Ulubione frakcje

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez OnyksPK w 07 Maj 2013, 14:50

Cześć,

Moją ulubioną frakcją są Naukowcy :E początkowo ich nie lubiłem ale teraz ich najbardziej lubie.
Dlaczego? Bo są mili, można się z nich pośmiac :E Krugłow mi się zawsze dedał i ten co z nim idziemy przez tunel żeby zrobił hełm anty psi też sie dedał. Umią igrać ze śmiercią, nawalają z małych pistolecików :E Czego przykładem jest sam Krugłow :D . Pozdro Wszystkim Onyks.
OnyksPK
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 07 Maj 2013, 14:41
Ostatnio był: 23 Mar 2014, 14:49
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Świrus w 24 Maj 2013, 11:50

Frakcją która najbardziej przypadła mi do gustu jest Monolit, dlaczego?
Podoba mi się już historia pochodzenia tej frakcji. Stalkerzy którzy zapuścili się za daleko w Zonie, na tyle daleko żeby tajemniczy naukowcy mogli ich dorwać i zrobić im pranie mózgu, zaś następnie zaprogramować do swoich celów tzn. pilnowania centrum Zony i zabijanie ciekawskich Stalkerów.
Oprócz historii frakcji ( o której wspomniałem powyżej) fascynuje mnie to, że członkowie tej frakcji mogą przebywać w miejscach niedostępnych! Przecież żaden normalny/świadomy Stalker nie będzie się przechadzał blisko Elektrowni Jądrowej lub Mózgozwęglacza, a oni tak. Chadzają sobie i czekają aż zjawi się taki ciekawy Stalker, by go zabić. No i na koniec pozostaje sprawa wyposażenia, w każdej części gry jest to frakcja która ma najlepsze wyposażenie ( czyt. broń, kombinezony, itd. ) więc nawet nowicjusz w tej frakcji jest tak dobrze uzbrojony, by przetrwać w Zonie przez dłuuuugi czas :)

A w skrócie:
Kocham Monolit ;D
Image
Naszą Powinnością jest strzeżenie Monolitu!
http://www.youtube.com/watch?v=iODZDLIF ... 0w&index=1
Awatar użytkownika
Świrus
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Maj 2013, 10:03
Ostatnio był: 04 Cze 2013, 08:57
Miejscowość: Mózgozwęglacz
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Gorianov w 24 Maj 2013, 12:52

Tak naprawdę to niewiele wiadomo na temat świrów z monolitu, można tylko przypuszczać kiedy powstała ta frakcja, ale szybko przybywało im nowych członków, to prawda że nieostrożni stalkerzy którzy przekraczali centralne ziemie zony zostali ''wchłonięci'' do monolitu, ale osobiście sądzę że potem nie są już tym kim byli. Coś im każe pilnować centrum zony, strzec sekretów, za każdą cenę, stąd ten ich fanatyzm. Na pewno nie są bezmyślni.

Chadzają sobie i czekają aż zjawi się taki ciekawy Stalker, by go zabić.

To prawda, tak jest.
Ale wydaje mi się że oni chcą przejąć całkowitą kontrolę nad zoną, mieć ją wyłącznie dla siebie, gdy obcy się pojawi to go zabiją. Przykładem ich starań o dominację jest chociażby ciągle przeprowadzany atak na Magazyny Wojskowe.

Co do ich wyposażenia to MUSZĄ skądś je brać, ktoś musi im pomagać.

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Świrus.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Juhas w 24 Maj 2013, 14:12

Najpierw były nielubiane, to i o swoich ulubionych opowiem :) Jak można zauważyć w profilu - naukowcy. Może i posądzimy ich o zniszczenie dużych połaci ziemskich ze względu na ich pracę (bo to przecież naukowcy przyczynili się do głównego rozwoju tego co może nas zniszczyć - techniki), jednakże dzięki ich pasji i zaangażowaniu możemy nosić specjalne kombinezony pokryte różnymi warstwami ochronnymi, jak i używać leków przeciwpromiennych. Naukowców rozdzieliłbym jednak na więcej podgrup. Znalazłyby się w nich takie postacie jak Biolodzy, Chemicy, Fizycy i Geografowie. Siebie zaliczyłbym do grupy biologów. Oczywiście to też jest trochę ogólnikowa wersja, bo nie chciałbym być uważany o tyle za biologa, a lekarza. Lekarza, który w Zonie poszukuje artefaktów i nowych tworów natury, dzięki którym można by leczyć takie choroby jak nowotwory, AIDS itd.. Jednakże nie jestem zwykłym naukowcem, który chodzi z bronią krótką typu PMm albo Fort, o nie.. Preferuję ciężką broń, szczególnie Obrzyna. Dlatego ten twór nazwałbym "lekarzem, który zmuszony został do oswojenia się z bronią ciężką". I taka hybryda mi się podoba, ponieważ w razie potrzeby może opatrzyć rany, a z bronią obchodzi się całkiem nieźle.
Frakcjami, które lubię są także Wolność oraz Samotnicy. Wolność - za ich luźne podejście do życia. Bo przecież składa się ono z niezapomnianych przeżyć, i trzeba jak najwięcej z niego korzystać. Samotnicy natomiast są w pewnym sensie tajemniczy, niezależni. Samotnik, którego wszyscy znają, ale rzadko go widują - przesiaduje w najgorszych zakątkach Zony w poszukiwaniu artefaktów i cennych przedmiotów oraz eliminując groźne mutanty powstałe wskutek promieniowania, o tak, taki wizerunek samotnika przychodzi mi na myśl
Awatar użytkownika
Juhas
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 04 Cze 2012, 16:06
Ostatnio był: 22 Sie 2014, 23:01
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 6

Re: Ulubione frakcje

Postprzez VAMPIR_PL w 24 Maj 2013, 15:33

Osobiście nie mam nic do żadnej z frakcji, poza Bandytami o których pisałem w temacie o frakcjach których nie lubimy. :)
Najbardziej do gustu przypadli mi Samotnicy, ze względu na to jacy są. Zwykle to indywidualiści, którzy wolą być samowystarczalni i zdani na siebie. (Przynajmniej jest to moje odczucie w stosunku do nich :) )
Co do drugiego miejsca, to tutaj robi się ciężko ponieważ "walczą" o nie: Najemnicy, Naukowcy, Powinność i Wolność. W sumie, to lubię ich wszystkich. Osobiście to sądzę jednak, że najemnicy nie powinni od razu do wszystkich strzelać, tylko "grzecznie poprosić" o opuszczenie ich terenu. Dopiero po takich ostrzeżeniach i niezastosowaniu się do nich mogliby strzelać. (Ale to znowu tylko moja opinia)
Pozdrawiam :)
Niech Moc będzie z Wami
Awatar użytkownika
VAMPIR_PL
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Kwi 2013, 18:59
Ostatnio był: 15 Sty 2022, 16:22
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 13

Re: Ulubione frakcje

Postprzez SatarPL w 26 Maj 2013, 19:18

Moją ulubioną frakcją są Samotnicy ponieważ , nie mają żadnego wielkiego planu/celu którego się trzymają i do którego chorobliwie dążą jak np. Powinność "Zniszczyć Zone" czy Wolności "Udostępnić Zone wszystkim". On po prostu eksplorują jej tereny pojedynczo lub w grupach do trzech osób. A po za tym fajnie wygląd jak siedzą przy ognisku i dyskutują, dzielą się swoimi przeżyciami/przygodami oraz grają na gitarze.
Awatar użytkownika
SatarPL
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Cze 2011, 17:23
Ostatnio był: 03 Cze 2013, 19:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Kałach w 03 Lip 2013, 20:42

Najlepsza frakcja to Powinność. Oni wiedzą co to zasady, pyzatym działają w szczytnym celu - chcą zmniejszyć rozrost zony :)
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 11:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Ulubione frakcje

Postprzez iJames2 w 31 Lip 2013, 01:48

Jak dla mnie oczywiście Powinność. Działają w słusznej sprawię , a nie jak wolność co każdego do zony wpuszczać chcę (to tak jakby wpuszczać do banku złodzieja ;D) .Powinnościowcy starają się zniszczyć zone i dobrze , gdyż nie każdy człowiek w tych czasach chciałby pojechać do zony , aby sobię pozwiedzać i wrócić z czystym sumieniem (przynajmniej w grze).Zabrał by taki artefakt do bezpiecznego miejsca poza miejscem wybuchu i pozarażałby ludzi mocną dawką napromieniowania. :+:
! YOUR HOUSE IS IN ZONA STALKER !
Image
! YOUR HOUSE IS IN ZONA STALKER !

iJames2
Wygnany z Zony

Posty: 50
Dołączenie: 31 Lip 2013, 00:00
Ostatnio był: 18 Sie 2013, 16:40
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Ulubione frakcje

Postprzez DiegtiariowTM w 31 Lip 2013, 07:29

Moją ulubioną frakcją są Stalkerzy ponieważ są uczciwymi ludźmi którzy na własną rękę przyjechali lub zostali wygnani do zony z lepszego świata. A nie jak taki bandyta co tylko chce się wzbogacić na krzywy ryj i zabija koty.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Ulubione frakcje

Postprzez DarthAvalon w 02 Sie 2013, 18:00

Moją ulubioną frakcją jest Wolność. Są wyluzowani i dążą do wolnego dostępu do Zony. Według mnie prawo takie należy się wszystkim, a Zona jest darem dla ludzkości. Artefakty mają wiele przydatnych cech, mogących uratować człowiekowi życie.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 08 Gru 2020, 02:53
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Gizbarus w 02 Sie 2013, 18:06

...do tego promieniują i mogą mieć wiele negatywnych właściwości długofalowych, które nie są jeszcze znane nauce. Poza tym - jak chciałbyś otworzyć miejsce, które roi się od niebezpiecznego ścierwa, które rozszarpałoby połowę pobliskiej ludności cywilnej?

Ja nie opowiadam się za żadną frakcją - kiedyś lubiłem Wolność, jednak całe te frakcje to dziecinada i "walka o lizak w piaskownicy". Potem pozbieram fanty z trupów...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Ulubione frakcje

Postprzez MaSo1996 w 14 Sie 2013, 13:10

Jak dla mnie to wszystkie frakcje w grze są naprawdę świetnie wykonane, ale jeżeli już miałbym decydować, to wybrałbym Samotników. Moim zdaniem to właśnie oni są prawdziwymi stalkerami. Samotne wyprawy wgłąb Zony, poszukiwanie i sprzedaż artefaktów na własną rękę, ucieczki przed wojskiem... Klimat tej frakcji za pierwszym podejściem po prostu zwalił mnie z nóg. :D
MaSo1996
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Sie 2013, 13:03
Ostatnio był: 14 Sie 2013, 13:43
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości