Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Grzechu300 w 09 Kwi 2017, 12:45

trolololo napisał(a):Ale czy seria zasłużyła na to, czym jest dziś?

Tak. Gra nie wywołała większego entuzjazmu na świecie, choć jest dość znana. Brak kolejnej części oznacza pogrążenie marki, a wraca się do starych tytułów albo nostalgicznie, albo jak jest się fanem.
Poza tym społeczność ma się całkiem dobrze - liczne modyfikacje, książki, mające się ukazać filmy(Czarny Szlak Ebonitu, Ostatni Samotnik), strony na facebooku z naprawdę dobrymi materiałami itp.
trolololo napisał(a): Owszem, można się pośmiać, ale za robienie z tej serii takiego "iv damskie" powinien być "dół z wapnem"...
Stalker to seria która jest dla mnie wyjątkowa, ale uważam że ludzie trochę źle na nią patrzą. Zamiast świetnego klimatu widzą pijanych niedorozwojów w czarnych kurtkach...

To jest element uniwersum stalkera, dlaczego go negować?

Staram aktywnie kręcić się w środowisku, śledzę wszystkie wartościowe stronki, czytam książki, interesuję się, larpuję - bo to jest moje jedyne, ulubione uniwersum, obracam się w nim naprawdę długo, ale nie przeszkadza mi to łazić w skórze i dresach, tańczyć do hardbassów na konwentach ze znajomymi, to też element tego środowiska. W zeszłym roku byłem jednym z organizatorów stalkerskiego stoiska na jednym konwencie, wyszło świetnie. I z całej otoczki szpeju, klimatu, książek itp. znalazło się miejsce zarówno dla fanatyków samego Czarnobyla, starych wyjadaczy, gdzie puszczaliśmy ogniskowe piosenki wprost z gry, i dla tych którzy przyszli poskakać trochę do bandyckich hardbassów. :)

Jedyne na co mogę narzekać w tym środowisku, to wysyp gównostron na facebooku wrzucających przeklejane, prymitywne memy ze stalkera.
Ostatnio edytowany przez Grzechu300, 11 Kwi 2017, 18:09, edytowano w sumie 1 raz
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Reklamy Google

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Tormentor w 09 Kwi 2017, 14:15

Oczywiście, że seria zasłużyła na taki los, dzięki temu posiada miano KULTOWEJ! Uniwersum zaskarbiło sobie serca fanów i chyba nawet na chwilę nie dała o sobie zapomnieć, jeśli mówimy o polskim środowisku to seria ma się chyba bardzo dobrze, wystarczy, że ktoś się interesuje militariami na poziomie "KUPIE SE REPLIKE KAŁASZA" i już ma blisko do sztaklera. W Polsce z kolei seria C&C całkowicie siadła, forum na którym kiedyś intensywnie postowałem stało się atakiem spambotów i inne syfu, w dodatku head admini przestali interesować się stroną i ich rolę przejęła garstka starych wyjadaczy, którym też się w końcu znudziło, a pamiętam, że jeszcze przed premiera Red Alert 3 strona kipiała życiem, i dosłownie robiło się tylko refresh by zobaczyć nowe posty. A seria STALKER? Ma się dobrze, a nawet chyba ciągle rośnie w siłę. Tak jak Grzechu napisał, ciągle powstają fan filmy, ludzie wymyślają jakieś mody, jedne większe drugie mniejsze, pojawiają się informacje o rzekomych powrotach do prac nad drugą częścią co dodatkowo napędzą machinę, książki, imprezy cosplayowe, a nawet sam fakt, że katastrofa w Czarnobylu to przecież nie jest fikcja :P, a poważny kawał historii. A cheekie breekie to kult i ch*j.


Tak w ogóle to sobie odświeżyłem dziś Stalkera i modzik AA na low śmiga, może i nie widzę horyzontu, ale i tak jest fajnie. :(
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Universal w 09 Kwi 2017, 14:35

Grzechu300 napisał(a):Jedyne na co mogę narzekać w tym środowisku, to wysyp gównostron na facebooku wrzucających przeklejane, prymitywne memy ze stalkera.

Odpowiem Ci samym sobą :u3:
Grzechu300 napisał(a):to też element tego środowiska

Hardbassy są równie prymitywne co te memy.
Tormentor napisał(a):A cheekie breekie to kult i ch*j.

O ile byłoby zdrowiej bez tego "kultu" :/
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Tormentor w 09 Kwi 2017, 14:37

A nuuuuu masz rację.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Pangia w 09 Kwi 2017, 14:52

Ale dlaczego utożsamiacie hardbass ze stalkerowskimi memami? Idąc waszym tokiem rozumowania to hardbass też jest ofiarą gównostron na facebooku wrzucających przeklejane, prymitywne memy ze stalkera, co zresztą jest dość naturalne – hardbass niejako wywodzi się z Rosji i Ukrainy i najprościej było te bity zaadaptować w tym celu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Universal w 09 Kwi 2017, 14:58

Eee? Po prostu występują równolegle obok siebie, geneza nie ma większego znaczenia. I biedamemy, i hardbass idący ramię w ramię z "cziki briki" to rak. Że hardbass sam w sobie jest "ubogi" to już na marginesie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Grzechu300 w 09 Kwi 2017, 15:13

Universal napisał(a): Że hardbass sam w sobie jest "ubogi" to już na marginesie.

Przecież to idea tego gatunku "muzyki". :E

Personalnie, codziennie nie słucham - co innego na konwentach/larpach gdzie jest to element de facto wiążący się ze stalkerem - tak jak ruskie klimaty, szpej, broń i cała reszta. I marudzić można w nieskończoność, ale zmienić się tego nie zmieni.
I nie żebym tego jakoś specjalnie bronił - uważam to za dodatkowy element stalkerskiej "kultury" gdzie można fajnie się rozerwać, obok ciężkiego klimatu Strefy.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Pangia w 09 Kwi 2017, 15:46

Ty sam ku*wa jesteś ubogi :u3:

XS Project was founded in 2002 by two Russian producers Levon and Andrey who have more than 10 years experience of creating dance music. During this term guys were taking part in many projects with certain success. XS project is most famous Pumping house and Hard bass project of Russia. Tracks of XS Project are loved by millions fans in Russia, Ukraine, Spain, France, UK etc. Some of them were even used in popular comedy shows in Russia and Ukraine. XS Project producers are favorite guests not only in Russia and also in Spanish clubs (e.g. Non-club, Image, Dcibelia…)
The project prefers aggressive Pumping and Hard bass sound in tracks. The producers like to mix styles to get their own style with a unique sound.


https://soundcloud.com/xsproject
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Universal w 09 Kwi 2017, 15:54

@Grzechu300
To pasuje do Stalkera jak wół do karety. Równie dobrze "poszukiwanie elektro" może być nieodłącznym elementem nazizmu, a "can't into space" polskiej polityki zagranicznej.

Stawianie znaku równości między postsowieckim klimatem, wyposażeniem itd. a hardbassem i tym zje*anym gopnikowaniem jest dla mnie "nieuprawnione" :|

@Pangia - won do wietnamskiego ścieku. Polskie współczesne kabarety też śmieszą miliony, co nie dodaje im wartości.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Grzechu300 w 09 Kwi 2017, 16:10

Universal napisał(a):Stawianie znaku równości między postsowieckim klimatem, wyposażeniem itd. a hardbassem i tym zje*anym gopnikowaniem jest dla mnie "nieuprawnione" :|

Zasadniczo, gopnikowanie wywodzi się z postsowieckiego klimatu. Ale już nie będę się czepiał i drążył.
Z opinią jak z dupą - każdy ma swoją, i dobrze. :meesh:
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Pangia w 09 Kwi 2017, 16:37

Universal napisał(a):Stawianie znaku równości między postsowieckim klimatem, wyposażeniem itd. a hardbassem i tym zje*anym gopnikowaniem jest dla mnie "nieuprawnione" :|

I vice versa: stawianie znaku równości między gopnikowaniem a hardbassem jest dla mnie „nieuprawnione”. :u3:
Zresztą chyba już samą tą dyskusją udowodniliśmy, że Stalker chyba nie ma się tak źle, skoro nadal można na tematy z nim związane się posprzeczać. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy S.T.A.L.K.E.R zasłużył na taki los?

Postprzez Mito w 11 Kwi 2017, 14:30

Może po prostu zgódźmy się, że to całe cziki briki i wódka i inne sprawy zostały po prostu połączone razem z toną innych rzeczy w tej dziwnej substancji, jaką jest kompost umysłowy typowej gimbazy. Gimbus usłyszał sobie fajnie brzmiące cziki briki, zobaczył grę w której można się pobawić (ze względu na zarośniętą korzeniami drewnianą mechanikę) w ruskiego Rambo chlejącego ciągle wódkę. I co? Co z tego, że gra ma ciekawą fabułę, interesujące postaci, różne smaczki - on ma to gdzieś, jemu chce się pobawić, postrzelać, wypić cysternę wirtualnej wódki, zasilić jego niedorozwinięty segment mózgu świeżą dawką posiłku. To nie dotyczy tylko Stalkera, daj pan takiemu osobnikowi Metro, Fallouta, czy nie daj Boże Gothica, gdzie nie dasz rady skutecznie dać komuś w mordę jak nie podejdziesz taktycznie do rozwoju postaci. Ze względu na inwazję niedorozwojów wszystko może mieć kompletnie zrównaną z ziemią reputację, dajmy flagowy przykład: Minecraft - gra w założeniach (i nie tylko w założeniach) dość interesująca, kreatywna, pozwalająca na zrobienie czegoś ciekawego. No i co? Nadejszła fala dziesięciolatków, którzy nie mają nic innego do zrobienia niż rozpiżdżanie wszystkiego w zasięgu wzroku, w międzyczasie wyjąc do monitora niczym jakiś Alfred czy jak mu tam.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Zwinny, skinnyman, Provski, Red_Bullet.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 6 gości