Miejsca od których ciarki chodzą

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Vano w 01 Lip 2013, 22:54

Agroprom w (jeżeli się mylę , poprawcie mnie) SoC . Pierwsze starcie z kontrolerem dla każdego chyba było szokiem :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Vano
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 01 Lip 2013, 22:15
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 15:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Menfis Stalker w 05 Lip 2013, 10:00

Jak dla mnie to: Cień Czarnobyla - X18, X16, Podziemia Agropromu... Czyste Niebo - Czerwony Las, Jantar (ale tylko w nocy!) i Wioska Pijawek... Zew Prypeci - X8 (Nie wiem dlaczego, ale panicznie się bałem ;_;), Fabryka Jupiter (Naprawdę straszne miejsce, jak dla mnie).
Awatar użytkownika
Menfis Stalker
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Cze 2013, 18:24
Ostatnio był: 03 Paź 2013, 13:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Aramish w 09 Sty 2014, 23:42

Wygrzebany

Dla mnie najbardziej przerażającym miejscem będzie już na zawsze X18. Grając w środku nocy na porządnych słuchawkach, można dostać niezłej schizy. Te dźwięki gdzieś w głębi korytarzy. Te wciąż pojawiające się poltergeistery. Cudnie zrobiona lokacja, i bardzo dobrze przemyślana. Tu jakiś pojemnik do ciebie frunie, zaraz za rogiem słychać snorka (dygresja - w takich sytuacjach najlepiej jest zapolować na ścierwo nożem, szczególnie jak zostało 30 naboi do AK), zwłoki pracowników jakby nie zdążyli się ukryć - miodzio!
No, i ten piękny koleżka na samych dole...
Nie ma drugiego takiego miejsca. Przynajmniej według mojej opinii.
"Domięśniowa iniekcja ołowiu działa zawsze uspokajająco"

Inżynier to ktoś, kto robi coś, z niczego. Zatem jestem inżynierem! I Bóg jest.
Tylko ja jestem inżynierem środowiska, a Bóg Inżynierem Światów...
Awatar użytkownika
Aramish
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 09 Sty 2014, 21:26
Ostatnio był: 26 Gru 2014, 11:29
Miejscowość: Wieś stołeczna Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez CrosSs w 10 Sty 2014, 07:52

Dla mnie takim miejscem była fabryka Jupiter i wszystkie podziemia. Ta ostrożność i strach że zaraz może coś wyskoczyć :D
Udanych łowów Stalkerze .
Awatar użytkownika
CrosSs
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 08 Sty 2012, 19:08
Ostatnio był: 21 Sie 2022, 16:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 9

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Szagart w 10 Sty 2014, 07:56

Jak dla mnie X8 w CoP, ten płacz, dziwne dźwięki i te niepokojące "hi hi hi' zza ścian i nigdy nie wiadomo co zaraz pojawi się za plecami... co do CS to Czerwony Las nocą, pijawki, psi-czarnobylce i jeszcze snorki. W SoC nie grałem.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez brudne niebo w 09 Kwi 2014, 10:08

Podziemia są straszne we wszystkich częściach, ale tylko jak się wchodzi pierwszy raz. Potem się już tak nie trzęsiesz jak wiesz co będzie za rogiem . Ale z wejściem do X18 w SoC zbierałem się chyba z pół godziny, a i tak po chwili uciekłem od samych odgłosów .
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Ardas w 17 Kwi 2014, 18:03

Wszystkie laboratoria w zonie oraz agroprom. Poza tym, większość zony nocą. Te dźwięki napędzające klimat.
Ardas


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Koaros w 05 Gru 2014, 20:43

Zawsze czytając fora o grach i widząc takie tematy myślałem: ''Co? Straszne miejsca, w grze? Nieee, to na mnie nie działa.'' Nigdy też nie bałem się creepypast oraz horrorów, spokojnie w nocy wychodziłem przy nich po napój na drugi koniec mieszkania. Jednak w X8 w Prypeci było zupełnie inaczej. W grze była noc, w rzeczywistości także dochodziła godzina zerowa. Zazwyczaj zbierałem tylko dokument, przy którym słychać było płacz dziecka. Tym razem postanowiłem poszukać głębiej. Będąc przy generatorze tęczy, zaniepokoiłem się troszkę, gdyż byłem w polu widzenia poltergeista, mimo iż nigdzie nie mogłem go znaleźć.Tuż przed punktem kulminacyjnym wybiła północ. Powoli wycofywałem się z jakiegoś pokoiku w X8, po czym nastąpił szereg przyprawiających o dreszcze akcji; gdy tylko odwróciłem się, potknąłem się o jakąś beczkę, patrząc przy tym w oczy cholernemu kontrolerowi, który stał jakieś 10 centymetrów ode mnie. Jednocześnie otworzyły mi się drzwi od pokoju, oraz coś mnie dotknęło (jak się później okazało był to mój pies ;_;).Wszystko to nastąpiło w ułamku sekundy, mimo że się tak nie wydaje. Zacytuję Sęka, mało nie posrałem się przy tym w gacie.

Za ten post Koaros otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA.
Awatar użytkownika
Koaros
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Gru 2014, 18:42
Ostatnio był: 12 Kwi 2018, 23:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Nieznajomy X w 06 Gru 2014, 18:46

ShoC

-Podziemia Agropromu-pijawki i ka-ka-kantrialior. Zawsze obawiałem się kontrolerów, chociaż jak pierwszy raz go tam spotkałem to byłem bardziej zdezorientowany niz wystraszony, przez chwile myślalem nawet że coś z grą jest nie tak :E
-X-16
-Teren fabryki w Jantarze po przejściu X-16 bo tam sie wtedy kontroler spawnuje
-wioska pijawek-pijawki i kontroler

CS

-Bagna (tylko nocą)
-Dolina Mroku (tylko nocą)
-Czerwony Las

CoP

-Tunel z misją dla naukowców w którym walczymy z kontrolerem i potem się tam gad zawsze spawnuje. Tego miejsca nie lubie właśnie przez kontrolerów, sam tunel jak tunel, nic ciekawego.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Kamirock994 w 27 Gru 2014, 14:40

Grałem w Czyste niebo i Cień czarnobyla. I jest kilka lokacji których się boje lub wprawiają mnie w podobny nastrój, w obu grach przeraża mnie złowrogi, pusty klimat takie wrażene że w wioskach, domach, fabrykach kiedyś tętniło życie a teraz sa tylko ruinami, pustymi domami w których wieje wiatr lub mają nowych, potwornych mieszkańców, zawsze gdy zwiedzałem takie lokacje zastanawiałem się, kto mógł w nich mieszkać, pracować, czy ci ludzie wciąż żyją?, kim ci ludzie byli?, czym sie zajmowali?.... to pytanie towarzyszy mi zawsze gdy myśle o awarii w czarnobylu i co tam teraz jest... Zawsze wtedy łapie mnie dziwne przygnębienie. Do tego panująca tam tajemnicza i złowroga muzyczka.. Pamiętam gdy pierwszy raz grałem w CCz :E jestem w wiosce kotów mam misje żeby iść i rozprawić się z bandytami w kordonie (te pierwsze zlecenie). Idę sobie, pomagam stalkerowi apteczką i ide dalej, muzyka gra, wieje wiatr i nagle takie Muczenie, czy wycie, myślałem że narobie w gacie :D. Ten nastrój towarzyszył mi przez całą gre w obu częściach, zawsze się bałem lub byłem zaniepokojony kiedy chodziłem do wcześniej mi niezbadanych lokazji, zawsze starałem się chodzić z napotkanymi stalkerami którzy szli w tą samą strone co ja, zawsze wtedy pewniej się czułem mając wsparcie paru luf w razie czego, po nocach nigdy nie chodziłem na misje samemu :E. Cały czas w nocy siedziałem ze stalkerami przy ogniskach. Pamiętam że w CCz cały tydzień przymierzałem się do pójścia na misje w laboratoriach klasy X, zawsze odpalałem gre, wychodziłem poza zasięg strzału strażników powinności w barze i gdy zobaczyłem przed sobą stado piesków..... Ostrożnie się wycofywałem :D, i przyznam się bez bicia że nigdy CCz nie przeszedłem!, nawet z modem ,,władca zony'' nie próbowałem tam wchodzić...
Czyste niebo za to przeszedłem i najbardziej sie cykałem w kordonie (ta lokacja zawsze mnie przerażała, nie wiem czemu... Niby nie ma potworów są tam sami kumple, ale jakoś dziwnie sie tam czułem), bagnie zwłaszcza w nocy i magazynach wojskowych, taki sam klimat jak w kordonie. Nie bałem się za to czerwonego lasu, w ogóle nie miałem tam pietra, najbardziej się wkurzałem na pijawy bo nie uszedłem kroku a już leciały na mnie z warczeniem :D . Mutantów, zombiech, anomalii, ludzi w obu grach też sie nie bałem, bałem się troche tego co mnie może w trasie spotkać, jaki stwór wyskoczy gdy latałem samemu, tylko jeszcze cała ta otoczka, lokacje, soundtrack wprawiały mnie w taki dziwny, niespokojny, przerażający czasami nastrój.
Podsumówując.
CCz.
Kordon, magazyny wojskowe i dolina mroku (okolice laboratoriów).
CN.
Kordon, bagna, magazyny wojskowe.

Za ten post Kamirock994 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nieznajomy X.
Kamirock994
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 27 Gru 2014, 09:36
Ostatnio był: 29 Gru 2014, 16:38
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 24 Lut 2016, 18:18

Zdecydowanie X16 i X18. Gdy pierwszy raz wyskoczył na mnie snork, wrzasnąłem tak głośno, iż chyba mnie słyszano w całym mieście. Dodatkowo wioska pijawek w SOC-u. Gdy zza płotka wyskoczyła pijawka, uciekałem aż za horyzont...
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez jedrek777 w 25 Lut 2016, 01:30

Najbardziej pamiętam x18. Jak pierwszy raz usłyszałem te ryki i chroboty z dolnych pięter to olałem sprawę i przez kilka miesięcy wałęsałem się po Zonie wykonując zadania poboczne, zwiedzając i dozbrajając się. Kiedy później schodziłem drugi raz do tego laboratorium, to zabrałem arsenał jak na dywizję Monolitu i w każdego Poltergeista waliłem ponad pół magazynka :E

Za ten post jedrek777 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA.
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość