Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Neymarowy w 26 Lip 2014, 17:25

Ja napewno bym zmienił:

1. AI Stalkerów.
Bo oni zamiast troche taktyczniej walczyc to pchają sie na chama.
2. HUD.
Wyrzucił bym minimapę i znaczki głodu,krwawienia itd.
3. Usunął bym Wojny Frakcji.
4. Dodał bym pare nowych broni i żywności.
5. Dodał bym możliwośc wysyłania wiadomości do innych stalkerów.
"Zona straszliwe ma potomstwo, zwane mutantami
I śmiertelne anomalie owocujące artefaktami
Gdy któryś w rękę weźmiesz a każdy się w dłoni zmieści
Przyjemnego uczucia doznasz kiedy ciepło skórę pieści..."
Awatar użytkownika
Neymarowy
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 29 Gru 2013, 13:38
Ostatnio był: 06 Paź 2019, 13:41
Miejscowość: Warzywniak
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez djcycu w 26 Lip 2014, 21:34

I po usunięciu znaczników głodu zdrowia i krwawienia co byś zrobił? Podłączył się przez pępek do taśmy od dysku? Skąd byś wiedział co naszej postaci brakuje? Już były takie mody i nie było to wcale dobre. To tylko gra, my nie czujemy tego samego.

Ja bym usunął "The Pripyat News". Mam na myśli to że np we Falloucie NV też były frakcje ale przy zabiciu w sposób cichy i z ukrycia nikt nas za to nie ścigał. W Stalkerze zaś nie można nikogo przypadkiem nawet postrzelić bo każdy zaraz wie kto i czym...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez jedrek777 w 10 Sie 2014, 13:56

Chciałbym, aby zona była opustoszała, a braki w ludziach nadrobić hordami mutasów
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez stalkerPietrow w 29 Sie 2014, 11:36

Dodać więcej podziemnych lokacji i zmienić fabułę.
Awatar użytkownika
stalkerPietrow
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 25 Sty 2014, 18:48
Ostatnio był: 24 Sty 2015, 19:50
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Imienny w 29 Sie 2014, 12:36

1. Tak jak pisali poprzednicy poprawiłbym AI Stalkerów - mamy kręcące się w kółko pijawki/zombie/mutanty wchodzące w anomalie, a wrogowie czasem aż proszą się o kulkę w łeb.
2.Połączył system anomalii z CoP oraz Zewu Monolitu (Mamy grupy anomalii, które pod wpływem emisji tworzą artefakty oraz tworzące się w losowych miejscach - żeby trzeba było cały czas uważać.
3.Tak jak Neymarowy wywalić Wojny Frakcji - zbędny element (dla mnie psuje Zonę - ma być ona terenem odosobnionym, na którym jest nie więcej niż 200 osób, a nie że momentami mamy ich ponad 500).
4. Ograniczenie HUD-a do tego znanego z Misery 2.1.1 - prosty, nie zaśmieca ekranu a mówi o wszystkim, co konieczne.
5.Więcej laboratoriów i podziemi - tu z modów/gier serii S.T.A.L.K.E.R. w które grałem najlepiej wypada LA, a najgorzej Czyste Niebo.
Ostatnio edytowany przez Imienny, 21 Wrz 2014, 18:07, edytowano w sumie 1 raz
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Kompas w 30 Sie 2014, 20:47

Więcej kombinezonów (wygląd stalkerów jest za mało zróżnicowany), większe obrażenia broni (najlepiej takie jak na prawdę), dodanie AKM (z drewnem oczywiście) bo jak to bojówki paramilitarne i nielegalnie przebywający w zonie stalkerzy bez najtańszej i najbardziej rozpowszechnionej broni na świecie, większe lokacje i usunąłbym egzoszkielet (nieklimatyczny) , chodzenie po zonie byłoby bardziej niebezpieczne a co do frakcji to tylko wojsko, naukowcy,bandyci,monolit i oczywiście stalkerzy no może jeszcze najemnicy, aha i więcej obozów.I oczywiście ai, żeby chowali się za osłoną a nie szli wyprostowani na gościa z karabinem.
Kompas
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 28 Sie 2014, 06:20
Ostatnio był: 06 Wrz 2014, 16:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Grzechu300 w 30 Sie 2014, 22:07

Kompas napisał(a):większe obrażenia broni (najlepiej takie jak na prawdę)

Czyli, jakbyś oberwał w ramię z makarowa to zwijałbyś się z bólu i wykrwawił się po paru minutach? :)
To jest gra - za dużo realizmu też nie jest dobre.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Ardas w 30 Sie 2014, 23:34

W Stalkerze chętnie bym widział jedną, dużą mapę Zony. I innych graczy. :)
Ardas


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Decado w 31 Sie 2014, 04:57

Ja bym zmienił celność tych wszystkich broni na mniejszą. Gram obecnie w Misery i jak na początku nic nie mogłem zrobić tak teraz wystarczy mi jeden celny strzał z G36K w główkę i nasz cel jest martwy. Nie mówię tutaj oczywiście o mutkach, na nich mam Rysia bo nie wiem gdzie jest AW Magnum :P. Osobiście bym zrobił tak, żeby połączyć pierwszą część z ostatnią bo czyste niebo to była dla mnie porażka. Te całe wojny frakcji nie wpasowywały się w klimat zony a przeszedłem to tylko dla tego żeby mieć zaliczoną fabułę... Gdyby w grze zniszczenia ekwipunku były realistyczne a nie jakieś śmieszne paseczki wytrzymałości np. Gdy kula cię trafi i załóżmy jakimś cudem przeżyjesz strzał w głowę to zostaje dziura po kuli na szybce, dostaniesz serię w nogę, masz poszarpaną nogawkę, w klatę itd. W Misery są już zestawy do szycia więc nie widzę najmniejszego problemu :) Ktoś wyżej fajnie napisał z tym okiem moskwy bo sam nie dawno się o nim dowiedziałem i gdy by nie to że w Cementowni z nudów się rozglądałem to nawet bym tego nie zauważył :P. Dodałbym więcej rodzajów mutantów i zmienił bym fizykę poruszania się obecnych (tyczy się to głównie zwierząt) na taką która odwzorowywuje poruszanie się prawdziwych psów, świń czy dzików. Więcej stalkerów rozlokowanych na mapie w randomowych miejscach tak żeby jak sobie wracam z powiedzmy Cementowni to po drodze spotykam 15 stu stalkerów różne grupy, pojedynczych i każdy by szedł w inną stronę. To by było fajne chodź mogło by doprowadzać do małej wojny domowej w zonie bo jak by się ciągle spotykali Powinnosc, Wolnosc, Banditos, Wolni Stalkerzy, gdzies tam po srodku tego całego zamieszania zombiaki z mutkami a na samym końcu my, przyglądający się temu wszystkiemu z lornetki. Nawet fajna koncepcja mi się wydaję ale to też kwestia gustu i nie każdemu by się spodobała (jeżeli komukolwiek :D) a Stalker jaki jest teraz podoba się wielu ludziom więc na dobrą sprawę nie ma tak na prawdę co w nim zmieniać :idea:
Decado
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 26 Sie 2014, 23:27
Ostatnio był: 26 Gru 2014, 01:52
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 0

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Leo0502 w 31 Sie 2014, 11:16

Na te wszystkie wasze bolączki mam jedną radę i zmianę: nowy silnik
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez brudne niebo w 04 Wrz 2014, 20:17

Czasami mówi się, jakoby S.T.A.L.K.E.R.mial elementy RPG. No wiec chciałbym aby stalkerzy byli bardziej interaktywni. Żeby reagowali na nasze działania w jakiś bardziej złożony sposób niż "jak cię nie lubię to strzelam, a jak lubię to nie" . Można by było tworzyć grupy, umawiać się na wspólne polowania i ogólnie integrować się społecznie. Wiem ze w CoP da się dołączać do grup , ale to za mało. A poza tym chce żeby moja postać mogła grać na gitarze i harmonijce :P No i jeszcze moznaby dodać wybór klasy jak w Misery. I jeszcze jedno : wiem ze to nie rojplej ale jakbym mógł rozwijać skille postaci , to byłbym wniebowzięty .
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Co zmienilibyście w S.T.A.L.K.E.R.'ze?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Wrz 2014, 16:27

A idź, jeszcze mi drzewka rozwoju postaci w stalkerze brakowało :D

Ja bym dodał więcej obozów (szczególnie samotników). Tylko że nie chciał bym np. 4 Skadowsków w Zatonie :E Tylko dodał bym pare małych obozików stalkerów na każdej z map.

Druga rzecz tyczy się kontrolerów. Dorobił bym pasek psyche. I np. jak walczysz z kontrolerem to ujmowało by ci na pasku psyche i jak pasek by się skończył to nie umierałbyś tylko zamieniał byś się w zombiaka. I na scence z napisem "koniec gry" szedłbyś za kontrolerem będąc mu posłusznym lub kontroler podchodiłby do ciebie i zabijał, by cię później skonsmować :E I to czy przyłączyłbyś się do kontrolera, czy też on by cię załatwił byłoby wybierane losowo. A sam pasek psyche załączał by się tylko podzczas walki z kontrolerem, by bez potrzeby nie zaśmiecać ekranu. A życie odbierało by ci tylko wtedy gdyby kontroler przyje#ał ci z łapy.

I dodał bym tarka (zmutowany koń), i zmutowanego kota oraz zmutowanego niedźwiedzia i żubra. I wyciąbym burera, bo to taki z dupy mut. I niby dlaczego zawsze ma na sobie ciemny płaszcz. Tylko bandyci w burery mutować mogą czy fetysz jakiś? Za to zawsze ciekawili mnie kontrolerzy i uważam że to najciekawsze mutki w grze i najlepiej pasujące do klimatu stalkera. Pewnie dlatego na pudełku od ShoC jest ta tajemnicza twarz przypominająca mi zawsze twarz kontrolera.

Uff, rozpisałem się, to chyba wszystko co bym w stalkerze pozmieniał.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości