Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez KOSHI w 18 Gru 2014, 12:04

Dokładnie. Jednym z elementów, które mnie wkurzały w np. takim Misery, to była mnogość zbędnych przedmiotów. Miało to dodać klimatu. Dodało na początku. Potem cały plecak zawalony szpejem, nie nadającym się do użycia, który można tylko opchnąć. Jakaś alternatywa w przedmiotach być powinna, ale bez przesady. Lepiej już, żeby zmniejszyć wg. ekwipunku dla większej realności, albo zrobić przedmioty bez wagi, tylko je określić rozmiarowo ile zajmną w plecaku slotów, kratek, czy pól, a plecak podzielić na mniejszy poprozdziały - broń, chemia + leki, inne. Wtedy nie będzie sytuacji, że masz 6 spluw, 3 kombinezony, bo nie będzie na nie slotów (był w jakiejś grze taki system bodajże). Sen fajnie rozwiazano w wielu juz modach, tak i jak łaknienie - chemia i leki, czy żarcie, je zwiększały, bądź zmniejszały. To mi się w Misery akurat podobało, tak jak i kwestie dopalaczy. Tu bym nic nie zmieniał.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Reklamy Google

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez brudne niebo w 19 Gru 2014, 19:55

:arrow: igla używaj interpunkcji proszę. Kiedyś wysłałem posta, z którego mój głupi komputer usunął(do dziś nie wiem jak) całą interpunkcję. Dostałem minus 3 kozaki. Masz farta że forum wyłagodniało. Co masz na myśli pod tajemniczym skrótem NS? A w ilość questów to mogą sobie iść TESy a nie Stalker. Realizm pogłębia klimat zaszczucia.
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez igla2008 w 19 Gru 2014, 23:05

Brudny stalker, zostawię bez komentarza twój wywód na temat interpunkcji, zabierania kozaków czy długości pobytu na tym forum.

NS to jeden z podstawach modów do stalkera. Dziwię się, że nie wiesz co oznacza ten skrót. "Narodnaja Soljanka" mówi ci to coś? Potężny mod, a ja pokusił bym się nawet o nazwanie tego osobną częścią, do stalkera. Cały czas podobno w produkcji.

Mam nie odparte wrażenie, że twój post nie wnosi nic do dyskusji... Napisałem, że wolę mieć więcej zadań aktywujących się po zrobieniu czegoś w grze, móc dzięki temu wpływać na świat gry. Podam przykład, robię zadania dla powinności, zmniejsza się liczba oddziałów wolności w grze. Następnie wolność nasyła na mnie najemników aby mnie wytłukli. I to dodaje smaczka grze. Naprawdę większość osób ma w dupie ile jest rodzajów chleba, i czy do zaleczenia rany potrzebuję wody utlenionej, gazy i bandaża. Oczywiście rozumiem, że do wszystkiego miały by być animacje? Dziękuje odkładam taką grę na półkę. I nie dlatego, że jest za trudna, nudzi mnie ładowanie magazynka przez trzy godziny tylko po to aby przejść się w punkt B po arta. To sensu nie ma. Myślę, że każdy kto grał w NS może potwierdzić, że realizm jest tam na dobrym poziomie.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez Nieznajomy X w 20 Gru 2014, 16:37

Fajnie by też było jak by w takiej podstawce były jakieś starsze bronie tzn. jakaś PPSz i Mosin oraz legendarny AK-47. Mogliby też dodać M16.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez Adam w 20 Gru 2014, 16:40

Nieznajomy, wyszło multum modów, dodających wymienione przez Ciebie spluwy, wystarczy poszukać na forumie.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez Nieznajomy X w 20 Gru 2014, 17:03

Co mi tam mody, to dodatkowa robota, a ja napisałem że w PODSTAWCE mają być.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez brudne niebo w 20 Gru 2014, 20:51

:arrow: Wybacz te uwagę igla. Nie popatrzyłem na rangę i myślałem że to dzieciak z podstawówki, co ma konto od miesiąca. Mogłem się domyślić po poziomie wypowiedzi( bardzo sensowna) ale niestety nie. Znam oczywiście Soljankę ale zapomniałem że ona jest "Narodnaja" . Tak, podobałby mi się ten kierunek zmian, natomiast nie grałem w tego moda , bo jest " wybitnie kapryśny" jak mówi polski internet. Jeszcze raz przepraszam, zawsze już będę patrzeć na rangę użytkownika. :arrow: Nieznajomy jakby twórcy słuchali próśb części fanów, to by gra wyszła niezrównoważona i ważyła by "pisiont" GB. Chciałbyś takiego potworka ściągać przez Steam? Ja nie bardzo...Mody są potrzebne, i zawsze znajdzie się coś co twórcy spartaczą, a moderzy poprawią. Bez modów scena Stalkera (w tym nasze forum) już dawno by padła. Niechaj mody wychodzą! Tylko żeby były stabilniejsze od NS. A co do realizmu... Jak popytałem znajomych to większość ma takie akcenty gry w głębokim poważaniu. Dlatego powinien być tryb "Jestem Hardkorem" jak w F: NV (aby był tajemniczy skrót) a reszta graczy niech ma swoje abstrakcyjne i nierealistyczne tryby gry. Myślę że to największe porozumienie które można osiągnąć w kwesti realizmu. Miło kiedy twórcy pamiętają o takich masochistach jak ja...
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...

Za ten post brudne niebo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez Tajemniczy w 21 Gru 2014, 20:16

Nieznajomy X napisał(a):Fajnie by też było jak by w takiej podstawce były jakieś starsze bronie tzn. jakaś PPSz i Mosin oraz legendarny AK-47. Mogliby też dodać M16.

A o to to trza mieć pretensję do twórców gry. Chociaż tak jak piszesz Czarnobyl to tereny poradzieckie, więc jakaś pepesza, Mosin czy Tokarew jako unikatowa broń w jakimś schowku lub u któregoś NPC by nie zaszkodziła.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez Grzechu300 w 21 Gru 2014, 22:33

igla2008 napisał(a):Bo naprawdę tylko nieliczni chcieli by przed zadaniem typu,,idź poszukaj, przynieś" które wykonają w 5 minut musieć: dziesięć minut pakować plecak, pół godziny ładować magazynki, iść się wysrać i jeszcze nie wiadomo co.

Dlatego ludzie grają w podstawkę - fani grają w mody, bo niestety, ale stalkerskie życie tak by wyglądało. Albo i gorzej. :)
igla2008 napisał(a):A w realu raczej w trakcie walki, nie wysypał byś nagle zawartości plecaka na ziemię i na zaczął spokojnie czytać etykiet..

Bo w realu sprawdziłbyś wszystko przed jakąkolwiek wyprawą.
KOSHI napisał(a):Dokładnie. Jednym z elementów, które mnie wkurzały w np. takim Misery, to była mnogość zbędnych przedmiotów. Miało to dodać klimatu. Dodało na początku. Potem cały plecak zawalony szpejem, nie nadającym się do użycia, który można tylko opchnąć.

Nie odczułem czegoś takiego, a w Misery grałem i gram ciągle niezliczoną ilość godzin. Mi się tam to podoba, ba, liczę, że dodadzą jeszcze więcej "casualowych" przedmiotów w kolejnej wersji. Klimat, klimat, i jeszcze raz klimat. ;)
igla2008 napisał(a): Naprawdę większość osób ma w dupie ile jest rodzajów chleba, i czy do zaleczenia rany potrzebuję wody utlenionej, gazy i bandaża. Oczywiście rozumiem, że do wszystkiego miały by być animacje? Dziękuje odkładam taką grę na półkę

To po co w ogóle sięgać do Serii Stalker, skoro w Call of Druty można popizgać do wrogów na mapie Czarnobyla? I myśleć człowiek nie musi, ba, tam nie trzeba dialogów czytać, co większości graczy przychodzi z trudem :E

Jak pisałem wcześniej - Stalker to specyficzna seria, gdzie fani przywiązują wagę do stalkerskiego życia w grze -zwykłego gracza to odrzuci, ale dla zainteresowanego klimatem to jest ważny element uniwersum. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive brudne niebo.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez HitFan w 22 Gru 2014, 01:26

Ale zrozumcie, że klimat ma budować Zona, a nie 7-daysy, chipicao i delicje. Stalker robi się głodny to je konserwę wykradzioną z magazynów wojskowych. Czasem dorwie kiełbachę i trochę chleba to zre z bananem na gębię. Nie ma żabki, że pójdzie i wybierze to, to i to. Co znajdzie to żre. Broni jest wystarczająco. Po co dodawać kolejne które miałyby prawie takie same parametry? Takie coś jest dobre dla maniaków. Klimatem stalkera są laboratoria w których idzie narobic e gacie, stalkerzy siadajacy wspólnie do ogniska odpoczywając o opowiadając kawały. Klimatem są ciemne noce, masa mutantów w wielu miejscach, anomalie które czasami widzimy jak jest za późno. Zbieranie łupów, szukanie artefaktów żeby mieć na przeżycie. Klimat buduje świetnie dobrana muzyka, różnorodność lokacji. Zrozumcie, że jakby gra była robiona pod wąskie grono maniaków to by nie zarobiła na siebie. Przeszedłem Autumn Aurorę, która trochę zmieniała, jak dodawała papierosy, w czasie aplikowania apteczki i bandaży nie można było korzystać z karabinu a po wzięciu leków przeciwpromiennych była animacja. Ale dla zwykłego kowalskiego gdzie nawala do niego 6 bandytów a on ma makarova i dubeltówkę to go szlag trafi jak będzie musiał 30 razy wczytać grę, żeby przeżyć. Teraz przechodzę COP i mam wgrany OWR, ze wzgledu na lustrzane tekstury broni w podstawce. Nie rozumiem o co wam chodzi. Skoro chcecie z tego zrobić survival to nie ma mowy o wybrzydzaniu czy konserwa jest z sokołowa, czy pikoka...
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez Grzechu300 w 22 Gru 2014, 17:03

hitfan napisał(a): Stalker robi się głodny to je konserwę wykradzioną z magazynów wojskowych.

Bo wojacy jedzą tylko konserwy, i tylko to mają w magazynach. Logiczne. :E
hitfan napisał(a):
Broni jest wystarczająco. Po co dodawać kolejne które miałyby prawie takie same parametry?

Broni jest naprawdę mało, i naprawdę mało możliwości jej dostosowywania - ja się pytam, gdzie jest granatnik GSN-19 i tłumik PBS-4 do mojego aks74u!
hitfan napisał(a): Takie coś jest dobre dla maniaków.

Czyli dla prawie wszystkich na tym forum? ;)
hitfan napisał(a): Zrozumcie, że jakby gra była robiona pod wąskie grono maniaków to by nie zarobiła na siebie

Jakoś sama też na siebie nie zarobiła, skoro firma splajtowała.
A dla nas, fanów są mody - o co się spinać? Wilk syty i owca cała ;)
hitfan napisał(a):Nie rozumiem o co wam chodzi. Skoro chcecie z tego zrobić survival to nie ma mowy o wybrzydzaniu czy konserwa jest z sokołowa, czy pikoka...

To Ty nie rozumiesz - gdzieś mam, ile jest rodzajów konserw - ja chcę piecyk na paliwo (Misery), więcej ekwipunku typu różne rodzaje noży, więcej upgradeów do broni, więcej klimatu - czyli np. fajki, różne rodzaje żarcia (wojskowe racje, itp), coś w tym guście. I nie muszę mieć animacji do wszystkiego, choć chciałbym w takiego moda zagrać - jestem fanem, więc mam fanowskie wymagania - czyli więcej wszystkiego, co jest związane ze stalkerstwem. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R. powinien być bardziej realistyczny?

Postprzez igla2008 w 22 Gru 2014, 17:11

Grzechu w takim razie czekam kiedy będzie można rozłożyć broń na części, wysrać się, odlać czy zmienić sobie bieliznę. Napisz pewnie, że to przesada.. nie to są po prostu dalsze etapy wprowadzania do gry takich bzdetów jak 20 rodzajów napojów czy jakiś śmieci z Misery które gówno dają. Ja rozumiem, realizm realizmem no ale bez przesady. Jeśli daje ci frajdę wybieranie jaki rodzaj fajek dzisiaj zapalisz w grze, to nie wiem przeżuć się na Simsy? i tam sobie swego bohatera testuj. To ma być gra, a nie symulator Zony.

igla2008 napisał(a):Bo naprawdę tylko nieliczni chcieli by przed zadaniem typu,,idź poszukaj, przynieś" które wykonają w 5 minut musieć: dziesięć minut pakować plecak, pół godziny ładować magazynki, iść się wysrać i jeszcze nie wiadomo co.


Dlatego ludzie grają w podstawkę - fani grają w mody, bo niestety, ale stalkerskie życie tak by wyglądało. Albo i gorzej.

Ale wiesz, że mody które dodają tony złomu a nie zmieniają fabuły są równie beznadziejne jak przechodzenie podstawki na tym najsłabszym poziomie? Wolę aby zamiast stu rodzajów leków była jakaś długa i trzymająca w napięciu misja, z wieloma wątkami i wyborami które wpływają na świat gry.

igla2008 napisał(a):A w realu raczej w trakcie walki, nie wysypał byś nagle zawartości plecaka na ziemię i na zaczął spokojnie czytać etykiet..


Bo w realu sprawdziłbyś wszystko przed jakąkolwiek wyprawą.


Ok, idźmy dalej typ tropem. W realu żadna apteczka nie przywróci ci stanu zdrowia po otrzymaniu trafienia. W realu jak trafisz kogoś w nogę to złoży się on i już Ci nie odpowie ogniem. Mam dalej wymieniać, że nie chodzi o sprawdzanie przed wyjściem z bazy etykiet?

igla2008 napisał(a): Naprawdę większość osób ma w dupie ile jest rodzajów chleba, i czy do zaleczenia rany potrzebuję wody utlenionej, gazy i bandaża. Oczywiście rozumiem, że do wszystkiego miały by być animacje? Dziękuje odkładam taką grę na półkę


To po co w ogóle sięgać do Serii Stalker, skoro w Call of Druty można popizgać do wrogów na mapie Czarnobyla? I myśleć człowiek nie musi, ba, tam nie trzeba dialogów czytać, co większości graczy przychodzi z trudem :E


Ale o co chodzi? Akurat przytoczony przez Ciebie mod MIsery nie wymaga czytania, bowiem wszystkie zadania są tam z podstawki.. tak więc wytrawny gracz zna je na pamięć. I dodatkowa tona złomu tego nie zmieni.. ;)

Napisałeś, że przechodziłeś wielokrotnie Misery, nie znudziło Ci się to? Ja parę razy przeszedłem (teraz jadę DMX) NS z poradnikiem bez, z pamięci. To rozumiem bowiem tam lista zadań jest potężna. Za to w Misery to jak podstawka na poziomie super trudnym.

Podsumowując racja Stalker to specyficzna gra, ale przywiązywanie wagi do 100 rodzajów apteczek to przesada.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości