Powietrze w Metrze

Re: Powietrze w Metrze

Postprzez Jachu w 16 Maj 2012, 19:36

Ciekawe impulse_101 o tym paliwie nie słyszałem.

Natomiast zgadzam się, że filtry służą do odfiltrowania, zaś powietrzem z nadmiarem szkodliwych substancji nie da się oddychać. Ale, bądź co bądź, kilka wdechów można spróbować nim zrobić. Oczywiście jest to BARDZO szkodliwe dla organizmu -np. dym z ogniska powoduje zatrucie CO2 jeśli się nie myle ( w razie pomyłki proszę o poprawę ;) )
- co, moim zdaniem, nie oznacza, że nie można spróbować zrobić przy jego pomocy np. 1-2 wdechów. Ostatecznie powietrze skażone radioaktywnie różni się od tego z ogniska ( nie wiem, NIE ODDYCHAŁEM, nie potrafię stwierdzić :E ) zawiera w sobie pył, którym można w pewnym sensie oddychać ( ale niezbyt długo). Ostatecznie, jeśli masz wybierać - udusić się i umrzeć , lub spróbować przeżyc, wziąć oddech i żyć (lub także umrzeć) - to lepiej spróbować. Przynajmniej mnie się tak wydaje.
«Врагов надо истреблять!»
Awatar użytkownika
Jachu
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 26 Lut 2012, 22:32
Ostatnio był: 03 Mar 2016, 00:43
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Powietrze w Metrze

Postprzez paintball_0 w 16 Maj 2012, 20:53

Gaz ziemny można skroplić, więc łatwo go przechować. Holzgasu się nie da skroplić, a sprężyć ciężko (za mało wejdzie w butlę). Dlatego nie używa się go powszechnie w motoryzacji. Każdy samochód wyglądałby jak mały parowóz. ;)

Radioaktywne powietrze nie jest radioaktywne. To nie jest gaz trujący, który podrażnia ci drogi oddechowe, albo układ nerwowy. Wraz z powietrzem wdychasz pyły zawierające pierwiastki promieniotwórcze. Pył wraz z nimi osiada w płucach. Z płuc zabierają go czerwone krwinki i wraz z krwiobiegiem rozprowadzają wszędzie gdzie się tylko da. Promieniowanie po drodze uszkadza DNA komórek organizmu, które przestają pracować prawidłowo. Im więcej promieniowania, tym więcej komórek niszczeje. Bez DNA się nie odbudują, zapadasz w chorobę popromienną. Wszystko sprowadza się do tego, ile komórek zostanie zniszczonych lub upośledzonych zanim tourne po organizmie nie skończy się w pęcherzu moczowym albo w okrężnicy. ;) Pył osiadający na skórze niszczy ja tak samo. Dlatego na tych wszystkich filmach główni bohaterowie przechodzą przez prysznice, natryski i szczotkowanie. Leki mogą tylko wzmocnić organizm i zwiększyć jego szanse na regenerację. Nie istnieje szczepionka przeciw promieniowaniu, albo cudowne tabletki.

Co do ubioru postaci z gry, równie dobrze mogliby nakrywać się kocami. Promieniowanie powstrzymują tylko gęste ciała stałe, powstrzymuje je też woda w wielkich ilościach. Tak więc albo chodziliby w akwariach, albo kilkudziesięciokilowych ołowianych skafandrach...

Guma nie powstrzymuje promieniowania.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ilja.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Powietrze w Metrze

Postprzez Fisz w 02 Paź 2012, 22:06

O ile mnie pamięć nie myli w książce Metro 2034 był opisany motyw ze stacją generatorów zlokalizowanych na podziemnej rzece. Stąd był pozyskiwany prąd.
Fisz
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 04 Paź 2010, 18:29
Ostatnio był: 24 Sie 2013, 00:52
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości