Miejsca od których ciarki chodzą

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez kubu k w 24 Paź 2011, 23:16

Wszystkie laboratoria X. Żeby wszystkie te lokacje w każdej części miały taki sam klimat ja w SoC, czyli przerywać grę ze względu na strach, grając w nocy i mroku nocy, ze słuchawkami na uszach. Och zgrozo.... Nie raz się wystraszyłem aż głupio się przyznać :wink:
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez desmond w 26 Paź 2011, 19:37

X16. Ta ponura muzyka, ciemnica, jęki zombi i snorków.......

desmond
Wygnany z Zony

Posty: 111
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:49
Ostatnio był: 12 Sty 2015, 20:05
Miejscowość: Generatory
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Wave w 26 Paź 2011, 19:48

Gizbarus, mnie nie brakuje, fajne było "Uciekaj człowieku" czy jakoś tak a to kontroler żrący zwłoki stalkera podchodzi. Jest to w Zatonie, ale gdzie to nie powiem, tak dla smaku :P Ja się bałem Agropromu i do dziś prawie sram w portki jak chodzę po wiosce pijawek, niby wiem ,że coś będzie a tu nagle wyskakują mi w domku dwie pijawy.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Gizbarus w 26 Paź 2011, 19:51

Wave, wiem gdzie ta jaskinia, dodam tylko że niedaleko Skadowska nawet;P Ale bardziej mi chodzi o jego dźwięki, jakie wydawał choćby w CS, podczas misji w podziemiach Agropromu (zadanie fabularne dla Powinności) - ogólnie tego mi bardzo brakuje:)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez SkullDagger w 29 Paź 2011, 13:36

Dla mnie dobry klimat ma Fabryka Jupiter w ZP. Towarzyszy nam (mi bynajmniej) takie poczucie ze jeszcze nie dawno tętniło tu życie jajogłowych itp.
Bałem się tamtędy przechadzać nawet gdy byłem tam juz któryś raz.
Raz nawet grałem tam na god modzie (wiem, daje zły przykład) to też ciary miałem, choc wiem ze są tam same ślepe psy, nie wielka ich ilość z resztą, no i oddział najemników podczas misji.
Cos pięknego:)

Zaliczyć też mogę:
laboratoria, tunele, czerwony las, no i teren budowy, a właściwie cały limańsk w CSie
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez robo_pl w 30 Paź 2011, 08:06

Zdecydowanie Czerwony Las w Czystym Niebie. Ciągle czuć strach, a za drzewem może czaić się pijawka lub sfora psów. Najlepiej jest przyjść tam w nocy, aby poczuć 'urok' tego miejsca.
Awatar użytkownika
robo_pl
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 14 Lip 2011, 15:03
Ostatnio był: 16 Maj 2016, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Szpagin w 30 Paź 2011, 19:03

Heh, było, i to sporo. W Cieniu Czarnobyla najlepsze było X18, a raczej jego pierwsza połowa, czyli do zdobycia dokumentów. Od samej muzyki "ciarki chodzą", a do tego snorki (pierwsze spotkanie z tym mutantem), latające skrzynki i walka z nibyolbrzymem.
Drugie miejsce to wioska pijawek. Wstyd się przyznać, ale przez długi czas bałem się tam chodzić. Z pozoru zwykła, pusta wioska. A tu nagle słyszysz ryk i w twoją stronę pędzi pijawa. Albo dwie.
Trzecie miejsce to Dzicz. Jak dla mnie jest to kwintesencja Zony: stare zabudowania przemysłowe, anomalie, mutanty.
Wyróżnienie otrzymują podziemia Agropromu, a konkretnie pijawka. Choć, trzeba przyznać, straszne jest to tylko za pierwszym razem.

W Czystym Niebie mamy jedno takie miejsce - Czerwony Las. Szczególnie w nocy jest tam cholernie strasznie. Człowiek nie ma pojęcia, co wyskoczy zza drzewa.

Zew Prypeci. Tutaj strasznych miejsc jest kilka. X8, bo to kontynuacja wspaniałej idei laboratoriów z pierwszej części. Ciemno, dziwne dźwięki, mutanty. Tu palnę pierwszeństwa przejmuje burer.
Legowisko pijawek, choć mam tu na myśli inne emocje. Nie wiesz, czy mutanty się nie obudzą, urządzając krwawą łaźnię.
Jupiter. Klimat jest bardzo podobny po wspomnianej już Dziczy. Takie przemysłowe tereny są straszniejsze niż noc w lesie. Widzisz, że zbudowano je w jakimś konkretnym celu, że pracowali tam ludzi, ale teraz nikogo nie ma. Wszystko zarośnięte, opuszczone. To działa na wyobraźnię.
Do tego sporo mniejszych miejsc tego typu: jaskinia w Zatonie, przedszkole w Prypeci, piwnice pod kompleksem przeciwlotniczym...
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez piotrkol7 w 30 Lis 2011, 18:43

Ja nie bałem się Podziemi Agropromu,
ale laboratoria...
Nie śmiejcie się, ale X18 mi przechodził wujek. Okazało się, że był tam tylko jeden snork, zgraja polterów i nibyolbrzym. A, jeszcze wojskowi.

Za ten post piotrkol7 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
piotrkol7
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 25 Lis 2010, 21:06
Ostatnio był: 21 Lis 2020, 16:52
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Xen w 30 Lis 2011, 19:49

Można jeszcze dodać, że nienawidzę tego momentu, gdy jestem w Prypeci gdzieś koło bloków po ciemku, a nagle pasek zielony się załadowuje, uciekasz, ale on nadal jest. i nerwowo kręcisz lornetkami po okolicy i nikogo nie widać. A nagle pijawka wyskakuje/pojawia się chyba najgorsze co w tej grze może być :E
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 23:47
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Tormentor w 23 Gru 2011, 22:56

Chyba najbardziej przerażającym miejscem jest wejście do laboratorium X18 a właściwie do zakładu, przy bramie na pale nabite głowy i porozrzucane po zolu ciała. Brrrrrr i jeszcze te dźwięki w tle.

No a ciarki to gwarantowane w X16, przecież tam idąc po schodach słyszymy ten ciarkotwórczy hałas uderzającego metalu. :wódka: :wódka: :kotek:
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez sniper09 w 25 Gru 2011, 23:33

Ja tam się najbardziej bałem za pierwszym razem podziemi Agropromu i tego ryku kontrolera...aż z krzesła spadłem :P
sniper09
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Gru 2011, 23:22
Ostatnio był: 04 Lip 2012, 19:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Re: Miejsca od których ciarki chodzą

Postprzez Trep w 29 Gru 2011, 12:26

Wszystkie Laby, a najbardziej x18, cały czas boję się tam wchodzić :D
Nie lubisz ciasteczek? Więc jak możemy się przyjaźnić skoro nie lubisz ciasteczek?
Awatar użytkownika
Trep
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 04 Gru 2011, 20:24
Ostatnio był: 29 Mar 2013, 14:39
Miejscowość: Polish
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość