Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Shaockgun w 03 Maj 2009, 11:10

Drugi temat z serii "wasze ulubione - jak i dlaczego?". UWAGA! Specjalistom od broni itp. dziękujemy, tu wypowiadamy się TYLKO na temat własnej ulubionej giwery (giwer) ze S.T.A.L.K.E.R.-a, a nie zagłębiamy się w jej pochodzenie, konstrukcję i podobne techniczne pierdoły. UWAGA 2! Ze względu na ilość modów dodających nowe ciekawe bronie MOŻNA wypowiadać się także o tych.

No więc, moja ulubiona broń to kbk AKS-74, broń w Zonie uniwersalna, używana przez wszystkich, niezawodna. Dlaczego właśnie ta? Po prostu mi się podoba, choć osiągi ma nie najlepsze, można bez problemu doczepić do niej granatnik podwieszany i PS0-1. Szkoda że nie powstał na razie żaden mod dodający AKM bądź AKMS.

Z broni z modów bardzo podoba mi się AK-47 z moda Priboi Story, giwera z klasą, choć przestarzała oraz myśliwsko-wojskowa Sajga, automatyczna strzelba kal. .12.
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"

Za ten post Shaockgun otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive STALKER17.
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Powinnościowiec w 03 Maj 2009, 11:13

A ja tam lubię tundera.
Bardzo celna broń i ma dużą moc. Jedyny jej minus to to, że ciężko do niej znaleźć pestki, tylko u Pietrienki i ewentualnie Barmana.
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez S.T.A.L.K.E.R. 12 w 03 Maj 2009, 11:41

Ja lubię Dragunov SVD za jego zasięg i siłę ognia (maks 2 strzały i gość leży). Lubię również starą wysłużoną pepeszę za duży magazynek na tanią amunicję sporą siłę ognia i niezłą celność. Na trzecim miejscu jest Groza OC-14 która sieję prawdziwą Grozę :D granatnikiem i potężną amunicją.
Please respond.
S.T.A.L.K.E.R. 12
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 12 Kwi 2009, 14:08
Ostatnio był: 27 Lip 2012, 18:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez IDareKI w 03 Maj 2009, 11:45

Moją bronią jest szybkostrzelny AKM ;) Chodziłem z nim do końca gry (mając coś w zanadrzu na mocniejszych wrogów ;P), po podczepieniu celownika, granatnika strzelało mi się nią najlepiej ze wszystkich i do tego te wszechobecne naboje ;). Moją sympatię zdobył też snajperski Vintar. Duża siła ognia i tłumik bardzo przydawały mi się podczas wypadów na większe grupy wroga. Jedynym minusem według mnie jest za mała liczba naboi spotykanych podczas gry.
Na końcu chciałbym wspomnieć o karabinie Gaussa. Szkoda tylko że znajdujemy go dopiero pod koniec gry, ale wiadomo czemu. Dzięki jego sile ognia walka praktycznie kończyłaby się na samym starcie. Nie sposób nie lubić tej broni, jeżeli zabija się jednym strzałem ;) I do tego ten dźwięk...
IDareKI
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 03 Maj 2009, 11:25
Ostatnio był: 08 Cze 2014, 15:46
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez PrzemoC w 03 Maj 2009, 11:50

Broń główna: WAŁ, za dużą moc i tłumik, zasięg i celność tez niczego sobie.
W ulepszonym modelu da się podłączyć lunetkę. A jako broń podręczną, to Benelli M3,
taki fajny obrzyn z Oblivion Lost 2.2, można mieć zamiast pistoletu :D
Tylko naboje swoje ważą...
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez BJ Blazkowicz w 03 Maj 2009, 12:04

Wintar BC + Desert Eagle nic dodać, nic ująć. Po prostu najlepszy zestaw dostępny w zonie w wersji podstawowej. Oczywiście jest jeszcze arsenal mod. W arsenalu spodobała mi się szczególnie saiga12 zwłaszcza z doczepionym celownikiem PSO-1 i amunicją strzałkową, jest wtedy substytutem karabinu snajperskiego. :wink:
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez von Carstein w 03 Maj 2009, 12:28

Broń którą uwielbiam jest... hmmm. W Zonie na problemy najlepiej używać broni (Ot, jestem dość praktyczny). Jeżeli to nie skutkuje - użyj więcej broni, cięższej, która miło szatkuje wroga...
Więc najskuteczniejszym rozwiązaniem na moje problemy jest... PKM! To jest moja broń. Waży 25 kilogramów, kosztue z 70000Ru, ma 100 nabojów w magazynku za 1000Ru, które wywala w półminuty. Piekielna siła ognia. Jedna kula w zwyczajnego wolnościowca i mamy trupa na miejscu. Kocham radosne szarże z tą bronią! Nic nie wytrzyma jej ostrzału. Ta broń rządzi!
Jeżeli to nie skutkuje - RPG-7 się kłania. Waży te 7kg, ale swoje zrobi.

Bronie z modów - RPK-74. Ładny wygląd, przyzwoita siła ognia. Jest zaraz za PKM i MG.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Cysiu w 07 Maj 2009, 20:27

Moja ulubiona broń... Nie potrafię powiedzieć ogólnie, muszę podzielić na grupy.
Karabin snajperski:
Zdecydowanie SVD. Celny, potężny, niezawodny. Czegóż chcieć więcej?
Karabin szturmowy:
SIG SG550. Mimo niewielkiej pojemności magazynka (zmniejszyłem ją do 20 naboi, bo tyle ma w rzeczywistości magazynek użyty w modelu stalkerowym), jest to broń świetna. Celna, silna i na dość dostępną amunicję.
(Gdyby nie to, że kałach w stalku ma kolbę szkieletową, zamiast pełnej, to byłaby moja 2 ulubiona broń)
Strzelba:
Bardzo lubię wszystkie strzelby w stalkerze, ale jednak najbardziej klimatyczną i najfajniejszą strzelbą jest Toz. Wg. mnie w stalkerze powinna być unikalna wersja tej broni z celownikiem optycznym, bo przy użyciu naboi strzałkowych (kulowe mają kiepskie osiągi) ma znakomitą celność, zaciąć się ta broń raczej nie może, a moc ma ogromną.
Pistolet:
Cóż... Tu muszę się zastanowić pomiędzy Makarovem, Fortem a Coltem, ale chyba jednak to będzie... Fort. Ni to silne, ni to celne, niezawodne też nie jest... ale jest za to piękne. Fort wg. mnie jest zdecydowanie najładniejszym pistoletem w grze. Po prostu... odpowiada mi jego wygląd i zwarta budowa.
No i to by było chyba na tyle...
Ostatnio edytowany przez Cysiu 27 Wrz 2011, 22:54, edytowano w sumie 6 razy
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez STA1KERpl w 07 Maj 2009, 20:36

Ze strzelb- myśliwska

Z karabinów- Tunder

Z pistoletów- stary, dobry "drewniak"
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez caleb59 w 07 Maj 2009, 21:03

VSS Vintorez jako bron glowna za moc, wyglad (moj skin) i osiagi...
Beretta jako bron pomocnicza za styl, jakosc, rowniez za wyglad i odglos strzalow...
Ostatnio grajac na Dima's Modzie spodobal mi sie AKS-74 w wersji z brazowym lozem i metalowa kolba...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez nismoztune w 08 Maj 2009, 00:12

Ja mam różne ulubione bronie w zależności od tego czy gram w CS czy SoCh, lub czy gram na modzie.
W CS to Podrasowany AK 74
W SoCh na początku Obokan, później OC-Groza
W modzie Obvilion Lost OC-Groza
W Priboi story 1.0 to Groza na naboje 5.45x39mm i Vintorez zabójcze połączenie.
W Priboi Story 1.1 AK 103
Taka rozbieżność spowodowana jest tym iż, każda pukawka, w zależności od tego czy to CS, SoCh, czy jest zmodowana ma inne statystyki.
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Wesker w 08 Maj 2009, 12:34

Ja najbardziej cenię SWD Dragunowa- Znakomita celność, jeszcze większa moc. To z niego padł mój rekordowy co do odległości celu headshot (160m). To według mnie najlepsza (po Gaussie) snajperka w grze. Niestety, zdobywamy go trochę pózno, a i o amunicję nie jest łatwo. Na bliskie znajomości chowam AS Wał z PSO-1 - Jest celny i całkiem szybkostrzelny, a amunicja 9x39 wywierca dziury w przeciwnikach (no, może z tym wywiercaniem to przesada). Co do Karabinu Gaussa- jakoś mi nie przypadł do gustu, ciężko zdobyć do niego ogniwa (bez modów), no i w nasze brudne łapki możemy go dostać dopiero w Prypeci. Nie neguję jednak, żę pod względem celności i mocy bije SWD na hmmm... głowę.

Za ten post Wesker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kappa.
Awatar użytkownika
Wesker
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 16 Sty 2009, 14:17
Ostatnio był: 06 Lis 2022, 20:15
Miejscowość: Tam, gdzie wrony zawracają
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości