Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Postprzez XRayKruk w 13 Paź 2009, 14:32

Postanowiłem założyć temat o tym jak i kiedy mieliście pierwszy kontakt ze stalkerem :D .Ja już w wieku 4 lat oglądałem film Tarkowskiego.W tedy to zakochałem się w widoku opuszczonych, tajemniczych i radioaktywnych miejsc :) .Przeszperałem wszystko o czarnobylu i jego tajemnicach.Trzy miesiące po tym jak wyszedł cień czarnobyla, pobiegłem do empiku by zakupić swój własny egzemplarz.Wtedy już całkiem wsiąkłem w tajemniczą atmosferę zony.
Teraz jestem wiernym fanem stalkera a przede wszystkim Zony :P .
Mędrca można rozpoznać po tym, że nazwie się głupcem.Głupca po tym że nazwie się mędrcem.
---------------------------------------------------------+
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
---------------------------------------------------------+

Za ten post XRayKruk otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kalib99, kamilkoxs.
Awatar użytkownika
XRayKruk
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 31 Sie 2009, 12:17
Ostatnio był: 19 Gru 2009, 00:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Kiedy ocarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera :)

Postprzez Dementorin w 13 Paź 2009, 14:48

U mnie było tak że kolega mi pożyczył grę. Prosiłem o jakąś strzelaninę więc dał pierwszą lepszą jaka miał w szufladzie. Zainstalowałem, obejrzałem filmik o ciężarówce. Wnerwiony że nie mogę wyjść od grubasa po kilkunastu minutach wcisnąłem F i dalej poszło łatwo. Dostałe misję. Dostałem pistolet, poszedłem do jakiejś wioski. Rozwaliłem wszystkich, spodobał mi się klimat gry i... wsiąkłem. :D
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Kiedy ocarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera :)

Postprzez Microtus w 13 Paź 2009, 14:50

A ja wieku 3 lat przeczytałem książkę i też mnie ocarowała! Jestem od tego momentu najwierniejsiejszym fanem zony. I będę ją wielbił wszeczasy.

Co do tematu to :facepalm:
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Kiedy oczarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera:)

Postprzez KoweK w 13 Paź 2009, 14:58

Mój pierwszy kontakt ze S.T.A.L.K.E.R.'em był na końcu 2002 roku, gdy został wydany pierwszy trailer z obecnym klimatem Stalker'a w realiach czarnobylskich. Oglądałem wtedy to na Hyper'ze, ale pierwszy trailer nie wzbudził we mnie większych emocji. Natomiast ten co wyszedł na początku 2003 roku... miazga.

W ciągu tych lat zdążyłem zebrać masę materiałów, zarejestrować się na wielu forach (pierwszym było stalker.gry-online, albo stalker.pl, nie pamiętam, ale obydwie daty rejestracji miałem w kwietniu 2004 [przy czym na stalker.pl z innego konta, z obciachową nazwą nicka. :D ]) zagranicznych, jak i polskich. Obejrzałem również film Stalker, który według mnie jeśli chodzi o świat w nim stworzony to arcydzieło. Poza tym te zamiłowanie do Strefy...

Gdy gra wyszła w marcu 2007 roku, to najpierw przetestowałem ją na pirackiej wersji - niestety uznałem, że nie jest to coś, na co czekałem, więc zaniechałem kupno... Do niedawna jeszcze posiadałem wciąż piracką wersję, ale jako, że nadchodzą mody, które przywrócą marzenia z przed lat warto dorwać oryginał, i tak właśnie poczyniłem.

No i jak łapka moja troszkę podrośnie (tzn. do zadowalającego mnie rozmiaru), to zrobi się "coś fajnego". ;)

Aż trudno mi uwierzyć, że te 6 lat ze S.T.A.L.K.E.R.'em tak szybko zleciało. Jeszcze pamiętam, jak ludzie podniecali się betami 2215, albo Alphami Kordonu i Agropromu. :) A tutaj mamy już trzecią cześć! :D

Edit: Co do tematu, to może zostać, ale nie chcę bezsensownych i krótkich postów (bo wiele trolli znając życie będzie chciało sobie nabić licznik ;))
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Kiedy oczarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera:)

Postprzez reynevan w 13 Paź 2009, 15:32

Gdyby nie mój kuzyn pewnie niewiedziałbym o istnieniu Stalkera.Byłem kiedyś u niego i zobaczyłem Cień Czarnobyla z Platynowej Kolekcji. Spytałem co to za gra, on mi odpowiedział że jakaś strzelanka, ojciec mu ją kupił ale mu nie chcę chodzić. Poprosiłem by mi pożyczył. U mnie się włączyła choć z problemami.Na początku zniechęcił mnie poziom trudności ale po intensywny treningu poszło łatwo i zostałem dzieckiem Zony.
<a href="" target="_blank" name="versus_the_witcher_user_1108927_world2"></a><script language="JavaScript" type="text/javascript" src="http://static.web.versus.one2tribe.pl/banner/versuslink.php?user=1108927&lang=pl&world=world2"></script>
Awatar użytkownika
reynevan
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 29 Wrz 2009, 15:51
Ostatnio był: 04 Maj 2011, 18:45
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera:)

Postprzez Terminus w 13 Paź 2009, 16:14

Mnie jak kumpel przyniósł mi piracką kopię S.T.A.L.K.E.R.-a. Po kilku godzinach grania na piracie wyrzuciłem go i poszedłem kupić oryginał... :P
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Kiedy oczarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera:)

Postprzez Papa Mobile w 13 Paź 2009, 18:12

Jakieś 20 lat temu kolega, który czytał dużo Lema, książki braci Strugackich polecił mi " Piknik na skraju drogi", wtedy był pierwszy kontakt z Zoną, potem pod koniec lat 90-tych kiedy udostępniono internet, poszukiwania filmu Tarkowskiego i pewnego dnia przeczytałem w cdaction, że podjęto prace nad grą, która będzie opierać się na pomyśle eksplorowania Zony, stalkerów i w ogóle klimatu m.in.

"... - O, to, to, "czarne bryzgi"... Dobra nazwa... Jakie są ich właściwości, to wiesz. Jeśli przez taką małą kulkę przepuścić strumień światła, to wyjdzie z niego promień światła z opóźnieniem; przy czym to opóźnienie zależy od wagi kulki, od jej rozmiarów, od jeszcze niektórych parametrów, i długość fali wychodzącego światła jest zawsze mniejsza od długości wchodzącego... Co to jest? Dlaczego? Istnieje szaleńcza teoria, według której te twoje "czarne bryzgi" to gigantyczne obszary przestrzeni, która posiada zupełnie inne właściwości niż nasza i która pod działniem naszej przestrzeni przyjęła właśnie taką zwiniętą formę..."

Demo w cdaction, potem kolekcjonerska Shadow of Chernobyl, zalogowanie się na forum, perypetie z kolekcjonerską Clear Sky, ale to już inna historia podwodna, potem mody i inne przygody związane z przeszukiwaniem Strefy w grze.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Kiedy oczarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera:)

Postprzez dorian w 13 Paź 2009, 18:41

No mnie na początku wcale nie oczarowała.
Wręcz przeciwnie. Dowiedziałem się o grze z magazynu Click, którego kiedyś namiętnie czytałem. Przeczytałem dość obszerny opis i stwiedziłem ochoczo i z nadzieją, że to może być gra dla mnie. I to jednak były prorocze wtedy myśli, o czym jeszcze nie miałem pojęcia. Kupiłem ta grę, polatałem trochę pierwszy raz w Kordonie i ją prędko sprzedałem na allegro (dacie wiarę!?) , bo stwierdziłem, że kaszanka. Jakieś takie słabe to strzelanie, niecelne i po rusku gadają. Nie bardzo jeszcze wtedy czaiłem, o co w ogóle chodzi. Jednak po paru dniach nie wiedziałem czemu, ale zaczęło mi jej brakować. I to na dobre. Wtedy właśnie zostałem zaczarowany. Zwłaszcza takich lokacji i tego życia i bycia w ogóle w Zonie, mutantów, latających ptaków na niebie, wiejącego wiatru przeganiajacego liście przed nosem, anomalii itp., a to dopiero przecież Kordon był..
Kupiłem jeszcze raz, zacząłem grać dłużej. Do tego jeszcze mody zaczęły powstawać (dzięki Ci Panie za dez0team, AMK, Kanyhalosa, Trojanucha i całą resztę znaczących modderów) i to już "zabiło" mnie na dobre.
To był mój prawdziwy "gwóźdź do trumny".
Wciągnąłem się bez reszty i tak już gram co i rusz od nowa do dziś.
I na dłużej nie mogę przestać..
:wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Kiedy oczarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera:)

Postprzez STA1KERpl w 13 Paź 2009, 19:20

Dawno dawno temu, w miejscu zwanym Czarnobylem, miejsce nazywało sie mieszkanie nr. 93, i ze tamtąd wybył dzięcioł 12 letni. A po hooja? A no: czytałem w CDA pełno rzeczy o stalkerze. W pewnym nuemrze zapowiadali STALKERA jako najbardziej klimatyczna grę świata, a i jeszcze postapo (jak sie dowiedizałem dzie akcja się dzieje to ło matko aż <3 we stalkerze). Po pinsetnym już artykule zachciało mi sie go tak bardzo, że w dniu premiery do empika we Szczecinie pojechałem (swego nie miałem). I kicha, ni ma Stalka (kupili chamy szyskie!). Winc pojechałem tydzień później, i dobrze żem pojechał. Bo tym razem 2 kopie zostały (w dodatku 1 dla pracownika, se zamówił że tak powiem, wcześniej). Z tąd mój nick.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Kiedy oczarowała was Zona czyli gdzie poznaliście stalkera:)

Postprzez Ropasiak w 13 Paź 2009, 22:56

Pierwszy? Kiedy Przeczytałem e... co to było? Kumputer świat czy coś numer 1/2004 była zapowiedz Dooma3, STALKERA i takich tam. Na płycie Enemy Teritory i coś jeszcze chyba GORE...

Tak... do dzisiaj tę gazete trzymam. Tak Kowek... kiedyś spróbuje zrobić jej skany, bo pewnie jej nie masz :D

A nie pogardzę. :P - xKoweKx
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez von Carstein w 14 Paź 2009, 09:43

Eeee... aaa... Nazywam się Martinus i zainteresowałem się stalkerem w Anno Domini 2007.
Nie ma się nawet co rozpisywać - szukałem jakiejś ciekawej wymagającej gry na wakacje, coś w co mógłbym zagrać pomiędzy kolejnymi masakrami w Medku i Romku. Pierwszą rzeczą, którą robię jest czytanie recenzji. I patrzę co ostatnio wydali... i co zadziała na moim sprzęcie. To nie, to też, tamto nie ciekawe, to spartaczyli, tamto za dużo wymaga... aż tu nagle w CD-Action widzę S.T.A.L.K.E.R. Piszą o wymagającej grze, gdzie będzie trzeba walczyć o przeżycie w brutalnej zonie. Duże, bogate w elementy mapy, które mają być podobno obszary Czarnobyla odzwierciedlone w 100 % - zwiedzanie ruin itp. Walka wymagająca... BA! Mało walki, ponieważ częściej podobno miała opłacać się ucieczka. Elementy RPG...

Kupiłem grę i chociaż nieco się rozczarowałem to jednak dobrze się bawiłem.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez djcycu w 14 Paź 2009, 11:39

Ja stalkera poznalem grajac w Punishera:) byl tam trailer ukazujacy pare scenek ze stalkera. Tak bylem zafascynoiwany ze myslalem ze jestesmy w tej grze jakims agentem i pojdziemy badac doglebniej przyczyny wypadku no ale milo mnie zaskoczyla gra kiedy w nia gralem:) ach ta zima 2007... to bylo cos! nic mnie juz tak nz nog nie zwali
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości