[Uniwersum Metro 2033] "Otchłań"

[Uniwersum Metro 2033] "Otchłań"

Postprzez Leo0502 w 30 Lip 2015, 21:29

Że też jeszcze nikt nie założył tutaj tematu o tej książce. Wstyd!

Image

Image

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka w ciągnących się pod miastem kanałach. Tworzą oni niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat, powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem.
Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych produktów, pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy coraz częściej łamią tabu i uciekają się do kanibalizmu.
W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających, którym dane było urodzić się przed wojną i „pamiętać” świat sprzed zagłady. Chcąc chronić niepełnosprawnego syna próbuje dotrzeć do podziemi Fallusa, jak powszechnie nazywa się ruiny dawnego wieżowca Sky Tower, gdzie mieści się ponoć najbardziej stabilna enklawa. Droga nie będzie jednak prosta i łatwa a Nauczyciel trafi do miejsc, których istnienia nie podejrzewał w najgorszych koszmarach.


https://www.facebook.com/Metro2033.Otchlan

Tak więc panie i panowie - druga polska książka w UM2033. Jak myślicie, czy Robert Szmidt podoła wyzwaniu?

Za ten post Leo0502 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Reklamy Google

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Otchłań"

Postprzez Universal w 31 Lip 2015, 05:23

Czytałem kawałek jego powiastki, co dostałem na Pyrkonie i pisał nawet nieźle... Ale jak się beznadziejnie śmieszkuje nazywając cel wędrówki patetycznego do imentu "Nauczyciela" Fallusem i daje się własną twarz na okładkę, to mam mocno mieszane uczucia. A do tego Szczury Wrocławia są ciśnięte jako nieudany eksperyment, więc nie wiem, czy bessa, czy chwilowe zawirowania formy :caleb:

Te polskie Metra są jakieś... nadęte?

https://www.facebook.com/Spamblog/posts/809530405827076
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Otchłań"

Postprzez KOSHI w 02 Sie 2015, 10:13

Nooo, na okładce Popek Monster 3 ( 3, bo 2 z Kalisza :caleb: ), a w treści pewnie to samo, co we wszystkich metrach, czyli gunwo. Ciekawe, ile teraz osób za lajki i promowanie zginie. Z 500? To już lepiej Postala sobie odpalić...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [Uniwersum Metro 2033] "Otchłań"

Postprzez Sov_Maiar w 09 Sie 2015, 13:07

Chwila, chwila. Zaciekawiliście mnie bo czytałem Szczury Wrocławia całkiem niedawno i co w nich takiego złego? Piękna wizja zombie w komunistycznej Polsce, a że była masa (umierjaących) bohaterów, to jeszcze lepiej, bo już można zmęczyć się tymi wszystkimi powieściami, gdzie śmiertelność jest znikoma.

Ale fakt faktem, że Otchłań to będzie zwykła przygodówka, od startu do celu, pokazanie kilku motywików i ogólem raczej bez szału. (widać po samej mapce, że skomplikowane to nie będzie).

I wyjaśniam od razu dlaczego autor jest na okładce. Książek metra jest ponad 50, i to jest bardzo popularny motyw, że główny bohater na okładce podobny jest do twórcy i tyle. (polecam popatrzeć na inne okładki i porównać z autorami) Jeżeli tworzycie tutaj drugie dno, które kojarzycie negatywnie z autorem, to nie ma to sensu, bo to popularna praktyka w tej serii.
Awatar użytkownika
Sov_Maiar
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 09 Lip 2010, 20:02
Ostatnio był: 05 Lip 2021, 02:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 22


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość