Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Szpagin w 12 Gru 2012, 09:00

:arrowu: Nakręcenie ludzi na Metro: Last Light. Podobnie zrobiło Valve, udostępniając za darmo pierwszą część "Portala" przed premierą "dwójki". Coś w stylu "patrzcie, ludzie, jaką fajną grę zrobiliśmy! W przyszłym roku wychodzi druga część, wiecie?".
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez paintball_0 w 12 Gru 2012, 11:29

Dokładnie. Grę dostaje się raz na zawsze, nie ma ograniczenia czasowego, nikt ci jej z biblioteki nie usunie kiedy promocja się skończy.

Dobry pomysł z dawaniem jedynki za darmo. Skoro przez dwa lata i mnóstwo promocji w międzyczasie część graczy i tak tego nie kupiła, to oznacza, że gierka ich nie interesowała. Dają teraz za darmo w nadziei, że część graczy jednak się do niej przekona. I kupi dwójkę. Przypadek Portala jest jak najbardziej na miejscu. Ja sam nie grałem w niego przez ponad rok od zakupu Orange Boxa, bo myślałem, że to jakaś platformówka bez głębszej fabuły. Czasem marketing po prostu nie trafia.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez kis104 w 12 Gru 2012, 18:21

Normalnie już zostaje w bibliotece gier Steam, jest to czasowa promocja, o której powinno się dowiedzieć na koniec trailera Last Light'a. Trwa ona do 16 grudnia.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Tormentor w 12 Gru 2012, 19:13

Też sobie zaklepałem klucz. Ale wątpię by Metro 2033 w ogóle mi odpaliło na moim sprzęcie. Mam Geforce 6800 gs, Athlon 3700 i 2Gb ramu więc mogę zapomnieć. No ale się przyda gierka, może w niedalekiej przyszłości w rączki wpadnie nowa kartka i będę mógł spokojnie pyknąć w Metro.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Kpuc w 19 Gru 2012, 09:57

Darth ReX napisał(a):https://www.facebook.com/THQDemos?sk=app_395840630491782
Nie wiem, czemu nikt jeszcze nie dał info na forum, skoro na fejsbuku jest :P
Swoją drogą, irytuje mnie, że gra jest sprzedawana w Humble Bundle, a potem udostępniana za free.


A czy ktoś z was normalnie dodał klucz do steam ? U mnie wyskakuje że klucz jest już aktywowany na innym koncie. :facepalm:
Kliknąłem w promocję kilka dni temu, a że kompa braciocha był w częściach ...
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Gizbarus w 21 Gru 2012, 21:26

Jak mnie cholernie denerwuje bug (czy cholera wie co to jest) odnośnie podnoszenia filtrów. Nie dość, że można kupić je tylko na jednej stacji podczas CAŁEJ gry, to jeszcze w dodatku Artem nie raczy podnosić 90% filtrów bez większego powodu - nawet gdy w plecaku zostaje ich tylko kilka sztuk... Nie wiem, geny Durczoka? "Nie wezmę tego filtra, bo jest uj***ny"? Masakra :-/
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Mashroo w 21 Gru 2012, 22:04

@UP

W pełni się zgadzam - mnie ten bug też irytuje.Przez ten bug musiałem ostro kombinować z filtrami, żeby przejść tą lokację, gdzie jesteśmy kamienicach zajętych przez tych pseudoniemców. Mało tego, nie wiem jakim cudem ale za każdym razem, kiedy wymieniałem filtr (a starałem się robić to regularnie) wskazówka cały czas była na piątce (czerwone pole ostrzegawcze) i non stop Artem sapał mi jak tur pod tą maską. Nie wiem - być może kiedyś to naprawią.

Przy okazji - miał ktoś może problemy w misji z biblioteką ? Ja jakoś ogarnąłem i wybiłem wszystkich bibliotekarzy, nawet tych z czarnym futrem (tych silniejszych).
Mashroo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 10 Lis 2012, 20:47
Ostatnio był: 03 Maj 2013, 12:30
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez jalkavaki w 21 Gru 2012, 22:29

Filtry można kupić na kilku stacjach. Fakt, że w późniejszej części gry już nie. Ale ja nie miałem nigdy z nimi problemu. Wystaczy dobrze rozglądać się, myszkować, po "stalkersku" ;)
Co do sapania i wymiany filtrów, to pamiętajmy, że każdy filtr ma jakiś tam czas użyteczności. Im bardziej zurzyty tym trudniej Artem oddycha a szkła zaparowują.
Bibliotekę można przejść bez jednego wystrzału. Nie wiem na jakim poziomie grałeś, ale na najtrudniejszym wątpię aby amunicji starczyło aby wybić wszystkich bibliotekarzy.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez marcel w 21 Gru 2012, 22:41

@jalkavaki,

Mowa była o bugach, mi też się to zdarzyło, Artiom, dziad uparty, z niewiadomego powodu nie chciał po prostu podnosić niektórych filtrów. Mi nigdy większych problemów to nie sprawiło, ale faktycznie, mogło być kłopotliwe.

A jeśli o Bibliotekę chodzi, naprawdę udało ci się ominąć wszystkich bibliotekarzy? Znam myk z patrzeniem im w oczy, czytałem książkę, a i w grze bylo to wystarczająco jasno powiedziane, ale u mnie jakoś nie chciał on działać - w każdym razie nie zawsze. Czasem, owszem, potwór odchodził i znikał w jakiejś dziurze, ale zazwyczaj w momencie, w którym powinien się odwrócić, po prostu sprzedawał mi boksa, albo nawet lepiej: oddalał się tylko po to, by wrócić po kilku sekundach i walnąć po plerach. Nauczony doświadczeniem, spotkawszy trzeciego czy czwartego brzydala, zacząłem walić z Helsinga bez pytania. A właśnie, imo Helsing jest jedyną bronią z którą da się przejść Bibliotekę na wyższych poziomach trudności - tak jak pisałeś, o amunicję cholernie trudno, a pociski do niego można przynajmniej odzyskać. No i te przebrzydłe sierściuchy w miarę szybko padają.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Odp: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez jalkavaki w 21 Gru 2012, 23:09

To nie bug :) Zwyczajnie niektóre filtry są tylko ozdobą i tych nie da się podnieść. Filtry zdatne do użytku zazwyczaj delikatnie pobłyskują.
Jakby tak każdy napotkany filtr można było użyć to gra byłaby zupełnie niewymagająca.
Bibliotekę przeszedłem, a właściwie przebiegłem od schronienia do schronienia. Są pewne miejsca gdzie bibliotekarze nie wcisną się i z nich trzeba korzystać.
A Helsinga nie używam, wolę na to miejsce automatyczną strzelbę z bagnetem.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Gizbarus w 21 Gru 2012, 23:18

Jalkavaki - ja wiem, które filtry w grze są zużyte, a które nie :P Przeszedłem grę cztery razy, tak więc dobrze pamiętam i wiem, które są tylko dla ozdoby - chodzi o to, że część z nich czasami jest dostępna, a czasami nie. Jak gdyby posiadanie zbyt dużej ilości filtrów w zapasie oznaczało, że nie możesz żadnego podnieść. Teraz jak grałem, na stacji wydałem całą amunicję na filtry - 52 okazało się maksymalną ilością. Potem przez resztę gry nie mogłem podnieść żadnego kolejnego - dopiero w bibliotece, kiedy ilość spadła do jednego, gra pozwoliła mi podnosić zapasowe z okolicznych trupów. Pewnie ten "ficzer" nie jest do końca bugiem i po prostu miał zapobiec wykupieniu całej drezyny filtrów - niestety, został źle rozwiązany :|

:

Czy tylko ja mam wrażenie, czy rzeczywiście w moim poście słowo "filtr" zostało użyte zbyt wiele razy...? :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 22 Gru 2012, 00:44

Nie rozumiem po co ręcznie wymieniacie filtry skoro GG :tm: robi to sam jak już zacznie mocno sapać.

- - -

EDIT:
Video z Easter Eggami.

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości