Metro 2033 a rzeczywistość

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Janko1314 w 28 Cze 2011, 15:33

Co do wojny tylko szczesciaza udalo by sie przezyc . My nawet nie wiemy jakie bronie posiada rzad np USA . Pewnie jakies atomowki o sile x magaton , bo takie informacje nie wychodza na swiatlo dzienne . Co do mutacji to zeby powstaly takie okazy jak w Metro 2033 to potrzeba czasu , chyba ze labolatorium to juz szybciej .
Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę!
Awatar użytkownika
Janko1314
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 24 Gru 2009, 01:23
Ostatnio był: 14 Sie 2011, 22:02
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Universal w 28 Cze 2011, 16:01

Nyguz napisał(a):Mam nadzieję, że tego nie dożyję...

Od 45 roku trochę minęło, jednak zauważ iż teraz jedyne co nam może zagrozić to Rosja bo ze wszystkimi innymi Państwami w naszym obrębie mamy sojusz NATO i jesteśmy w unii Europejskiej więc konflikty mamy na jakiś czas z głowy.
:wink:


http://wolnemedia.net/polityka/iii-wojna-swiatowa-wybuchnie-w-libii-i-syrii/ :D

Znów przyszedł czas na wojny lokalne, w które będą angażować się największe państwa chcące odgrywać rolę "gwarantów światowego pokoju". Wątpię w użycie broni atomowej, bo każdy się jej zwyczajnie boi. A jeśli już będzie miała miejsce, to ludzkość raczej skończy nie tak jak w "Metrze", a raczej jak w "Ostatnim brzegu". Czyli powoli, nieodwołalnie, przyleci chmura pyłów i wszyscy się otrują bądź umrą na chorobę popromienną. Schrony? Oczywiście...
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Mnih w 28 Cze 2011, 18:28

Schrony są ale tylko dla elity społecznej. Nie ma szans byśmy my, zwykli obywatele mieli szansę dostania się do takich schronień.
Obejrzyjcie sobie intro "Homefronta". Nie chodzi o samą Korerę a o ropę. Ta skończy się w najbliższym pięcioleciu, cena zdrożeje do 25$ za litr, wybuchną ogromne zamieszki, ogólna bieda i dojdą wojny o rafinerie. Powiem krótko: Nasza przyszłość nie jest pewna...
Image
Awatar użytkownika
Mnih
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 28 Cze 2011, 11:24
Ostatnio był: 18 Lis 2011, 18:15
Miejscowość: Kursk
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Realkriss w 28 Cze 2011, 18:45

Od schronów wolałabym krypty, uwielbiam świat postapo ukazany w Falloutach. Gram teraz w Metro i jak łażę po tych korytarzach, to nie wyobrażam sobie, żyć w takich warunkach. Sądzę, że oprócz rozkwitu przestępczości w takich musowo zamkniętych środowiskach na pewno jest wiele samobójstw.
My, szaraczki i tak nie dobiegniemy do pierwszego schronu, gdy wybrańcy będą barykadować drzwi, Mnih ma rację.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Universal w 28 Cze 2011, 18:55

Mnih napisał(a):o ropę. Ta skończy się w najbliższym pięcioleciu, cena zdrożeje do 25$ za litr


Fikcja literacka zawsze mąciła w głowach. Podaj dane, że tak będzie w rzeczywistości. Przyszłość jest jak pogoda w Polsce - nie przewidzisz jej na więcej niż dwa tygodnie w przód.

Kryzys kubański, Gwiezdne Wojny - świat już kilka razy otarł się o wojnę atomową i zawsze wszyscy się bali. Póki nie zaatakuje się Iranu, Korei Północnej, czy jakiegoś innego wrzodu na tyłku, będzie jak jest. Bo nie zaatakują, póki nikt nie naruszy ich stref wpływów. Z tą Libią, do czego link podałem, nie przesadzałbym - tam będzie jak w Afganie lub Iraku - lokalny konflikt, na którym grubą kasę będą rżnąć media i zbrojeniówka.

A przyszłość nigdy nie była pewna. Nasi dziadkowie też mówili "co to będzie, co to będzie". I jest. Wciąż istniejemy.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez impulse_101 w 28 Cze 2011, 18:57

Mnih napisał(a):cena zdrożeje do 25$ za litr


Wbrew pozorom wzrost ceny wyczerpujących się surowców (mówie o cenie surowca a nie akcyzie państwa) jest korzystny.
Myślisz że dlaczego nie produkuje się sztucznego paliwa na szeroka skale? Bo jest to nie opłacalne w porównaniu do naturalnych źródeł. Tak samo z pozyskiwaniem ropy z pisaków i innych źródeł posiadających śladowe ilości. W momencie gdy cena podskoczy wystarczająco wysoko, nie musi to być 25$ wystarczy ze będzie 5$ to większość z nas będzie sadzić w ogródku rośliny rzepakowe :E Zresztą koniec pokładów ropy dotyczy tylko tej łatwo pozyskiwanej w postaci płynnej.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Mnih w 28 Cze 2011, 19:18

Ale czy wojny o rafinerię są realne?
Image
Awatar użytkownika
Mnih
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 28 Cze 2011, 11:24
Ostatnio był: 18 Lis 2011, 18:15
Miejscowość: Kursk
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Universal w 28 Cze 2011, 19:28

A wojny w Iraku i "interwencja" w Libii to przepraszam o co jest? O krzewienie demokracji i swobód obywatelskich? Nie sądzę. Chodzi mi po prostu o to, że nie wiem, skąd wziąłeś to, że ropa skończy się za 5 lat i osiągnie poziom 25$/litr. O, to też mnie ciekawi - litr czego - oleju napędowego czy benzyny? A może chodzi Ci o cenę baryłki ropy, która jest o wiele większa niż 25$?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Mnih w 28 Cze 2011, 19:48

Dałem tylko przepuszczenia. Nie mówię, że ropa skończy się równo za 5 lat a cena wzrośnie do 25$. Baryłka kosztuje teraz 100$.
Zaciekawiła mnie sprawa Grecji. Ciekawe co będzie jak tamtejsi komuniści dojdą do władzy :)
Image
Awatar użytkownika
Mnih
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 28 Cze 2011, 11:24
Ostatnio był: 18 Lis 2011, 18:15
Miejscowość: Kursk
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Larala w 28 Cze 2011, 20:02

Ja myślę że jak rąbnie............... To rąbnie :D . Myślę że takie mutacje są możliwe. Co do Cieni/Czarnych(jak kto woli): jest to następny gatunek ludzi "homonovus", są lepiej przystosowani do panujących tam warunków niż zwykli heterosapiens.

Nie pamiętam co z tą historią małego Artemka, oni tam chyba wyszli na "górę" i coś tam i
:

przez to nei zamknięte przez nich wejście niby wchodzili czarni?


Jedna rzecz mnie nie pokoi: w M2033 nie było nic co się stało w morzach i jeziorach. Aż się boje myśleć. Z karpia zrobiło się coś takiego :O ? http://dinosaury.w.interia.pl/wodne/wodne.html
Normalnie wole nie wiedzieć xD.

Co do powrotnej kolonizacji ziemi po czymś takim:
Myślę że to było by możliwe dopiero po ok. 300 latach, lub wcześniej :D ....
Na początek trzeba by było załatwić jakieś bazy u góry i dobre wyposażenie.
Moim marzeniem jest zrobienie gry w świecie STALKER'a, lecz tak, aby podczas podróży można było spotkać inne osoby pod drugiej stronie "kabla" i móc z kumplami iść do X18.
Awatar użytkownika
Larala
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 13 Sty 2011, 21:25
Ostatnio był: 26 Kwi 2012, 13:45
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -24

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Mnih w 28 Cze 2011, 20:19

Larala napisał(a):Myślę że to było by możliwe
dopiero po ok. 300 latach, lub
wcześniej...

Chyba 300 000 lat. Wystarczy spojżeć na ewolucje np. z ryb w płazy czy tam gady. Promieniowanie zmutuje raczej 1 na 10 zwierząt i będzie to wyglądało jak "Wodogłowie" czy jedna łapa więcej.
Image
Awatar użytkownika
Mnih
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 28 Cze 2011, 11:24
Ostatnio był: 18 Lis 2011, 18:15
Miejscowość: Kursk
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 a rzeczywistość

Postprzez Wave w 01 Lip 2011, 09:39

Ale jeśli już tym Moskwianom udało się uratować w tym metrze, jakby ich życie wyglądało? Wątpię, by dobrze. Jak oni zdobędą tam jedzenie, i w ogóle. Przecież w książce 20 lat musieli tam żyć, by i tak świetnie się rozwinąć, taka Hanza. Mimo wszystko ciężko mi wyobrazić sobie takie hodowle grzybów w realu, wyprawy ludzi na górę. Kto by się odważył?
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości