Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Powinność
150
20%
Wolność
76
10%
Bandyci
283
37%
Monolit
113
15%
Wojsko
77
10%
Czyste Niebo
10
1%
Naukowcy
17
2%
Najemnicy
43
6%
 
Razem głosów : 769

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Monoliciarz234 w 06 Lis 2015, 17:34

Canthir napisał(a):Wolność - banda niebezpiecznych anarchistów na usługach wywiadów zachodnich mocarstw. Rozprzestrzeniają szkodliwe twory Zony, nie rozumieją zagrożenia płynącego z niej i co gorsza strzelają do mnie. Przez brak hierarchii i zorganizowania więcej szkodzą niźli mogą pomóc w odkrywaniu tajemnic Zony.

Najemnicy - wredne skurkowańce mające na rękach krew wielu dzielnych Stalkerów, chroniący mrocznych tajemnic Zony i jej twórców, konszachtujący z Monolitem. Denerwujący, bo dobrze wyposażeni i nawet nieźle wyszkoleni. Poza tym wrednie żerowali na nieświadomości naukowców.

Bandyci - tak jak Zona jest czyrakiem na ciele Ziemii tak oni są czyrakiem Zony. Żerują na Stalkerach, rabują i mordują jak popadnie...


ha, nienawidze powinność, ludzie oni to trupiciele!!!
Awatar użytkownika
Monoliciarz234
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 06 Lis 2015, 16:41
Ostatnio był: 08 Lis 2015, 15:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: -3

Reklamy Google

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez CSMutanthunter w 22 Sty 2016, 17:33

1.Bandyci - Jak sama nazwa wskazuje,zwykły chłam,który żeruje na innych stalkerach, rabując ich, zabijając i pobierając haracze. Poza tym są słabo wyposażeni. Zawsze gdy spotykam ich w grze, nie certolę się zbytnio i od razu sieję do nich z automatu.

2. Najemnicy - Kolejna grupa cwaniaków,którzy dla zysku są w stanie posunąć się do najgorszych rzeczy. Może i nie są najgorzej wyposażeni, ale i tak bym do nich nie dołączył, nie mój klimat.

3.Wolność - Wyjątkowo trudny przypadek, przejawia się brakiem dyscypliny, chęcią wyzwolenia Zony i udostępnienia jej światu. Biorąc pod uwagę ilość niebezpieczeństw,jakie ona za sobą niesie, począwszy od promieniowania, przez anomalie, a skończywszy na krwiożerczych mutantach, nie pozostaje mi nic innego jak określenie ich planów jako idiotycznych. Moją wyjątkową niechęć do nich dopełnia jeszcze fakt,że są to anarchiści.

P.S. W razie gdyby komuś strzeliło wyładowanie psioniczne do głowy, by wypić mi kozaka za określenie frakcji Wolność jako 'anarchiści', zapraszam w grze S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo do przespacerowania się po ich bazie. Na ścianie, w jednym z budynków widnieje odpowiedni znak, jeśli to nie pomoże, wystarczy wejść na S.T.A.L.K.E.R. wikipedię i poczytać o owym ugrupowaniu ;)
CSMutanthunter
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 18 Sty 2016, 20:21
Ostatnio był: 30 Sty 2016, 15:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez PainChiller w 22 Sty 2016, 18:49

:arrowu: Nie wypiję, ale napiszę posta bo MUSZĘ się dopitolić - u Wolności nie ma mowy o Anarchii, wystarczy fakt że mają przywódce, każdy oddział ma dowódce, a to że znak taki ktoś namalował to bardzo chu... znaczy się Beznadziejny argument :/

Sorry za offtop... nie bijcie
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Tajemniczy w 22 Sty 2016, 22:36

Ma rację Pain. Już bardziej anarchistami są renegaci albo samotnicy tam jest kompletna samowolka nie ma dowódcy i robisz co chcesz i przyjaźnisz się z kim chcesz.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez PMG w 24 Sty 2016, 20:19

Obie frakcje to swego rodzaju kontrasty - "Powinność" to maksimum powagi, niepodważalna hierarchia i dyscyplina, a to wszystko regulowane przez sztywne kodeksy i zasady. A "Wolność"? Oni od samego początku kojarzyli mi się bardziej z jakimś prostym, acz zgranym klanem zrzeszającym osoby o podobnym podejściu do świata Zony (nawet nie ideologii - podejściu!). A ich "anarchistyczna" otoczka to... w sumie nie wiem po co ona jest. Chyba tylko po to, aby podkreślić ten właśnie kontrast, na zasadzie "patrzcie, jacy jesteśmy wyluzowani! Nie to co "Powinność"! Gdyby nie było tej otoczki i symboliki, to ta frakcja byłaby moim zdaniem o wiele bardziej przekonująca i poważniej traktowana. Wolnościowa anarchia kończy się na "a w kółeczku" smarowanym na ścianach i EWENTUALNIE antyrządowym podejściu. I co dalej? Nic. Bo i tak największymi anarchistami są samotnicy/bandyci i reszta tych, których nie interesuje zabijanie własnej indywidualności w imię mundurka i kodeksów.

Moja teoria jest taka, że wolnościowa anarchia to tylko pozostałość po ich nieco bardziej "bandyckiej" postaci, którą można podziwiać w buildach. W buildzie 2205, w Rostoku można spotkać grupę "Wolności", która walczy z... naukowcami! Nietrudno się domyślić, że później zieloni zostali wymienieni na najemników Wilczarza. Dowodzi to jednak, że w pierwotnie "Wolność" miała mieć nieco inne, jeszcze bardziej antyrządowe założenia, które nie przeszkadzały im w atakowaniu z pozoru bezbronnych naukowców (jakby nie patrzeć - rządowych wysłanników). A w oryginalnej grze "Wolność" jest do jajogłowych nastawiona przyjaźnie albo przynajmniej neutralnie i bardziej kojarzy się z samozwańczymi ekologami, niż z wojownikami wyzwalającymi Zonę spod jarzma niedobrego systemu.

CSMutanthunter napisał(a):P.S. W razie gdyby komuś strzeliło wyładowanie psioniczne do głowy, by wypić mi kozaka za określenie frakcji Wolność jako 'anarchiści', zapraszam w grze S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo do przespacerowania się po ich bazie. Na ścianie, w jednym z budynków widnieje odpowiedni znak, jeśli to nie pomoże, wystarczy wejść na S.T.A.L.K.E.R. wikipedię i poczytać o owym ugrupowaniu ;)


Nie wiem, czy Wikipedia to najbardziej wiarygodne źródło informacji o grze, której uniwersum jest tak dynamiczne i rozległe, że nawet sami fani mają trudność z ogarnięciem niektórych jego elementów (poglądów (anty)politycznych "Wolności" na przykład ;) ). A co do symboliki na ścianach, to nie wiązałbym jej z faktycznymi ideami, które kierują przedstawicielami tej frakcji. Dowody przytoczyli już panowie wyżej, więc nie będę wymieniał.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez CosiuPL w 18 Mar 2016, 23:31

Wszystkie. HEIL MONOLITH!
Kto zadziera z elitą ten nakryje się pytą.
Awatar użytkownika
CosiuPL
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 29 Gru 2012, 19:09
Ostatnio był: 12 Lis 2016, 19:52
Miejscowość: Gdzieś w krzaku
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -3

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez STALKER ZERO w 19 Mar 2016, 00:55

Której frakcji nie lubię?
1.Najbardziej Monolitu, świry ze zwęglonymi mózgami, ogólnie nie lubię fanatyzmu religijnego a tu proszę, ekstremiści Zony
2. Powinność, co tu dużo gadać, zaściankowi idioci, którzy próbują zniszczyć twór, którego nie rozumieją, nadal się dziwie, że w ogóle oni istnieli w Zonie...
3. Bandyci, gdyby to byli "kapitaliści" Zony to bym ich lubił, ale to zwykłe szumowiny bez honoru
4. Najemnicy, w sumie nie ma co się do nich przyczepić, ludzie, którzy próbują zarobić, ale niestety czasem czyimś kosztem
5. Wolność, ich lubię, wyluzowani goście, którzy starają się pomagać w miarę innym
6. Zwykli Stalkerzy, tu nie ma co się przyczepić, mieszanina szumowin (zdarzają się, ale najczęściej dołączają do Bandytów) i zwykłych ludzi, którzy ugrzęźli w Zonie lub przybyli zaznać przygody
7. Czyste Niebo, moja ulubiona frakcja, ludzie próbujący zbadać Zonę i żyć z nią w harmonii, sumie to się zastanawiam dlaczego nie było ich w Cieniu i w Zewie Prypeci przecież nie wszyscy zginęli a wiki podaje tylko tych najważniejszych przedstawicieli, byli jeszcze zwykli "żołnierze", którzy mogli by odbudować frakcję lub zrobić jakąś nową tajemniczą, heh ciekawy materiał na frakcje do Stalkera 2.
Awatar użytkownika
STALKER ZERO
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 01 Lip 2012, 12:54
Ostatnio był: 08 Cze 2019, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 1

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Kappa w 13 Kwi 2016, 16:37

Najbardziej nie lubię bandytów i renegatów,raczej nie trzeba tłumaczyć :)
Kappa
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 13 Kwi 2016, 16:00
Ostatnio był: 24 Sie 2016, 22:16
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez czerwo w 04 Cze 2016, 16:06

Nie cierpie bandytów bo to recydywiści i CHAMY. :mad:
Awatar użytkownika
czerwo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 03 Cze 2016, 20:34
Ostatnio był: 18 Maj 2021, 23:23
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez fabixs12 w 04 Cze 2016, 19:44

Ja nie lubię monolitu zawsze mnie wkurzali.
fabixs12
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 26 Mar 2016, 11:54
Ostatnio był: 10 Mar 2017, 16:33
Miejscowość: szczecin
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 1

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Mruk w 13 Cze 2016, 20:53

Ja tam najbardziej nie lubie monolitu, atakują cię zawsze gdy tylko Ciebie zobaczą.
(nie to co najemnicy nie wchodzisz im w droge, nic do ciebie nie mają)

NO Ii bandyci, którzy po pewnym czasie są meczący, nawet dobrze zarobić na nich nie można :/
Ostatnio edytowany przez Mruk, 09 Lis 2020, 17:43, edytowano w sumie 1 raz
ı̣ǝsuǝʇ opǝ

Za ten post Mruk otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA, Vaksik.
Awatar użytkownika
Mruk
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 12 Cze 2016, 21:45
Ostatnio był: 10 Sie 2022, 22:49
Miejscowość: Blüdhaven
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 20

Re: Której frakcji najbardziej nie lubisz?

Postprzez Kowal Stalker w 15 Cze 2016, 15:17

Wolność-Banda anarchistów próbujących pokazać światu że zona jest dobra co jest bzdurą nigdy ich niepopierałem jednak wielu z nich to w porządku kolesie.
Powinność-Wielu z nich to weterani Wojska. Założono ją z przyczyny naprawde niskiej skuteczności oraz braku działania wojskowych. Chcą zniszczyć żonę aby ratować świat co naprawde jest dość szlachetne . Posiadają chyba najnowocześniejszy sprzęt.
Czyste Niebo-Grupa Naukowców próbujących badaniami zapobiegać katastrofy zony słabo wyposażeni i słabo wyszkoleni jednak mają siłę np. poprzez zdobycie Limańska i prawie udana próba zabójstwa Największego Kozaka zony: STRIEŁOKA. Szanuje
Wojsko-Zwykłe wojsko mają rozkazy próbują je wykonać zwykle jednak najczęściej wychodzi im to pokracznie.Często znajduje tam spoko ludzi. Rozumiem ich mają rozkazy chyba nikt niechce być oskarżany o dezarcje.
Naukowcy-Jajogłowi badają zone w sumie nic do nich niemam zwykli naukowcy.
Bandyci-Szumowiny,gnoje,podludzie nigdy ich nie popierałem nie dość że zarabiają kogoś nieszczęściem to jeszcze bez wachania dostaniesz kulkę.
Monolit- stalkerzy którym wyprano mózg niemyślący fanatycy jedni z najbardziej ciekawych frakcji. Jednak na pewno nie popieram ich no co tu popierać.
Najemnicy-Co tu gadać zwykli ludzie chcący dużo zarobić. Świetnie przeszkoleni.
Kowal Stalker
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 01 Cze 2016, 16:22
Ostatnio był: 06 Sie 2017, 22:59
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości