S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez trolololo w 30 Sie 2016, 09:47

Tak sobie myślę, że aby załatać te dziury między Cieniem a Zewem, S2 mysiałby być interquelem.
1.Klient - jego wątek rozpoczyna się już w CS, ale niewiele wiadomo, w CoP jest tego więcej, ale dalej niewiele. Mogliby dać jakieś wskazówki, aby wyaszedł z tego taki trochę G-man, nie widzi mi się aby ten wątek po prostu rozwiązać.
2. W SoCh nie ma zakończenia odpowiadającego Zewowi. W tym jedynym gdzie Striełok przeżywa, niszczy Strefę. Ale w Zewie żyje, ale Zona także istnieje. I mogliby to jakoś fajnie wyjaśnić, szczególnie że podobno protagonistą ma być właśnie Mr.Strzelec.
3. Rozwinąć wątek Lebiediewa i Susłowa jako ludzi ze Świadomości-Z.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 30 Sie 2016, 11:43

Trololo, pamiętaj jeszcze o tajemniczym kliencie i najemnikach, wynikach badań naukowców z Zewu nad oddziaływaniem Zony na ekosystem oraz tym, co przekazał Striełok IBNCSA.

PS. Nie wiem jak wy, ale ja w 4 części (S.T.A.L.K.E.R. 2 jest dla mnie tytułem dziwnym, zrzynka z Tomb raider?) chciałbym zobaczyć mapy z Zewu oraz npc( Wana, Zulusa, Kowalskiego jako stalkera oraz weteranów frakcji i wojska, którzy przeżyli w Zewiku. :D
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Universal w 30 Sie 2016, 13:41

Mapy był już opublikowane i nijak nie przypominały dotychczasowych: http://stalker.pl/2015/12/09/dokumenty- ... stalker-2/. Brakowałoby co prawda Prypeci, ale też nigdy mnie ona w grach z serii nie jarała, bo była pusta i niewykorzystana. Parę graniastosłupów udających bloki to za mało by oddać obraz opuszczonego miasta.

I niby czemu S2 to miałaby być zrzynką z TR? :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 30 Sie 2016, 14:06

No bo po iluś tam częściach Tomb Raidera utworzono Tomb Raider bez desygnatu liczbowego.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Universal w 30 Sie 2016, 15:11

Ale S2 to bardziej przypadek GTA (GTA III -> VC -> SA -> IV; CC -> CN -> ZP -> 2) niż Tomb Raidera. Tym bardziej, że TR miał tylko dwie numerowane gry (ostatnia w 1998, ostatni dodatek 2000), reszta miała podtytuły.

Zresztą nie widzę w tym niczego zdrożnego, bo zazwyczaj wiąże się to ze zmianą podejścia do gry, np. w TR z pustej seksbomby stała się płaczliwą dziewuchą która nie wiadomo po co lezie na śmierć :suchar:, a w S2 byłoby to przejście "generacyjne".
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez trolololo w 30 Sie 2016, 16:06

Na całej mapie zainteresował mnie NPC "Zombie z frakcji Czyste Niebo". A więc zapewne ten wątek będzie jakoś pociągnięty. Jeśli S2 wyjdzie :tm:. No ale w końcu SoCh :tm: powstawał ile, 4 lata?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Universal w 30 Sie 2016, 18:16

Łącznie to chyba z sześć, bo ogłoszona w 2001, wydana w 2007. Szkoda tylko, że GSC prowadzi prace (chyba, że już nie) nad Kozakami 3 (które są tak naprawdę remasterem jedynki, więc to automatycznie mniej pracy), a nie nad S2 :suchar:

Stawiam dolary przeciw orzechom, że w ciągu najbliższych pięciu lat S2 nie będzie. Jeśli kiedykolwiek. Jednak nie obraziłbym się na produkcję, która omijałaby prawo autorskie, np. z dewiacjami zamiast anomalii, z płodami zamiast artefaktów, z łowcami zamiast stalkerów itd. Bo na Czarnobyl i tajne radzieckie badania wyłączności mieć nie mogą, nie ma bata :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 31 Sie 2016, 12:12

A ja niestety podejrzewam, że wyjaśnienie wszystkich niedopowiedzeń w 3 częściach będziemy musieli sobie poznać w naszych snach, lub marzeniach. Dlaczego tak sądzę? Ponieważ najlepsze chwile GSC chyba już minęły i raczej nie wróci już do tego klimatu Cienia czy Zewu, które tak uwielbiałem. Z drugiej strony jeżeli 4 część miałoby robić jakieś inne studio, np. z Zachodu, to wolałbym już żeby Zew Prypeci był ostatnią częścią S.T.A.L.K.E.R.a, a zakończenia wymylibyśmy my, niż oglądać jakąś podróbę przygód Striełoka i majora Diegtariowa.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.

Za ten post PRZEMEK ŁOWCA otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez trolololo w 10 Wrz 2016, 18:06

Jak pisałem, wolałbym aby S2 był Interquelem. W sumie, mamy grać znanym i lubianym Strzelcem, więc może być coś o kliencie. No i można by też rozwinąć wątek CS, i tyle mi wystarczy.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 11 Wrz 2016, 12:55

Hmm Striełok został konsultantem, więc trudno będzie wyjaśnić jego powrót w pole, chyba że goście od fabuły zrobią nam historię jak z Last Light. A tak na marginesie, mogliby zrobić mapę coś jak Prypeć 1, tylko jako kompleks dowódczy z czasów ZSRR lub tajna baza Świadomości gdzie szykowali sprzęt na przejęcie świata. :D


PS.
:

Nagrałem się w King s Bounty Legenda i spodobała mi się ta cała kraina krasnoludów, wielkie przejście do podziemnego morza i prowadzącego stamtąd portalu do Demonis. Można by przerobić na socrealistyczny bunkier :E
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez trolololo w 11 Wrz 2016, 13:52

No toż ci piszę, że wolałbym aby fabuła była między SoCh, o CoP.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez HitFan w 11 Wrz 2016, 14:01

Po siedmiu latach od premiery ostatniej części na pewno nie zrobiliby czegoś mocno powiązanego, bo gra musiałaby być zrobiona od zera. W 2016 mechanika i rozmiar map ze Stalkerów wypada dość słabo...
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości