[Uniwersum Metro 2033] Do światła

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez brudne niebo w 14 Gru 2014, 18:34

Panowie, cóż za offtop... Wiem że sam zacząłem, ale bez przesady bo zaraz przyjdzie ADMINISTRACJA i nas zje. Żeby nie było że ja też offtopuję mam parę nowych przemyśleń. 1.Moskiewskie metro jest ciekawsze od piterskiego, zresztą bohaterowie Diakowa spędzają w nim mało czasu i Wroczka chyba też. 2 Powierzchnia Petersburga jest każualowa. W Moskwie każda przechadzka to była wyprawa która mogła się nie udać. Zręsztą wychodzili tylko od święta. A w Piterze Taran zabiera Gleba na powierzchnie (tylko dwie osoby, mało przygotowań) tylko po to żeby ten się pobawił z mutowilkiem. 3. Frakcje takie jak Weganie czy Alians Primorski są przesadzone. W Moskwie najlepsze były Hanza i Polis ale takiej władzy jak Alians ani sprzętu jak Weganie to nie mieli. 4. Masz rację z tym Falloutem , Grzechu. PS: mam nadzieję że tym razem wejdzie normalnie, bo jak zrobiłem od myślników to krzywo wyszło. Wogóle Tapatalk jest do żopy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez Grzechu300 w 14 Gru 2014, 19:59

brudne niebo napisał(a): Moskwie każda przechadzka to była wyprawa która mogła się nie udać. Zręsztą wychodzili tylko od święta.

Petersburg był mniej niebezpieczny niż Moskwa, bo nie walili w niego bombami, więc i radiacja mniejsza (nieco) - pomijam Diakowa, ale w Piterze Wroczka powierzchnia jest porównywalna z Metrem Głuchowskiego. Albo i gorsza ;)

brudne niebo napisał(a):(tylko dwie osoby, mało przygotowań) tylko po to żeby ten się pobawił z mutowilkiem. 3. Frakcje takie jak Weganie czy Alians Primorski są przesadzone. W Moskwie najlepsze były Hanza i Polis ale takiej władzy jak Alians ani sprzętu jak Weganie to nie mieli.

Słabo czytałeś - Alians to było parę stacji, natomiast Hanza to cała linia okrężna - Hanza była w cholerę potężniejsza niż Alians.
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive brudne niebo.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez Sov_Maiar w 17 Gru 2014, 20:47

Ciekawsze? Jak Metro w Moskwie może być ciekawe?
Wystarczy spojrzeć na frakcje, stworzone po najmniejszej linii oporu.
Oczywiście naziści/komuniści, jacyś naukowcy, hadlowcy... no szału nie ma. W Piterze stworzony zostały frakcje pod świat, a nie biorąc najnudniejsze szablony i wrzucając je do danego miejsca na siłe.

3. Frakcje takie jak Weganie czy Alians Primorski są przesadzone

Jak przesadzone? Alians to dopiero powstaje na naszych oczach, więc nie rozumiem jaką to władze ponoć posiada, której nie mają frakcje z Moskwy. A Weganie to koncept o wiele lepszy i oryginalny niż infantylni naziści czy coś równie nudnego.
Awatar użytkownika
Sov_Maiar
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 09 Lip 2010, 20:02
Ostatnio był: 05 Lip 2021, 02:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 22

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez Grzechu300 w 19 Gru 2014, 00:31

@UP
Aj, dałbym kozaka, ale masz chińskie bajki w avatarze, to nie mogę. :caleb: :E

BTW - Liczę na kolejną książkę Wroczka - ma być typowo o Uberze. Mam nadzieję, że rozwinie się własnie wątek z Weganami - w Piterze byli przedstawieni dość tajemniczo - niestety Diakow "pożyczył" ich do Za Horyzont, i całą aurę grozy, infantylnie mówiąc, spieprzył. :caleb:
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez brudne niebo w 19 Gru 2014, 19:44

:arrow: Sov Maiar. Powiedziałeś to samo co grzechu. A twój argument o szablonie jest inwalidą. Hanza, Naziści,Polis może są szablonowe, ale jest to szablon dobrze użyty. Większość dobrej literatury to właśnie prawidłowo wykorzystane szablony. Dużo czytam , przekonałem się. Wybitna literatura te szablony tworzy, a dobra wykorzystuje. Jeśli stworzy coś nowego, przechodzi do wybitnej. Weganie nie są szablonowi, ale wykorzystano ich w trzech książkach, i zarysowano niewyraźnie. Wogóle może mi ktoś wyjaśnić dlaczego się tak nazywają( jedzą tylko rośliny? Myślę że nie o to chodzi) i jakie mają cele(poza podbojem wszechświata) bo nie czytałem Pitera. A "logicznie dostosowane do środowiska" frakcję są tylko w " Dzielnicy Obiecanej" . Czy istota od chińskich bajek może powiedzieć czy patrzy z perspektywy Pitera czy Do Światła. Tego pierwszego (jak już mówołem) nie czytałem, może tam są dobrze zrobione frakcje, ale nie u Diakowa.
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez Grzechu300 w 19 Gru 2014, 21:23

brudne niebo napisał(a): to samo co grzechu

Z małej litery? Ja Ci dam!
brudne niebo napisał(a):. A twój argument o szablonie jest inwalidą. Hanza, Naziści,Polis może są szablonowe, ale jest to szablon dobrze użyty.

Tu się nawet zgodzę, ale mogło by być to lepiej zrobione jednak. ;)
brudne niebo napisał(a):Weganie nie są szablonowi, ale wykorzystano ich w trzech książkach, i zarysowano niewyraźnie.

I o to chodzi - są tajemniczy, nic się o nich nie wie. Budują grozę, aurę tajemnicy.

A dobrze wykorzystano ich tylko w Piterze - w serii Diakowa zostali schrzanieni. ;)

Przeczytaj sobie Pitera - moim zdaniem jest lepszy nawet niż tradycyjne Metro2033. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez brudne niebo w 19 Gru 2014, 21:56

Wybacz małą literę... Przeczytam tego "Pitera" widzę że warto. Jak tylko skończę "Mrówańczę" (taka średnia). Co do Wegan... Ponawiam prośbę o wyjaśnienie. Tajemniczość buduje nastrój, ale kompletny brak informacji, budzi wątpliwości co do umiejętności autora.
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez Sov_Maiar w 20 Gru 2014, 04:54

Nie zgodzę się.
Według mnie powszechne szablony, zrobione nawet dobrze (a te z metra oryginalnego na pewno dobre nie są, co najwyżej przeciętne) szału nie zrobią. Tak jak każda książka, gdzie głównym bohaterem jest młoda, naiwna i trochę głupia osoba, która powoli się pnie do przodu. Meh, po strzeleniu sobie w kolano (przez zastosowanie najbardziej wtórnych i oklepanych motywów) cięzko zrobić coś dobrego z książki, a tak właśnie miał Glukhovski. Dlatego według mnie metro 2033 to bardzo kiepska książka przy Piterze, bo łączy tyle motywów z literatury dla nastoletnich czytelników, że aż głowa boli.

A "logicznie dostosowane do środowiska" frakcję są tylko w " Dzielnicy Obiecanej"

Nie są. Przecież Majka też tam wrzucił pseudo-komuchów i pseudo-nazistów kompletnie na siłę. Mógł zrobić te frakcje dokładnie tak samo, ale bez wciskania na siłę nie wiem... takiego nazewnictwa i odniesień do oryignalnego metra? Strasznie mnie dziwiło właśnie to wymuszenie.

Czy istota od chińskich bajek może powiedzieć czy patrzy z perspektywy Pitera czy Do Światła. Tego pierwszego (jak już mówołem) nie czytałem, może tam są dobrze zrobione frakcje, ale nie u Diakowa.

Patrzę przez pryzmat wszystkich przeczytanych książek. Diakow zrobił tyle złego, ze na silę raz za razem robił z Wegan tych złych, chociaż oni zawsze byli źli według naszej europejskiej moralności XXI wieku.

Wogóle może mi ktoś wyjaśnić dlaczego się tak nazywają( jedzą tylko rośliny? Myślę że nie o to chodzi) i jakie mają cele(poza podbojem wszechświata) bo nie czytałem Pitera

Z tego co mi się wydaje, to reszta Metra ich tak nazwała.

Ale tutaj jakiś losowy cytat:
– Słyszałem o nich dużo różności – wzruszył ramionami Szakił. – Ponoć z jeńców od razu robią nawóz. No, ale w metrze opowiada się dużo
historii. I co, we wszystko teraz wierzyć?
– Jasne, że nie. – Choć o tej historii Iwan mógł powiedzieć, że to czysta prawda.
– Słyszałem też – ciągnął uparcie Szakił, spoglądając na oficera, który zatrzymał się przy straganie (Weganin oglądał towar. Iwan widział tylko
jego wyrazisty, wyniosły profil.) – że robią człowiekowi dziurkę w czaszce i sadzą tam specjalny rodzaj grzyba. Ten grzyb produkuje
psylocybinę, która jest halucynogenna.
Niczym kwas, jak nie lepiej. Dobrze tam rośnie, na tym mózgu. Ten, co mu przewiercają czaszkę, też cały czas ma haluny, więc chodzi
zadowolony. A kiedy grzyb się rozrośnie, Weganie go ścinają i wykorzystują.

Samemu domyśleć się czemu akurat Weganie dość łatwo. Zresztą, w nielicznych momentach nazywano ich też ekologami i jakoś jeszcze.

Ich celem było zaadaptowanie się do środowiska poprzez zabawę w kontrolowane mutacje. Ale to wszystko było u Diakowa.

@avatar
Co do avatara. Co ten avatar ma wspólnego z anime? Anime nie oglądam, ale królestwo za osobę, która jakkolwiek połączy ten losowy obrazek z anime. ;p

Za ten post Sov_Maiar otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive brudne niebo.
Awatar użytkownika
Sov_Maiar
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 09 Lip 2010, 20:02
Ostatnio był: 05 Lip 2021, 02:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 22

Re: [Uniwersum Metro 2033] Do światła

Postprzez Grzechu300 w 20 Gru 2014, 19:27

Zgodzę się ze wszystkim, co powyżej w zasadzie. ;)
Sov_Maiar napisał(a):@avatar
Co do avatara. Co ten avatar ma wspólnego z anime? Anime nie oglądam, ale królestwo za osobę, która jakkolwiek połączy ten losowy obrazek z anime. ;p

Tak naprawdę to liczyłem na bóldupizm w stylu że "to nie są hińskje baiki tylko wyższa forma sztuki" i inne tego typu pierd**enie. Zawiodłeś mnie. :(

A postać w avatarze jest narysowana właśnie tym magnowym, animowym itp. stylem. Stąd błąd dedukcyjny ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości