S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Microtus w 24 Maj 2016, 14:14

Universal napisał(a):Ale zdajecie sobie obydwaj sprawę z tego, że Wasz klimat nie jest jedynym obowiązującym, a reszta to nie herezja? :E


Heretyku ty jeden TY!!!

KOSHI jak na razie jako jedyny przykumał o co mi chodzi. Chodzi o grę, realistyczną (w granicach możliwości i zdrowego rozsądku) i trudną i klimatyczną.

Właśnie te śrubki, mutry czy kamyki, wbijanie chorągiewek/znaczników na bezpiecznej trasie, żebyś się spocił jak będziesz szukał trasy przez pole anomalii a nie fiku miku z detektorkiem i pozamiatane.

Chodzi też o to by w grze była jakaś glębia, coś co sprawi, że będziesz się utożsamiał z bohaterem.
Niemal czuł to co on. Tak wiem jestem klimaciażem, ale rozumiem potrzebę rozrywki, też miewam ochotę pograć w cos odmużdżającego. Shadowwarrior na ten przykład ostatnio dał mi wiele frajdy, bezmyślne machanie mieczem NA PLASTERKIII... piękny remake swoją drogą.

Co do ekonomii to widzę, że się bardzo przyzwyczailiście do stalkerowej, dla mnie artefakty powinny być cenne
w ch*j, a nie 3 magazynki za artefakt. Powinny być trudne do zdobycia - po mordędze z polami anomalii itp.
I ku*wa naraża się dla nich życie, nikt normalny nie pójdzie do strefy. Stalker powinien się cenić. Najrzadsze artefakty powinny ustawiać finansowo do końca życia.

Do tego jakby taki mutant był faktycznie cholernie trudny do zabicia - wyobraź sobie misję ubicia i dostarczenia trupa, że targałbyś to ścierwo przez zonę ścigany przez niby psy... Sam klimat. A nie jakieś ku*wa ogony psów, frędzle z pijawki, pindol kontrolera zbierać czy inne racice prypeć kabanów normalnie jak w Tibii... Niesiesz takiego maderfakejra do naukowców, oni biorą syfiarza pod lupę i na ten przykład robią Ci sprawozdanie, jakie ma słabe punkty, jakie zdolności itp.

Ale to tylko mrzonki bo gra będzie o ile w ogóle będzie jak wszystkie w dzisiejszych czasach pod konsolowców, żeby można bezmyślnie postrzelać z auto aimem i uproszczonym ekwipunkiem coby można było padzikiem szybko obracać...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Universal w 24 Maj 2016, 15:40

KOSHI napisał(a):Pisze na sprzęcie typu 486 więc wiesz, sukces był zrobić tego posta.

Ja na w880i oglądałem Kac Vegas, na Xperii X8 odpisywałem na posty, a Ty masz problem cytat zrobić? :caleb: :suchar:
KOSHI napisał(a):Z bronią kombinuje tak, ponieważ podku*wia mnie, że zdobędziesz upragnione rzeczy i nie ma motywacji mordować, bo po co, skoro walutę można zdobyć inaczej.

No to mordować, czy unikać mordowania? Ludzie rzadko czy często?
KOSHI napisał(a):Co do DE to wiadomo ciężka broń - zajmie więcej, np. 8 - 10 slotów, mniejsza 6, pistolet 4, magazynki 2, leki 1 czy 2. Spokojnie to można ogarnąć olewając wagę.

To nie tylko DE, weź sobie choćby AC - tam musiałeś stworzyć sobie pochwę na jeden pistolet, na drugi pistolet. Tam liczba broni też była ograniczona. I był handel.
Microtus napisał(a):KOSHI jak na razie jako jedyny przykumał o co mi chodzi.

Przecież ja od początku wiem o co Ci chodzi :( Tyle tylko, że
a) leciutko trolluję
b) nie odpowiada mi taka wizja Zony, więc ją kontruję
Nie grałem w DayZ, ale właśnie ta gra najbardziej mi się kojarzy z tym co proponujecie.
Microtus napisał(a):Chodzi też o to by w grze była jakaś glębia, coś co sprawi, że będziesz się utożsamiał z bohaterem.

Tu zależy co na kogo działa. Wisi mi, czy bohater będzie rzucał kamieniem, czy będzie latał z detektorem - ma być wyrazisty, wzbudzający jakąś sympatię, mający dobre dialogi itp. Jednym przeszkadza tworzenie wyglądu postaci od zera, mi odpowiada taki simsowaty mechanizm.
Microtus napisał(a):Co do ekonomii to widzę, że się bardzo przyzwyczailiście do stalkerowej, dla mnie artefakty powinny być cenne w ch*j, a nie 3 magazynki za artefakt.

Ale widzisz to po czym? :P Artefakty traktowałem tu przedmiotowo, nie interesowała mnie ich częstość czy cena. Fakt, miło by było, gdyby nie były warte pięć złotych i kredki - ale tu też jest pole do popisu. Mogą być artefakty śmieciowe, mogą być wartościowe - pierwszych więcej. Wracasz z wyprawy, wyciągasz artefakt z pudełka, a koleś ze skupu mówi Ci "eee, badziew, spuść to w kiblu".
Microtus napisał(a):Ale to tylko mrzonki bo gra będzie o ile w ogóle będzie jak wszystkie w dzisiejszych czasach pod konsolowców, żeby można bezmyślnie postrzelać z auto aimem i uproszczonym ekwipunkiem coby można było padzikiem szybko obracać...

To trochę jak z piwem - może i Kompania Piwowarska z Żywcem mają największy udział w rynku, ale nikt nie broni spróbować Kormorana. Wiedźmin wprowadzał sporo niezłych rzeczy, trudno go określić jako zwykłą konsolową naparzankę, a jednak się sprzedaje. Wspomniany wcześniej Rust. Europa Universalis, która w porównaniu do trudności jest nadzwyczaj popularna. I tak dalej. Nic nie jest więc przesądzone.

"Gra dla hardkorów", mówicie. Mnie kompletnie nie bawi czołganie się pół dnia w wirtualnym gównie, żeby dostać dwie apteczki i trzy magazynki nabojów do kałacha. To co, ja gorszy fan stalkera? :u3:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 24 Maj 2016, 17:53

Mimo pewnych różnic w poglądach zgadzam się z Universalem. A tak btw z tymi anomaliami jest przecież tak, że zmieniają położenie po emisji, więc oznaczanie poprzednich ścieżek po prostu nie wchodzi w grę. A tak poza tym, zaufalibyście śrubce i innym rzeczom, które się rzuca, czy też detektorowi, dzięki któremu masz odrobinę więcej szansy na to, że ominiesz anomalię i że anomalia nie urwie ci pewnych części ciała? I też nie należę do zwolenników realizmu, bo otrzymywanie strzałów w głowę co chwilę, jak w pierwszym Operation Flashpoint nie przemawia do mnie.
Broń mogłaby być całą grę jedna - nie ona stanowi o sile tytułu.

Uni, a chciałbyś przez całą grę biegać z Makarowem?

A tak poza tym Uni, nie polecam Day Z. Wielkimi staraniami zbierasz jakąś broń, a jakiś gościu po chwili strzeli ci w łeb znikąd. :( A zombie budzą śmieszność, bo nawet pijany nie miałby problemu z ominięciem zarażonego.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KOSHI w 24 Maj 2016, 19:19

Uni weź ty się ode mnie... :E

Ludzie rzadko, dlatego walkę należy przemyśleć, co ona mi da i czy mam umiejętności, broń, ammo itp. do jej prowadzenia i jej skutków. Postać, która jest tworzona do walki wiadomo, że większą kasę będzie miała z lootu, niż z szukania artów, czy cz. mutantów, skoro nie ma w tym umiejętności specjalnych i zmarnuje na tym apteczki, popsuje pancerze, które nie są do tego dostosowane. Było w Mizerii, ale mało co się jak dla mnie te klasy różniły.

Nie mówię, że handlu ma nie być, ino plecak jak w DE :facepalm:

Co do anomalii to ruchome w dużych skupiskach i tyle. Wyznaczanie tras to nic innego jak rzucanie śrubkami.

Prawda jest jednak taka, że tera ma być gra prosta, miła i przyjemna i najlepiej na 10, 15 godz. więc wuj z naszych rozważań, bo kto to kupi.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Universal w 24 Maj 2016, 19:41

PRZEMEK ŁOWCA napisał(a):
Broń mogłaby być całą grę jedna - nie ona stanowi o sile tytułu.

Uni, a chciałbyś przez całą grę biegać z Makarowem?

Nie o to chodziło. Inaczej: z jednym zestawem broni, np. kałachem i makarowem. Lepiej? Mi by jeden kałach przez całą grę nie przeszkadzał.
PRZEMEK ŁOWCA napisał(a):A tak poza tym Uni, nie polecam Day Z.

I tak nie mam zamiaru w to grać, bo mnie ten typ gier po prostu nie bierze.
KOSHI napisał(a):Nie mówię, że handlu ma nie być, ino plecak jak w DE :facepalm:

Pozostało mi to po edycji, nie zwróciłem uwagi.
KOSHI napisał(a):Prawda jest jednak taka, że tera ma być gra prosta, miła i przyjemna i najlepiej na 10, 15 godz. więc wuj z naszych rozważań, bo kto to kupi.

Są gry dłuższe, są gry trudniejsze. Tyle, że GSC się raczej na coś takiego nie rzuci.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Mito w 24 Maj 2016, 21:28

Gdyby gra mnie zauroczyła np. fabułą lub smaczkami różnymi, to nie miałbym nic przeciwko przejścia jej z jednym zestawem uzbrojenia. Właśnie dlatego uwielbiam w stalkerze żonglować spluwami tak, żeby każda była inna - bo nie ma mnie zbytnio co innego zachwycić :E.

Pozwólcie, że wtrącę odnośnie oręża tu swoje trzy grosze - moim zdaniem, broń powinna mieć dwa parametry "wytrzymałościowe": zabrudzenie i stan ogólny. Zabrudzenie powinno się zwiększać po troszku w miarę noszenia broni, a wszelkie czołganie się lub przebieganie przez krzaczory z wyciągniętą spluwą powinno zwiększać je w dość dużym tempie. Im wyższe zabrudzenie broni, tym szybciej powinna się ona (lub jej poszczególne elementy) zużywać. Oczywiście powinny być dostępne wszelkich rodzajów zestawy i zestawiki do czyszczenia broni, ale naprawa broni powinna polegać na rozebraniu jej i wymianie najbardziej zjechanych elementów lub oddaniu w tym samym celu dla jakiegoś lokalnego majstra. Myślę, że zarówno części wymienne (chociaż możliwe do znalezienia w terenie), jak i usługi majstrowe powinny mieć odpowiednią cenę, tzn. taką, żeby gracze woleli jednak czasem użyć tego wyciora :P.
Do tego wystarczy wziąć jeszcze pod uwagę to, że niezależnie od tego, jak zakonserwowana by nie była, broń palna jednak się po trochu zużywa, jeżeli się z niej strzela. Nie jest to taka masakryczna szybkość, jak w dotychczas wydanych Stalkerach, no karabin powinien bez problemu wystrzelać przynajmniej parę tysięcy pestek przed koniecznością naprawy.
Chętnie też bym zobaczył efekty rozgrzania się spluwy, jak np. dymiące łoże kałacha po wystrzelaniu dwóch magazynków. Być może też skutki zetknięcia się rozgrzanego karabinu z wodą, znaczy jakieś uszkodzenia.
Oczywiście ucieszyłbym się na widok na prawdę wielkiej różnorodności wyposażenia, nawet jeśli miałbym znajdować je bardzo rzadko. Może jakaś broń historyczna?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Rupson w 18 Sie 2016, 08:33

Universal napisał(a):Nie o to chodziło. Inaczej: z jednym zestawem broni, np. kałachem i makarowem. Lepiej? Mi by jeden kałach przez całą grę nie przeszkadzał.

Nikt ci nie broni przez całą grę chodzić z jednym kitem. Ja osobiście jestem kolekcjonerem: zbieram każdą broń jaka wpadnie mi łapsko i chowam w schowku dlatego w takiego stalkera chyba nawet bym nie zagrał.
Rupson
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 17 Sie 2016, 12:30
Ostatnio był: 18 Sie 2016, 12:35
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Universal w 18 Sie 2016, 09:21

Czyli broń jest głównym kryterium? Błagam... Poza tym nie o to tam chodziło, zerknij z łaski swojej parę postów wcześniej, do źródła wątku o broni w S2. Pokrótce szło o zużywanie się sprzętu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez trolololo w 18 Sie 2016, 12:08

Mi by bardzo zależało na mechanice jak z MISERY. Mamy broń, którą stałe ulepszamy, i dbamy o nią, np. Smarujemy ją, czyścimy szmatą, itp., A do mechanika idziemy jak coś za bardzo się uszkodzi, i wytarcie brudu playboyem nie pomoże. Ja CS przeszedłem z jednym kałachem, stałe ulepszamy pod niezawodność, i celność, i mi to wystarczyło. Nawet trochę klimatyczne to było.
W ogóle to piszecie jakby S2 miałby się kiedykolwiek pojawić. :tm:
Trochę się boję że z S2 będzie jak z HL3, gracze będą mieli zbyt duże oczekiwania, i po prostu twórcy jej nie wydadzą, w obawie o stratę wizerunku, to nie mogłaby być po prostu bardzo dobra gra, a taka w której klimat niszczył ci (wstaw coś mocnego). Jednak może to tylko taka moja paranoja... Mam nadzieję że tylko.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez PainChiller w 18 Sie 2016, 20:33

Wystarczy mi aby Stalker pozostał "Prawdziwym" Stalkerem, tym którego pokochałem, bo jak by zrobili z nim to co Bugthesda zrobiła z falloutem, to bym im nie wybaczył...
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Adik w 22 Sie 2016, 23:36

Nowe screeny z S.T.A.L.K.E.R 2, wcześniej ich nie widziałem. Podziwiajmy i płaczmy :( A może jednak S2 będzie.
http://imgur.com/a/KeEky
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit

Za ten post Adik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: Wczoraj, 08:50
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Leo0502 w 23 Sie 2016, 00:11

Wygląda, jakby ktoś poprawił tekstury w Stalkerze ---> Widać, że to Stalker, klimat zachowany ---> Jest dobrze... Znaczy było... [*]
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości