Skargi i pochwały administracji forum

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Skargi i pochwały administracji forum

Postprzez klawisz w 01 Mar 2008, 12:23

Koniec prywaty ze strony administratorów i moderatorów. Publikuję ten temat publicznie gdyż skontaktować się z Wami łatwo nie jest.

1. Nie dodawajcie rang, które tylko są dla Was. Wyjątkiem jest xionc i soviet bo są ze Stalker.pl od początku i ich zasługi są niewymierne.
2. Nie przyklejajcie tematów, które są tylko dla Was ważne (Quinn.. Twoja strona projektująca blablabla...). To samo z ogłoszeniem o zaginięciu kolesia z klubu Audi. Z całym szacunkiem - nie jesteśmy organizacją ITAKA czy inną, to jest forum o grze S.T.A.L.K.E.R.

Temat zostaje otwarty, użytkownicy mogą pisać o nadużyciach moderatorów/administratorów tutaj lub anonimowo wysyłając do mnie prywatną wiadomość.
Ostatnio edytowany przez klawisz, 15 Mar 2008, 11:19, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: Koniec prywaty

Postprzez Quinn w 01 Mar 2008, 12:35

klawisz napisał(a):...ze strony administratorów i moderatorów. Publikuję ten temat publicznie gdyż skontaktować się z Wami łatwo nie jest.


Z całym szacunkiem, ale kiedy choć raz napisałeś do mnie w tej sprawie?

1. Nie dodawajcie rang, które tylko są dla Was. Wyjątkiem jest xionc i soviet bo są ze Stalker.pl od początku i ich zasługi są niewymierne.


Stworzyliśmy system rang - nie widzę w tym nic złego.

2. Nie przyklejajcie tematów, które są tylko dla Was ważne (Quinn.. Twoja strona projektująca blablabla...). To samo z ogłoszeniem o zaginięciu kolesia z klubu Audi. Z całym szacunkiem - nie jesteśmy organizacją ITAKA czy inną, to jest forum o grze S.T.A.L.K.E.R.


Tematy dostały taki status po uzgodnieniu. Więc i tu problemu nie widzę. Poza tym choćby mój projekt ma spory związek ze stalker.pl

Temat zostaje otwarty, użytkownicy mogą pisać o nadużyciach moderatorów/administratorów tutaj lub anonimowo wysyłając do mnie prywatną wiadomość.


Panie Adminie, temat już takowy istnieje.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Re: Koniec prywaty

Postprzez klawisz w 01 Mar 2008, 12:46

Quinn napisał(a):Stworzyliśmy system rang - nie widzę w tym nic złego.


System rang, z którego korzystacie tylko Wy - ambitnie.

Quinn napisał(a):Tematy dostały taki status po uzgodnieniu. Więc i tu problemu nie widzę. Poza tym choćby mój projekt ma spory związek ze stalker.pl


Jaki ma związek?

Quinn napisał(a):Panie Adminie, temat już takowy istnieje.


To świetnie, mamy kolejny.

Za ten post klawisz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive polskistalker.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 18:38
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Postprzez donciu w 01 Mar 2008, 12:47

Oooo , w końcu ktoś skończy tą samowolkę modów. Teraz zostaniecie poddani cywilnej kontroli. Niestety , dobre czasu się skończyły.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez Microtus w 01 Mar 2008, 13:13

Z rangami to rzeczywiście była przeginka lekka. Nie przeszkadzały mi same rangi ale fakt, że nowi użytkownicy nie czaili zupełnie bazy o co biega. Zwłaszcza, że był temat z rangami i był zupełnie nie zmieniony>>> http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?t=827 <<<

Do reszty to ja większych zastrzeżeń nie miałem może poza aktualizacją (czyt. wywalaniem niektórych przyklejonych i z dawna nie używanych rzeczy.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez MCaleb w 01 Mar 2008, 13:49

klawisz napisał(a):Publikuję ten temat publicznie gdyż skontaktować się z Wami łatwo nie jest.

Istotnie, dziś o 11:04 spałem. Nie jestem podpięty do komputera, coby sprawdzać emaile/gg/jabbera co 5 minut. Od Twojej wiadomości upłynęło marne pół godziny i z tego powodu kontakt z "nami" jest niemożliwy.

klawisz napisał(a):Nie dodawajcie rang, które tylko są dla Was. Wyjątkiem jest xionc i soviet bo są ze Stalker.pl od początku i ich zasługi są niewymierne.

Ino te rangi, jak już powiedziałem per gg (tak, będę się powtarzał, skoro temat stał się publiczny), rangi zostały wpierw przedstawione, a później zaakceptowane przez Sovieta i mnie. Sami sobie nic nie przyznawaliśmy, gdyż wpierw było uzgodnienie. Niestety tego nie mogę powiedzieć o Tobie, jeżeli chodzi o odbieranie - żadnego uzgodnienia nie było. Nawet pierwsze nie pojawiło się pytanie, a sam fakt usunięcia.
Poza tym rangi powstały ponad trzy miesiące temu. Dziwię się, że wtedy nie zareagowałeś.

klawisz napisał(a):Nie przyklejajcie tematów, które są tylko dla Was ważne

Nie wiem jak Ty, ale ja uznaję autonomię moderatorów. Skoro zostali wybrani na to stanowisko, to muszą być odpowiedzialni i aktywni. Dlatego nie wnikam czemu kto przykleił jaki temat. Kilka co prawda odkleiłem, lecz podałem powód takiego postępowania.
Osobiście niewiele tematów ustawiłem jako ogłoszenie/przyklejony, a jeżeli już, to miałem ważny powód ku temu (i zazwyczaj go podałem).

klawisz napisał(a):System rang, z którego korzystacie tylko Wy - ambitnie.

Nie powiedziałbym. Za mojej "kadencji" zostały przydzielone trzy rangi osobiste (Armia Czerwona, Demon X-12 i Ojciec Narodu) i dwie naganne - Maruda i Spamer. Jak już powiedziałem wyżej - wszystkie zostały zatwierdzone przez dwóch adminów (Soviet i moi).
Co do nagannych, to były przyznawane nie nam, ale osobom wybitnie na nie zasługującym. Tutaj Twoja argumentacja "sami dla swoich" nie pasuje.
EDIT: Zapomniałem o Aktywistach. W końcu to oni ożywiają to forum i piszą newsy na stronach.

klawisz napisał(a):To świetnie, mamy kolejny.

Nie ma to jak burdel na forum.

donciu napisał(a):w końcu ktoś skończy tą samowolkę modów.

Wskaż mi proszę ją i powiedz czemu milczałeś przez ten długi czas? Chętnie dowiem się czemu tyle czasu była cisza, gdy można było coś naprawić, a?

Microtus napisał(a):Z rangami to rzeczywiście była przeginka lekka. Nie przeszkadzały mi same rangi ale fakt, że nowi użytkownicy nie czaili zupełnie bazy o co biega.

Tak ogólnie, to nowi użytkownicy mają tendencję do nieczytania istniejących tematów, zwłaszcza jak mają "bardzo ważne pytanie", na które odpowiedź jest w FAQ. Co prawda są prawdziwi nowi użytkownicy, którzy chcą pozostać na forum, a dla nich by się to przydało. Tylko obecnie nie wiem po co, dodać tylko Armię Czerwoną i Spamera?

Microtus napisał(a):Do reszty to ja większych zastrzeżeń nie miałem może poza aktualizacją (czyt. wywalaniem niektórych przyklejonych i z dawna nie używanych rzeczy.

To już zrobiłem z "Save'y, Historie i Parametry". Jeżeli widzisz inne tematy, godne odklejenia, to wystarczy dać znać. W końcu nie jesteśmy omnipotentami, a i zdanie użytkowników też jest dla nas ważne.
Ostatnio edytowany przez MCaleb, 01 Mar 2008, 15:18, edytowano w sumie 1 raz
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Leiga w 01 Mar 2008, 15:08

Nie kumam klawisz o co Ci chodzi - bom jest niekumaty.

System rang - właściwie to 3 nowe pasował to bardzo aktywnego tematu x12. Dwóch adminów aktywnych na forum + jeden moderator... To dużo? W niczym nie ujmowały randze xionca ani Twojej - Głównego admina. Choć z punktem, że istnieją od dawna to niestety nie masz co dyskutować, to nie jest wymysł ostatnich dni. Ranga spamer i maruda przyniosła swoje owoce w postaci mniejszego chaosu na forum, wywołanego aktywnością w miarę stałych użytkowników. Aby to jednak ocenić, trzeba by częściej zaglądać na forum.
Jeśli zdjąłeś te, to czemu zostawiłeś aktywistów? W końcu to też jest wymysł adminów, nie Twój.

Co do przyklejonych tematów i prywaty. Jeśli chodzi o kolesia z audi klubu, to tak ja to przykleiłem. Jednak czy zadałeś sobie trochę trudu i sprawdziłeś autentyczność? Bo ja tak i sytuacja jest prawdziwa, a koleś się jeszcze nie znalazł. Nie sądzę by ten temat niszczył tę stronę. Skoro jest to jakaś aktywność ogólnych użytkowników forum, często odwiedzanego, to nie widzę w tym niczego złego.

Co do prywaty (temat) to jest to bardzo poważny zarzut. Tylko czy uprawniony? Bo ja żadnej korzyści z forum nie mam. Z nikim w układy nie wchodzę, nikogo osobiście nie znam tylko poświęcam swój prywatny czas - bo to o to chodzi, prawda?

Forum jest zbiorem indywidualności, podporządkowującej się regulaminowi. Dlatego pewne akcje są uprawnione, pewien system się w trakcie życia forum stworzył. Atak tak po prostu jest dla mnie nie zrozumiały. Czyżbyś był zarzucony setką maili sfrustrowanych spamerów i innych tego typu użytkowników? Jeśli chcesz wpływać na decyzję moderatorów - każdy czyni to według swojego wewnętrznego regulaminu, to proszę stworzyć dział kosz - byś wiedział kto, za co i dlaczego jest potraktowany tak a nie inaczej. Jeśli mod nie ma prawa kreować tego forum - to proszę Cię stwórz dodatkowy regulamin moderatorów i adminów. Jeśli praca modów Ci się nie podoba - zwróć uwagę ale konkretną i odnoszącą się do konkretnych poczynań. Rzadko bywasz na forum, rzadko tym samym wczytujesz się w życie tego miejsca. Ja tu od ponad pół roku jestem codziennie. Nic nie powstało ot tak, nawiązywało do konkretnych sytuacji. Taki atak po prostu, bez kontekstu tych miesięcy jest dziwny i powoduje, że zastanawiam się ile łapówek dostałem, ile razy mi ktoś tyłek lizał by coś wskórać, ile razy złamałem REGULAMIN. I wiesz co - nie potrafię podać konkretnych liczb.
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez donciu w 01 Mar 2008, 15:55

MCaleb napisał(a):
donciu napisał(a):w końcu ktoś skończy tą samowolkę modów.

Wskaż mi proszę ją i powiedz czemu milczałeś przez ten długi czas? Chętnie dowiem się czemu tyle czasu była cisza, gdy można było coś naprawić, a?




Milczalem ? A kto podniósł wrzawę na SB jakieś dwa tygodnie temu ? Zresztą bodajże ty mnie zablokowałeś nie dawno na SB , pod pretekstem z linka z youtube zawierającego filmik z chodzącym w kółko żulem... Żal człowieku , nie wiem jak u ciebie jest pod sufitem ale wygląda na to że masz jakiś problem ze sobą i wyżywasz się na necie na bogu ducha winnych użytkownikach.


Edit:

Ile jest administratorów i modów ?? Bo ja naliczyłem 5 - Klawisza , Quinna , MCaleb , Leiga i Soviet'a - takie małe forum , a taki zarząd ? Nie za dużo ? Spokojnie by wystarczył jeden admin + jedne mod , przynajmniej wsyztsko byłoby bardziej poukładane i mniej byłoby samowolki. Liczy się jakość , a nie ilość.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez MCaleb w 01 Mar 2008, 16:06

To Ty mi powiedz, czemu pisałeś w SB, a nie w istniejącym do tego temacie? Powinieneś wiedzieć, że SB nie ma "mocy urzędowej" i wystarczy kilka wpisów, by dana wypowiedź zniknęła. A bana na SB dostałeś słusznie, bo spamowałeś w nim ile wlezie. Całe okno ShoutBoxa było w tylko i wyłącznie w Twoich krótkich i bezsensownych wypowiedziach. Na dodatek żałosny filmik z żulem, który wymieniłeś tu tak, jakby było to niewinne i arcy prześmieszne. To wcale nie jest zabawne i na Twoim miejscu zastanowiłbym się kto tu ma nierówno, że bawi Cię obserwowanie takich ludzi. Już nie będę mówił za co dostałeś to ostrzeżenie (nie, nie ode mnie), "bogu ducha winny" użytkowniku.

EDIT:
Admini: Klawisz, Soviet, MCaleb.
Modzi: Quinn, Leiga, Nieznany, Rain.
W tym Klawisz jest wielkim nieobecnym, Rain nie ma ostatnio czasu z względu na pracę. Nie wnikam obecnie jak kto działa, ale jakbyś chciał pozbyć się admina/adminów, to chyba musiałbyś patrzeć per obecność na forum. Moim zdaniem jest tu optymalnie.
No i jakie małe forum? Na głowę Ty upadł? Ponad 1000 aktywnych tematów, a łączna ich liczba (czyli obecne + usunięte) to ponad 2000! Posty napisane na forum wkrótce przekroczą 30000, a ilość zarejestrowanych użytkowników to ponad 2200.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez donciu w 01 Mar 2008, 16:19

Każdy ma inny humor , mnie takie rzeczy śmieszą i tyle. Podzieliłem się tym filmikiem z innymi , i nie widziałem jakiegoś sprzeciwu , dopóki nie pojawiłeś się ty. A że ty masz taki wysokolotny humor to może powinieneś zapisać się na jakieś forum gdzie ludzie są inni ludzie twojego pokroju ?

Nie wiem co nazywasz spamowaniem , sorry ale nie piszę zdaniami podrzędnie złożonymi jak ty używając archaizmów i porównań homeryckich. Ja piszę krótko , zwięźle i zrozumiale. A to że mnie nie rozumiesz (może nie dorastam Ci do pięt ?) to ja nic nie poradzę , jakoś reszta mnie rozumie.

Ostrzeżenie dostałem słusznie , i nie słusznie. Zwyzywałem Sovieta , ale on wcześniej skasował mi mojego posta pod zdjęciem Microtusa (nie mówiąc za co , ani że wogóle on to zrobił - dowiedziałem się dużoo potem ocb) uznając za spam zdanie "OOO widzę kacyk męczy". Po miałem napisać ? Rozprawkę ?


Edit:

Oczywiście że małe. Zobacz na dzienne "obroty". Aktywnie pisze może z 10-15 użytkowników , a liczba postów dziennie nie przekracza praktycznie 20. To malutkooo. Jeden mod co by się wszystkim zajmował na codzień , i admin który od czasu do czasu sprawdził co i jak na forum spokojnie był wystarczył.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez MCaleb w 01 Mar 2008, 16:37

Wybacz, ale ja z ludźmi mojego pokroju nie mogę wytrzymać. Oni sami ze sobą również, więc takie forum nie istnieje. Już nie wspomnę o tym, że nie przepadam za forem 'dla wybrańców', gdzie jest kącik wzajemnej adoracji.

Spamowanie chyba wyjaśniłem w poprzednim poście: "Całe okno ShoutBoxa było w tylko i wyłącznie w Twoich krótkich i bezsensownych wypowiedziach". Jeżeli wtedy toczyła się jakaś rozmowa w SB, to bezpowrotnie ją straciliśmy. Za to mieliśmy piękny monolog, który mogłeś zapisać w dwóch liniach, jeżeli tak często nie używałbyś entera. Pole do wpisywania wiadomości w SB jest trochę dłuższe i samo Cię powiadomi kiedy przekroczysz limit znaków.

Miałeś napisać coś dłuższego. Jednozdaniowych postów nie tolerujemy, biorąc je za spam i nabijanie licznika. Dokładnie tak wyglądał Twój post, dlatego został usunięty.

Nie no, przesadzasz. To prawda, że jeden admin i jeden mod mogliby się tym zająć, pod warunkiem, że nie mają życia prywatnego i 24/7 siedzą na forum. Zapominasz o tym, że ktoś ma szkołę/studia/pracę, tudzież inne ciekawe zajęcia 'hobbystyczne' lub nawet zdarzenia losowe. Stwierdzenie, że dwie osoby by się tym zajęły jest po prostu śmieszne. Poza tym to forum jest dość reprezentacyjne i raczej dobrze zadbane, jakoś nie widzę 'pokemoniaków', dzieci neo czy prawdziwych spamerów (a był taki krótki okres, ale chyba go przespałeś). Możesz nam zarzucić zbyt ostre traktowanie innych i reagowanie nad wyraz, ale nie zarzucisz nam braku kontroli nad tym co się dzieje. Coś za coś, chyba, że wolisz takie forum, gdzie co trzeci post napisany leetem/pismem pokemonów/tibii/nie do odczytania.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Regot w 01 Mar 2008, 16:38

donciu napisał(a):Każdy ma inny humor , mnie takie rzeczy śmieszą i tyle. Podzieliłem się tym filmikiem z innymi


To czemutunie napisałeś?

donciu napisał(a):A że ty masz taki wysokolotny humor to może powinieneś zapisać się na jakieś forum gdzie ludzie są inni ludzie twojego pokroju ?


Równie dobrze możesz i ty tak zrobić. Nie odsyłaj innych zbyt pochopnie na przyszłość

Do reszty sie nie odniosę bo za bardzo w temacie nie siedzę. Pragnę jednak zauważyć że powoli atmosfera robi sie coraz bardziej napięta. Sam temat wydaje mi się uderzać w niektórych użytkowników. Czyż nie można było inaczej ? i czemu tak późno ? Przecież dodanie tych rang (np. demon X-12) nie odbyło sie wczoraj. Czemu dopiero teraz sie tym zajęto? Jeżeli natomiast chodzi o liczbę potrzebnych Adminów/Modów to nie widzę potrzeby tego zmieniać. Jest dobrze jak jest.
Awatar użytkownika
Regot
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 20 Gru 2007, 15:30
Ostatnio był: 01 Mar 2014, 01:10
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość