Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Berry w 17 Wrz 2014, 00:38

Za to z nowym lokatorem w głowie :worms:
No ale wiadomo, monoliciaże mają w Zonie takie plecy, że przez drzwi muszą przechodzić bokiem. :/

A wracając do oryginalnego tematu, to rozumiem że jakby Zona była w realu to pobiegłbyś wprost do Mózgozwęglacza?

Nawet nie głupi pomysł, jak się uda przeżyć to już na wstępie najlepszy sprzęcik i grono wiernych przyjaciół. Bardzo wiernych nawet
You are bloody adopted, okey?
Awatar użytkownika
Berry
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 16 Wrz 2014, 20:38
Ostatnio była: 30 Sty 2015, 03:42
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 17 Wrz 2014, 00:45

monoliciaże


:E

Ja? Nie, wolałbym gdzieś się zaszyć i po prostu spróbować przeżyć. Zwłaszcza, że jestem typem człowieka, który nienawidzi wręcz podejmować zbędnego ryzyka. A skoro już bym w Zonie był, więc podstawowy czynnik ryzykotwórczy by został już spełniony - czy to zgodnie z, czy wbrew mojej woli - to nie pozostałoby mi nic innego, jak próbować zostać w jednym kawałku na tyle długo, żeby potem ktoś był w stanie mnie wspomnieć inaczej niż tylko "kolejny zdechł" :suchar:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Berry w 17 Wrz 2014, 00:58

Myślę że właśnie taka ostrożność i unikanie ryzyka to najlepsza możliwa taktyka dla kogoś kto nie jeździ po Zonie czołgiem.
Bo i po co szarżować i zgrywać wielkiego bohatera skoro i tak nikt o tym nawet nie wspomni, chyba że jako przestrogę dla kotów? Ja bym w zonie starała się stać tak niezuważalna jak to tylko możliwe i nie angażować się w żadne konflikty. Najbardziej chyba bezsensowną rzeczą w takim morderczym miejscu byłaby śmierć o jakąś ideologię czy pieniądze.
You are bloody adopted, okey?
Awatar użytkownika
Berry
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 16 Wrz 2014, 20:38
Ostatnio była: 30 Sty 2015, 03:42
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Nieznajomy X w 17 Wrz 2014, 08:33

@Adam
Nie wypijaj mi kozaków ziomek, bo ja poparłem tylko Gizbarusa w temacie zależności między inteligencją a ilością skończonych szkół.
Bo np. typek po podstawówce może (nie musi!) być tak naprawdę mądrzejszy od gościa po studiach.
Ten pierwszy pochodził np. z rodziny patologicznej i nie miał możliwości kontunuowania nauki za młodu.
A ten drugi miał bogatych starych i skończył studia w prywatnej szkole. Ten pierwszy, z racji swoich przejść, ma ponadto większe doświadczenie życiowe. Ale to jest skrajny przypadek.
Ale np. ktoś komu w szkole gorzej szło nie musi być wcale głupszy od gościa ze średnią 5.0.
I nie pie*dol mi że tak nie jest, bo ja znam wiele takich przypadków.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Za ten post Nieznajomy X otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Adam w 17 Wrz 2014, 10:45

Wow, gratulacje dla weterana, ja już swoją opinię napisałem, Giz też to opisał w Kozaku. Po co mścić się jak dziecko w piaskownicy? Tylko co mają jakieś przykłady o studiach wyjęte z kontekstu, jak my piszemy o żołnierzach? Porównywanie studenta do żołnierza jest bardzo obraźliwe (przynajmniej dla wojaków z lat 80 :P )

@Szagart, dyskusja dotyczy też Zony, więc jaki off-top? ;)

Generalnie osobnik łamiący swoje ideały, w które wierzył nie jest godny zaufania, typowy oportunista, przystosowujący się do danej sytuacji. Masz rację, że teraz do wojska idą już odpowiednie jednostki, a nie malarze, pisarze, poeci, jednak w dzisiejszej dobie Internetu, gdzie każdy może znaleźć wszystko w necie, to się diametralnie zmieniło i żołnierz nie jest zwykłym robotnikiem, który skończył 5 klas szkoły podstawowej i myśli o rzeczach przyziemnych.

Otto Schimek może i był takim człowiekiem, ale jego postępowaniem kierowała religia, która jako jego "ideologia" zakazywała mu zabijać niewinnych.
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Nieznajomy X w 17 Wrz 2014, 12:26

Pierwszy się do mnie przyczepiłeś więc...
A mściwy jestem, bo jak któś nie odpowiada ciosem na cios i nic nie mówi, to nim wszyscy pomiatają. A argumenty typu "ja jestem dłużej na forum" to sobie można w dupę wsadzić.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 17 Wrz 2014, 14:26

Ale jak już masz z tym nadal problem, to dajcie sobie na pw po razie, okej? Mniejsza o twój staż na forum czy fakt, że póki co nie wniosłeś nic sensownego do dyskusji - robisz w ten sposób tylko offtop. Paniał w końcu? I uprzedzając - jeśli chcesz skomentować także mój post, też zrób to na pw.

Uwagi moderatora:

W takim razie dlaczego tego mu nie wysłałeś na PW? Wróćcie do tematu wszyscy. - xKoweKx
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Nieznajomy X w 17 Wrz 2014, 18:14

Ok, sorry za offtop, trochę mnie poniosło :D Po prostu nie lubie jak mi ktoś z byle powodu kradnie wódkę :E

A wracając do tematu, to do Zony chciałbym trafić tylko w sytuacji podbramkowej. Tzn. Jakbym nie miał już czego szukać w "Wielkiej Krainie", np. byłbym poszukiwany listem gończym itp.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez CosiuPL w 23 Paź 2014, 17:27

Jak się bawić to się bawić na całe życie bym wstąpił do zony i pewno zamieszkał zaton tam gdzie skadowsk :P a jeśli chodzi o frakcje to dołączyłbym to wojskowych stalkerów lub ''povinovcuw'' :D ew. samotni stalkerzy
Kto zadziera z elitą ten nakryje się pytą.

Za ten post CosiuPL otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative STALKIER998, Cromm Cruac, igla2008.
Awatar użytkownika
CosiuPL
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 29 Gru 2012, 19:09
Ostatnio był: 12 Lis 2016, 19:52
Miejscowość: Gdzieś w krzaku
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -3

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez djcycu w 23 Paź 2014, 23:14

Samotni stalkerzy to jak już grupa ludzi którzy z nikim nie przystają ale to NIE JEST FRAKCJA. Mogą oni robić co chcą czyli tworzyć grupy, składy, grać samotnika itd.

Wracając do tematu bo nie wiem czy pisałem... Rozmyślam sobie czasem bardzo intensywnie. Momentami człowiek ma dość różnych sytuacji i faktycznie wyrwał by się gdzieś. Mam czasem takie wielkie chęci trafić w takie miejsce, sprawdzić się, wyżyć, znaleźć może kogoś z bratnią duszą i poczuć czym faktycznie jest życie. Zachwycić się przerażającym ale jednak pięknym anomalnym światem i dotknąć go. Odciąć się od pierdolniętych praw, obowiązków, dziwactw narzuconych przez kraj. Beznadziejnej mody, stereotypów, fejsbukowych pokemonów (to grono zawiera w sobie nawet ludzi trzykrotnie starszych ode mnie). Poczuć się panem swojego losu...

...a potem wrócić, wrócić jako zmęczony ale odrodzony bogaty w doświadczenia człowiek.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mila, Grzechu300.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Grzechu300 w 24 Paź 2014, 16:11

djcycu napisał(a):Poczuć się panem swojego losu...

Dopóki nie zje cię Prypeć-Kaban, Czarnobyl-Wieprz czy inna Zono-Świnia. :caleb:
djcycu napisał(a):...a potem wrócić, wrócić jako zmęczony ale odrodzony bogaty w doświadczenia człowiek.

Raczej nie wrócić. Przeżyć w Zonu miesiąc, ba, tydzień i nie oszaleć/umrzeć/zostać zjedzonym/paść z głodu to byłby wyczyn! ;)
djcycu napisał(a):Momentami człowiek ma dość różnych sytuacji i faktycznie wyrwał by się gdzieś.

Pewnie że ma - dlatego, mimo, iż nie ma prawdziwej Zony, człowiek poszukuje jej namiastki - i łazi później po nocy po opuszczonych fabrykach w szpeju.
Przynajmniej ja. :)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Floor w 26 Paź 2014, 11:32

Tak, ale musiałbym wiele czasu poświęcić na przygotowanie sprzętu, zaoszczędzenie pieniędzy i tym podobne. Przecież strefa nawet w dzisiejszych czasach to nie plac zabaw, promieniowanie naprawdę może zabić człowieka. Chciałbym również zobaczyć sarkofag z bliska, nawet od środka - niesamowita przygoda, można by było o czym opowiadać wnukom...Ale to tylko marzenia, jest tylko halucynacja z niedożywienia i śmierć.
Image

A lamusy dupa cicho!
Awatar użytkownika
Floor
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 26 Paź 2014, 11:13
Ostatnio był: 09 Gru 2014, 18:43
Miejscowość: Kolno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości