Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie )

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Szczupak w 18 Lip 2011, 09:41

Mnie rozwalił poziom na tej stacji, którą ewakuowali. Te leżące w każdym koncie ciała, smugi krwi na posadzce...
No i te nory tych różowych stworków. Grałem na słuchawkach, a z każdej takiej nory te ich syki.
W pewnym momencie przechodziły mnie ciarki...
Drugim takim poziomem było "Archiwum". Nigdy nie było wiadomo co taka bestia zrobi. W jednej chwili mogła gapić się tymi małymi oczkami, a w drugiej zaatakować z nienacka, mimo patrzenia w oczy (raz tak miałem)...
Co do filtrów: gram na poziomie "STALKER: Łatwy" (prawie najtrudniejszy. ograniczony HUD, trudno dostępna amunicja) i jakoś nie miałem problemów z filtrami, mimo tego, że nie kupiłem ich w tedy, gdy Burbon mi tak radził... To znaczy raz się martwiłem, że mi się skończą po poziome "Chłopiec", ale przy wyjściu leżały chyba z trzy, a później to już się faszystów łupiło :E Z amunicją też nie mam problemów ( no dobra, po "Chłopcu" miałem tylko 14 "brudnych" naboi do AK), bo głównie używam Helsinga z lunetą, więc po zabiciu wroga i jego złupieniu wychodzę na plus. :D Na dodatek wystarczą trzy strzały by zabić Bibliotekarza. :E
Ale się rozpisałem...
W "Zonie" nie liczy się, ile masz pieniędzy, skąd jesteś, jakie masz kontakty... Liczy się jak duży masz magazynek, i jak dużo ich masz.
Szczupak
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 24 Paź 2010, 21:50
Ostatnio był: 11 Lut 2015, 20:26
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Alchemik w 04 Sie 2011, 01:01

Ja narobiłem w gacie w bibliotece. Świadomość, że musisz patrzeć w przód, a coś może zajść Cię od tyłu. Nie możesz się skupić, bo wiesz, że jeżeli się zdekoncentrujesz, to nie usłyszysz jakiegoś ważnego odgłosu i od tyłu...Hap!
W dodatku, Bibliotekarze są strasznie wytrzymali. Jednego jeszcze zabić się da, ale dwóch na raz, to tragedia.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Realkriss w 04 Sie 2011, 10:01

Dla mnie także Biblioteka jest najlepszym poziomem. Chyba jest też graficznie najlepiej dopracowana.
Biblioteka jako miejsce użyteczności publicznej jest całkowicie pozbawiona elementu grozy, ale gdy w grach, filmach wprowadza się akcję pomiędzy regały biblioteki i stosy katalogów, robi się tajemniczo.

Mój Chłopak grał wcześniej i powiedział mi, żebym uważała na bibliotekarzy. To sobie wyobraziłam jakichś chudych facecików w grubych okularkach na maskach gazowych napierniczających za pomocą np. rzeźbionego kandelabra.

A tymczasem jak wyskoczył mi pierwszy bibliotekarz, to o mało z portek nie wyskoczyłam. To najlepsze potwory w Metrze moim zdaniem, są takie dzikie i pierwotne.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Mitchel w 04 Wrz 2011, 10:11

Jak dla mnie to najgorszy był poziom w bibliotece i w jej magazynie (nie pamiętam nazwy).Kiedy tylko zobaczyłem bibliotekarza nie strzelałem do niego tylko patrzyłem mu w oczy (tak jak kazał młynarz).Tamten do mnie podchodzi i wykręca tego ry*a po przyjacielsku(jakby miał downa :E ).W końcu podchodzi warczy, to ja krok to tyłu,ten u ciekł.Za drugim razem zabiłem go z broni podobnej to tichara ale z prądem :E (taka jak ma młynarz w D6 i w prologu).Lecz najlepsza jest walka bibliotekarza z demonem jak się leży w windzie.
Под угрозой. Излучения
Image

Mitchel
Wygnany z Zony

Posty: 63
Dołączenie: 13 Mar 2010, 12:03
Ostatnio był: 09 Lut 2013, 15:19
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Rumcajs93 w 04 Wrz 2011, 10:38

Dla mnie najlepiej dopracowanym poziomem była Biblioteka i level z dzieciakiem. Szczególnie przy dzieciaku spodobały mi się te jego teksty, nie powiem bo czasem mówił z sensem. A co do bibliotekarzy to na ich świetnie działała broń strzelająca tymi dużymi igłami - nie pamiętam jak się ona nazywała, ale była świetna
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Zawisza_Czarny w 03 Paź 2011, 16:21

''Duchy'' ,to chyba ta misja co się szło przez te tunele co straszyło :facepalm:
Image
Image
Ahie et abandonnée, quand il regardait dans les yeux du monstre, soudain, j'ai vu le cœur de l'ennemi, pas de sang dès explosé, mon cœur battait si elle voulait sortir du corps, l'âme a voulu du sang, et aujourd'hui, ce désir est satisfait, le monstre va mourir aujourd'hui parce que je suis un chevalier vengeance!
Awatar użytkownika
Zawisza_Czarny
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 03 Paź 2011, 15:10
Ostatnio był: 16 Lut 2012, 16:25
Miejscowość: France
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez ArtemExplicitov w 21 Mar 2012, 20:24

Mnie wzruszyły 3 poziomy
Pierwszy-kryjówka bandytów,a konkretnie moment zabicia Burbona.Przyznam sie bez bicia,płakałem...Przez te kilka poziomów mocno się do niego przywiązałem
Drugi-biblioteka...
..A dokładnie zobaczenie pierwszego bibliotekarza...Naparowałem w niego z 3 magazynki AK2012 :D
Trzeci-Epilog
Poziom gdy zachipnotyzowali nas czarni wywarł na mnie wrażenie...Po zakończeniu przez 5 minut siedziałem z rozdziawioną paszczą,poczym wykrzyknąłem
,,JAK TO K***A KONIEC?!?!"
Awatar użytkownika
ArtemExplicitov
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 11 Sty 2012, 09:58
Ostatnio był: 31 Gru 2012, 02:50
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 1

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez djcycu w 21 Mar 2012, 21:29

Ja o bibliotekarzach wiedziałem nie mając Metra w łapskach... Grając w NS widziałem tegoż stworka lecz nigdy się nie spodziewałem że on taki ładnie ruchliwy w Metrze jest. W stalkera to na sranie go wstawiali moderzy... Zryli tego mutanta na amen...

Ale wracając do tematu to właśnie duszki mnie najbardziej poruszyły a głównie te strzegące wejścia no i biblioteka która sama w sobie była miejscem koszmarnym... Też początek gry mi się podobał jak przyszedł ten koleś i odezwał się znajomym ze stalkera głosem :)

PS: Nie podałem tytułów bo grałem tylko raz. Myślę że podanie "znaków szczególnych" da niektórym namiary na konkretne poziomy :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez PeterHD w 21 Mar 2012, 21:49

Ja też grałem, i orientuję się, że w niedługim czasie wyjdzie (albo już od jakiegoś czasu jest) Metro 2033 Last Light

A co do M2033, spodobał mi się ten fragment, kiedy uciekaliśmy przed czerwonoarmistami ( rozdział Wojna albo Chan, dokładnie nie pamiętam). Facet który nas w tamtym momencie uratował wyglądał prawie jak ja. Biblioteka też była całkiem niezła.
I nie wiem jak wy, ale ja zawsze miałem dużo zarówno brudnej jak i wojskowej amunicji.
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Isza w 09 Kwi 2012, 00:48

Na mnie największe wrażenie zawsze robiło wyjście na powierzchnie (np. dead city) , szczególnie pierwsze , lubię penetrować wszystkie budynki (np. znajdowanie kryjówek) więc miałam co robić i do tego ta grafika i widok zrujnowanego świata .. . Na drugim miejscu muszę uplasować tę ewakuowana stacje i potem epizod z tym chłopcem którego na ramionach musieliśmy nieść…
" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez Realkriss w 10 Kwi 2012, 08:35

Dla mnie ten poziom, gdzie targam dzieciaka jest najgorszy. On ciągle gada, co strasznie mi działało na nerwy. Żałowałam, że nie ma sposobu, żeby go zrzucić do tej dziury z powrotem.
Nie mam pojęcia, skąd takie uczucia u mnie niemacierzyńskie, może dlatego, że ileż można :E Nie lubię dzieci w grach. Pomijając Siostrzyczki z Bioshocka.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Niepokój... ( Czyli poziom, który wywarł na was wrażenie

Postprzez kis104 w 26 Sie 2012, 22:56

Większość gry wywarła na mnie ogromne wrażenie bo nie spodziewałem się czegoś takiego. Ukończyłem ją przed godziną więc jestem na świeżo, ale jakie poziomy najbardziej utkwiły mi w pamięci? Hmm...
Nie jest to napewno rozdział Dziecko, nie rozumiem fascynacji tym poziomem, fakt faktem wyskakujące co chwilę potwory gdy grasz na słuchawkach o 1 w nocy potrafią przestraszyć, ale mimo to poziom ten nie wywarł na mnie wrażenia, dzięki któremu mógłbym wspominać go dalej. Zapamiętam go głownie, przez notorycznie gadający "plecak" i pływający kursor ;f
Poziomy które pokochałem głównie rozgrywały się z Chanem, Duchy miażdzą klimatem. Dodatkowo Biblioteka i co najważniejsze widok Moskwy ze szczytu wieży... To było coś wspaniałego. Całe poczucie zagrożenia w tej grze to coś wspaniałego, oczekiwałem kolejnego Stalkera, a dostałem niby liniową grę, ale jak znakomicie wykonaną.
Pora przeczytać książki, i ponowne ukończenie, oraz oczekiwanie Metro Last Light, bo jeśli chociaż troszeczkę będzie lepsze od 2033 ... to biorę w ciemno.
Dodatkowy plus za świetne ukazanie natury ludzkiej. Chodzi mi oczywiście o wojny, bandyci, faszyści i czerwoni.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości