Szrama a śmierć Kła

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Szrama a śmierć Kła

Postprzez Woland w 04 Lis 2010, 20:11

Nie wiem czy ktoś to zauważył ale...

Szrama zabił Kła według Cienia...

Duch w pendrivie mówił że spotkał oddział 3 najemników.Dwóch zabili.Trzeci-snajper(A Szrama ma Vintara!) zabił Kła i uciekł.PRZEŻYŁ!A więc nie wiadomo co dalej (w myśl tej wersji-uwolnił najemników i potem Limańsk,Szpital i Elektrownia gdzie stał się jednym z wielu monolitowych zombie)
I ostatnia rzecz.Zabójca według opisu miał bliznę na twarzy (Szrama ma!) i kasztanowe oczy (tego akurat nie ma).

Jak myślicie-to on zabił?Czy Szrama miał być bohaterem w grze już w 1 części?

NOWA MYŚL!
Bagna-nie wiadomo po co miały być.Tak pisze na stronie głównej.A może usunięcie Czystego Nieba -i-zgodnie z moją teorią Szramy powoduje że nie wiadomo?Może miał być jakiś wątek z nim właśnie na bagnach?Wiem-Szrama zginął na długo przed Naznaczonym ale przecież mogło się zmienić przez ten czas a pierwotnie miałby mieć inny cel.
A co ma CN do tego?On był związany z tą frakcją przecież!
Co wy o tym myślicie?

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, Azot, ArchErR48.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Pilot w 04 Lis 2010, 20:54

Nie tylko szrama ma wintara także tajemniczy bohater który uratował striłoka. z intra za bardzo nie widać koloru oczu ale może mieć kasztanowe. reszta może być prawdą.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Woland w 04 Lis 2010, 21:07

Ale ten z intra nie przypominam sobie by miał bliznę o jakiej mówił Duch.

Choć dziwne że ten z intra występuje tylko w nim
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez djcycu w 05 Lis 2010, 01:56

Koleś to taki raczej doświadczony stalker i samotnik bo jak widać w wiosce kotów go tolerowano. Mało tego, nie zabił Striełoka bo jeśli zabił by Kła to wiedział by też o wszystkim. Cóż... Fajny temat bo sam nawet o tym już myślałem. Możliwe że chodzi o Szramę. A niebieskie oczy to może efekt niedopatrzenia twórców. Szkoda bo fajnie się to komponuje :) W Czystym Niebie w sumie Kieł żyje. Szkoda że nie mieliśmy go okazji zabić bo zapewne było by to naprawdę bombowe nawiązanie do fabuły. Zupełnie lepsze jak to całe bieganie za Striełokiem. Cóż... Wybicie Czystego Nieba? No nie róbmy z naznaczonego supermana :D Co prawda wielu zabijamy po drodze ale zadanie takie jak idź i wymorduj całą bazę ludzi z jakiegoś tam ugrupowania to po prostu nieład... Lepiej jak idzie z tobą przypuśćmy 2 gości i wtedy z każdej strony po cichu w nocy pacyfikujemy osadę. Dodatkowo chciałbym nawiązać do CoP gdzie Lebiediew a raczej jego portret wisi na ścianie w laboratorium X8 no a po zajściu w CS daje do myślenia czy dany osobnik przypadkiem od początku nie był typowym stalkerem ze świadomością i zadaniem mającym na celu ukrywanie i nie dopuszczanie do centrum zony. Poza tym cała ta frakcja wiedziała więcej niż naukowcy i wojsko i sam to nawet mówi. Nie zdziwię się jak porozmawiamy z nim w Stalker 2. Możliwe że rozmawialiśmy z nim w sterowni monolitu bo cóż... Widzieliśmy tylko hologram :) Stan laboratorium X8 był bardzo zły a więc to potwierdza że Lebiediew był pracownikiem tegoż ośrodka przed wydarzeniami znanymi z CS. Poza tym nie widzieliśmy go na filmie końcowym i nie wiemy co stało się z całą frakcją. Wiemy tylko to że zniknęła jakaś frakcja całkowicie i poszła na północ do monolitu. Czyżby to był Monolit? Czy ówczesne Czyste Niebo? Ha... Tajemnic wiele a materiały na scenariusz prześwietnej fabuły jeszcze wiele. Tak że GSC powinno się tym razem wysilić i stworzyć więcej mistyki w tej grze a nie więcej czarów i cudów Zony jak w CoP.

CIEKAWOSTKA: Lebiediew to easter egg twórców. Imiona i nazwisko to należy do konstruktora broni a dokładnie karabinu OC14 Groza.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive stalker417, Markus Grizzly, silos, Kałach.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Lucjusz w 05 Lis 2010, 12:39

Według mnie Szrama specjalnie przypomina tego najemnika z pendrive'a Ducha żeby gracze mogli się zastanawiać czy to on czy nie. Twórcy gry specjalnie dają nam do myślenia bo takie coś tworzy klimat gry. Ja będąc Szramą nie zabijałbym Kła (mam sentyment do całej grupy Striełoka) chyba żebym musiał, moim celem było powstrzymanie Striełoka a Kieł miał mnie do niego doprowadzić. Więc dla mnie to nie Szrama strzelał. Ktoś inny znowu posłał by mu kulkę bez wahania i wtedy wszystko by się zgadzało i dla niego to Szrama zabija Kła. Tak więc mamy otwartą furtkę w tej kwestii, to od nas zależy kto zabił Kła. Pełna interaktywność :wink:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Woland w 05 Lis 2010, 16:36

Szrama nie koniecznie musiał chcieć go zabić.
Wiemy o zasadzce najemników w magazynach-ale gdzie jest powiedziane jaki mieli cel?
Może (Taka teoria) Szrama zgubił ślad za Striełokiem więc chciał powiedzmy porwać mu kumpli albo co.Czemu Szrama strzelał?Nie znamy całej tej historii.Taka teoria.
Bagna-nie konieczne powiedziane jest że rozwalać całe czyste niebo.Mógłby być tylko Szrama do zabicie.Lub nawet misja pokojowa z nim :P

A ma ktoś teorię po co były mapy bagna,generatory,darkscape,warlab,martwe miasto?
Przecież dano alphę!TAM MUSI TO BYĆ!Czy jednak nie ma?Jak kończy się alpha build 1935?

PS:Ciekawostka-ten w brązowym płaszczu na okładce czystego to Szrama-a kim są pozostali?Może (ale to chyba przegięcie) nawiązanie dalsze do jedynki?Jego kumple którzy zginęli potem?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez iMattheush w 05 Lis 2010, 17:11

Build 1935 się nie kończy, gdyż nie posiada w ogóle fabuły. A co do tych map, to zostały skasowane, bo Panowie z GSC nie potrafili skomponować do fabuły udziału tych lokacji. Po prostu nie byłoby żadnych questów, ot taka eksploracja terenów, a tego byśmy (według GSC) nie chcieli...
iMattheush
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 01 Gru 2009, 17:10
Ostatnio był: 07 Paź 2021, 18:38
Miejscowość: Prypeć (Припять)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez djcycu w 07 Lis 2010, 01:11

Zasadzka w Magazynach Wojskowych? Odpowiedź czemu znajduje się na tabliczce na skrzyżowaniu i na posterunku najemników. Sprawdzając mapę w PDA odpowiedź jest prosta... Kieł wędrował do Martwego Miasta :) Prawdopodobnie chodziło o odbicie doktora albo coś w tym rodzaju. Bagna moim zdaniem to niekoniecznie sama baza Czystego Nieba. Może pierwotnie mogła być tam chata Doktora? Czy wg was te filmiki czegoś nie podpowiadają? W dalszym ciągu generatory was zastanawiają. Moim zdaniem to mapka podobna do Radaru (mały kompleks i laborka). Bardzo klimatyczna trzeba przyznać. Ale gdzie ona miała być to nie pamiętam ponieważ w alphę wiele nie pograłem. Wszystkie historyjki i tak były wymyślane przez twórców aby podtrzymać napięcie i rozbudzić naszą wyobraźnię. Cholera ci wie kto strzelał do Kła w każdym razie jeśli to Szrama to musiał mieć powód. Sam Striełok uciekając taką drogą jak w Czerwonym Lesie nie podjął się próby zabicia nas a więc? Szrama miał go powstrzymać lecz nie zabijać.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Moraw w 11 Lis 2010, 23:01

Według mnie Szrama popytał się Kła, gdzie jest Striełok, a następnie go sprzątnął (Kła) , kiedy się dowiedział co i jak... Pewnie w tych buildach byłaby odpowiedź, ale nie ma. Mamy (bądź też nie) tylko zarys fabuły. To tak samo jak w Tech-Demie Fallout 3: Van Buren Project (chcę się płakać, chlip). Tech-Demo ma zarys fabuły, a reszta należy do naszej wyobraźni. Wniosek z tego taki: "Najbardziej boimy się/popieramy to, co nam podpowie wyobraźnia".
Udanych łowów stalkerze...
Awatar użytkownika
Moraw
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 27 Sie 2010, 22:00
Ostatnio był: 03 Gru 2011, 23:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Duch97 w 10 Gru 2010, 16:40

Nie wiem nie grałem w czyste niebo ten Szrama jest podejrzany . W końcu ganiał Stierłoka więc w interesie było mu też zabicie Kła przyjaciela Stierłoka .Opisem również pasuje bądź co bądź jest podejrzany i uważam że byłby zdolny do zabicia Kła.
Image
Image
Image
Image
Powinność górą!!!!!
Awatar użytkownika
Duch97
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 12 Maj 2010, 14:04
Ostatnio był: 14 Gru 2010, 17:39
Miejscowość: Gdzieś w zonie...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez yarpen w 10 Gru 2010, 17:04

Automatycznie założyłem, że to sprawka Szramy - takie spięcie fabuł i zapętlenie gracza w historię. Tyle, że dwa pierwsze Stalkery skończyłem już dawno dawno temu, to mogę się motać, ale nie widzę żadnej nieścisłości w tym. Może czas Zagrać jeszcze raz i przypomnieć sobie całą historię zanim wyjdzie STALKER 2 ?
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Gizbarus w 20 Paź 2011, 22:40

Moraw napisał(a):Według mnie Szrama popytał się Kła, gdzie jest Striełok, a następnie go sprzątnął (Kła) , kiedy się dowiedział co i jak...


Nie mógłby popytać, bo według Ducha Kieł dostał kulkę podczas spotkania przez obu przyjaciół Strieloka grupy trzech stalkerów, 'najpewniej najemników', jak pisze Wikia. Także zapomnijmy o przepytywaniu Kła, do tego raczej nie doszło. I w sumie raczej nie przychylam się do pomysłu, że Szrama miałby zabić Kła - w końcu CS był tak dziurawy fabularnie, że sami twórcy mogli się zapętlić;)

Uwagi moderatora:

Milordowi należy się złoty kilof za odkop - doczaszkowo...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości