Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez krixon47 w 29 Maj 2016, 23:37

Ja oglądałem jakiś filmik na youtube i tam był właśnie stalker zobaczyłem w opisie nazwę gry i jak zobaczyłem gameplay z tej gry to od razu chciałem ją mieć .
krixon47
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 27 Maj 2016, 14:46
Ostatnio był: 27 Sty 2018, 23:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Mito w 29 Maj 2016, 23:53

Ja jeszcze za podstawówczaka zauważyłem, jak starszy znajomy gra w tę grę, a spotykałem się z nim dość często, więc i o tej grze gadałem często... Później, jak już miałem jakiś znośny PC, to znalazłem gdzieś u siebie płytę czasopisma CD-Action z Cieniem Czernobyla. I to tyle.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez fabixs12 w 30 Maj 2016, 08:32

Ja kiedyś poszedłem do kiosku po CD action i zauważyłem grę o nazwie stalker cień Czarnobyla i wtedy gdy włączyłem te grę oczarowała mnie zona
fabixs12
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 26 Mar 2016, 11:54
Ostatnio był: 10 Mar 2017, 16:33
Miejscowość: szczecin
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez PanCałka w 30 Maj 2016, 18:30

tom3kb napisał(a):Jakieś 10-12 lat temu w czasopiśmie Gamestar był duży artykuł, z wieloma screenami na temat pierwszej części Stalkera. Od tego u mnie się zaczeło. Później jeszcze kilka lat oczekiwania ;) i mogłem wreszcie pograć.

U mnie tak samo, do dziś pamiętam ten artykuł. Miałem nawet ten numer gdzieś w domu, ale parę lat temu ojciec jak robił remont w pokoju, a mnie nie było wyrzucił go. :facepalm:
Recenzja którą tam przeczytałem dosłownie powaliła mnie z nóg, to co miała oferować gra było dla mnie czymś wspaniałym, klimat, grafika, po prostu wow! Do dziś pamiętam opis "Grozy" "Oprócz strachu sieje również zniszczenie" :D Był chyba jeszcze opisany AS-wał, PMM i jeszcze ze dwie bronie ale ich nie pamiętam. Na scrennach na 100% był Agroprom, była mowa o radioaktywnej mgle która może zaskoczyć stalkera podczas spania w jakimś budynku, polowaniu na ptaki żeby nie zdechnąć z głodu, o możliwości ukończenia gry przez innego stalkera przed nami, chyba był też posterunek wojskowych w kordonie lub bardzo podobne miejsce. Z mutantów nie było opisanej pijawki, karzeł który moce miał identyczne jak Burer, zombie taki najzwyklejszy, ślepe psy. Było coś o wojskowych helikopterach strzelających do nas, o pojazdach którymi można jeździć, dużo było o fizyce (możliwość wejścia na jakieś schody które pod naszym zbyt dużym ciężarem po prostu by się zawaliły), radgoll.
Wtedy zakochałem się w Stalkerze, tyle lat czekałem na grę, potem dostałem na twarz cień czarnobyla który całkowicie zniszczył to jak postrzegałem stalkera. :(

Czy posiada ktoś może jakieś zdjęcia tego numeru?

// edit// jednak znalezienie tego w necie nie było takie trudne :E
Strefa: radiochemia, dozymetria, RAW, RBMK-1000 (sterowanie, neutronika, termohydraulika). Mój blog.
физика ядерных реакторов

Za ten post PanCałka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive czerwo.
Awatar użytkownika
PanCałka
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 18 Gru 2014, 22:33
Ostatnio był: 28 Lis 2018, 15:48
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 7

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez doomer77 w 30 Maj 2016, 22:10

Najpierw był CD-Action i artykuł o nadchodzącej grze. Moją uwagę zwróciły najpierw screeny z ładną grafiką, potem wzmianka o odwzorowaniu Prypeci i elektrowni. To wystarczyło, żeby wsiąknąć i śledzić doniesienia w miarę na bieżąco. A każde kolejne wzmianki czy plotki tylko podsycały ciekawość.
Niestety w czasie premiery byłem odcięty niemal od świata, internetu nie było, czasopisma były chwilowo poza moim zasięgiem, a gdy wróciłem do cywilizacji, to Stalkera nie było na pierwszych stronach a praca i życie jakoś nie pozwalały na zajmowanie się "gierkami".
Kilka miesięcy później zobaczyłem pudełko ze Stalkerem w Empiku i przypomniałem sobie fascynację tym tytułem - "to przecież TA gra, jak mogłem zapomnieć?". Pierwsze spotkanie było porażką, bo nie ogarniałem gry, ale rozpocząłem od nowa, już na spokojnie i metodycznie. Jak widać to gra mnie pokonała, bo trzyma mnie w swoich szponach do dziś :D

Za ten post doomer77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 31 Maj 2016, 16:59

A ja? No cóż, zaczęło się od Clicka, w którym pierwszy raz widziałem zapowiedź Cienia Czarnobyla oraz zdjęcia żywego trupa, stalkera strzelającego w budynku i Specnazowca, który rozsmarowywał stalkera po ścianie. Wtedy myślałem, że to będzie straszna gra(ach te moje męstwo :D ). Później, podczas lekcji informatyki zobaczyłem w 6 klasie podstawówki, zobaczyłem jak Bungo21 gra w Zew Prypeci. Akurat robił misję z Mostem, więc bardzo spodobała mi się klimatyczna noc, ociężały klimat,ryki mutantów i wraki pojazdów. Rok później wracając z kościoła, kupiłem w sklepiku CD Action, w którym był Zewik. Zainstalowałem go później u dziadków i byłem pod wrażeniem otoczenia. Później przeniosłem go na swojego kompa i na początku błąkałem się bez celu. Później odkryłem Skadowsk i misje, a dotychczasowe zarywanie nocki z serią Kings Bounty(Legendę nadal uważam za najlepszą grę świata, chociaż żeby dostrzec jej walory, trzeba stracić kontakt ze światem zewnętrznym :E ) przerodziły się w błąkanie po Strefie i zajeżdżanie kompa, wszystko oprawione wieloma wydarzeniami, które do dziś wspominam.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.

Za ten post PRZEMEK ŁOWCA otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive czerwo.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez czerwo w 03 Cze 2016, 21:19

Ja poznałem s.t.a.l.k.e.r.-a dzięki mojemu tacie.Gdy ujrzałem te radioaktywne łąki i pola pełne anomalii od razu zapragnąłem zagrać w tę grę :D , a więc miłość do s.t.a.l.k.e.r.-a jest w mojej rodzinie dziedziczna :E

Za ten post czerwo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA.
Awatar użytkownika
czerwo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 03 Cze 2016, 20:34
Ostatnio był: 18 Maj 2021, 23:23
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Cybertronix w 22 Lip 2016, 18:12

Ja oglądałem pewnego youtube'ra, jak grał w pewną grę, jeszcze nie ukończoną i gdy nastał nowy update, pojawiła się jakaś granica, za którą wolał nie wychodzić, bo stwierdził, że może tam być promieniowanie, a ze stalkera dobrze wiemy, jak się zabawy z promieniowaniem kończą. Wtedy stwierdziłem, że trzeba sprawdzić co to, na yt :D . Wyników było dużo, więc wylosowałem Cień Czarnobyla. Był świetny! :E Obejrzałem kilka odcinków i tylko marzyłem o zagraniu. Przez długi czas nie wracałem do tego, lecz pewnego dnia, postanowiłem pooglądać trochę znowu, ale tym razem innego i wtedy trafiłem na Zew Prypeci. Też był świetny, jednak tej serii także nie obejrzałem do końca. :P Pewnego dnia, dłuuugo dłuugo później, mój kolega zaoferował mi pożyczenie jakiejś gry, bo ma ich dużo i innym kumplom też pożycza, więc dlaczego miałem nie skorzystać? Zadał mi parę pytań, żeby wiedzieć czego chcę i wymienił kilka tytułów, m.in. stalkera. Ja byłem jak: o mamo, nie wierzę, czyli jednak jest mi dane pograć w chociaż jedną część tego daru od Boga!!!!!!! :E :E :E Wtedy powiedziałem mu, że już od dawna tylko o tym marzę, więc następnego dnia w me ręce trafił S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Przeszedłem go raz. Później z dołączonym do niego modem Complete doszedłem do połowy, ale jakoś nie miałem ochoty iść do Prypeci, zapewne ze względu na właśnie przejście. Później trochę pograłem z modem misery, ale naprawdę nie długo, bo był dla mnie za trudny. Później ściągałem parę modów do broni, itp., bo tego mi brakowało. Miałem, moim zdaniem, za mały arsenał, a ten z misery był po prostu boski, a poza tym duża ilość przedmiotów, jedzenia. Dlatego na moim starym koncie ubiegałem się o broń z misery i chyba ktoś odpowiedział, za co dziękuję i chyba sprawdzę te mody. Ukojenie znalazłem też w modzie arsenal overhaul, ale nie o tym miałem mówić, czyż nie? :P
AH NU, CHEEKI BREEKI I V DAMKE! [jestem Technotron ;)].
Awatar użytkownika
Cybertronix
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 22 Lip 2016, 17:05
Ostatnio był: 08 Cze 2017, 19:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez SKORpion_0505 w 13 Lip 2019, 19:30

Pierwszy kontakt ze STALKEREM był przypadkowy. W wakacje 2016 roku komputer mi padł, poszedł do naprawy, a do zabawy pozostał mi laptop, który nie miał zbyt dobrych osiągnięć. Zacząłem przeglądać fora w poszukiwaniu gry na taki sprzęt i natrafiłem na TĄ JEDYNĄ! S.T.A.L.K.E.R : Shadow of Chernobyl urzekł mnie swoją fabułą, czytając streszczenia nie mogłem dłużej wytrzymać! Pobrałem wtedy pierwszą lepszą piratkę i zacząłem swoją przygodę. :D Kilka dni temu zakupiłem wszystkie 3 części i jak najmilej wspominam powrót do pierwszej części.
SKORpion_0505
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Lip 2019, 21:41
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Noiseless Pistol (PB1s)
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Vaksik w 10 Gru 2022, 10:56

Sama moja przygoda ze Stalkerem zaczęła się nieco ponad 2 lata temu, kiedy kupilem na promocji Czyste Niebo i Cień Czarnobyla. Jednak samo moje zainteresoeanie serią zaczęło się jeszcze wcześniej. Był to okres kiedy byłem podjarany byciem "gopnikiem" tj. słuchaniem hardbassu, łażeniem w adidasach, kucaniem z piętami na ziemii itp. No i w tym wszystkim natrafiłem na memy o naszych kochanych bandytach: cheeki breeki iv damke i te sprawy. Od razu się zainteresowałem i grupa dresów z obrzynami stała się moją ulubioną frakcją (i w sumie jedyną, o której miałem jakieś pojęcie). Gram w stalkera już od dwóch lat, ale dalej pozostał mi sentyment do bandziorów... I między innymi dlatego wybrałem dołączenie do Wolności. Zawsze powtarzałem sobie: skoro umysłem i moralnością wolisz samotników, ale sercem i duszą bandytów, dołącz do Wolności! W prawdzie w oryginalnych grach zazwyczaj pomagam wolnym stalkerom, ale bandytów zawsze będę miał w serduszku :kotek:
Awatar użytkownika
Vaksik
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 08 Gru 2020, 08:52
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Montana w 12 Gru 2022, 18:15

Wszystko zaczęło się od mojego kolegi, który miał bzika na punkcie klimatów postapo i ciągle mi o nich opowiadał czy o grach właśnie. I tak pokazał mi stalkera najpierw cień czarnobyla, od razu mi przypadła do gustu i potem to już ja się przerodziłem w fana.

Montana
Wygnany z Zony

Posty: 15
Dołączenie: 18 Lis 2022, 10:06
Ostatnio był: 16 Gru 2022, 10:19
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości