Blokowanie treści przez serwisy internetowe

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Blokowanie treści przez serwisy internetowe

Postprzez doomer77 w 14 Cze 2017, 20:15

Wiadomo - coraz częstsze zjawisko. Wydawca dostaje pieniądze za ilość wyświetlonych reklam, czytelnik chce w spokoju przeczytać artykuł bez pierdyliarda migających okienek. Jak czytelnik blokuje reklamy, to wydawca blokuje treść. Nikt by nie blokował reklam, gdyby były one cywilizowane i nie zajmowały więcej niż te 20-30% strony. Ale tak nie jest...

Jest coś mądrzejszego niż adblock, co pozwala obejść blokowanie treści? Jest jakaś petycja w tej sprawie, jakieś rozmowy, propozycje między wydawcami a użytkownikami?
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Reklamy Google

Re: Blokowanie treści przez serwisy internetowe

Postprzez Universal w 15 Cze 2017, 09:52

Do kogo miałaby to być petycja? Za dużo podmiotów na rynku. Dogadasz się z procentem, o ile nie promilem, reszta nadal będzie działać po staremu. Wydaje mi się, że jedyną alternatywą (względem walki popupów z blokerami) są paywalle - płacisz za dostęp, nie masz reklam. Miałoby to sens, gdyby były to niskie stawki lub abonamenty obejmowałyby spory kawałek rynku (np. był Piano, ale zdechł, bo każdy serwis chce mieć swój własny system, z wyższymi stawkami), a jest słabo.

Nikt nie zatrzyma się na reklamach na 20-30% strony, bo to mniejszy dochód, a każdy chce nachapać (słusznie lub nie) jak najwięcej.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Blokowanie treści przez serwisy internetowe

Postprzez hunt w 15 Cze 2017, 16:09

W większości przypadków przychody z reklam to jedyne źródło pieniążków dla stron internetowych, więc się nie ma co dziwić. W telewizji przecież też jest reklam pełno i ludzie się do tego przyzwyczaili. Tak wiem, że to strasznie wkurza jak wchodzisz na stronę, a tu wyskakuje ci pop-up na pół strony, a ty tylko patrzysz gdzie ten krzyżyk jest. Albo ostatnio modne umieszczanie filmów reklamowych w środku artykułu - czytasz spokojnie artykuł, a tu ryk z głośników! Dlatego ja mam mieszane uczucia - z jednej strony rozumiem tych ludzi co te reklamy zamieszczają, ale z drugiej strony pytam - po co ich aż tyle?

Co do pisania petycji, to nie ma ona sensu. W Internecie są miliony stron. NIKT by się tym nie przejął.
Awatar użytkownika
hunt
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 06 Kwi 2016, 12:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 09:38
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: Blokowanie treści przez serwisy internetowe

Postprzez Mito w 17 Cze 2017, 13:01

Ja tam działam jak yntelygentny konsument. Tzn mam AdBlocka zawsze włączonego, ale jak jakaś strona mi się podoba i zechcę ją wesprzeć (lub wiem, że ma dość skromną warstwę reklam), to go na tej stronie wyłączam na zawsze. Koniec, kropka. Taka moja osobista wojna przeciw chamstwu.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości