[Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

[Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Mixthoor w 05 Cze 2013, 21:09

Czy szanowni stalkerzy już czytają/przeczytali? Czy powieść z ziemi włoskiej godna jest polecenia/zakupu? Jakieś oceny, opinie? Tylko nie zdradzajcie proszę istotnych elementów fabuły.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 08:29
Ostatnio był: 23 Gru 2022, 19:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Juhas w 05 Cze 2013, 21:28

Książkę przeczytałem, jeżeli jesteś fanem całej serii to oczywiście kup, jednakże mam parę zastrzeżeń co do ogółu. Początek i rozwinięcie akcji jest świetne, wciąga, jest to inny świat, na prawdę autor spisał się świetnie, jednakże przy zakończeniu książki... nie wiem czy nie miał pomysłu, być może taka była cała jego wielka koncepcja, ale wszystko sprowadza się do nagłego metafizycznego wyolbrzymienia i wlepienia wielu elementów fantastycznych, które zupełnie nie pasują do surowych klimatów postapokaliptycznego świata. Uważam, że jest ona godna polecenia, ale nie idę za tzw. głosem wielu, którzy mówią, że jest ona najlepszą książką z serii (nawet Dmitry tak powiedział). Wg mnie najlepsze części spisał Diakow i wątpię, żeby cokolwiek się tu zmieniło.
Awatar użytkownika
Juhas
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 04 Cze 2012, 16:06
Ostatnio był: 22 Sie 2014, 23:01
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 6

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Grzechu300 w 06 Cze 2013, 16:36

Mam wszystkie książki z uniwersum i powiem, że to jest najgorsza część. O ile początek jest "znośny", tak reszta to bzdura i totalny bezsens. Nie trzyma się kupy, zwroty akcji są tak przewidujące, że aż do znudzenia, postacie nie są dobrze wykreowane, nie da się ich zrozumieć - działają, jakby napisał ich jakiś marny pisarzyna sci - fi, książka nie pasuje do uniwersum, ale "jak w nim jest, to niech już będzie".
Dodatkowo autor wrzuca pseudoreligijną breję do i tak cienkiego dzieła.
Szczerze mówiąc, średnio mi się podoba. Na razie przeczytałem raz, może jak przeczytam drugi raz na spokojnie, będzie choć trochę lepiej. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive plunio7.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Kałach w 06 Cze 2013, 16:59

Ja przeczytałem 3/4 i powiem że książka jest świetna ! :D Czyta mi się bardzo przyjemnie.Książka jest bardzo brutalna, nieprzewidywalna i godna polecenia !
Obok M:2033 i Pitera jest to najlepsza książka z całego uniwersum ;)
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 11:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez plunio7 w 06 Cze 2013, 20:03

Z kolegą Grzechu300 w 100% się zgadzam. Brak jest tego mroźnego klimatu Rosji, mimo zimy nuklearnej we Włoszech. Autor chyba sam nie wiedział na co się zdecydować (albo nie chciał ujść za rusofila), dlatego główny bohater pochodzi z USA, jest sporo odniesień do amerykańskiej kultury, a jednocześnie jakieś tam uśmiechy do Rosji też są. Akcja toczy się we Włoszech, spodziewałem się włoskiego klimatu w moskiewskim sosie, włoskich zwyczajów, zachowań, mitów, legend. Avoledo pozbył się rodaków prawie zupełnie. Akcja powieści mogłaby się toczyć równie dobrze na Księżycu. Daniels jest ze Świętej Inkwizycji, a jego wiedza teologiczna jest taka sobie. Książka bardziej zasługuje na miano mrocznej fantastyki niż postapokalipsy. Wizja nowego świata nie jest przekonująca. Całość trzyma się jako-tako do momentu tuż przed atakiem demonów. Potem robi się takie niewiadomo co.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Dementorin w 15 Cze 2013, 12:08

Jako, że mam wszystkie części uniwersum kupiłem i tą część. Dziś w nocy skończyłem ją czytać.
Jeżeli chcecie przeczytać książkę z uniwersum Metra, bez metra... to proszę bardzo, ta książka jest właśnie o tym. Książka jest beznadziejna. Nie umywa się do innych książek z tego uniwersum. Większość książki to bezsensowna akcja, dziwne zwroty akcji, brak klimatu z poprzednich części, bohaterowie to samo, jakaś pomyłka. Zakończenie książki jeszcze gorsze, brak pomysłu czy po prostu tak miało beznadziejnie wyjść? Początek był jako taki, ale potem... bez komentarza. Przeczytajcie sobie sami. Brak klimatu uniwersum metra, o ile w ogóle możemy tu mówić o jakimś klimacie. :facepalm:
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Mixthoor w 07 Paź 2013, 16:57

Całość trzyma się jako-tako do momentu tuż przed atakiem demonów. Potem robi się takie niewiadomo co.
Powiedziałbym: Do momentu pojawienia się Gottschalka. Zgadzam się z przedmówcami. Przez ponad połowę książka trzyma pewien poziom, choć inny, niż rosyjskie metro. Później to jakieś nieporozumienie. Nie żałuję, że kupiłem. Jednak drugi raz do niej nie usiądę.

Za ten post Mixthoor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach, Dementorin.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 08:29
Ostatnio był: 23 Gru 2022, 19:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Handlarz w 07 Paź 2013, 22:11

Książkę przeczytałem i powiem że jest dobra. Czytając czuje się że jest inna, ale dobrze czasem zrobić odstępstwo od normy.
Dream Team :) - (drugi od prawej)
https://www.facebook.com/StalkerPL/phot ... =3&theater
Artefakty !
:

Tak artefakty są prawdziwe i mają nawet smaki... http://imgur.com/ITjxag3
Awatar użytkownika
Handlarz
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 26 Sie 2007, 19:34
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 20:24
Miejscowość: Kordon - wioska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 8

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez DonDomino w 27 Lis 2013, 22:26

Niestety najgorsza część z całego Uniwersum. Jak już ktoś wyżej pisał - pierwsza połowa jest całkiem fajna, ale to co dzieje się później przechodzi ludzki pojęcie.
Cała historia zaczyna przypominać bardziej jakieś fantasy niż dobrą powieść post-apo. I to nie jest śmieszne, jeżeli pod koniec książki z Uniwersum, które w większość trzyma się jakiegoś kanonu (między innymi tego, że zjawiska na pozór "paranormalne" da się całkiem logicznie wyjaśnić) [uwaga spoiler] pojawiają się duchy odpływające za morze [koniec spoiler-u]
Ogólnie książkę da się przeczytać. Myślę nawet, że osobom nieznającym Uniwersum może się wydać naprawdę dobra...
Awatar użytkownika
DonDomino
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 28 Lip 2013, 14:17
Ostatnio był: 21 Lut 2015, 14:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 5

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez rafxcrash w 27 Lis 2013, 23:55

Jak chcesz to najpierw kup Korzenie Niebios, ale jeśli jeszcze nie czytałeś utworów Uniwersum od Diakova to lepiej je kup w pierwszej kolejności. Najlepsze z Uniwersum.
Awatar użytkownika
rafxcrash
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 24 Lis 2013, 18:36
Ostatnio był: 28 Maj 2016, 11:12
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 6

Re: [Uniwersum Metro 2033] Korzenie niebios

Postprzez Tormentor w 28 Lis 2013, 00:21

Przeczytałem 7/8 książki, ale wypowiem się co nieco. Tulio oczywiście świetnie dobierał słowa, mistrzowskie opisy...Ale.
:

Korzenie Niebios jest do połowy związane z uniwersum, klimat podziemi jest dość odczuwalny, ale tylko na początku, skażony świat jest bardzo dobrze ujęty, autor uplastycznił wizję za pomocą liter niezwykle precyzyjnie. Pomysł na mutanty również udany, dialogi wyśmienite, barwne postacie szczególnie szeregowiec Bune :)
Niestety potem zaczęła się akcja o jakimś baśniowym wymiarze, religijne motywy owszem były ciekawe, ale ten cały Gotschalk mi się nie podobał, niektóre akcje trochę z dupy. Gdy doczytałem do momentu tego całego snu(?) czy czego tam to mi się odechciało po prostu. Pogmatwane się to zrobiło i jakoś wolę na razie czytać Za Horyzont niż brnąć przez ostatnie fragmenty KN. Nie mniej jednak gdyby książka nie była z pod szyldu Metro 2033 to można było by ją nieco inaczej oceniać ;)
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości