Składak dla Terminusa

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez The Witcher w 20 Kwi 2017, 14:36

Grzejąca się EVGA :tm: jest be, ale najtańszy 1080 już ok? :caleb:
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Reklamy Google

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez mCq w 20 Kwi 2017, 16:05

Jak ma wybierać pomiędzy grzejącą się Ewką :suchar: 1070 a grzejącym się się Zotac'iem 1080 to chyba wybór jest prosty. 1070 można wziąć za 1900+ od Palita a nie przepłacać za niedopracowane chłodzenie. Poza tym ten Zotac po undervoltingu nie jest najgorszy, a jak komuś zależy na wydajności to zdecydowanie lepiej wziąć jego.
A co do EVGA - klik do tego masa postów na forach purepc/pclab etc.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez The Witcher w 20 Kwi 2017, 17:00

Jakbyś miał rezygnować z produktów każdej firmy która miała kiedyś jakieś problemy/wpadki to musiałbyś polegać na własnych konstrukcjach. :tm: :u3:

EVGA wciąż ma najlepszy serwis i przez to wyższa cena. No ale można wziąć tego tańszego Palita tak jak mówisz i też będzie ok, ja wybrałem to co sam bym teraz brał.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez mCq w 20 Kwi 2017, 17:38

Kur*a Witcher, czego ty nie rozumiesz? Odradzam mu EVGA bo wersje ACX 3.0 mają termopady, które nie przylegają do sekcji zasilania i ledwo co przylegają do pamięci. Do tego EVGA nie podejmuje się naprawy tego mankamentu tylko zalecają wgranie nowszego biosu który zmienia krzywą wentylatorów i wysyłają termopady, żeby własnoręcznie je nakleić. Proponujesz mu kartę, z którą będzie miał problem zaraz po wyjęciu z pudełka, a dodatkowo ma za nią zapłacić cenę za którą ma 1080 albo tańszego 1070 + lepszy dysk SSD. To że EVGA ma dobry serwis to jedna sprawa, ale żeby świadomie proponować wadliwy model?

edit. Jak tak bardzo chcesz żeby kupił sobie EVGA to za 16zł więcej masz poprawiony model z innym chłodzeniem https://www.morele.net/karta-graficzna- ... r-1129891/

:arrowd:
EVGA też ma plomby

http://media.bestofmicro.com/1/H/615653 ... _w_727.png słabo?
Ostatnio edytowany przez mCq 20 Kwi 2017, 18:10, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez LSkiper w 20 Kwi 2017, 17:49

Mi przez ręce przewinęły się 3 karty EVGA (mój GTX 970 z ACX 2.0, GTX 980 z ACX 2.0+ i GTX 1070 z ACX 3.0) i o żadnej z nich złego słowa nie mogę powiedzieć. Moja karta trzyma max. 69 stopni po wymianie pasty (Pasta wymieniona od razu po wyjęciu karty z pudełka) a ten GTX 1070 nie przekraczał 73 stopni po 2-godzinnym stresie, więc proszę mi tutaj nie pie*dolić że jest inaczej. Nie wiem jak wypada kwestia z tymi termopadami, bo 1070 nie rozkręcałem ale nie wyglądało na to że jest z nimi jakaś tragedia. Przylegały do coolera i do pamięci na tyle dobrze że plastikową wykałaczką nie było możliwe ich podważenie. Jedyne co to kwestia sekcji zasilania może być cały czas niewyjaśniona, ale tak jak mówię i jak @Witcher mówił: EVGA ma bardzo dobry serwis, z reguły pozwalają na samodzielne rozkręcenie karty, co widać w opiniach nt. serwisu i w tym że nie jest zaplombowana jak ASUS czy MSI.
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 18:51
Miejscowość: Zadupie za Poznaniem
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez Mito w 20 Kwi 2017, 18:08

LSkiper, to co Ci programik wskaże jako temperaturę na karcie graficznej to sama temperatura rdzenia i w paru wybranych punktach... Nic ci nie pokaże tego, jak grzeje się sekcja zasilania - oprócz jakiejś własnej modyfikacji typu własny czujnik temperatury na sekcji, czy właśnie kamera termowizyjna.

Albo to jest po prostu nowa polityka handlowa firmy EVGA, mająca na celu wymuszenie kupna kart z ich nowiutkimi chłodzeniami iCX :E
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez The Witcher w 20 Kwi 2017, 18:11

mcq, Nie rzucaj się tak bo widocznie to ty czegoś nie rozumiesz. :caleb:

Kart produkowanych od początku listopada (przypominam że mamy kwiecień) problem nie dotyczy. Przyznam że nawet już o tym zapomniałem, powinienem o tym wspomnieć i w najgorszym wypadku jeśli to jakaś stara wersja leżąca w magazynie tak jak mówisz to wystarczyłoby wysłać im kartę i dostałbyś nową z nowymi termopadami i biosem. Poza tym to zachowujesz się jakbym tu kogokolwiek zmuszał do kupna tej karty, przecież przyznałem ci rację że można wziąć tego Palita i też będzie ok jak ktoś się boi.

mCq napisał(a):Proponujesz mu kartę, z którą będzie miał problem zaraz po wyjęciu z pudełka


Zakładając najgorszy przypadek, tak jak pisałem dotyczy to tylko starych wersji. Więc nie pisz jakby problem dotyczył każdej nowej karty ze sklepu bo to zwyczajnie nieprawda.

mCq napisał(a):Do tego EVGA nie podejmuje się naprawy tego mankamentu


Podejmuje.

EVGA has also stated that any customer who is uncomfortable performing the update themselves may request a warranty cross-shipped product with a new VBIOS.


W dokładnie tym linku który podesłałeś w komentarzach ktoś napisał że wymieniono mu kartę w 3 dni.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/k ... ent-272833

Sprawa jest już stara i dawno wyjaśniona, EVGA jak zawsze zachowała się wzorowo także nie widzę problemu.

Edit: Skiper, możesz sobie sprawdzić czy problem dotyczy twojej karty tutaj:

http://www.evga.com/thermalmod/
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez mCq w 20 Kwi 2017, 18:17

Skoro podejmuje się to ok, zwracam honor. Tylko po co kupować kartę i zaraz oddawać ją na RMA jak można w tej samej cenie mieć wolną od wad? Teraz kupowanie ACX 3.0 to loteria, albo dostaniesz poprawiony model albo nie. A jak chcesz spróbować szczęścia to idź zagrać w totolotka, lepiej na tym wyjdziesz.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez The Witcher w 20 Kwi 2017, 18:36

Chodzi o to że na dłuższą metę z tańszą kartą możesz mieć więcej problemów jeśli chodzi o serwis, poza tym nie wiesz czy taki Palit jest wolny od wad bo problemy mogą wyjść na jaw po czasie, jak choćby calebowy wentyl od MSI. W przypadku EVGi co by się nie działo masz pewność że wymienią ci sprzęt bez problemu. No i tak jak pisałem problem rozwiązano już w listopadzie. (konkretnie mówiąc na samym początku listopada)

mCq napisał(a):A jak chcesz spróbować szczęścia to idź zagrać w totolotka, lepiej na tym wyjdziesz.


Porównanie bez sensu, bo dzisiaj masz większą szansę na kartę której problem nie dotyczy niż na wadliwą. (nie zdziwiłbym się jakby wyprzedali stare jeszcze w Listopadzie 2016).

Edit: Jeśli mówisz o tej drugiej karcie od EVGA na SC to jak najbardziej można wziąć zamiast ACX.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Składak dla Terminusa

Postprzez mCq w 20 Kwi 2017, 18:44

The Witcher napisał(a):Porównanie bez sensu, bo dzisiaj masz większą szansę na kartę której problem nie dotyczy niż na wadliwą. (nie zdziwiłbym się jakby wyprzedali stare jeszcze w Listopadzie 2016).

https://www.youtube.com/watch?v=A0u9ozOrwR4 2 miesiące to chyba nie tak dużo co?

1070 to nie 970, próg cenowy poszedł do góry to i mniej ludzi kupiło 1070. Przekupione to mogą być 1060 i RX480 a nie karty za 2300zł.

Za ten post mCq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości