Zauważone błędy i usterki

Zauważone błędy i usterki

Postprzez utak3r w 21 Mar 2010, 20:21

Największym błędem, jaki do tej pory spotkałem, jest obsługa maski p.gaz. Po którymś respawnie zespawnował mnie silnik w masce nałożonej - a w plecaku zero filtrów. Jako, że w miejscu, gdzie użycie maski nie jest konieczne, filtry są nieużywane (imo to spory błąd, po pierwsze znacznie ułatwia, po drugie psuje nieco realizm), więc nic mi się nie działo... Okazało się jednak, że z powodu stanu filtrów = 0, nie byłem w stanie owej maski ściągnąć! Co doprowadziło oczywiście do jej poważnego uszkodzenia w kolejnych walkach z mutantami. Najgorsze było to, że to był akurat dość długi okres chodzenia po miejscach nie wymagających maski, toteż ani żadnego filtru nie znalazłem, ani też żadnej maski na wymianę - po jakimś czasie prawie już nic nie widziałem na oczy, tak zniszczona była.

Co gorsze - pod koniec linii frontu czerwoni-naziści, koło patrolującego wózka z rkmem, można zejść do podziemi i po drabinie zejść do tunelu. Filtry co prawda dwa znalazłem, ale nadal ikonkę maski pokazywał na czerwono - i tego tunelu również nie zwiedziłem :/ Dopiero po osiągnięciu następnego poziomu mogłem w końcu tę cholerną maskę zdjąć.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez KontoUsunięte w 22 Mar 2010, 09:11

Z maską raz miałem. U mnie wystąpił bug z shotgun'ami, że jeden cykał chociaż był załadowany, a drugi Artyom cały czas naciągał(ten automatyczny). Miałem też buga z kupowaniem. Raz udało mi się kupić oba pancerze bez kasy, najfajniejsze było to, że jeszcze mi dodało 200 sztuk ammo(military grade). Bugi graficzne także, przykładowo mutant "latający" we wszystkie strony. Raz był wbity "mordą" w drzwi. Aha, jeszcze raz nie moglem strzelać, a broń była opuszczona i zero reakcji, musiałem powtarzać przez to.

@utak3r, wiem o który tunel ci chodzi, jest tam jeszcze shotgun z bagnetem. Jeżeli czegoś jeszcze nie wiesz, to mów, bo zdążyłem już zwiedzić metro 3 razy i teraz już będzie 4. Nie wiem dlaczego ta gra mnie nie nudzi.
KontoUsunięte
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Mar 2010, 00:48
Ostatnio był: 27 Maj 2010, 20:55
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez TSC w 22 Mar 2010, 20:48

Tym tunelem z dołu to jedyna droga aby nikogo nie zabić w tej misji, więc mam go obczajonego też. ;d.
Co do błędów:
Raz gdy kupowałem broń to stara (gorsza) nie znikła, i jakimś cudem dwie na raz się pojawiły? Tylko że z jednej mogłem korzystać (z tej gorszej). Nie mogłem już ani kupować ani podnosić broni do tego slotu. Co było nie przyjemne bo zablokowana broń to ta co ma się ją na początku tylko że z tłumikiem...
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez utak3r w 22 Mar 2010, 23:18

Te wszystkie błędy to uj.... :P
Podczas przepychanki z Bibliotekarzem (bodaj najgorsze barachło w całej grze ;) ) przez małą szparkę przepchnął mnie do sąsiedniego pomieszczenia. Problem w tym, że było ono nie uwzględnione w możliwości dojścia do niego ;) Tak wyszedłem... poza mapę. Wyszedłem na dwór, mogłem zdjąć maskę... coś a'la wyjście za kurtynę w Seksmisji ;) Potwory były, ale stały (lub wisiały) w miejscu. Heh.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez Windmaker w 24 Mar 2010, 21:05

To ja miałem ciekawego buga z kupowaniem filtrów - kupowałem filtry w sklepie i licznik pokazał 40, kupiłem kolejne pokazał 53, kupiłem jeszcze raz i pokazał 20... Podczas kupowania trzeba uważać, bo da się kupić więcej apteczek itd. ale ich nie dostaniemy w ekwipunku, z filtrami pewnie tak samo. Albo nie możliwe do podniesienia filtry - widać, że są w miejscach "specjalnych" ale nie da się ich podnieść - głównie na powierzchni.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez Bambosz107 w 24 Mar 2010, 21:13

Ja miałem buga przy strzelaniu z "dwururki": wystrzeliłem oba naboje, ale wskaźnik pokazywał, że mam je załadowane.
A co do tej giwery na ciśnienie: nie wiem, czy to bug, ale ja mogłem ją przeładowywać w nieskończoność, aż w końcu skończyły mi się do niej naboje.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez WodZu w 06 Maj 2010, 15:53

Też miałem buga, w miarę łagodnego do tych co opisujecie. Kiedy dotarłem z Burbonem do Hanzy (wiecie - ta drezyna i ta zamknięta brama) to koleś pod wpływem ataku nosalisów trochę zbyt mocno się cofnął i "utonął" w bramie.

Inny bug - kiedy ameby zabiły mi Młynarza, gra nie zareagowała. Misja powinna cofnąć się do ostatniego sejwu ale tego nie zrobiła. Jakby tego było mało - Młynarz akurat coś mówił i kiedy zginął nadal było słychać jak do mnie gada. Może to sprawka "Niewidzialnych Obserwatorów" kto wie? :D
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez Bambosz107 w 07 Maj 2010, 19:37

Co do bugów - jest planowany jakiś patch?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez WodZu w 08 Maj 2010, 11:54

Nie - myślę, że chłopaki stamtąd powoli przymierzają się do Metro 2034
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez Lucas w 17 Maj 2010, 16:49

Ja nie moge grać przez głupiego buga z Burbonem. Każe mi kupić filtry. Kupilem, podchodze do niego, on każe iść przez te obrotowe coś. Przecodze,a on stoi w miejscu i lipa, próbowałem od początku tylko misję, potem całą grę, a i tak lipa.
Never Die Alone
+++++++++++++++++++++++++++++
Jestem dyslektykiem
Awatar użytkownika
Lucas
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 01 Lut 2010, 13:23
Ostatnio był: 16 Wrz 2010, 15:45
Miejscowość: Czarnobyl Zdrój
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 1

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez Crew w 17 Maj 2010, 16:57

Lucas napisał(a):Ja nie moge grać przez głupiego buga z Burbonem. Każe mi kupić filtry. Kupilem, podchodze do niego, on każe iść przez te obrotowe coś. Przecodze,a on stoi w miejscu i lipa, próbowałem od początku tylko misję, potem całą grę, a i tak lipa.


A gra oryginalna ? Bo np. gry od Valve np. Half-life 2 spiracone też mają problem z tym , że AI się zacina

Przez całą grę żadnych błędów ani bugów nie zastałem . A grę przeszedłem już z 5 razy

Uwagi moderatora:

Nie wiem skąd to durne info o AI zacinającym się w HL2? :-D - caleb59 / Niestety, caleb, ale to jest prawda. Znowu TWÓJ FAIL. - xKx
ASUS ROG Strix G17 R7-6800H/32GB/1TB + 4TB/Win11 RTX3070Ti 240Hz
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 21:08
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Re: Zauważone błędy i usterki

Postprzez jalkavaki w 18 Maj 2010, 12:04

Proszę o pomoc w 2 etapie Market, co tam trzeba zrobić? Krążę ciągle po tym tunelu i nie wiem co zrobić. Strzałka pokazuje, żeby iść w jedną stronę, a jak tam wejdę to nie moge wyjść. :(

Temat tamten już zamknięty był, więc pozwolę sobie tutaj odpowiedzieć:
Miałem podobny problem. Za każdym razem jak w WOGN-ie od Huntera brałem pocztówkę to Bourbon w Prospekcie Mira się blokował i nie załatwiał wyjścia na powierzchnię. Jak nie brałem pocztówki to wszystko grało. Spróbuj w ten sposób.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość