[Uniwersum Metro 2033] "Dzielnica Obiecana"

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Dzielnica Obiecana"

Postprzez Szagart w 09 Lut 2016, 15:26

Byłem na spotkaniu z twórcą ''Otchłani'' i zapytałem o broń palną. Powiedział, że dużo się nad tym zastanawiał i chciał zmienić to co jest w innych książkach, czyli ogólny do niej dostęp. Tutaj wytłumaczył to tym, że nie spodziewali się wojny, oraz, że amunicja się skończyła (nawet w samej książce jest jest trochę broni, ale bez amunicji, ma ją nawet sam bohater). Inna sprawa, że jednak magazyny oraz ekipy Stalkerów mogłyby coś wyciągnąć z miasta+obiektów wojskowych. Co do słowa ''stalker'' to chyba zależy od autora. W mojej ulubionej części uniwersum- ''Piter'' zastąpiono to ''Diggerami'' i było ok. Dla mnie zastępowanie tego określenia jest ok, do czasu aż trzyma się pierwotnej nazwy i przesłania.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Reklamy Google

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Dzielnica Obiecana"

Postprzez Universal w 09 Lut 2016, 20:36

Ok, załóżmy, że pocisk do kałacha jest dość trudno zrobić. Ale śrutowy? Skoro był Kombinat, Muzeum, byli w stanie wyrabiać podstawowe produkty, to nie wierzę, że nie byli w stanie produkować dość amunicji śrutowej, by walić z tego regularnie.

Co do stalker/digger - grunt, żeby było krótkie, dźwięczne i oddawało treść, a najlepiej dostosowane do lokalnych realiów. Stąd digger mnie razi, "ducha" nawet nie pamiętam, do "szperacza się nie przyzwyczaiłem" (wprost przeciwnie niż do "stalkera").
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości