[Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

[Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez Idealny w 22 Gru 2013, 22:25

Nowa książka z uniwersum ukaże się na polskim rynku.

Dziedzictwo Przodków - Suren Cormudian

Akcja powieści dzieje się w mieście Kaliningrad, które nie ma metra, za to ma sieć bunkrów połączonych przez liczne tunele. Zostały one zbudowane przez Niemców w czasie II wojny światowej.

88 lat po II wojnie światowej legionistów naziści powrócili. Powieść ukazuje tajemnice odkryć naukowych III Rzeszy.


Image

Czekacie czy nie ? Ja nie bardzo, nie czuje ciśnienia na tą książkę. Za pewne będzie sporo biegania po powierzchni, a to nie bardzo mi się podoba.
Pamiętam jak czytałem Metro 2033 i tam każdy wyjście na powierzchnie, traktowane było jak ważne wydarzenie, a samych stalkerów traktowano niemal jak bogów, a w książakach Diakowa, biegali po miastach, jakby robili to codziennie. Nie podobają mi się również niezgodności w Uniwersum, takie jak np. w Moskwie panicznie bali się wchodzić do budynków, a w Petersburgu nocowali w budynkach i piwnicach. Najbardziej jednak drażniło mnie to, że w Moskwie wychodzono na powierzchnie tylko po zmroku, a w Petersburgu biegali i w dzień, i w nocy.
Mam jednak nadzieję, że książka pozytywnie mnie zaskoczy.
Awatar użytkownika
Idealny
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 08 Cze 2012, 15:24
Ostatnio był: 04 Sty 2018, 20:55
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: [Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez Omnibus w 22 Gru 2013, 23:10

Jestem bardzo zainteresowany. Nowy autor, Nowe miejsce, nowa wizja, perspektywa drugiej wojny ojczyźnianej, na radioaktywnym pustkowiu? Umieram z ciekawości.
@Up: To wszystko wynika z różnic w widzeniu autora. I moim zdaniem, póty póki nie szkodzi to książce, mogą stosować takie myki. Zreszta w "Piterze" bohaterowie wychodzą w białe noce. Diakowa mocno krytykuję. Tyleż można było dobrych, chwalonych książek zza granicy wydać, ale nie, na chama daliśmy 3 książki, które zmieniły uniwersum w książkę dla młodzieży :mad:
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: [Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez Tormentor w 29 Sty 2014, 20:38

Jaram się jak Rzym za Nerona. Dopiero przed chwilą dowiedziałem, że się nadchodzi nowa książka z Uniwersum :)

Bardzo mi się podoba, zawsze lubiłem literaturę, która zahaczała o enigmatyczne(dosłownie :D ) perypetie nazistów. Tak będzie i tym razem. Super super.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: [Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez Idealny w 29 Sty 2014, 20:44

Książka ukaże się 19.02

Suren Cormudian, autor „Dziedzictwa przodków”, kolejnej książki z Uniwersum Metro 2033, która ukaże się już 19 lutego przesłał pozdrowienia dla Polskich czytelników:
„Bardzo mi miło powitać moich pierwszych zagranicznych czytelników!
Jest to tym bardziej przyjemne, że pierwszym, poza Rosją, krajem, w którym ukazała się niniejsza książka, została Polska, w której sąsiedztwie mieszkam już od wielu lat.
Mam szczerą nadzieję, że wbrew woli polityków, którzy prowadzą swoje gry w oderwaniu od potrzeb własnych narodów, takie wydarzenia jak kontakt autorów i czytelników z różnych krajów będą sprzyjać umocnieniu naszej przyjaźni.
Z całego serca życzę moim polskim czytelnikom sukcesów, pomyślności, pokoju i miłej lektury!
Suren Cormudian”


Na stronie metro2033 pojawił się kolejny fragment. Po przeczytaniu wszystkich trzech części, czuje że to będzie dobra książka, z dobrą fabułą (nie to co Korzenie niebios ;x), chciałbym, aby przebiło wszystkie książki, poza pierwowzorem uniwersum, bo pierwowzór to - według mnie - książka niemal doskonała.
Awatar użytkownika
Idealny
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 08 Cze 2012, 15:24
Ostatnio był: 04 Sty 2018, 20:55
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 32

Re: [Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez Grzechu300 w 30 Sty 2014, 20:01

Idealny napisał(a): pierwowzór to - według mnie - książka niemal doskonała.

Bez przesady - chyba "Pitera" Wroczka nie czytałeś. Pierwsze Metro (2034 było jeszcze lepsze) jest oczywiście super, ale to "Piter" jest jak do tej pory najlepszą częścią z uniwersum. Zalatuje ciężkim, apokaliptycznym bluesem, genialnymi żartami oraz tęsknotą za światem przed zagładą. Pierwszej książce Głuchowskiego brakuje trochę charakteru i takiego swoistego "pazura".

"Dziedzictwo Przodków" oczywiście kupię (zbieram wszystkie książki z uniwersum metra i stalkera - szkoda, że tak mało jest przetłumaczone na nasz język), a teraz zgrałem sobie "W Blasku Ognia" do przeczytania. Nie mam z tym wielkich nadziei, w końcu to zbiór opowiadań - no, ale przekonamy się. ;)

Audiobookowego fragmentu "Dziedzictwa..." nie słuchałem, i słuchać nie mam zamiaru - jestem wzrokowcem, ja muszę książkę czytać, a nie słuchać. :)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: [Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez margarita w 10 Mar 2014, 14:33

Skończyłam czytać jakoś około ubiegłego czwartku, i powiem tyle: dupy nie urywa. Bunkry są i nie jest jakoś specjalnie zaje*iście. Ale, wiadomo, są gusta i guściki, i to, że ja nie lubię, jak pod koniec się odstawiają jakieś straszne cuda na kiju i
:

ta cała, moim zdaniem już przesadzona, akcja z "produktami" niemieckich eksperymentów genetycznych, co to przetrwały i Ruskich, i wojnę atomową, i zaczęły się zabawiać w ciemiężycieli niewolników, których Niemcy po sobie wcześniej zostawili
, nie znaczy, że ktoś inny nie uzna, że właśnie to było super, i że to była mocna strona książki.
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: [Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez STALKIER998 w 10 Mar 2014, 21:08

Też czytałem i też mam takie zdanie. Jest całkiem niezła, choć czasami nie wiedziałem kto jest kto i gdzie. Mam nadzieję, że kolejna książka z Uniwersum, czyli w Blasku Ognia będzie lepsza.
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: [Uniwersum Metro 2033] Dziedzictwo Przodków

Postprzez Iwaszka w 12 Mar 2014, 00:57

Podobało mi się wojskowe podejście do tematu. Z wszystkich części ta pod tym względem (opisy akcji itp.) jest najlepiej napisana.
:

Trochę słabo z zakończeniem, napięcie rośnie i rośnie a tutaj... No wyszło średnio. Spodziewałem się też więcej smaczków z laboratorium i Wirtami, a tak wyszło jak by to było na siłę. Naciągane tez było archaiczne wyposażenie Chilijczyków, wszyscy mieli Stg44. Jak już autor chciał się silić na taki motyw to mogło być większe urozmaicenie, jakieś (tfu nienawidzę niemieckiej broni - gunwo) Mp40, Kar98, G43... Choć moim zdaniem bardziej pasowało by coś lekko nowocześniejszego, lub miks nowości z archaizmem, ale to tylko drobny szczegół. Ogólnie po beznadziejnych Korzeniach Niebios (beznadziejnych własnie pod względem akcji, nie samej fabuły) to miła odmiana :)
Ponoć autor ma jeszcze jedną książkę wydaną już po Rosyjsku, czekam na jej wydanie u nas.


Osobiście czekam (o ile wydadzą u nas) na "Ice Captivity".
Tutaj lista:
http://metrovideogame.wikia.com/wiki/Me ... ook_Series

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive margarita.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość