Moja mapa Zony

Moja mapa Zony

Postprzez Kudkudak w 31 Mar 2013, 17:22

Oto mapa Zony, stalkerzy! Oczywiście jest masa błędów, niedoróbek, mój aparat nie jest "hajdefiniszyn" oraz zagięcia kartki ale... Lokacje z SoC, CS, CoP, modów i to co wymyśliły nasze głowy(m.in. Tormentor, wymyśla ciekawe miejscówki) i moje dodatki.

Wersja "czysta"

Mapa:
:

Image

Wycieczka:
:

Do Zony wchodzimy tędy stalkerzy...przyszykujcie kasę, wodę ognistą lub gazetki, stoi tam wojskoImage
Kierujemy się do Sidorowicza po więcej wódy i gazetek.
Image
Trzeba zarobić - idzią na Wysypisko po śruby, nie wiem po co, mówią że trza rzucać...
Image
Skręcamy do Agropromu. Za dużo trepów. Za mało gazetek.
Image
Na jakichś Terenach były ciekawe świecące kamyki...one są chyba Niezbadane...
Image
Sami tu sztywniacy. Najpierw mówią "witaj w Barze, stalkerze", a potem "wynoś się stąd, nie chcemy cię tutaj". Gazetek nie chcieli.
Image
Wyrzucili mnie do Lasu...wszyscy o mnie Zapomnieli...
Image
Trochę Ciemno w tej dolinie..Mroczno. Tu też są ci sztywniacy.
Image
Daleko na dole...dziwni tu ludzie mieszkają...o hej, czekaj! albo nie...
Image
Kłamcy...niebo tu jest brudne jak ja. W Prypeci nie będę się kąpał.
Image
Mniejsze bagna...tak jakby alpha
Image

Image
Skojarzenia z Morrowind jak najbardziej na miejscu.
Image

Image
Ooo artefakcie iskro Zony, kwiecie Elizejskich Pól... promieniuje w każdym kroku...
Image
Nie mylić mi tu z serialem!
Image

Image

Image

Image
Zaraz Prypeć!

Image

Image
Cofamy się w Zonie.
Image
Coraz dalej od Prypeci...
Image
Stanowczo do naszej Mekki!
Image

Image
Jest nasz cel! Ale nudnawo tyczko...pusto..idziemy do Elektrowni.
Image

Image
Czerwony Las i jego rude perypetie
Image
Coraz bliżej...słyszę wołanie Monolitu!
Image
Da dam da dam dadada dam dam
Image
Kurde, zapomniałem o kombinezonie...promieniowanie nadciąga!


Wersja kolorowa

Przyjmijmy że mapę rysował stalker dla Przewodnika, a nie mając innych zasobów wybrał kredki :P Przepraszam, ale nie potrafiłbym tego ładnie pomalować farbami, a niczego innego nie miałem w domu.

Mapa:
:

Image


Mniejsze mapki:
:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



Oczywiście miejsca różnią się swoim położeniem niż w oryginale - częściowo. Kordon i np. Roztok są większe od Prypeci, bo myślałem że się zmieszczę, a tu nie - stąd taką anomalię mamy :P Zapraszam do komentowania i krytykowania!

Prace nad opisem - rozpoczęte!

Gdyby tak się stało, że ktoś chce jej użyć do czegoś, piszcie PW. A jeśli nie to wymieńcie chociaż autora :)
Ostatnio edytowany przez Kudkudak 20 Kwi 2013, 16:11, edytowano w sumie 5 razy
Image
Image Image Image Image Image

Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Tormentor w 31 Mar 2013, 19:08

Taka mapa zrobiona w jakimś programie wyglądałaby świetnie. Wszystko na siatce, ze wskaźnikami, legendą. Niestety stworzenie czegoś takiego za pomocą komputera wymagało by żmudnej pracy i uprzednio nauki.

No nic, czekam na wersję kolorową w HD.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Adam w 31 Mar 2013, 19:13

Kozaczek poleciał i to nie byle za co. :E Świetna robota i jak :arrowu: oczekuję kolorowej wersji ;)

Tormentor, szczerze, ale bardziej ofiarne, przyjemne i efektowne dla większości ludzi jest stworzenie czegoś za pomocą ołówka i flamastrów, a nie za pomocą klawiatury, myszki i jakiegoś programu, dającego pewne ograniczające twórcę wzory :soviet:
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Iłja w 31 Mar 2013, 19:16

Piękna praca. :wódka: poleci, jak tylko będe miał (to już dzisiaj trzeci o.o). Jeśli miałbym mieć jakieś zarzuty, to nie podoba mi się metoda odwzorowania kartograficznego, w której linia północ-południe to wężyk, a nie linia, ale rozumiem że ogarnięcie czegoś takiego wymaga pójścia na pewne ustępstwa :d Czekam na wersję HD.

AD.1
Jelito Zony? A toto nie była Mroczna Przestrzeń, aka Darkscape?
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Kudkudak w 31 Mar 2013, 19:42

Cieszę się, że moja mapa się spodobała i ktoś napisał opinię. Dodam, że zgadzam się z Adamem - wolę flamastry i ołówki, może cienkopis, z prostego powodu - jestem upośledzony komputerowo i potrafię coś zrobić, gdy mi ktoś pokaże; nie ma niestety takiej osoby w moim otoczeniu :) Tak więc rysowałem, a w boju poległ jeden z towarzyszy - zastąpił go w Kordonie "grubasek", jednak szybko poszedł w niepamięć i rysowałem dalej średniej grubości flamastrem. Szukałem nawet programu graficznego w temacie...ale i tak nie potrafię. Natomiast jakie sposoby polecacie na polepszenie jakości obrazu?

I fajnie jest otworzyć szafkę, wyrzucić stare kartki, a tu nagle widzisz takie zawinięte coś...otwierasz a to twój dawny rysunek.

@Iłja - taka granica bo mi było szkoda mych flamastrów :) Co do Darkscape, można to nazwać jak chcesz...ja wolę jednak Gizbarusowe Jelito Zony, głównie przez swój charakterystyczny kształt.
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 31 Mar 2013, 19:46, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Iłja w 31 Mar 2013, 19:46

Mi tam Jelito Zony kojarzy się jednoznacznie... można powiedzieć, że wręcz g***wnianie :< Mroczna Przestrzeń w mojej opinii bardziej pasuje do klimatu. Żeby to przynajmniej było jakoś... czy ja wiem, Serce Zony? No, taka anatomiczna nazwa jeszcze pasuje (chociaż kompletnie nie do takiej lokacji, bo jest zbyt daleko od centrum ;) ), ale Jelito? To Kordon będzie odbytem? o_o
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Kudkudak w 31 Mar 2013, 19:50

W pewnym sensie można tak powiedzieć...bo to tu wywozili ludzi z trupiarką ;) Gdyby w oryginale dodali Darkscape, nie omieszkali by pojechać na skróty przez Jelito ;) Serce Zony kilka kilometrów od Kordonu? Raczej nie...po za tym, co się stało, to się nie odstanie.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Piłat w 31 Mar 2013, 19:55

Dawno temu sam chciałem zrobić coś podobnego, jednak nigdy nie znalazłem na to czasu. Gratuluje pracy ;) I pozostań przy zwykłym cienkopisie i mazaku - lepiej to wygląda niż kreski i prostopadłe wykonane w bezdusznym programie komputerowym.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Gwizdek w 31 Mar 2013, 21:40

Praca świetna, nic dodać nic ując. I leci :wódka:

Adam napisał(a):[...]Tormentor, szczerze, ale bardziej ofiarne, przyjemne i efektowne dla większości ludzi jest stworzenie czegoś za pomocą ołówka i flamastrów, a nie za pomocą klawiatury, myszki i jakiegoś programu, dającego pewne ograniczające twórcę wzory


Wiadomo,że ręczna lepsza a "elektryczna" wersja lekko ogranicza, ale taka praca też jest ofiarna i daje możliwości autorowi zachowania pięknej pracy na dłużej i dokonywania zmian.

Tormentor napisał(a):Taka mapa zrobiona w jakimś programie wyglądałaby świetnie. Wszystko na siatce, ze wskaźnikami, legendą. Niestety stworzenie czegoś takiego za pomocą komputera wymagało by żmudnej pracy i uprzednio nauki.


Patrząc na ilość szczegółów to tak max z 2 tygodnie wytężonej pracy. Sądzę, że dałbym radę dokonać tego jednak dobrze wiem, że nie oddam w całości tego co zrobił Kudkudak. Również czekam na wersję HD
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 13:42
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Kudkudak w 31 Mar 2013, 21:53

A masz jakąś propozycję na obróbkę w HD?
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Gizbarus w 31 Mar 2013, 22:16

Jak na moje, to najlepiej zeskanować to, co zrobiłeś do tej pory, potem oczyścić obraz z wszelkich "załamań kartki" i innego szajsu (mogę to zrobić, acz to usuwanie pikselka po pikselku, więc trwa długo i jest nudne), dodać czcionkę zamiast pisanego ręcznie tekstu, poprawić linie pędzelkiem czy innym narzędziem i ewentualnie dać jakieś filtry czy zrobić minimalne poprawki. Przy mojej mapie zajęło to bodaj 2 tygodnie bez większej spiny z terminami.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Moja mapa Zony

Postprzez Canthir w 31 Mar 2013, 23:42

ORGAZMICZNE !!! Rozmiar, dopracowanie, ilość szczegółów, powiązanie z rzeczywistymi nazwami i splecenie tego z kontentem z gry, rzucają na kolana. Jak na odręcznie rysowaną robi wrażenie czytelność. Jakbym u jakiegoś stalkera w Zonie taką zobaczył to za wszystkie artefakty świata bym kupował.

Najwyższe słowa uznania. Serio. Ja po NLO (najmniejszej linii oporu) trzymam się rzeczywistej topografii, Ty odważyłeś się ułożyć Zonę po swojemu i zrobiłeś to świetnie.

:wódka: :wódka: :wódka:
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Następna

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości