Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.AL.K.E.R. - wrażenia

Postprzez PMG w 26 Sie 2015, 20:39

S.T.A.L.K.E.R. zawsze kojarzył mi się z olbrzymią swobodą. Kiedy po raz pierwszy grałem w Cień Czarnobyla, byłem dosłownie przygnieciony tą "wolnością", bo było to coś, czego jeszcze nigdy nie spotkałem w grze FPS. Wiem, że istnieje wiele produkcji, które były mniej lub bardziej nieliniowe, ale dla mnie, osobiście, była to naprawdę ogromna nowość. Do tego doszedł niesamowity klimat, który wylewał się z monitora i uczucie, że jest się kimś wyrwanym ze schematów i niczym nie ograniczonym... Do tego wielki, ciekawy i różnorodny świat - już po kilku godzinach chodzenia po Zonie jej tajemnice i uniwersum wciągnęły mnie jak odkurzacz: "Anomalie? Co to? Mutanty? Katastrofa? Gdzie, co, jak?".

Tak, wolność (może z małymi wyjątkami, ale jednak ;) ) i niesamowicie ciekawy świat to były te rzeczy, które sprawiły, że S.T.A.L.K.E.R. chwycił mnie za serce i to zawsze z nimi będzie mi się kojarzyć ta seria.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Reklamy Google

Re: S.T.AL.K.E.R. - wrażenia

Postprzez Decimus76 w 26 Sie 2015, 22:37

Ja do gry podchodziłem z 2 razy. Tylko dlatego, że nie ogarniałem PDA. Wiem, wiem, żałosne ale co poradzę? Zawsze się bałem x-18 ale już za 3-4 razem było ok. Najlepsze momenty z gry to Prypeć, i wejście pod elektrownie, coś niesamowitego...
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: S.T.AL.K.E.R. - wrażenia

Postprzez L_E_W_Y w 27 Sie 2015, 00:36

Moje wrażenia ze stalkera są jeszcze w miarę świeże ponieważ przez długi czas nie zdawałem sobie sprawy o istnieniu tego tytułu (obił mi się kiedyś o uszy ten tytuł, ale zawsze puszczałem to drugim uchem) aż nagle przybył kolega i pokazał mi tą produkcję. Chciał zrobić trailer filmowy o tematyce stalkera na dyplom do szkoły). Moje wrażenie było ogromne już po samych filmikach na YT a co dopiero kiedy zasiadłem przed monitorem i postawiłem pierwsze kroki w Zonie. Swoją przygodę zacząłem od Zewu Prypeci. Na początku czułem się zagubiony w tym wielkim świecie, jednak szybko się odnalazłem. Świat, postacie, wolność wyboru, misje poboczne, sekrety, emisje nadające dodatkowej niepewności, fabuła pozwalająca na snucie swoich własnych teorii, klimat, możliwość ulepszania broni i kombinezonów, mutanty... jeszcze długo mógłbym wymieniać zalety tej gry. Oczywiście było też kilka minusów jak zwykli ludzie których można było spotkać na mapie, praktycznie każdy mówił to samo i miałem wrażenie, że gdzie nie pójdę, to zawsze rozmawiam z tym samym człowiekiem... Jednak to co oferowała ta gra, niwelowało każdy jej minus. Potem sięgnąłem po Cień Czarnobyla by poznać początki stalkera. Zawiodłem się lekko mapą... otwarta a jednak ograniczona i niemająca nic wspólnego z rzeczywistością. Oprócz tego brakowało mi możliwości naprawiania pancerza czy broni, ale to załatwiały mody. Oprócz tego grało mi się tak dobrze jak w CoP. Potem zostało już tylko Czyste Niebo. Ta część najmniej przypadła mi do gustu pod względem grywalności, szczególnie na początku gdzie musieliśmy sobie radzić na bagnach jedynie strzelbą, emisje pojawiały się tylko przy przechodzeniu z jednej lokacji do drugiej itp itb. Spodobała mi się za to fabuła. Frakcja Czyste niebo do dziś mnie ciekawi i mam nadzieję, że wskrzeszone GSC stworzy kolejną część i przybliży mnie do poznania tajemnic tej grupy. Teraz zaczynam Lost Alpha i liczę na mocne zakończenie mojej podróży w świecie Zony. Gra 11/10 :D
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: S.T.AL.K.E.R. - wrażenia

Postprzez Jakubiak w 27 Sie 2015, 11:49

Czyli z tego wynika, że gra ujawnia kolejne plusy.
Masz wrogów? Bardzo Dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakiejś sprawie w swoim życiu.
Jakubiak
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 09 Sie 2015, 20:11
Ostatnio był: 11 Wrz 2015, 19:20
Miejscowość: Hogwart
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: S.T.AL.K.E.R. - wrażenia

Postprzez Tormentor w 27 Sie 2015, 12:06

Uwagi moderatora:

Dziemki za wskazówkę który temat, bo nie chciało mi się szukać :E Nawet jeśli temat nie jest w 100% zbieżny, to i tak podobny. -Uni.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Nefariel w 01 Wrz 2015, 19:56

U mnie Stalker od zawsze był gdzieś tam daleko w kolejce gier do zagrania, bo w końcu znana rzecz i w zupełnie innych klimatach, niż grywałam do tej pory, zarówno pod względem fabuły i otoczki, jak i mechanik. Brat pytał, co mi kupić na gwiazdkę, to podałam mu pierwszy tytuł, jaki wpadł mi do głowy. Dostałam Zew Prypeci.
I wiecie co? Nierozpakowana gra przeleżała na półce dwa lata. Otworzyłam ją dopiero niedawno, wciągnięta w postapo (a raczej ogólny bród i gruz) i znudzona nowymi Falloutami. S.T.A.L.K.E.R. do spółki z This War of Mine wyciągnął mnie z gamerskiego kryzysu, bo już naprawdę się bałam, że wyrosłam z grania. A to byłoby o tyle kiepskie, że akurat zaczynałam studia na kierunku ściśle związanym z grami.
Powinność w sumie lubi Wolność, tylko nie wie jak zagadać.
Nefariel
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 01 Sie 2015, 11:45
Ostatnio była: 28 Wrz 2015, 15:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 7

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez adin w 02 Wrz 2015, 22:00

STALKERa poznałem na płytkach Encyklopedii Gier 2003 (bądź 2004), nie posiadałem wtedy w domu dostępu do internetu, więc gazety i płyty z owych były jedynym oknem na świat gier.
Teraz trochę zakurzona, ale była to zdecydowanie miłość od pierwszego wejrzenia ;)
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Stalkep w 03 Wrz 2015, 15:10

Kiedyś pamiętam jak u mnie w Empiku był Stalker SoC, ale nie chciałem jej kupić, bo myślałem że to jest horror.
Zacząłem grać od CoP,bo tylko ją udało mi się kupić potem po dłuższych poszukiwaniach znalazłem SoC.
Nadal nie mogę kupić CS, ponieważ nigdzie nie ma.
Gdy nadeszło Gestapo, na budynki spadły bomby
Zamienił dziurawe palto na dwie kukurydzy kolby
Poczuł, że koniec to już tylko kwestia dni.
Gdy płonęło miasto ludzie z krzykiem umierali w nim...
Awatar użytkownika
Stalkep
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 29 Mar 2015, 23:43
Ostatnio był: 17 Sie 2018, 14:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Tajemniczy w 03 Wrz 2015, 19:26

Jak nie ma jak jest :caleb:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... l-1-5-0807
Do wyboru do koloru, poza tym możesz się spytać o to w byle jakim sklepie komputerowym, albo spróbować zamówić tam grę.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Kombokil w 24 Wrz 2015, 08:20

Grałem w niego pierwszy raz gdy kupiłem CD-Action a on był na płytce. Cień Czarnobyla może i mnie oczarował ale jak zobaczyłem co było w Alphie i zobaczyłem te ryjące banie podziemia to załamałem się nad wybrakowaniem tej gry a za razem przeraziłem laboratoriów. Odpuściłem sobie gre. Teraz jednak jestem starszy i strach przeminął. Gdy usłyszałem o Lost Alphie czym prędzej ją pobrałem i jak zagrałem.... Sen się ziścił. Mutanty mają przerąbane, Powinność, Monolit,Najemnicy i cała reszta także. Strach teraz boi się mnie! :D :D :D :D
Dlatego nigdy nie pytaj, komu bije dzwon; bije on tobie

Image
Awatar użytkownika
Kombokil
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 24 Wrz 2015, 07:58
Ostatnio był: 29 Wrz 2015, 18:56
Miejscowość: Komin Reaktora. :P
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez jasiek99 w 13 Paź 2015, 20:31

Zona oczarowało mnie od pierwszego wejrzenia zacząłem bardzo interesować się tematem Czarnobyla historii i okolic.
Moją pierwszą przygodą z zonom było granie u kuzyna w 2008r :D :wódka:
Awatar użytkownika
jasiek99
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 13 Gru 2012, 14:29
Ostatnio był: 16 Paź 2021, 12:56
Miejscowość: Dolny Śląsk
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -6

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Fraternus w 13 Paź 2015, 20:37

Ogółem najpierw zacząłem się interesować Czarnobylem, nie chcę się chwalić, ale o tym co się wtedy stało itd. wiem już chyba wszystko (no może poza paroma rzeczami, o których nie wie nikt z osób, które się o to pytałem) potem w sumie przypadkiem usłyszałem o grze STALKER, więc capnąłem okazję i kupiłem grę przez Allegro, ot - cała historia.
PMm <3

Fraternus
Wygnany z Zony

Posty: 35
Dołączenie: 06 Paź 2015, 19:18
Ostatnio był: 22 Gru 2015, 17:05
Miejscowość: Wielkopolska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 11

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości