P
Awatar użytkownika
WroobelChannel
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 17 Kwi 2014, 16:50
Ostatnio był: 25 Sie 2015, 18:25
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez BlackShaman w 20 Kwi 2014, 09:45

Zamek z lewej strony broni jak i inne nazwy oraz inne wzory na kamuflażu wiążą się z uzyskaniem pozwoleń od firm na wykorzystanie tego w grze. Z tego powodu wszystko co jest w stalkerze jest podobne do oryginału.
Do reko wystarczy znaleźć najbardziej pasujące elementy wyposażenia .
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości