[Uniwersum Metro 2033] "Ciemne tunele"

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Ciemne tunele"

Postprzez marcel_S w 11 Mar 2015, 21:02

Grzechu300 napisał(a):No, nareszcie jakieś nowe Metro. Straszny był zastój, ani Insigis, ani Fabryka nie wydawała nic nowego (chyba, że Siurwiwarum, ale tego gówna kupował nie będę) i nie było co czytać. :caleb:

Mam tylko nadzieję, że książka będzie prezentowała jakikolwiek poziom - niestety, ale na Dzielnicy Obiecanej i Mrówańczy się mocno zawiodłem.

Co do zbioru opowiadań - fajnie, że papierowy, to duży plus. Mam tylko na dzieję, że będzie lepszy niż W Blasku Ognia, który był strasznie marny. :/


"Ciemne tunele" to jedna z lepszych książek z serii. Jest czymś w rodzaju uzupełnienia M2033. Zawiera sporo filozofii, akcji, ciężkich wyborów i przede wszystkim kilka dobrze zbudowanych 'urban legend'. A to ostatnie pozwala idealnie utrzymać klimat.
Na minus - chyba tylko 'ekspresowe dżdżownice' i cudowne uleczenie z liszajów na łydkach.
marcel_S
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 10 Lut 2015, 18:51
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 16:18
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Ciemne tunele"

Postprzez Grzechu300 w 24 Kwi 2015, 13:04

Przeczytałem wczoraj książkę i zbiór opowiadań.

Nie jest źle, nie jest też jakoś porywająco.

Na plus (Ciemne Tunele):

+Ciekawy bohater
+Moskiewskie Metro
+Całkiem fajny klimat
+Parę fajnych wątków
+Barwne opisy

Na minus:

-Główny wątek. Strasznie mi się nie podobał, nie pasuje do klimatu metra. Tajne laboratoria, super-ludzie modyfikowani genetycznie w metrze? Przesada.
-Czasami dziwne zachowania bohatera.
-Parę głupich i naiwnych wątków.

Książka jest niezła, aczkolwiek brakuje jej sporo do chociażby "Dziedzictwa", lub "W Mrok".

Jak dla mnie - 7/10. Jestem z niej zadowolony - po średnich "Dzielnicy" i "Mrówańczy" Uniwersum wraca na mocniejsze wody. ;)

Zbiór opowiadań - o niebo lepszy niż "W Blasku Ognia", który jest chyba najgorszym "czymś" wydanym kiedykolwiek w Serii Metro.

Fakt, dwa-trzy opowiadania kuleją, ale reszta wręcz zieje klimatem i wątkami. Jak najbardziej polecam, zacne dzieło naszych pisarzy. ;)

Co do obydwu książek - głównym minusem jest ich obszerność. Są strasznie krótkie. Ale to może tylko takie wrażenie, z racji tego, że większość książek w Uniwersum jest na szczęście dość sporawa. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Ciemne tunele"

Postprzez Red Liquishert w 25 Kwi 2015, 00:46

O "Ciemnych" można powiedzieć parę rzeczy, w przeciwieństwie do Diakowa (zakopcie to. Błagam.). Najlepszą książką Uniwersum poza Głuchowskim pozostaje "Piter" - co do "Tuneli":

Akcja leci trochę po łebkach. Do pewnego momentu jest powoli, spokojnie, mrocznie i po prostu N I E S A M O W I C I E klimatycznie, ale coś się chyba przy pisaniu zadziało i potem akcja zaczyna lecieć po łebkach. Zakończenie już w ogóle jest potraktowane po macoszemu, nie mówiąc o lokomotywie parowej i zwłokach Lenina (ych...).
Zbioru jeszcze nie doczytałem, ale opowiadanie o Ksylemie mnie zmiażdżyło, podobnie jak to o rodzinie latającej balonem... mistrzostwo.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości