Film Metro 2033

Re: Film Metro 2033

Postprzez fosio w 03 Maj 2011, 15:54

Nie mówiąc o tym iż wydawnictwa książki i producenci gry mieliby reklamę (za którą by bulili) gdyż podczas zwiastunów widniałby ogromny napis (bądź też komunikat) "film utworzony na podstawie gry komp. Metro 2033, oraz kultowej książki ww. tytułu"
Nie dość że i świetny scenariusz to i opłacalna kampania reklamowa. Zyskałby na tym reżyser, wydawnictwa książki i dystrybutor gry. Nie mówiąc już o wysokiej sprzedaży w sklepach.
Oczywiście to moje domniemania i to czy za film wziąłby się dobry reżyser.

Co do scenerii metra i zniszczonej Moskwy; nie bójcie się :) żyjemy w czasach w których najbardziej sztuczna rzecz/lokacja staje się rzeczywista w filmach. Obróbki filmowe/komputerowe i inne tego typu bzdety. To po prostu robi się już niesamowite :)

Jestem fanem Metra tak przyznaję. Obydwie książki przeczytane (wer 2034 nieco słabsza lecz bardzo dobrze przedstawiona jest postać Huntera), gra przewertowana parę razy. Jak ktoś z filmowców wpadnie w końcu na pomysł stworzenia tej produkcji to z niecierpliwością i wystawionym ozorem będę czekać! I :wódka: dla tego kto się tego podejmie!
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Film Metro 2033

Postprzez paintball_0 w 03 Maj 2011, 22:04

W Metro 2033 mamy wszystko, czego potrzeba do zrobienia dobrego filmu.

Po pierwsze zamknięty świat, który łatwo byłoby zainscenizować.
Po drugie epizodyczną podróż, z której można by wyciąć pomniejsze wydarzenia, żeby film nie trwał więcej niż 3h ;)
Po trzecie ciekawą historię drogi. Idealną do zekranizowania, bo jest to konwencja tak często wykorzystywana, że nie byłoby żadnych problemów z jej poprawną realizacją.

Szczerze mówiąc zastanawia mnie co "im" tak długo schodzi z decyzją o rozpoczęciu zdjęć. Pewnie nie mogą się dogadać kto ile zainkasuje po premierze. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Film Metro 2033

Postprzez fosio w 03 Maj 2011, 23:41

Może za kilkanaście lat się doczekamy... o ile w ogóle się doczekamy. Póki co ani widu ani słychu, czy to zapowiedzi, czy nawet jakiegoś głupiego newsa necie... zupełne zero
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Film Metro 2033

Postprzez Uruz w 22 Cze 2012, 22:58

A ja się nie zgodzę ;) Fil o ile miałby powstać to musiałby być zrobiony przez Rosjan. Zachodnie kino odpada (wyobraźcie sobię scenę z wieży na końcu z pompatyczną muzyką itp.).

Film pamiętajcie musi się zwrócić,a jesli zrobi ten film znany reżyser z USA to kto go będzie miał obejrzeć?? No generalnie ludzie w USA,którzy nie chcą filmu cięzkiego,raczej film z dużą ilością akcji. A Metro 2033 poza akcją miał też ciężki klimat i zmuszał do myślenia.

Niestety wschodnia fantastyka pod względem kreowania świata postapokaliptycznego jest numerem 1.

Jakoś na dniach ma się pojawić film Czarnobyl Reaktor Strachu,twórcy Paranormal Activity. Obejrzyjcie zwiastuny i zatanówcie się czy Metro mogłoby mieć taki klimat... A niestety tak wygladaja filmy zachodnie.
A czy Rosjanie nakręca Metro,nie wydaje mnie się. Książka w Rosji sprzedała się jakos na poczatku sprzedazy w 250 tys egzemplarzy,na ksiązkę to sukces, a dla filmu porażka. Nie zwróciłyby się pieniądzę a nie oszukujmy się,film kosztowałby bardzo dużo.
Image
Awatar użytkownika
Uruz
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 16 Cze 2012, 13:48
Ostatnio był: 24 Cze 2020, 21:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Film Metro 2033

Postprzez STALKER58 w 23 Cze 2012, 09:15

Kurczę, tyle rzeczy się dzieje! Wieści o S.T.A.L.K.E.R 2, Metro 2033 [FILM]. JA cię sunę, jak film wyjdzie to na pewno idę go obejrzeć!

Już sama książka mnie zaciekawiła gdy czytałem! :)

Jeśli jesteś prawdziwym Stalkerem ceniącym sobie wypitkę w towarzystwie podobnych myślących ludzi...dołącz do...WOLNOŚCI!

STALKER58
Wygnany z Zony

Posty: 50
Dołączenie: 12 Cze 2012, 12:48
Ostatnio był: 15 Mar 2013, 14:59
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 10

Re: Film Metro 2033

Postprzez PeterHD w 23 Cze 2012, 10:24

Pomysł jest bardzo dobry, ale autor w tej książce kilka razy napisał przemyślenia bohatera, które ciężko będzie zekranizować
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: Film Metro 2033

Postprzez Darth ReX w 23 Cze 2012, 10:59

Zazwyczaj przemyśleń się nie ekranizuje. Z resztą zadaniem ekranizacji jest wizualizacja zdarzeń, a nie odzwierciedlenie każdego punktu w książce, bo na to nie starczy czasu, bo książkę trzeba upchnąć w tych dwóch godzinach. Stąd też wiele wątków zostaje pominiętych.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Film Metro 2033

Postprzez PeterHD w 23 Cze 2012, 11:56

:arrowu: Rozumiem cię, ale mimo wszystko jest w tej książce wiele takich przemyśleń, które nadają jej sens. Dzieje się to w tych momentach, gdy Artem jest uwięziony przez faszystów, kiedy dochodzi do wniosku, gdy zastanawia się nad sensem swojej podróży. To będzie bardzo ciężko zekranizować
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: Film Metro 2033

Postprzez paintball_0 w 23 Cze 2012, 16:01

Wystarczy, że fabuła nie będzie miała dziur, niekonsekwencji i zwykłych głupot, a będzie dobry film. O oprawie audiowizualnej nawet nie wspominam, bo po co? Na pewno będzie ekstra. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Film Metro 2033

Postprzez margarita w 23 Cze 2012, 18:50

QiJi napisał(a):Niech nikt nie mówi, że to byłaby lipa bo pewnie ten film zrobią rosjanie, a jeżeli zostanie zrealizowany z takim rozmachem jak np. Przenicowany Świat(na podstawie książki braci Strugackich) to może mieć niezłego kopa i być wciągający.

Byle go nie zrobili jak Patroli, to by było zbezczeszczenie... Mam złe wspomnienia z tym filmem.

Ale ogólnie to się zgadzam, i z QiJim, i z Uruzem, że to jednak Rosjanie powinni się za to wziąć. Jak sobie wyobrażę coś w stylu przywołanego przez Uruza Reaktora strachu to czuję, że z filmem Metro miałabym jeszcze gorsze wspomnienia niż z filmem Patrole.
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Film Metro 2033

Postprzez Uruz w 24 Cze 2012, 01:50

Wbrew pozorom Metro to nie jest książka łatwa. Po odłożeniu 33 na półkę trzeba pomysleć nad "ludzkością" ;)

To dzieło ma nam pokazać że mimo iż tracimy wszystko i z pozimu Władców planety spadamy do pozimu karaluchów to dalej potrafimy bezsensownie niszczyć i dzielić się na małe grupy. A wraz z postepująca ciemnotą prym wiodą ideologie.

Ciężko będzie to przenieść na ekran,słowo pisane ma wiekszą moc. Do dziś pamiętam jak czytałem Władce Pierścieni a dopiero później obejrzał filmy... To co się w głowie tworzyło to było nie do opisania ;)
Wyobraźnia rządzi.

A film? Pokazuje sceny takie jakimi widzi je reżyser... No i sprawa druga jaki to miałby byc film ?;) Horror a może film akcji?? Z jednej strony Metro nadaje się na film akcji (Stalkerzy,potwory,zrujnowane miasto itp) a z drugiej mógłby to być strasznie dobry dreszczowiec. (Wszedł do tunelu i zniknął ;f)

Film o ile miałby być dobry to musiałby być specyficzny przez co większośc by go nie obejrzała... Tak jak filmu Stalker ;) Który opowiada o przewodniku który ma doprowadzic od spełniacza życzeń 2 osoby. Film w któym większosc "akcji" to rozmowy i operowanie kamerą. Tyle że to zmuszało do myślenia. W ostatniej scenie gdy doszła wyprawa do spełniacza i kamera wyrywa do przodu w ciemny tunel od razu myśli się życzenie ;) Niezły chyt.

Tak samo z Metrem,film jesli ma być dennym horrorem albo słabym kinem akcji to lepiej żeby nie powstał. Jeśli już to niech to będzie film który za pomocą losów Artema pokaże nam kilka prawd o nas samych.
A poza 33 jest jeszcze Metro 34 ;f które pokazuje w dobitny sposób że "przetrwanie" rasy ludzkiej jest najwazniejsze a chorych się eliminuje bez żadnego ale ;).

Niech mi ktoś powie jak to można zgrabnie przenieś na ekran to dam KOZAKA ;)


http://www.filmweb.pl/film/Stalker-1979-30808 a to link do STALKERa na filmwebie ;) jeśli kogoś zaciekawi to polecam poszukac na necie. Ewentualnie pisac na gg które podałem w profilu:)
Dla tych co nie oglądali:FILM ciężki i radzę ogladac samemu i się wkręcić ;)
Image
Awatar użytkownika
Uruz
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 16 Cze 2012, 13:48
Ostatnio był: 24 Cze 2020, 21:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Film Metro 2033

Postprzez kruk_ w 24 Cze 2012, 02:20

Metro moim zdaniem jest bardzo słabą książką jeżeli chodzi o tego typu klimaty. Napisana jest bardzo przeciętnie, głupie zwroty akcji, wyjaśnienia, rozwiązania niektórych kwestii są żywcem zaczerpnięte z książek dla dzieci.. Niemniej samą książkę czyta się dobrze.. Akcja porywa, coś się dzieje cały czas, ale napisana jest "na raz". Pomysł był, z realizacją już trochę gorzej...

Ekranizacji sobie wyobrażam słabo - film za większą kwotę bez fabuły, z efektami rzędu 200,000,000 $ *próbujący* trzymać poziom chociażby "The Thing". Poprzestańmy na średniej już i tak książce.
kruk_
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 01 Gru 2011, 23:07
Ostatnio był: 09 Sie 2012, 20:20
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości