Szrama a śmierć Kła

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Eddy w 20 Gru 2011, 21:21

ech kiedy znajdujemy schowek w podziemiach agropromu dostajemy wiadomość od Lebiediewa o tym żeby ścigać Striełoka , a czyste niebo zajmie się Klem i Duchem . W czym więc problem ?
Awatar użytkownika
Eddy
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 08 Lis 2010, 22:22
Ostatnio był: 25 Kwi 2014, 21:19
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -7

Reklamy Google

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Junx w 20 Gru 2011, 21:30

Dla mnie to tak wygląda (przykład z wiki):

:

Dzieje Striełoka i jego drużyny:

Powstaje grupa Striełoka, która obiera sobie jedno zadanie – dotarcie do centrum Zony. Składa się ona z czterech osób:
– Striełok (głównodowodzący) – jeden z najlepszych stalkerów w Zonie,
– Duch (kamuflaż),
– Kieł (spec od elektroniki)
– Doktor (zaopatrzeniowiec)

1. Striełok, Kieł i Duch docierają do centrum Zony, nie tracąc przy tym psychiki i życia. Nie zagłębili się jednak do Sarkofagu. Wynoszą stamtąd rzadkie i cenne artefakty. Na jednym z filmików widać, jak Striełok chwali się przed Doktorem rzadkim artefaktem (prawdopodobnie Złotą Rybką). Obmyśla kolejną wyprawę do centrum.

2. W drugiej wyprawie cała trójka dociera do wnętrza Sarkofagu, gdzie natykają się na zamknięte kluczem cyfrowym drzwi. Udaje się im również dotrzeć do samego Monolitu, lecz Striełok nie zdążył wypowiedzieć życzenia (mdleje prawdopodobnie z powodu ran lub zbyt dużego napromieniowania). Na szczęście Duch i Kieł ratują go i wynoszą stamtąd.

3. Striełok leży nieprzytomny u Doktora, kurując się z choroby popromiennej. Ma już kolejne postanowienie – udać się do Monolitu samotnie.

4. Kieł wprowadza ostatnie poprawki do dekodera skonstruowanego w celu otworzenia drzwi w Sarkofagu. Wraz z Duchem udają się do hotelu w Prypeci, by go ukryć. Przed wyprawą mówią o umiejscowieniu skrytki Doktorowi, by ten przekazał te wiedzę Striełokowi.

5. Kieł i Duch wracają z Prypeci. W trakcie powrotu w pobliżu wioski natykają się na trzech bandytów. Zabijają dwóch, ale trzeci z nich (prawdopodobnie najemnik) zabija Kła z karabinu Wintar (VSS Wintorez).

6. Duch pochowuje Kła pod pomnikiem Lenina w Prypeci po czym samotnie wraca do podziemi Agropromu, aby zostawić w schowku wiadomość dla Striełoka. Następnie zatrudnia się u naukowców w Jantarze.

7. Striełok dociera samotnie do Monolitu. Zostaje jednak schwytany przez żołnierzy ochrony projektu Świadomość-Z. Zostaje poddany praniu mózgu i włączony do tajnego projektu. Jako Naznaczony powraca w trupiarce (samochodzie do przewozu agentów Świadomości-Z).

8. Ta zostaje zniszczona przez piorun. Naznaczony zdołał przeżyć, zostaje uratowany przez nieznanego stalkera i zaniesiony do Handlarza.

9. W międzyczasie Duch zostaje zabity przez Kontrolera, tuż przy wyjściu z Laboratorium X16.

10. Cierpiący po wypadku na amnezję Striełok szuka wiadomości o sobie. Po jakimś czasie odkrywa, że Duch i Kieł nie żyją.

11. Dzięki pomocy Przewodnika, spotyka się z ostatnim członkiem drużyny – Doktorem. Ten przypomina mu jego tożsamość – zdradza mu, że to on jest Striełokiem.
Striełok po raz ostatni wyrusza do centrum Zony. Po drodze wyłącza Mózgozwęglacz w Czerwonym Lesie. Dociera do Prypeci i odnajduje dekoder Kła. Udaje mu się trzeci już raz dotrzeć do Sarkofagu.


PS. Niby ma to sens, ale jak było na prawde...
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Adam w 20 Gru 2011, 21:33

W SoCu z notatek i PDA ludzi, wynika, że Duch i Kieł wracając przez Prypeć zostają zaatakowani przez dwóch Monolicierzy. Jednego zabijają, a drugi uzbrojony w Wintara zabija Kła.

Natomiast w Czystym Niebie ukryto ten fakt i Monoliciarza zastąpiono Szramą.

Kolega co posta napisał powyżej:
Opis ten wcześniej pasował do mojego, jedynie po wyjściu CN zmieniono go na najemnika ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Gizbarus w 20 Gru 2011, 21:36

Całkiem możliwe że panowie z GSC po prostu sami się zaczęli w tym gubić, albo po prostu położyli na to lachę i olali zwyczajnie temat - "A nuż fani to idioci i nie zwrócą uwagi, że coś tu nie gra".
A tak nawiasem mówiąc - cały Clear Sky jest dla mnie jakoś wyrwany totalnie z kontekstu fabularnego...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Lucjusz w 20 Gru 2011, 21:39

Nigdzie nie jest jasno napisane, że to Szrama zabił Kła. Tylko jest napisane w taki sposób, żeby gracze mogli spekulować, domyślać się czy to on czy nie bo pasuje do opisu zabójcy. Dla mnie to twórcy gry specjalnie tak zrobili, żeby można sobie było posty nabijać :wink:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Woland w 21 Gru 2011, 00:16

Adam napisał(a):W SoCu z notatek i PDA ludzi, wynika, że Duch i Kieł wracając przez Prypeć zostają zaatakowani przez dwóch Monolicierzy. Jednego zabijają, a drugi uzbrojony w Wintara zabija Kła.

Natomiast w Czystym Niebie ukryto ten fakt i Monoliciarza zastąpiono Szramą.

Kolega co posta napisał powyżej:
Opis ten wcześniej pasował do mojego, jedynie po wyjściu CN zmieniono go na najemnika ;)


Że jak?
Ja jestem niemal na 100% przekonany że zabójstwo było w magazynach wojskowych, było TRZECH NAJEMNIKÓW, snajper stał wg. Ducha jak się nie mylę... 300 metrów w ukryciu? Coś koło tego chyba mówił z nagraniu głosowym w PDA. Obu najemników zabili a trzeci- wg. mojej teorii Szrama- oddał strzał z snajperki zabijając Kła i uciekł. Duch nie sprecyzował że z Vintara. Mówił tylko o tym że zabójstwa dokonał niezidentyfikowany snajper- najemnik o kasztanowych oczach z blizną na twarzy.

Pozostaje pytanie: kto pochował Kła w Prypeci i CZEMU W PRYPECI? To absurd, przedzierać się przez niezwykle niebezpieczny Czerwony Las i Prypeć by pochować Kła pod pomnikiem Lenina (czemu tam?). Jasno jest powiedziane że to było KILKU stalkerów (był tam duch czy jacyś inni go pochowali?)
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Adam w 21 Gru 2011, 15:00

Woland, było wyraźnie w SoCu napisane. Jeszcze ktoś to ładnie sprecyzował na wikipedii, ale zmienili po wyjściu CS.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Junx w 21 Gru 2011, 15:44

Jak wcześniej napisałem:

6. Duch pochowuje Kła pod pomnikiem Lenina w Prypeci po czym samotnie wraca do podziemi Agropromu, aby zostawić w schowku wiadomość dla Striełoka. Następnie zatrudnia się u naukowców w Jantarze.


Duch pochował go samotnie i ruszył sam dalej w podróż. Nie wiemy natomiast jak to było w ramach czasowych... Wiemy, że było to po Drugiej wielkiej emisji, ale nie jest powiedziano czy po trzeciej, więc okres pomiędzy mógł być spokojny i można było w miarę bezpiecznie chodzić, przez radar mieli prototypy, więc chyba tylko oni mogli przejść przez radar, ale jak było na prawdę...
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Vidic w 08 Maj 2012, 22:26

Budząc temat chciałbym się wtrącić do dyskusji.Wszyscy zapewne domyślają się kto czy Szrama czy ktoś tam zabił kła,ale ja mam inną opcję.Zgodnie z tymi informacjami STALKER 2 który miał wyjść,miał opowiadać o tym jak słynny Striełok (czy jak tam się to pisze) przybywa do zony czy tam jego początki w zonie,według mnie były by misje związane z grupą i zapewne było by pokazane,albo wyszło by na jaw kto odpowiada za śmierć Kła.Ale na razie nie ma co liczyć na STALKERA 2
Awatar użytkownika
Vidic
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 04 Kwi 2011, 17:25
Ostatnio był: 09 Kwi 2014, 00:49
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 11

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Alchemik w 08 Maj 2012, 23:37

To nie Szrama zabił Kła. W opisie z pendraiva wynika, że co prawda najemnik miał Vintoreza, ale przecież miał też BRĄZOWE (czy tam orzechowe) oczy. A jak wszyscy pamiętają, z intro Clear sky, Szrama miał niebieskie (co w sumie jest chyba rzadkością u albinosa, ale się podobno zdarza), więc wniosek możecie wysnuć sami.
Ostatnio edytowany przez Alchemik, 09 Maj 2012, 19:23, edytowano w sumie 1 raz
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez SkullDagger w 09 Maj 2012, 09:31

A gdzie jest wogóle napisane ze kazda postać w Stalkerze musi występować dra razy. Chodzi mi o to że gość z intra który bie rze Stri...Naznaczonego nie jest zwykłym przechodniem (tudzież stalkerem), ale trza powiedzieć że autorzy niezłą zagwozdkę nam urzadzili, powinna być nagroda pienięzna za to, moze wtedy firma by nie miała problemów:)
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Szrama a śmierć Kła

Postprzez Markus Grizzly w 15 Maj 2012, 18:32

Człowiek w brązowym płaszczu bandytów i wintorezem, który ratuje Striełoka na początku CC to Lis - ten którego ratujemy w Kordonie przez sforą psów. Mówi nam o tym Sidorowicz.
Wydaje mi się, że banda, która dorwała Kła to zwykli, bliżej nieznani najemnicy. Fakt, że jeden z nich używał wintoreza, to celowy chwyt twórców, by narosły wątpliwości(których jest w CN TROCHĘ za dużo :) )
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości