Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Adam w 05 Sie 2011, 15:38

MaCy napisał(a):Słyszał ktoś z was o "Czarnym Stalkerze"? W jednej z rozmów w Sotc, można dowiedzieć się, że krąży po Zonie i jest straszny. Szuka obozów w gęstwinach, a gdy taki znajdzie, zakrada się, wkłada rękę do namiotu i ochrypłym głosem prosi o wodę.

W Sotc opowiada to szeptem jeden ze Stalkerów przy ognisku do towarzyszy.

Prócz tej jednej opowieści nie znalazłem o nim żadnej wzmianki.



Dałoby radę załatwić tą kwestię dialogową?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez StrielokXD w 30 Mar 2013, 02:51

Oczywiście hardkorowiec z Zony Striełok!!! przelaz skurczybyk przez Mózgozwęglacza... oraz jego funfel bez apteczkowy Duch...
Jeśli to czytasz znaczy że JE**EM posta :DD

Za ten post StrielokXD otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Voldi, Gość, X2stalker2X.
Awatar użytkownika
StrielokXD
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 27 Mar 2013, 16:00
Ostatnio był: 09 Maj 2013, 18:49
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: -7

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez StalkerCell w 30 Mar 2013, 12:03

Według mnie na status legendy zasługuje... Dziki Napr! Tak, Dziki Napr. W CS był Stalkerem, ale miał konszachty z Bandytami... I najprawdopodobniej jest przywódcą Bandytów w ShoC, który przybrał sobię ksywę Dzik. Ale to tylko moja teoria.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Pangia w 30 Mar 2013, 13:23

StalkerCell napisał(a): najprawdopodobniej jest przywódcą Bandytów w ShoC, który przybrał sobię ksywę Dzik. Ale to tylko moja teoria.

W dodatku błędna - przywódcą bandytów w SoC jest barman bandytów w CS - Borow (nawet chyba pojawia się gdzieś nazwisko Borow w Cieniu Czarnobyla, ale głowy sobie uciąć nie dam)
No znowu spieprzyłem BBCode od cytatu :/
Ostatnio edytowany przez Pangia, 30 Mar 2013, 17:04, edytowano w sumie 1 raz
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Piłat w 30 Mar 2013, 13:29

Mylisz się. Dziki Napr był zwykłym Samotnikiem, który nie dość, że nie miał konszachtów z Bandytami, to tak naprawdę szczerze ich nienawidził. W jednej z rozmów z nim można dowiedzieć się że kombinuje jak pozbyć się bandziorów z Wysypiska i wyzwolić Kopaczy spod ich jarzma.

Dzik (przywódca Bandytów w SoC), w CN siedzi spokojnie w bandyckim barze w Hangarze i konspiruje za plecami Jogi, zazdroszcząc mu władzy i wpływów.

A skoro już o Jodze mowa, to uważam, że jest to jedna z najbardziej wyrazistych i najciekawszych postaci z całej serii. Charyzmatyczny, bezwzględny bandyta-filozof, który żelazną ręką rządził bandziorami i Kopaczami na Wysypisku. Jego sentencje, podejście do życia, do sytuacji w Zonie przemawiały do mnie zupełnie. W odróżnieniu od innych frakcyjnych liderów, Joga nie owijał w bawełnę, nie mydlił oczu, nie używał gładkich słów, aby wywyższyć swoją "jedyną i słuszną ideologię" ponad inne. Joga nazywał rzeczy po imieniu. Bezpośredni, bezczelny, bezkarny. Jedyny Bandyta w Zonie z którym się liczono. Niestety jego postać jest po prostu niedoceniana...
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Pilot w 30 Mar 2013, 13:43

W Janowie kiedy wykonamy misję dla Trapera z burerami to zwykli stalkerzy zapytani ''co nowego w zonie''
opowiadają o jakimś stalkerze wyższym odrobinę od nas oraz który zawsze przy sobie nosi granatnik.
Zapewne to wzbogacona historia o Majorze(co dziwne Major nie ma żadnej ksywki-przykrywki, wszyscy zwracają się do niego per ''Stalkerze'') i dodatkowo sugestia jak rozprawiać się z tymi mutantami.

Nie wiem czy ktoś wspomniał ale na miano małej legendy zasługuje Lis, przecież był pogromcą chimer i z rąk jednej właśnie zginął.

Stalker z intro SHoC który przyniósł głównego bohatera do Sida.

Nie pamiętam w której części ale najprawdopodobniej w COP niektórzy zwykli stalkerzy mówili o jakiś grzybiarzach którzy nie mają przy sobie żadnej broni bo jak głoszą to ona przywołuje gniew zony.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Tormentor w 30 Mar 2013, 14:21

Na miano legendy na pewno zasługuje Przewodnik z ShoC. W parze z kultem idzie tajemniczość co bardzo mi się podoba. Właśnie tak powinien wyglądać dla mnie stalker. Owiany legendą za sprawą stażu i dokonań jednocześnie stojący gdzieś zawsze z boku, o zagadkowej charakterystyce. Będącym jednocześnie tematem plotek czy innych opowieści. Według mnie takie aspekty przekładają się na status legendy.

Oczywiście Striełoki i inne Diegtariewy również, ale po co pisać ciągle o tym samym.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Adam w 30 Mar 2013, 16:20

Ja osobiście mogę dołączyć do legend na przykład Czechowa i Lingowa, założycieli Wolności. Według opowieści Czechowa, Lingow był spoko gościem, ale później dał się przekupić i Współzałożyciel Zielonych upadł bardzo nisko.

Większość legend i legendarnych stalkerów występuje w Czystym Niebie. Na logikę, skoro wtedy byli (na przykład zaczynali swoją przygodę, albo już byli w miarę doświadczeni) i w następnych częściach są, to nie da się ukryć, że ich tu wpisujemy ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez silos w 30 Mar 2013, 16:35

A Lebiediew? Ludzie on założył frakcje składającą się z byłych naukowców.Wiedział z Tyczkowem więcej o Zonie niż Sacharow,Striełok czy ktokolwiek inny.Kiedyś na forum ktoś napisał,że to Lebiediew jest chologramem z którym gadamy w Cieniu o świadomości-Z.Możemy snuć tylko przypuszczenia ale przypominam wam o tym,że jego zdjęcie wisi w x-8 w Prypeci.Może twórcy mieli co do niego plany tymbardziej,że nic nie wiemy co się z nim stało po emisji która nastała w czasie szturmu na CEJ.Może w przyszłych Stalkerach(wierze,że bedzie następna część Stalkera) okaże się,że to on stworzył świadomość-Z czy coś.Tymbardziej,żę jak wynosimy te papiery w Cop(przepraszam was ale nie pamiętam jakie chyba o obiekcie 62)to na końcu jest podpis Lebiediewa.Pomyślcie nad ta postacią.
Awatar użytkownika
silos
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 12 Lut 2013, 18:05
Ostatnio był: 13 Cze 2015, 23:14
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Pangia w 30 Mar 2013, 17:11

Pilot napisał(a):Stalker z intro SHoC który przyniósł głównego bohatera do Sida.

Publicznie się nie pokazuje, bo jest rudy :P
A co do legend to pewnie już pojawił się Leśnik z CS - naprawdę ciekawa postać, chyba jedyna pozostałość z planów GSC co do następcy Cienia Czarnobyla (na różnych rysunkach pojawia się budynek przypominający nieco kapliczkę, w którym miał przebywać Leśnik - tyle że wtedy inaczej się nazywał, mianowicie Kartograf). Trochę szkoda, że CS tak skończyło, jak skończyło - gdyby GSC jak zwykle nie obcinało najlepszych pomysłów, mogłaby wyjść z tego naprawdę fajna gra, być może lepsza nawet od tego, co można by osiągnąć z połączeń różnych buildów Cienia Czarnobyla.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Meesh w 30 Mar 2013, 18:45

wspominał już ktoś Siemieckiego?
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Legendy, Legendarni Stalkerzy itp.

Postprzez Gorik w 30 Mar 2013, 18:48

Nazwisko wzbudza u mnie skojarzenia z czasami kozaków i naszego małego rycerza, ale to chyba nie to :D
Piękno zbawi świat
Awatar użytkownika
Gorik
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 26 Lut 2012, 17:43
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 20:11
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 33

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości