Stalker.pl już grało!

Stalker.pl już grało!

Postprzez KoweK w 06 Mar 2010, 03:19

Właśnie wróciliśmy - ja, copytco oraz utak3r - z siedziemy CD Projektu. Mieliśmy okazję pograć dobre parę godzin w ostateczną wersję (nie betę!) Metro 2033. Posiadamy również gdzieś z ~1,5h gameplaya, czekamy jednak na pozwolenie umieszczenia go przez wydawcę. Gameplay nagrywany był kamerą, gdyż ta wersja Metra (Steam) miała chyba problem z obsługą Frapsa. Mimo to jakość materiału jest według mnie... ok. :P

Graliśmy na maksymalnych detalach DX11 i musimy przyznać, iż gra wygląda pięknie, naprawdę. Graliśmy też na mniejszych detalach i nawet na nich gra wygląda przyzwoicie.

Temat ten powstał, byście mogli spokojnie zadawać pytania na temat gry. :) Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez mateszew w 06 Mar 2010, 09:05

Jak wyglada fabuła sa wazne postacie czy to tylko strzelanka w ktorej chodzimy i zabijamy przechodzac na kolejne poziomy.


P.S.Czy sa rozne mapy czy jest tylko jedna z podmapami :?: a jeszcze jedno ile jest rodzajów broni 3 czy masa broni
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez Kontroler w 06 Mar 2010, 09:45

Na jakim sprzęcie graliście i czy grafika jest naprawdę lepsza od crysisa?
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez copytco w 06 Mar 2010, 10:44

mateszew, gra jest bardzo liniowa, ale daje iluzję wyborów. Przemieszczamy się po określonych przez twórców torach i ciągle ma się wrażenie filmowości - efekty i fabuła stoją na bardzo wysokim poziomie. Broni jest sporo. Trochę znajdujemy, a inne można kupić.

Kontroler, Intel Core i7, 8 GB RAM i Radeonie HD 5900. Nie grałem w Crysisa, więc nie mam zbytnio co porównywać, ale mogę stwierdzić, że ładniejszej gry nie widziałem. ;)
copytco
Felietonista

Posty: 110
Dołączenie: 04 Sie 2007, 13:55
Ostatnio był: 10 Sty 2022, 22:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 12

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez Skreedi w 06 Mar 2010, 10:54

Hmmm... maksymalne detale sobie odpuszczam... ale zostają średnie/wysokie tak więc nie wszystko stracone jeśli na najniższych gra wyglądała całkiem dobrze... no nic, zostaje jedynie czekać.
FOLLOW ME ON Twitter

Czekam na Lost Alpha... ale chyba się nie doczekam... :d
"They'll know, Helghan belongs to the Helghast..."
Skreedi
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 03 Paź 2009, 21:48
Ostatnio był: 18 Cze 2016, 11:42
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -3

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez G36 w 06 Mar 2010, 10:58

A ogólne wrażenia z gry?
-Nienormalny!
-A co ta znaczy być 'Normalnym'?!

G36
Wygnany z Zony

Posty: 97
Dołączenie: 13 Sty 2010, 22:25
Ostatnio był: 09 Wrz 2011, 18:12
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez utak3r w 06 Mar 2010, 13:04

Graliśmy też na innym kompie na średnich detalach - komp był wyposażony w GeForce 9800 i powiem wam, że śmigało na średnich bez zająknięcia - a wrażenia graficzne naprawdę niesamowite :)

atikabubu napisał(a):Nie przestraszyliście się utak3ra w realu? :P


Gość z CDP chyba myślał, że jestem ich tatą ;)

Ogólnie, detale - graficzne, dźwiękowe itp. - są bardzo dopracowane, wykonanie jest pierwsza klasa.
Fabuła liniowa, choć poprowadzona dość zgrabnie i liniowość owa nie męczy.

mateszew napisał(a):Jak wyglada fabuła sa wazne postacie czy to tylko strzelanka w ktorej chodzimy i zabijamy przechodzac na kolejne poziomy.


Spotykamy po drodze kilka ważnych postaci znanych z książki (jak choćby Chan czy Burbon). Znaczną część gry idziemy nie sami, lecz właśnie z towarzystwem.

mateszew napisał(a):P.S.Czy sa rozne mapy czy jest tylko jedna z podmapami :?:


Trudno na to odpowiedzieć - są tunele metra a także jest powierzchnia, czyli Moskwa, na którą wychodzimy kilkukrotnie podczas gry.

mateszew napisał(a):a jeszcze jedno ile jest rodzajów broni 3 czy masa broni


Rodzajów broni jest sporo. Ciekawą rzeczą jest to, że równocześnie możemy mieć przy sobie tylko po jednym rodzaju każdej broni - jeden pistolet i jedną broń długą - nie ma noszenia przy sobie zbrojowni.
Przy okazji - broń dopracowana jest bardzo, animacje noszenia, strzelania czy przeładowywania są naprawdę świetne.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez mateszew w 06 Mar 2010, 13:28

Niestety fabuła liniowa ale piszecie że nie męczy wiec mam nadzieje ze będzie mi się miło grało fajnie pociągnę metro na średnich ale nie wiem czy mój procek da rade zobaczymy a właśnie kiedy bedzię polska premiera gry
Ostatnio edytowany przez mateszew 07 Mar 2010, 10:30, edytowano w sumie 2 razy
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez plunio7 w 06 Mar 2010, 13:53

Czy jest ogólna zgodność tego, co w książce ze światem gry? (Hunter, Burbon, Chan, Michaił Porfiriewicz faszyści, trockiści itd.) Czy to bardziej jak Stalker i "Piknik na skraju drogi"?
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez copytco w 06 Mar 2010, 14:04

plunio7, gra nawiązuje stricte do fabuły i spotykamy wiele znanych postaci, lecz często w trochę innych okolicznościach... Tak jakby spróbować opowiedzieć tą samą historię po raz drugi w nieco inny sposób - dodając i modyfikując niektóre wydarzenia.
copytco
Felietonista

Posty: 110
Dołączenie: 04 Sie 2007, 13:55
Ostatnio był: 10 Sty 2022, 22:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 12

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez KoweK w 06 Mar 2010, 15:42

Kontroler napisał(a):i czy grafika jest naprawdę lepsza od crysisa?

Można śmiało stwierdzić, że tak. Nigdy w życiu nie widziałem tak ślicznego oświetlenia, dodatkowo jest w pełni dynamiczne - zobaczycie to w misji "Anomalia". :) Czasami są jednak lekkie błędy, np. rozmazana broń, która spokojnie sobie leży na ziemi.

Od siebie dodam, że dźwięk to też arcydzieło. Z odległości jest przytłumiony, jakby echo lekkie było, naprawdę fajnie, a graliśmy na jakichś małych głośniczkach pod USB i to robiło wrażenie, jestem ciekaw jak byłoby na 5.1 lub 7.1. :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Stalker.pl już grało!

Postprzez Kuballa44 w 07 Mar 2010, 01:10

Jak to będzie z modami? Dał rade któryś zapytać, czy języki w buźkach poucinało w tym temacie? Gra modowalna czy nawet nie ma co gadać?
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości