Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez Holf w 14 Wrz 2016, 21:29

Co do Monolitu to prawda, zastanawiające jest to skąd oni mają takie kozackie uzbrojenie. W sumie ta Świadomośc Z to ludzie, więc skąd oni biorą bron i umundurowanie jednakowe dla wszystkich monoliciarzy.

jedrek777 - spoko opis wpada do głowy xD.
Holf
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Wrz 2016, 10:40
Ostatnio był: 24 Lut 2017, 10:27
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez lukebuka w 14 Wrz 2016, 21:56

Holf, oprócz samych konstrukcji AK w zonie również jest sporo unikatowej broni ze wschodu, o której nie wspomniałeś, jak na przykład SWD, OC-14 Groza, WSS Wintoriez, AS Wał, RPG-7, SWU...

Poza tym, rozmaitość zachodnich konstrukcji można wyjaśnić tym, że przez te kilka lat od drugiej emisji do Zony przybywała cała masa ekspedycji naukowych, dla których stała się ona miejscem masowych zgonów. Z tego, co pamiętam, większość z nich to były ekspedycje organizowane przez zachód, toteż i broni, którą można było po nich zbierać zostało sporo. Widzisz więc, że tak naprawdę, to wyposażenie Stalkerów prawdopodobnie nie pochodziło z importu, a właśnie z ich ulubionego zajęcia, czyli zbieractwa. Bandyci dla przykładu, mają co najwyżej MP5, no i może jedno, dwa zdobyczne L85A1. Cała reszta ich uzbrojenia, to rosyjskie dubeltówki i kałachy.

Jeszcze co do historycznych broni. Zwróć uwagę na to, że tak naprawdę, to zaczynamy przygodę w terenie już w większości rozszabrowanym przez wcześniej przybyłych poszukiwaczy, więc i znalezienie takich rarytasów graniczy z cudem, a nie widzimy tego w niczyich rękach, bo zwyczajnie nie ma amunicji do takiego StG44, czy do pepeszy. W Zonie nikt nie produkuje amunicji, zbiera się ją po trupach badaczy i żołnierzy, tak jak broń.

Uff, ale wypociny stworzyłem. :E
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez Holf w 14 Wrz 2016, 23:15

Z tymi naukowcami to fakt, chociaż nie wydaje mi się, żeby mogli oni ze sobą, aż tyle sprzętu targać, w każdym razie mniejsza. Co do innych sowieckich broni i rosyjskich to nie mówię, że ich jest mało, ale wydaje mi się, że to właśnie zachodnia bron powinna być w ilościach małych, ze względu na np. technologie. Wychodząc za ramy gry, każdą bron trzeba czyścić i jak o każdą rzecz na świecie - dbać o nią. AK, AKM i późniejsze wariacje były tworzone dla mass żołnierzy (prosta konstrukcja, tania produkcja) jakotakiego oswojenia się z karabinem wystarczało ok 20 minut. Z racji tego i dbanie o bron było prostsze, nie było trzeba aż tak wybitnej logiki. W każdym z tego co ja widzę to przynajmniej co 3 stalker ma pochodną M4, czyli mniej więcej podobniej jak AK ( w CS i COP). Po za tym tak logicznie patrząc AKMów wyprodukowano parę, jak nie kilkanaście milionów i dalej zalegają one na magazynach wielu panstw, które do 1991 były w kręgu wpływów ZSRR, niestety w ZONIE na to cacko nie trafisz, a trochę szkoda.

Mam nadzieję, że nikt się nie spina czy coś, bo nie chcę robić jakiegoś szumu, po prostu podyskutować, jak dal innych ciekawe są dalsze losy Szramy, mnie właśnie kwestia broni interesuje troszkę bardziej.
Holf
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Wrz 2016, 10:40
Ostatnio był: 24 Lut 2017, 10:27
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez doomer77 w 15 Wrz 2016, 10:26

Stosunkowo małą ilość radzieckiego sprzętu można tłumaczyć też inaczej - jest to broń "napływowa".

Po ewakuacji zony zabrano wszystko, co nie powinno wpaść w niepowołane ręce. Machnięto ręką na zdezelowany czołg czy inne pojazdy, ale magazyny wyczyszczono z broni, amunicji, granatów itd. Parę sztuk pewnie sami żołnierze przehandlowali za kilka flaszek, kolejne sztuki dotarły z ochroną naukowców, podobnie jak broń natowska, ale to nadal małe ilości. Pozostaje więc czarny rynek, który co prawda ma na pewno łatwiejszy dostęp do kałachów, ale nie jest dla niego problemem zdobycie uzbrojenia natowskiego.

Nie oszukujmy się, jakkolwiek gra byłaby oderwana od rzeczywistości, to pukawki nie mogły leżeć w każdej skrzynce, w każdej piwnicy.

Inna sprawa, że pomysł z pepeszą skitraną gdzieś na strychu zrujnowanego domu jest ciekawy. Dwa magazynki, trochę zabawy i można ją odłożyć do schowka, bo pestek nigdzie nie ma :)
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez cruiselight w 15 Wrz 2016, 11:51

Witam.

Samo "jestestwo" różnych odmian broni jak pisaliście już wyżej nie jest trudne do zaakceptowania. Mnie jedynie drażni trochę udźwig mojego stalkera. W tej chwili ( a mam jedynie gravi i bąbla ) mam na sobie dwa rodzaje broni snajperskiej i trzy rodzaje karabinków + ammo i dodatki. Rozumiej mechanikę stalkerowską ale udźwig + max 10 kilo to powinno być wszystko jak nie mniej. W ten sposób szanowałoby się każdą pestkę i zakładkę w "inventory", a gra byłaby bardziej realistyczna. Przy broni automatycznej ulepszonej na maxa już w niemal 50% ukończonej rozgrywki taki arsenał na plecach według mnie to lekka przesada. Mi brakuje tylko w arsenale broni jednego, a mianowicie koktajlu Mołotowa. Palący się przeciwnik czy mutek cieszyłby oko :E
cruiselight
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 01 Wrz 2016, 11:00
Ostatnio był: 06 Paź 2016, 11:14
Kozaki: 0

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez Mito w 16 Wrz 2016, 11:43

Rambo Diegtiatiew.

Przypominam, że amunicja się przeterminowuje - jeżeli dobrze pamiętam, co kilka lat wojska państw różnych zwyczajnie wymieniają zapasy amunicji na nowe - a stare zużywają... lub może paru bardziej pazernych oficjelów tu i tam handluje nimi i tak oto pestki mogą trafiać do Zony.

Najbardziej realistycznie byłoby, gdyby broń była w ogóle trudniejsza do znalezienia, niż jest w grach. No dobra, przemyt, zbieranie resztek po ekspedycjach, zgubione w pośpiechu przy ewakuacji egzemplarze... Ale i tak takie masy spluw walających się tu i tam (nie mówiąc o wyposażeniu ludzi) bardziej pasują mi do jakiegoś CoDa, a nie gry takiej, jak Stalker. Broni powinno być na tyle dużo, żeby gracz mógł ją wybrać wg. preferencji, ale na tyle niewiele, żeby był zmuszony dbać o tę, którą posiada (a nie że kończy się magazynek - to podnoszę z ziemi następny karabin...), no i żeby znalezienie jakiegoś "zabytku" czy jakieś ciekawej spluwy skitranej na poddaszu było miłym zaskoczeniem.

A jeżeli chodzi o rodzaje broni i ich dostępność - widzę to tak: broń wschodnia z lat 80' i z obecnego wyposażenia wojsk Ukrainy/Białorusi jako trzon uzbrojenia Stalkerów: łatwo dostępna (pozostałości po ewakuacji i łatwiejsza w stosunku do zachodniej do przemycenia - trzeba przekroczyć tylko jedną granicę), łatwa w użyciu i nie do zajechania, poza tym z amunicją łatwą do znalezienia. Za to broń zachodnia powinna być dość różnorodna, ale występująca w niewielkich ilościach - po kilka sztuk modelu na terenie Strefy, jeżeli gracz nie chce działać na typowym, "popularnym" uzbrojeniu wschodnim - oczywiście broń trudniejsza w obsłudze i droższa w utrzymaniu. Do tego występująca bardzo rzadko gdzieś broń historyczna i może jakaś większa szczypta broni myśliwskiej.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 16 Wrz 2016, 17:08

W Zewie Prypeci możemy się dowiedzieć że zachodnie bronie zostały zdobyte z posterunków obserwacyjnych ONZ, które skończyły działalność w 2006 roku. Doomer, nie wiele ewakuowano z Zony, w końcu w ręce stalkerów wpadły między innymi Magazyny Wojskowe pełne żarcia, a poza tym pełno uzbrojenia przepadło po pierwszej emisji, gdzie Ukraińska armia padała jak muchy. Jeżeli chodzi o Obokany( An 94) w grze po prostu Ukraina zakupiła lub kupiła licencję na ten karabin, wyposażając w ten sposób Specnaz. Poza tym w Zewie najbardziej elitarni komandosi Oddziału Ogończy używają już Wałów i Gromów(oddział ewakuacyjny) i Obokan jest powoli wypierany. Mi tam ta różnorodność nie przeszkadza, poza tym jakoś nie wyobrażam sobie ST.A.L.K.E.R.a bez tej zachodniej broni, a jeśli chodzi o Świadomość i Monolit, w końcu jego założyciele solidnie się postarali i knechci otrzymali najlepszą broń i wyposażenie. Wskazówka 1. W grze Ukraina jest zaawansowana technicznie( :E ) i w Kijowie bez problemów robią PSZ i Sevy, Bułaty i tak dalej, poza tym produkują na licencji część wyposażenia zachodniego(hełm taktyczny) a przemysł jest taki do przodu, że składają Gaussy i egzoszkielety w nielegalnych zakładach.


PS.
:

To jest S.T.A.L.K.E.R. i tutaj wszystko jest możliwe :D
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez lehoslav w 17 Wrz 2016, 08:58

trolololo napisał(a):Muszę przyznać, że jakaś PPSH-42 by mi tu pasował.


PPSz, do ch*ja wafla!
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)

Za ten post lehoslav otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PMG, Universal.
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez BlackShaman w 17 Wrz 2016, 11:17

Gra jest tylko grą i co sobie autorzy wymyślili to jest.
Lecz jak by to rozwinąć. Elektrownia walnęła i ewakuowano ludność. Cywile mogli coś tam mieć pochowane i zostało. Wojsko co mogło to wywiozło,a część zabezpieczono. Po pierwszej emisji postanowiono wysłać ekipy naukowe do zbadania całej sytuacji i wywiezienia reszty wyposażenia. Część odzyskali lecz sporo po sobie zostawili, a w tym broń natowską, gdy zaskoczyła ich druga emisja.
Strefę otoczono przez kordon utworzony również przez Nato. Wysyłano ekspedycje naukowe.partole powietrzne i lądowe lecz najczęściej nie wracały. Potem zaczęli napływać ludzie chcący uciec przed wymiarem sprawiedliwości, zarobić na artefaktach lub uciec od zgiełku cywilizacji. Część miała swoją broń gdzieś kupioną bądź ukradzioną. Resztę pozbierali po wcześniejszych ekspedycjach i rozszabrowanych magazynach.
Z czasem przekupni wojskowi zaczęli sami dostarczać broń do strefy by zarobić na boku i rozwiną się nielegalny handel.
A co do Monolitu. Świadomość Z przez,którą zapewne powstała Zona by chronić swoją potajemną działalność i nadal kontynuować pracę stworzyła ludzkie marionetki. W ramach testów wyposażała ich w egzoszkielety i gausy. W nową broń wyposażano jednostki wewnętrzne przez co raczej nikomu żywemu nie udało się przejąć takiej broni, a co najwyżej od niej zginąć. Za to kombinezony siłowe przydawały się ciężko uzbrojonym wysyłanym w teren patrolom i komuś się udało przejąć jakieś sztuki przez co dało się skopiować patent.

Za ten post BlackShaman otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive skinnyman.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez trolololo w 17 Wrz 2016, 14:02

Cywile mogli coś tam mieć pochowane i zostało.

Każdy kto oglądał pewien odcinek "Ranczo", wie, że na wsi możne być wszystko. :u3:
W sumie, nikt nigdzie nie napisał, że to zostało otocznie również przez NATO. Chociaż jakaś interwencja ONZ, byłaby całkiem logiczna.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 18 Wrz 2016, 09:47

NATO nie brało udziału, od początku jedynie armia Ukrainy bierze udział w działaniach w Zonie(tak poza tym mają supernowoczesne wyposażenie indywidualne, a wciąż telepią się na BTR 70 :E) a ONZ jedynie obserwuje.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Broń w serii S.T.A.L.K.E.R.

Postprzez PMG w 18 Wrz 2016, 10:44

@PRZEMEK ŁOWCA, używanie BTR-70 przez wojsko w Zonie może mieć swoje uzasadnienie. To miejsce jest przepełnione anomaliami i promieniowaniem, toteż po operacji wiele pojazdów nie nadaje się nawet na złom. Wojskowym nie opłaca się więc używać nowych transporterów, aby później je porzucać/niszczyć.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości