Bohater książki w realiach stalkera?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy chcieli byście być bohaterami książki w realich stalkera?

Tak
9
90%
Nie
1
10%
 
Razem głosów : 10

Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez Darkon w 25 Lis 2010, 04:00

Założyłem ten temat z czystej ciekawości i mam nadzieję, w dobrym dziale. Podstawowe pytanie brzmi czy chcieli byście być bohaterami książki w realiach stalkera? A jeśli tak to jakim? Jakiej broni byście używali i do jakiej frakcji należeli. Jak byście wyglądali i jakie były by wasze cechy charakteru? Czy woleli byście być bohaterem pozytywnym czy może negatywnym?

Nawiasem mówiąc sam, dla przyjemności, piszę amatorską książkę, ale jej fragmentów zamieszczać nie będę, aby uniknąć ośmieszenia i oszczędzić wam cierpień, więc nawet nie proście. Bez obaw waszych odpowiedzi nie zamieszczę w swoim "Dziele". Daję słowo, a jeśli kłamię to niech mnie Zona pochłonie.
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez Elementary w 25 Lis 2010, 04:20

jej fragmentów zamieszczać nie będę, aby uniknąć ośmieszenia i oszczędzić wam cierpień


Więc może daruj sobie tę książkę... Nie chciałabym być takiej książce (ośmieszającej autora, jak sam napisałeś z resztą) jakąkolwiek bohaterką.
i Kasia
Awatar użytkownika
Elementary
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 01 Cze 2009, 01:26
Ostatnio była: 24 Cze 2012, 22:04
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 9

Re: Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez Darkon w 25 Lis 2010, 04:58

Nie prosiłem o wypowiedź na temat mojej książki i pragnę też zauważyć że nie wspomniałem że kogokolwiek zamieszczę w mojej książce. Było wręcz na odwrót. Chodzi mi bardziej o sytuację gdyby tą książkę pisał ktoś posiadający doświadczenie i obeznany w tym temacie.

P.S.
Przepraszam że jestem amatorem Elementary :wink:

P.P.S.
Wyraz "ośmieszającej" miał być takim żarcikiem. Chodziło mi o to że owa książka nie jest na takim poziomie jak opowiadania zamieszczane tutaj (autorów przemilczę). A poza tym robię to dla zabicia czasu no i mam z tego frajdę.
To ma być dla mnie, a nie dla świata.
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez Elementary w 25 Lis 2010, 05:09

Zamieściłeś pytanie o bohaterów książki i informację o tym, że piszesz w tym samym poście. Więc wywnioskowałam, że brakuje Ci bohaterów.
A na temat książki, wypowiedź moja jest bo jest. I nie chodzi mi tu o krytykowanie książki, lecz o podejście. Sam z siebie wszystkich błędów nie wyłapiesz w takiej, powiedzmy, amatorskiej książce (istnieją takie?). Umieszczając chociaż fragmenty przeznaczone do krytyki, będziesz miał... no krytykę, jakby nie patrzeć. Z której tylko czerpać garściami. Nie ważna jaka by ona była. I nie "łobrażać" mi się tu, bo ja z dobrymi zamiarami :)

Edit:

Czasu się nie zabija... :P A skoro książka ma być dla Ciebie, to ja się nie wtrącam dalej. A to, że niektórych autorów tutejszych opowiadań należy przemilczeć, to święta racja jest ;)
i Kasia
Awatar użytkownika
Elementary
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 01 Cze 2009, 01:26
Ostatnio była: 24 Cze 2012, 22:04
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 9

Re: Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez Darkon w 25 Lis 2010, 20:07

Nie chodzi mi o to że mam za mało bohaterów bo wyobraźnia u mnie pracuje. Raczej ciekawi mnie wasze zdanie, to czy chcielibyście się w takiej książce znaleźć.
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez Lucjusz w 25 Lis 2010, 20:39

Hmm tak samo jak chciałbym się dostać do Zony gdyby istniała, tak też mógłbym się w takiej książce znaleźć. Byłbym znudzonym światem samotnym stalkerem. Pomagający innym stalkerom w potrzebie. Robiłbym questy dla jajogłowych i chłopaków z Czystego Nieba, bo szanuje ludzi, których priorytetem nie jest konsumpcja tylko poznanie fenomenu Zony. Zaglądałbym też do Wolności zapalić coś i pogadać na tematy egzystencjonalne :wink: Biegając z Vintorezem albo Dragunovem, samemu albo w małej ale zgranej grupce i strzelając do mutków, bandytów, wojskowych, monoliciarzy lub typów którzy chcą zniszczyć Zonę- mój azyl. Jednym słowem pozytywnie zakręcony świr-filozof z blantem w pysku i snajperką w dłoni. Pewnie wcześniej czy później dostałbym headshota albo jakaś chimera zjadłaby moje napromieniowane d.ups.ko ale przynajmniej zginąłbym żyjąc po swojemu :D
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Darkon.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez PMG w 25 Sty 2011, 18:25

Chętnie :wink: . Było by ciekawie. Ja bym był Samotnikiem zajmującym się własnymi sprawami. Na wyposażeniu miałbym strzelbę myśliwską TOZ34, a bronią boczną byłby zwyczajny PMm. Chodziłbym w Skórzanym Płaszczu, takim jaki noszą Bandyci. Byłbym nastawiony do (prawie) wszystkich pozytywnie. Jednym słowem optymista. Czarne, krótkie włosy i okulary, tak jak wyglądam w rzeczywistości. Miałbym dom w jakimś kontenerze lub starej, walącej się chacie. W wolnym czasie poluję w lesie, bądź zbieram Artefakty. Przyjąłbym jakąś fajną ksywkę np. Gawron, bądź Harpun.
Ostatnio edytowany przez PMG, 25 Sty 2011, 18:59, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Bohater książki w realiach stalkera?

Postprzez Red Liquishert w 25 Sty 2011, 18:34

Hmmm...Bohater tak? Powiedzmy, że negatywnie nastawiony do innych samotnik o ksywie ,,Archanioł'' (nazwany tak za pozbycie się paru wrednych typów) odziany w czarny płaszcz bandytów, jeansy, wysokie glany z cholewką na mały nóż. Pistolet Beretta, karabin szturmowy G2A2 ( z F.E.A.R.-a). Blond długie włosy, ciemnozielone oczy i mały zarost czyli właściwie jak w rzeczywistości.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości