Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Stalkep w 05 Kwi 2015, 17:56

Dragonov i Martha taka parka do polowania.
Bulldog do zabawy.
Groza i Martha podstawowy zestaw.
Gdy nadeszło Gestapo, na budynki spadły bomby
Zamienił dziurawe palto na dwie kukurydzy kolby
Poczuł, że koniec to już tylko kwestia dni.
Gdy płonęło miasto ludzie z krzykiem umierali w nim...
Awatar użytkownika
Stalkep
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 29 Mar 2015, 23:43
Ostatnio był: 17 Sie 2018, 14:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez kubek00723 w 06 Kwi 2015, 18:10

1wintar bc(wintorez)za sile ognia i to ze jest swietny do cichych akcji
2oc14 groza za grantanik i moc jaka daje 30 nabojowy magazynek
3swd 21m dragonov za celnosc i moc obalajaca
4 ak74m2u za uniwerslanosc amucji i ogulna dostepnosc i mozliwosc wielu modyfikacji oraz muj naj naj czyli gp37(g36) za wszystko :D
Nie przystępuj do bitwy jeżeli zwycięstwo w niej nie przyniesie ci żadnych korzyści -Erwin Rommel
kubek00723
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 13 Lut 2015, 19:32
Ostatnio był: 18 Gru 2016, 18:27
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez michele95uk w 10 Cze 2015, 21:16

Ja najbardziej lubię AKS 74/2u. Dlaczego? Jest lekka, niezawodna i po ulepszeniu jest lepsza od wielu innych broni.
michele95uk
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Lip 2013, 18:16
Ostatnio był: 06 Wrz 2017, 07:58
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez RedziuPll w 10 Cze 2015, 21:40

Mi się najbardziej podoba Strzelba myśliwska (TOZ34)/reszta strzelb

Z bliska używając śrutu mogę przedziurawić przeciwników bez żadnych problemów, co bardzo przydaje się na wyższym poziomie trudności bo zazwyczaj jeden/dwa strzały kończą sprawę, a dzięki możliwości zmiany amunicji ze śrutu na kulowe/strzałkowe, nie jesteśmy kulawi na dalsze odległości. - Wszystkie bronie mogące używać śrutu i pocisków kulowych/strzałkowych są uniwersalne na wszystko, a koszty amunicji nie są takie wygórowane, dlatego nie musimy się martwić tym że przez zabicie paru mutantów na początku gry nie będzie nas stać na strzelanie do monolitu/bandytów/innej frakcji.

+Dzięki odpowiednim ulepszeniom (niestety, trzeba będzie się wyrzec strzelania ze śrutu :/) możemy zrobić z TOZ34 (Nie wiem jak to wygląda z innymi strzelbami, ale raczej podobnie) broń użyteczną na dalsze odległości co jest bardzo pomocne na początku gry.
Image
Awatar użytkownika
RedziuPll
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 04 Cze 2015, 17:52
Ostatnio był: 24 Sty 2019, 19:00
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Pangia w 10 Cze 2015, 22:07

RedziuPll napisał(a):Z bliska używając śrutu mogę przedziurawić przeciwników bez żadnych problemów


No właśnie niezbyt, bo domyślny faktor penetracji dla śrutowej to 0.0, czyli nie penetruje wcale. Widać to na początku gry po graczu – gdy oberwiesz ze śrutówki, to nie krwawisz. Wysokie obrażenia wynikają z tego, że każda pestka (a jest ich 15) bije z mocą broni (amunicja ma faktor obrażeń 1.0), a śrutówki mają takową w okolicach 1, czyli porządne pi♥rdolnięcie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Relkov w 15 Cze 2015, 18:32

Moje ulubione pukawki toŁ
1.VSS Wintorey - dobra, cicha, automatyczna snajperka dobra na każdy dystans(według mnie).
2.SGI-5k - bardzo szybkostrzelna broń szturmowa z granatnikiem.
3.Chaser - dobra strzelba na mutanty, po ulepszeniu nieźle rozwala wszystko na krótki dystans.
4.SWDm 2 - dobra snajperka na bardzo długie dystanse.
5.Black kite - fajny ciężki pistolet, dobry gdy skończy się amunicja...
"Kto zadrze z elitą, nakryje się pytą!" - członek wolności
Pisze z telefonu...
Awatar użytkownika
Relkov
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 14 Maj 2015, 16:33
Ostatnio był: 03 Sie 2015, 15:37
Miejscowość: Tam a tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 12 Lip 2015, 14:28

Najlepsze pukawki dla mnie:
1. Miejsce-AC-96/2 Obokan - dobra celność, łatwo dostępna amunicja i wysoka niezawodność oraz granatnik
2 Miejsce- Wintar BC - Świetna snajperka, cicha i celna.
3 Miejsce- Trs 301- dobra celność, tłumik i granatnik
4 Miejsce - RP-74 - po prostu ogromna siła ognia i 100 nabojów w taśmie
5 Miejsce- Gauss- strzał zadaje śmierć na miejscu
6 Miejsce - Eliminator - 12 nabojów i celownik Susat oraz spora celność
7 Miejsce - Drapieżca ,ta strzelba od Trapera -Olbrzymie obrażenia
8 Miejsce - Rpg 7-u - no nie muszę mówić o obrażeniach :D
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez HitFan w 12 Lip 2015, 15:25

Chyba się jeszcze w tym temacie nie udzielałem, tak więc moja ulubioną spluwą jest bezsprzecznie Obokan, w każdej części. dobra celność, amunicja bardziej popularna niż wódka i możliwość założenia PSO-1. Do tego tryb serii składającej się z dwóch naboi pozwala nieźle snajperzyć. Jedynie w CoP martwił mnie brak tłumika, ale da się to rozwiązać moim drugim ulubionym karabinem - Vintar BC. Prawie bezgłośny, celny i lekki. Jedynie na duże odległości trzeba brać poprawkę na opadnie pocisku
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /

Za ten post HitFan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Griebeniuk.
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Griebeniuk w 10 Kwi 2016, 17:57

W Zewie Prypeci moim zdaniem dobrym wyborem i najbardziej uniwersalną bronią jest TRs 301. Choć nie przepadam za nim bo wala się tego pełno i mi się zwyczajnie znudził to muszę przyznać że to najoptymalniejszy wybór jako wół roboczy. Modyfikacje m.in. magazynek na 40 naboi, celność plus granatnik, celownik, tłumik, do tego niska waga jego samego oraz amunicji i można iść w plener. Na Chimerę czy Nibyolbrzyma granatnik, choć na tego drugiego szkoda amunicji, taniej wyjdzie go ominąć. Na resztę 5.56 i choć trzeba przyznać że obrażenia ma słabe oraz wytrzymałość nie jest jego mocną stroną to jego zalety rekompensują te niedogodności. Podkreślam że jest to ulubiona broń do "pracy" a nie taka którą najbardziej lubię.

Za ten post Griebeniuk otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
Griebeniuk
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 10 Mar 2014, 01:04
Ostatnio był: 10 Kwi 2016, 18:18
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez herosndgndg w 13 Kwi 2016, 21:37

akm ponieważ w lost aplha zabiła pierwszej nocy 2 chimery ale i tak miałem restki hp a strzelba z lepszym dmg nie dała rady
herosndgndg
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 13 Kwi 2016, 18:35
Ostatnio był: 11 Lis 2016, 18:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez krixon47 w 27 Maj 2016, 14:54

Ze snajperek to wintar bc. Jest cichy niezawodny zadaje bardzo duże obrażenia. Z karabinów to qp 37 i ak 74.Gp ma dobry celownik jest to broń celna i zadaje duze obrażenia, a ak że jest niezawodne.
krixon47
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 27 Maj 2016, 14:46
Ostatnio był: 27 Sty 2018, 23:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Mruk w 12 Cze 2016, 22:57

ulubiona???? :/
Z boczniaków na pewno Walker P9m :!:
Oczywiscie kocham ten pistolet za wyglad, pojemny magazynek, niezawodność i popularna amunicje.
A jeśli chodzi o broń główną to Tunder S14 za to, że wszystko można doczepić, oprócz tego, czego już nie trzeba bo ta broń to już ma (granatnik) i wogóle jest celna i spoko wygląda.
A na koniec SVUmk2 jes to dobra snajpa i jescze lepsza jest z wyglądu :E
Ostatnio edytowany przez Mruk 28 Gru 2017, 00:32, edytowano w sumie 3 razy
ı̣ǝsuǝʇ opǝ
Awatar użytkownika
Mruk
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 12 Cze 2016, 21:45
Ostatnio był: 10 Sie 2022, 22:49
Miejscowość: Blüdhaven
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 20

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości