Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez Kowal Stalker w 15 Cze 2016, 23:00

Witam Stalkerów i wszystkich innych ;) Mam do was pytanie gdzie? Kiedy? W której części? W jakiej lokacji? Spotkaliście Wojskowych Stalkerów zainteresowała mnie ta frakcja w dodatku nigdy jej nie spotkałem a przeszedłem Copa i CS za niedługo biorę sie za zew Prypeci
Kowal Stalker
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 01 Cze 2016, 16:22
Ostatnio był: 06 Sie 2017, 22:59
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez lukebuka w 15 Cze 2016, 23:16

Wojskowych stalkerów można spotkać w Cieniu Czarnobyla, już pod samą elektrownią, o ile mnie pamięć nie myli.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 16 Cze 2016, 16:10

Teoretycznie nawet wojacy spod Elektrowni są żołnierzami. Wojskowi stalkerzy to ludzie zatrudnieni dla współpracy z wojskiem. Nie da się powiedzieć czy w Cieniu są wojskowi stalkerzy(był już taki temat) bo wszyscy są oznaczeni jako wojskowi. Na pewno nie ma ich w Zewie, gdyż w operacji Tor Wodny brały udział tylko elitarne siły Specnazu. Możliwe jest, iż pod CEJ razem z Specnazem walczyli też wojskowi stalkerzy, ale nie da się tego stwierdzić.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez trolololo w 16 Cze 2016, 18:00

Wydaje mi się że mają oni bardziej taki "STALKEROWY" kombinezon. Wiecie - maska gazowa i takie tam. Jest ich dużo w Prypeci i elektrowni. Ci "zwykli" żołnierze strażnicy to ci z bandanami, a SPECNAZ to ci w goglach, z bardziej "wypaśnymi" kamizelkami. Zresztą w PDA jest zdjęcie Wojskowego Stalkera.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez lukebuka w 16 Cze 2016, 18:27

trolololo napisał(a): Wiecie - maska gazowa i takie tam.

Maska "gazowa" zabiłaby go na miejscu, co innego maska przeciwgazowa. ;)

A tak na serio, to chyba jeszcze w Prypeci w SoC można ich było spotkać zaraz po wyłączeniu mózgozwęglacza.
Nosili zawsze kombinezon "bułat"(ten za 160k rubli u handlarza).
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 16 Cze 2016, 18:29

Mówicie że Bułat to kombinezon wojskowych stalkerów? No nie bardzo, bo w Zewie używali go żołnierze Oddziału Ogończy. Pewnie wchodzi on też w wyposażenie wojskowych stalkerów, ale Specnaz też ich używa. Nie można więc stwierdzić kto jest stalkerem, a kto ze Specnazu.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez lukebuka w 16 Cze 2016, 19:30

Nie powiedziałem, że we wszystkich częściach, jedynie w SoC kombinezon był ich znakiem rozpoznawczym.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez Mito w 16 Cze 2016, 20:22

Wojskowi stalkerzy - specjalny oddział wojskowy uformowany z dawnych weteranów Zony, stalkerów. Nie wiadomo, z jakich powodów dołączyli do tej grupy, ale wnioski sugerują, że głównie dla pieniędzy, które wojsko im zaoferowało, bądź też z troski o swoich krewnych poza Zoną. W drugim przypadku uwzględnia się często możliwość zostania zaszantażowanym.
Głównym powodem, dla którego wojsko w ogóle rozpoczęło rekrutację stalkerów do elitarnych jednostek jest ich doświadczenie w działaniach w strefach anomalnych oraz w ciężkich warunkach. Dodatkowym atutem jest także ich pomysłowość oraz zdolność do nieszablonowego myślenia - bez tego nie można przetrwać w Strefie, poza tym, potwierdzono wiele przypadków, w których bardzo słabo wyposażeni stalkerzy byli w stanie odeprzeć lub zniszczyć regularne oddziały wojskowe o większej liczebności i znacznej sile ognia.

NA PRAWDĘ nie można było się tego samemu domyślić? Coś podobnego było też napisane w Encyklopedii, w PDA w Cieniu Czarnobyla. A jak widać po opisie, raczej nie da się odróżnić ich od zwykłych wojaków wysokiej rangi - tylko to, że według fabuły w ważnych rejonach w Centrum właśnie ich można częściej spotkać, niż zwykłych wojskowych.
Sądzę, że tyle na ten temat.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez trolololo w 16 Cze 2016, 22:24

Co nie zmienia faktu że w PDA mają Bułaty, a zwykłe wojsko - nie :Caleb: Mają też.lepsze uzbrojenie ( Avalanch-e, Grozy, itd.)
Tu chodzi tylko o to żeby ich rozróżnić.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez PMG w 16 Cze 2016, 22:34

Co do kombinezonów, wydaje mi się, że wojskowi stalkerzy noszą ich dwa rodzaje: Bułat, oraz SKAT-9, obecny tylko w Cieniu Czarnobyla. Te dwa pancerze chyba się nawet niczym nie różnią, może poza kolorem - z zewnątrz wyglądają identycznie, z tym, że Bułat ma zielony, leśny kamuflaż, a SKAT-9 jest ciemnoszary/czarny. Można też założyć, że chodzą tylko w jednym z tych dwóch pancerzy, co w sumie wydaje się prawdopodobne, jeśli w szturmie na CEJ brali udział właśnie woj-stalkerzy (odziani jedynie w czarne kombinezony).

Jeśli założymy, że w operacji "Tor Wodny" nie było wojskowych stalkerów, to w sumie wszystko by się zgadzało - woj-stalkerów można rozpoznać po SKAT-9, a Specnaz po Bułatach.

PRZEMEK ŁOWCA napisał(a):Na pewno nie ma ich w Zewie, gdyż w operacji Tor Wodny brały udział tylko elitarne siły Specnazu. Możliwe jest, iż pod CEJ razem z Specnazem walczyli też wojskowi stalkerzy, ale nie da się tego stwierdzić.


@PRZEMEK ŁOWCA, skąd wiesz, że w "Torze Wodnym" brali udział tylko Specnazowcy? Dawno w Zew nie grałem, ale wydaje mi się, że nie było w żadnym momencie mowy o Specnazie (konkretnie), a po prostu o żołnierzach. A wojskowy stalker również może być żołnierzem, tylko takim bardziej wyszkolonym do działań w Zonie. Przynajmniej mi się tak wydaje.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez trolololo w 17 Cze 2016, 08:54

Sorry za błąd, chodziło mi o Skat-9, ten taki niebieskawy/szarawy. Ten co mają w PDA.

A wojskowy stalker również może być żołnierzem, tylko takim bardziej wyszkolonym do działań w Zonie.


Żołnierze specjalnie przeszkoleni do służby w Zonie lub stalkerzy, którzy dobrowolnie podpisali umowę z wojskiem.

:caleb:
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Kim są Wojskowi Stalkerzy?

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 18 Cze 2016, 12:48

PMG, jeżeli pogadasz z Powinnościowcami dowiesz się, iż były to siły specjalnie. Podobnie mówi instrukcja do gry. A poza tym, wojskowi stalkerzy są szkoleni do działań w Zonie, a ludzie Kowalskiego nie byli, byli Specnazem, ale bez praktyk w Zonie.

PS. Skat-9m różni się od Bułata koncepcją płyt napierśnych(minimalnie), pancernymi szelkami oraz kamuflażem. Bułat to zmodernizowany PSZ 12, a Skat to chyba jego poprzednik.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości