S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Macieyerk w 13 Sie 2010, 22:54

Z tego co się dowiedziałem Stalker 2 jest w produkcji i ,że premiera gdzieś 2012 roku oraz to ,że będzie produkcją multiplatformową w skrócie będzie na PC i prawdobodobnie na X360 i PS3.Co o tym sądzicie.

PS. http://www.gsc-game.com/ link do źródła

oraz

http://stalker.pl/index.php/2010/08/13/ ... wiedziany/
AMD Phenom II X2 545-2GB DDR3 1333mhz,Gigabyte MA790XT-UD4P-Sapphire ATI HD5850 Extreme-Samsung SpinPoint F3 500GB+Seagate Barracuda 12 500GB w Raid 0-Napęd Samsung SH-S223C-Chieftec 500W CTG-80P-Obudowa Cooler Master Elite 430.PS3 Slim 250GB ,XBOX 360 Xenon 20GB

Za ten post Macieyerk otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alvarin, maks98, Wstrząs, Mruk.
Awatar użytkownika
Macieyerk
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 11 Paź 2008, 08:12
Ostatnio był: 07 Kwi 2016, 00:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez djcycu w 13 Sie 2010, 23:00

No wreszcie jakaś wiarygodna informacja na temat dwójeczki :) No cóż... pozostało czekać na zwiastuny no i na to co pociągnie nową odsłonę. Napewno będzie to lekko dopieszczony X-Ray ale co nam zaoferuje?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive klawisz, Vorox, Majcher.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez Alvarin w 13 Sie 2010, 23:03

Miło:))) Oby tylko nie powtórzyła sie sytuacja z wydaniem soCa i kilkuletnią obsuwą... No i muszę Cie trochę zgasić... wiem, żę to mało prawdopodobne i w sumie od jakiegoś czasu widać powrót wydawców do PC, ale... nie wypisali konkretnych platform, więc mimo, że szansa wydania stalkera tylko na konsole jest prawie równa 0, to konkretnie nie wiadomo co jest w planach:( Drugi smut jest taki, że ukonsolowienie stalkera pociągnie prawie na pewno znaczne uproszczenia w rozgrywce i samym gameplayu... stalker na kompie jest jednym z najtrudniejszych FPSów, a trzeba by przystosować poziom trudności nie tylko do poziomu graczy konsolowych, to jeszcze do możliwości pada...

A co do X-raya - 2 w tytule zobowiązuje. Powinien pojawić sie nowy silnik, zwłaszcza, że stary jest... no włąśnie - stary.

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez jaras76 w 13 Sie 2010, 23:08

Jedno mnie ciekawi:jaką historię będzie opowiadał bo już znamy zdarzenia rok przed i po stakerze.Może teraz poznamy historię świadomości i monolitu,tylko obawiam się jednego że twórcy zachęceni szybkim zyskiem rozmienią potenciał stalkera na drobne. Obym się mylił,pożyjemy zobaczymy,pewnie dużo pomysłów zaczerpnięte będzie z modów.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez djcycu w 13 Sie 2010, 23:12

Stary X-Ray to klasyk więc może być :) Nowe shadery + ładniejsze teksturki mogą naprawdę wiele. Poza tym wali mnie to czy wyjdzie na konsole czy nie... Wolę grać na PC bo gra się lepiej. Pamiętam stare dzieje kiedy grałem na Padzie w Medal of Honor... Noż masakra... Zero wyczucia i zero klimatu akcji. Wolę zdecydowanie PC :) Myślę że obsuwy nie będzie. Dopiero zapowiedzieli że będą robić. Po jakichś 3 lub 5 miesiącach powinny pojawić się pierwsze screeny i może lekka odsłona fabuły. Po połowie roku może zobaczymy ubogi trailer a po 2 latach gotową grę. Oby tylko udaną :)

Jaras: Akcja będzie dziać się zaraz po zniszczeniu Świadomości Z. Napewno będziemy próbowali razem ze Striełokiem rozwikłać zagadkę zony. Możliwe że pokierujemy Striełokiem w czasach zanim znany nam major przybył w okolice Prypeci. Myślę że Striełok odwiedzi niejedno laboratorium i stoczy bój z nie jedną nową i nieznaną zbytnio frakcją.
Ostatnio edytowany przez djcycu, 13 Sie 2010, 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Karabinier54.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez yaccozi w 13 Sie 2010, 23:13

Hura! Jednak, mimo faktu, że jestem posiadaczem konsoli PS3, to martwi mnie fakt, że gra może pojawić się na konsole. Nie ma co ukrywać, zazwyczaj gry na konsole są zdecydowanie upraszczane, tzn. jest mniej funkcji oraz niższy poziom trudności gry. Ale i tak za nic nie spodziewałem się, że dzisiaj zostanie ogłoszona tak dobra wiadomość.
I'll use my mistakes against my enemies!
Awatar użytkownika
yaccozi
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 22 Lip 2010, 15:34
Ostatnio był: 22 Gru 2010, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez Alvarin w 13 Sie 2010, 23:17

w piątek trzynastego taka wiadomość:)))

niestety djcycu, ale yaccozi ma rację. Wydanie gry pecetowej na konsole w przypadku czegoś tak złożonego jak stalker to właściwie pewne wykastrowanie i uproszczenie gry.

a stary x-ray raczej się nie pojawi. Raz, że dziś jednak już nie może konkurować z najnowocześniejszymi silnikami pod żadnym względem, dwa, że chyba konsole by nie wydoiły z x-rayem...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez Wiewiórka69 w 13 Sie 2010, 23:18

Stalker 2.. pamiętam jak była premiera SHOC, ciekawe jak to będzie wszystko wyglądało. Jako że lubię tylko PC, a konsoli nie mam i za nią nie przepadam.. to tylko jedno mnie w tym momencie obchodzi, abym tą grę zobaczył na monitorze komputera..a sama grafika będzie powalająca.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez StalkerCiastek w 13 Sie 2010, 23:18

Hurrrra! Tyle czekałem na jakiegoś newsa! Wiedziałem, że na wakacje w końcu coś powiedzą. Cieszmy się bracia Stalkerzy, albowiem będzie w co grać :D . Tylko data premiery: 2012 -,-. Ale z drugiej strony skoro na zrobienie gry potrzebują prawie 3 lat (CoP wydano pod koniec 2009) to znak, że "dwójka" będzie czymś wielkim. Bo nie poświęca się tyle czasu na zrobienie paru map i misji, prawda? Jest na co czekać! Czuję, że niedługo zostaniemy poczęstowani pierwszymi obrazkami. Ale do premiery zostały niemal dwa lata. Co tu robić?
Jakieś spekulacje na temat nowej części? Fabuła, bohater? Ciekawi mnie, jak wpasują dwójkę. Przecież w jedynce zniszczyliśmy (chyba większość) zonę więc what's next? Może coś sprzed 2012. Początki eksploracji Zony? Co o tym myślicie?

Oni dopiero napisali... że zaczęli wprowadzać plan w życie, a to oznacza że na pierwsze screeny poczekamy minimum rok.

Prawdopodobnie prace trwają już jakiś czas. 2-3 miesiące temu w CDA pisali, że dwójka jest już nieoficjalnie zapowiedziana.
A, i coś czuję, że ten temat pobije rekord postów.
Ostatnio edytowany przez StalkerCiastek 13 Sie 2010, 23:24, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post StalkerCiastek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez djcycu w 13 Sie 2010, 23:20

Tyle że X-Ray oferuje więcej niż wiele :) A nikt kto Stalkera zna od dawnych lat nie chce jako plastikowego następce typu FC2.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez Wiewiórka69 w 13 Sie 2010, 23:21

Oni dopiero napisali... że zaczęli wprowadzać plan w życie, a to oznacza że na pierwsze screeny poczekamy minimum rok.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Stalker 2 w produkcji!

Postprzez Alvarin w 13 Sie 2010, 23:21

Mogą po prostu zrobić restart fabuły, wszystko od nowa. Mogą też... brrr... opuścić tereny czarnobyla i przenieść akcję do jakiegoś nowego miejsca, gdzie miała miejsce jakaś podobna w skutkach katastrofa :(

x-ray oferuje więcej niż wiele? Chyba troche za duże słowa i jednak potrzeba by silnej modyfikacji, żeby naprawdę było to widać. Ale jednak jest to chyba za ciężki silnik, żeby konsole go zadowalajaco uciągnęly. No i zbyt niestabilny. A do tego w newsie jest o Nowym silniku, co chyba zamyka ten temat. Napiszą włąsny silnik od nowa, są bogatsi w doświadczenia, więc będzie lepiej zoptymalizowany, stabilniejszy, bogatszy i łądniejszy, a przy tym wcale nie musi być cukierkowy, w końcu wiedzą co robią;]
Ostatnio edytowany przez Alvarin 13 Sie 2010, 23:25, edytowano w sumie 2 razy

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości